Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
23:41 eile
Deus
Ma ise vaatasin sama. 97db/W/m kohta suudaks kuidagi äkki välja vabandada nii, et tweeter on 93dB ja siis sinna läbi trollimatemaatika liita juurde 6,5" element ehk +3dB lisakõlari näol aga tõesti, see on trollimatemaatika. Hind ei tundu ka kuidagi paigas olevat, ma soovitaks vaadata kasvõi odavama otsa Moreli poole, head pehme käiguga asjad, saavad isegi tehasevõimu taga hakkama ilusti.
22:28 eile
Fassbase (registreerimata)
Kõik sõltub, mis eesmärgil. Originaalseadme või lisavõimendi järgi(185W kanalisse eeldaks päris võimsat võimendust)? Bassface on teadatuntud andmetega valetav odav firma. Kui tahad originaalkõlarile asendust, siis vast kõlbab küll, aga kui soovid enamat, siis tasub paremate firmade toodangut vaadata.

6.5", 185W, 40Hz ja 97dB parameetrid on sama elemendi puhul füüsiliselt võimatud. See oleks sama nagu väita, et on auto, mille tühimass on 1000kg, kandevõime on 40t, võimsus on 185kw ning kütusekulu 2l/100km.
22:18 eile
jälle mingi närvihaige (registreerimata)
võtame vana vagi ja uue vagi kw vahe mäekõrgune aga kütusekulu vahe suht olematu, nüüd veel dünaamika.

Edit by Deus: Koristasin ebavajaliku ära su postitusest.
21:50 eile
Mahno3 (registreerimata)
Tõepoolest turbo (ja kompressori) mõte on suruda rohkem õhku mootorisse, et saaks põletada rohkem kütet, et saaks kätte rohkem võimsust. Selles vaates on turbo loodud kütusekulu kasvatamiseks.

Kui nüüd turbot kasutatakse nii, et mootori optimaalne ja säästlik pööretevahemik on võimalikult lai, siis töötab turbo muuhulgas ka kütusesäästu tekitamiseks, sest mootor töötab optimaalses režiimis võimalikult palju aega.

Samamoodi võib töödata kütuse säästmiseks ka kahesidurline automaatkast - elus ei viitsi ükski inimene nii palju käike vahetada. Aga võib ka parema dünaamika nimel töödata ja kütusekulu hoopis tõsta.
17:57 eile
vuska
Mida targemad arvavad,kas sobib panna sellised(Opel Vivaro 2015a) ette ustesse?
Bassface BlackSPL6.1
Koos filtritega.
6,5" 165mm
370W Max võimsus.
185W RMS
4 ohm
40-23000hz
97db
17:12 eile
kastro30
Telefonis on kõik paigas, lihtsalt peale selle auto välja suremise hetke lõi mingi kala sisse. Vb peab uue transmitteri soetama, aga kui pilt ees, siis ei tea. Ju mingi kala sees kusagil järsku.
16:03 eile
Erfs (registreerimata)
Kas telefonist on audio volume põhjas? Kui ei, siis tuleks panna max lähedale.

See ei ole küll auto poolse kalaga seotud teema, aga tasuks siiski üle vaadata. Kui telefonist on pandud helitugevus madalaks, siis auto lõppvõimendi võimendab igasugused häiringud üles. Sama käib ka FM transmitteri kohta (kui sealt helitugevust muuta saab) - volume kõrgeks.
15:58 eile
ALELAKS
Pöördu ikka remonditöökodade poole, mitte lihtsalt inimeste poole.
15:32 eile
kastro30
Jah, ma ise ei oska mõelda enam mida proovida. Transmitter ise töötab, aga sahin ei kao kusagile enam kahjuks. Sahin on ühtemoodi nii käiva mootoriga kui ka seistes.
15:23 eile
Erfs (registreerimata)
Hmm, see on päris huvitav viga. Saan õigesti aru, et transmitteri kaudu on võimalik muusikat kuulata, aga läbi häiriva sahina?

Kas sahinal on vahet kui kuulata:
a) seisva mootoriga, süüde sees
b) töötava mootoriga
15:13 eile
kastro30
Auto läks ise käima, ei teagi miks nii reageeris. Aga peale seda kui auto käima tahtsin panna, välja suri, käima ei läinudja lõpuks läks, hakkas muusikat edastades sahisema. Kõik sagedused proovisin läbi, aga see põhisagedus mis ka transmitteri ekraanil märgitud, sahiseb nüüd meeletult. Laule väga ei kuulegi. Transmitter ise ühendub bluetoothiga ilusti ära, agasahin ei kao enam kusagile.
15:01 eile
Erfs (registreerimata)
Kuidas auto järsku välja suri? Kas proovisid ka teise auto pealt nö. täkku anda?

Kahtlustaks pingekõikumist sellises ulatuses, et aftermarket elektroonika seda üle ei elanud. Sõltub, kuidas seal see skeem on tehtud, aga vabalt võib olla, et osa elektroonikaskeemist töötab (nt. sageduse display, USB laadija), aga FM saatja osa on läbi kärsanud. Kas muidu display töötab ja bluetooth ühendab telefoniga ära?

Natukene võib-olla offtopic, aga pakuks ka alternatiivseid lahendusi. :)

Kui saatjast asja ei saa, siis on tõenäoliselt võimalik ka otse telefon autoraadioga ühendada (tõsi küll juhtmega):
https://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CD70-NAVI-AUX-IN-INPUT-A
DAPTER-CABLE-LEAD-RADIO-IPOD-MP3-3-5MM-JACK-/291296897284?mk
evt=1&mkcid=1&mkrid=710-53481-19255-0&campid=533
8768600&toolid=10001&customid=130832X1600990X2c8fe7f
c7971c265abcb8676929d80d6

Ja siis samm edasi on tegelikult võimalik ka juhtmest lahti saada:
https://www.noortehnik.ee/jl-audio-mbt-rx-bluetooth-adapter/
14:27 eile
kastro30
Kas keegi oskab õelda miks transmitter järsku sahisema hakkas? Peale seda kui auto järsku välja suri, siis nüüd ainult sahiseb. Proovisin kaks põhi sagedust ja kõik teised ka, aga ikka sahiseb. Ei teagi mida veel proovida. Kui tööle sain, töötas korralikult kuni praeguseni.
14:19 eile
Marko
Esmaabina ütlen, et kirjuta transmitteriteemasse!
Kõigepealt sellest, mismoodi eelmine mure lahenes ja siis järgmisest.
14:17 eile
kastro30
Nonii targad, palun aidake rumalat veel üks kord.
12:41 eile
Deus
Jah, ilma turbota disladel oli kiirendus null, nüüd on äge aga kütusekulu poole pealt on seis sama, olgu see puhur bensaka või disla peal, ei tule neid maagilisi kiluvatte lambist vaid ikka lisakütuse ja lisaõhu arvelt, mis plokist läbi pressitakse.
PS! Vanad dislad võtsid täpselt sama vähe kütust, kui praegussed turbodislad sel hetkel, kui neil turbot järel ei ole, miiinus saavutatud väiksem kütusekulu ülalnimetatud ajaarengu tõttu.
12:01 eile
. (registreerimata)
Njah, diislit ilma turbota ei taha keegi, aga kui bensukale turbo külge pannakse, on asi pask. Eks tiksu oma vabalthingava dislaga edasi ja oota, millal kiirendus tekib.
10:25 eile
Deus
Las ma teen nüüd puust ja punaseks, sest ilmselgelt ei saa inimesed aru, et turbomootorite kütusekokkuhoid sõites tähendab seda, et turbo pole isegi järel mitte. Mis te arvate, et turbo on mingi müstiline perpetuum mobile, mis peale pöördeid saavutades enam kütust ei tarbi ja töötab puhtal õhu ja armastuse peal?
Turbo raiskab kütust rohkem, kui ikka pedaal põhjas ja turbo oma maksimaalses kasutuses, siis kulutab ta kütust täpselt nii nagu normaalne vabalthingav suurema liitriline mootor. Ei tea küll, miks turbomasinatel lükatakse kiirendusvõistlustel koefitsient otsa või näiteks rootormootorile samamoodi?
Lisaks ei tohi ära unustada materjaliteaduse arengut, arvutisimulatsioonidega tehtud disaine ja täpsemaid puure ja freespinke, kõik annavad väiksema kütusekulu aga mikromootoril turbo kui selline ei hoia mitte kuidagi kütust kokku vaid aitab teil raisata rohkem kütust siis, kui seda vaja on vs vabalthingav, mis kulutab tühikäigul rohkem, sest noh, silindrisse mahub juba rohkem.
Vb ma olen imelik aga minu jaoks on olnud läbi elu maantekulu 7 ja linnakulu 12 olnud normaalne kütusekulu.
See oli mu viimane postitus selle off-topicu kohta.
Ma loodan, et teemaalgataja läks ja soetas selle mazda, mida siin vahepeal soovitati, ilus masin ja läbi mõeldud samamoodi. Ma isiklikult jätsin 90'te mazdad vahele aga 80 - 90 tehtud ning peale 2000 tehtud on siiani väga soojalt hinges nii ilu, kui tehnika vastupidavuse poolest. Plekid aind mädanesid vanasti.
järgmine lk »