| Make and model: | Volkswagen Passat Variant Highline |
|---|---|
| Type: | passenger car |
| Bodytype: | touring |
| First registration: | 07/2015 |
| Color: | brown met. |
| Mileage: | 272,800 km service book |
| Price: |
EUR 9490 VAT 0% |
| VIN: | WVWZZZ... show VIN |
| Reg. number: | 132... show reg. nr |
| Number of doors: | 5 |
| Seats: | 5 |
| Engine: | 2.0 TDi (140 kW) |
| Base curb weight: | 1581 kg |
| Gross vehicle weight rating: | 2170 kg |
| Load carring capacity: | 589 kg |
| Wheelbase: | 2786 mm |
| Axle: | 4x2 |
| Transmission: | automatic |
| Max speed: | 233 km/h |
| Fuel: | diesel |
| Fuel consumption on a freeway: | 4.10 (l/100 km) |
| Average fuel consumption: | 4.60 (l/100 km) |
| Fuel consumption in a city: | 5.40 (l/100 km) |
| Length x Width x Height: | 4767 x 1832 x 1462 (mm) |
| Equipment: |
|
| Other: | registered in Estonia, inspection valid until 07.2027 Brought from: Germany Location of a vehicle: Tartu, Estonia * Intertrade OÜ on Transpordiameti poolt tunnustatud sõidukite müüja * Avatud E-R 9.30-17.30. Väljaspool tööaega autoga tutvumine kokkuleppel * Sõiduki avariilisus on kontrollitud, küsi lisa müüjalt või vaata LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll Broker sale |
| E-mail: | Carl@intertrade.ee |
| Contact: | Intertrade 53404727,501 8514, 748 4444 Tähe 110, Tartu 51013 http://www.intertrade.ee |



















