| Make and model: | Ford S-MAX TITANIUM |
|---|---|
| Type: | passenger car |
| Bodytype: | touring |
| First registration: | 03/2018 |
| Color: | white |
| Mileage: | 247,200 km service book |
| Condition: | technical control performed |
| Price: |
EUR 10,699 includes VAT 24% |
| Export price: | 8628 |
| VIN: | WF0JXX... show VIN |
| Reg. number: | 472... show reg. nr |
| Number of doors: | 4 |
| Seats: | 5 |
| Engine: | 2.0 (155 kW) |
| Base curb weight: | 1766 kg |
| Gross vehicle weight rating: | 2575 kg |
| Load carring capacity: | 809 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Axle: | 4x2 |
| Transmission: | automatic |
| Max speed: | 218 km/h |
| Fuel: | diesel |
| Fuel consumption on a freeway: | 5.10 (l/100 km) |
| Average fuel consumption: | 5.50 (l/100 km) |
| Fuel consumption in a city: | 6.30 (l/100 km) |
| Length x Width x Height: | 4830 x 1916 x 1676 (mm) |
| Equipment: |
|
| Other: | registered in Estonia, inspection valid until 03.2027 Brought from: Germany Location of a vehicle: Tartu, Estonia * Korrektne ajalugu ja õige läbisõit * Võtame sissemaksuks Teie vana sõiduki * Hammasrihm vahetatud 183 770km * Intertrade OÜ on Transpordiameti poolt tunnustatud sõidukite müüja * Avatud E-R 9.30-17.30. Väljaspool tööaega autoga tutvumine kokkuleppel * Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee antud sõiduk ei ole osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega. |
| E-mail: | Carl@intertrade.ee |
| Contact: | Intertrade 53404727,501 8514, 748 4444 Tähe 110, Tartu 51013 http://www.intertrade.ee |

















