Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

« eelmine lkjärgmine lk »
10:04 eile
Nõnnaviisi (registreerimata)
Deus, selles osas on sul õigus, et turbo hoiab siis kütust kokku kui ei tööta samas see tähendab ka seda, et mootor ei tööta, nii et kokkuhoid on kohe selgelt eristatav
09:29 eile
Deus
Sa vist endiselt ei saanud aru lausest: Turbo hoiab kütust kokku ainult siis, kui ta ei tööta!
08:51 eile
. (registreerimata)
Väike võrdlus- oli kunagi 2l 100kw mondeo, keskmine kulu 8l kanti. Nüüd on 1,2l 80kw turbokas ja keskmine kulu 5,8. Samas auto suurem ja raskem kui mondeo. On vist väike erinevus?
Aga loomulikult leidub alati hatereid, kelle jaoks on kõik pask. Ka kahe kõrva vahel.
08:36 eile
Kässar (registreerimata)
Kuna ise ei ole kuulnud ühtegi negatiivset kogemust vaktsiiniga, siis võin vaid kirja panna, mida olen lugenud ajakirjandusest. Nimelt viimasel ajal on päris palju tulnud uudiseid , kus mõni tuntud tegelane on ootamatult lahkunud. Näiteks Tõnu Aare suri 10 päeva peale teist süstimist. Tal olla tervis muidugi juba varem kehvakene olnud. Teine kahtlane minek on Aleksander Eelmaa. Tema vaktsineerimisstaatus on siiani selgusetu, aga arvestades, millist survet on tema kolleegid sotsiaalmeedias avaldanud vaktsineerima minekuks, siis tõenäosus on suur, et ka tema oma süstid ära sai. Siis veel muidugi ka V. Kolga, kes teadaolevalt süsti sai. J. Kerti lahkumine oli ka ootamatu.
Jälgin ka surade kiirstatistikat sellelt lehelt:
https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/viiruse-moju-eesti
le/surmade-kiirstatistika

Neilt kõveratelt on hea näha, et asi läks käest ära eelmise aasta lõpust, siis kui kehtestati maskikohustus ja alustati vaktsineerimisega. Valdavas enamuses on nüüd selle aasta graafik nö punases võrreldes eelnevate aastatega. Eriti suur suremuse kasv on suvel, vaadake näiteks 25 nädalat.
00:48 eile
Deus
Sest turbo on pask ja hoiab kokku kütust ainult siis kui ta ei tööta. Siitkohalt saan ka eelistusest aru, plus veel lisakeerukuse lisakomponentide näol lisamine, mis muidugi ei huviya garantiilise sõiduki omanikku.
23:51 23.07.2021
Kässar (registreerimata)
Kuidas siis tutvusringkonnas vaktsineerimisega läinud on? Mina ei tea siiani kedagi, kes oleks raskelt covidi põdenud või surnud, samamoodi ei tea kedagi, kes oleks vaktsiini tagajärjel ära surnud või raske tervisekahjustuse saanud. Kuidas siis kogemused on olnud selle vaksiiniga?
23:07 23.07.2021
g9t (registreerimata)
Noh, selliste kirjelduste põhjal võib öelda, et remondi hind on umbes 300-5000€.
21:53 23.07.2021
Ants08 (registreerimata)
Kuni 30 000? Ntks 2016 aasta auto maksab turul 12 000 kuni 15 000 sõltuvalt varustusest ja läbisõidust. Neid saab 30 eest juba kaks ja peale selle veel järelkäru ka.
21:00 23.07.2021
... (registreerimata)
Vastavalt kiirusele või mootori pööretele valida sobiv käik.Milline on sobiv käik on väga individuaalne.Mina isiklikult harrastan rahulikku sõidustiili(äkilisi gaasipedaalile vajutamisi püüan vältida).Minu auto näitab,millal on õige käiku vahetada.Mina vahetan käigu varem ära,kuna tunnen,et mootor veab ka madalamatel pööretel väga hästi.Kui ma harrastaksin temperamentset sõidustiili(äkilised gaasipedaalile vajutamised),siis vahetaksin arvatavasti käiku nii nagu auto näitab või isegi hiljem.Põhiline on see,et liiga madalate pööretega ei sõida,kuna see lõhub autot.Kuna ma kõrgeid pöördeid püüan vältida,siis ei oska öelda,millal on pöörded liiga kõrged...,võibolla siis,kui seier on punases alas aga no siis on kindlasti kuulda ka,et on liiga madal käik.Kui kuulmise ja tunde järgi ei oska enda jaoks sobivat käiguvahetust leida,siis soovitan vahetada käiku nii,nagu auto näitab(kui näitab) või tuletada meelde,kuidas autokoolis õpetati.Kui auto läheb raskelt edasi,tuleb käiku vahetada hiljem ning kui kütust kulub liiga palju,tuleb käiku vahetada varem.Võib ka nii olla,et mõne käiguga veab siledal teel väga hästi,kuid järsul tõusul ei ole sama käiku kasutades piisavalt jõudu(ennem tõusu on vaja panna sisse madalam käik).Mida madalam käik(kõrgemad pöörded),seda rohkem on autol jõudu ning mida kõrgem käik(madalamad pöörded),seda vähem on autol jõudu.Kui näiteks enam-vähem siledal maanteel ühtlase kiirusega sõita,siis sobib ka madalamate pööretega sõita(mitte liiga madalate pööretega).Ühesõnaga...inimeste sõidustiilid ja autod on väga erinevad ja see,mis sobib ühele,ei pruugi sobida teisele.Kui tegemist on automaatkäigukastiga autoga,siis on veel eriti lihtne,kuna siis otsustab auto käiguvatuste aja ise autojuhi eest ära ning autojuhil pole vaja sellega oma pead vaevata.
18:25 23.07.2021
ConnorFlint
Vist peaaegu teemasse:
Näit minul üks autoostu kriteerium: kui optimaalselt effektiivse kohapeal minu jaoks asub autoteenindus. Seepärast ongi argiauto hetkel Hyundai.
18:04 23.07.2021
e3425
Tere!

Mure selline, et käigukasti kõik käigud (P, R, N, D, 4, 3, 2) liiguvad edasi
P käik liigub vaevaliselt aga jõud on taga nii kui pidur lahti lasta hakkab
liikuma. Ennem veel läks vabakäigu pealt tagurduskäigule raskelt,
siis läks kergeks ja, siis olidki kõik käigud edasi liikuvad.
Vaatasime ka põhja alla ja tross oli kõveraks läinud lasime sirgeks ja
käis ilusti tross, aga ikka sama teema. Käima läks R ja N'i pealt
mida iseenesest ei tohiks ju?
Kas targemad oskasite öelda kust võib viga otsida või käigukast
ongi katki.

Autost nii palju, et:
2.5 R6 127kW
Diisel
1992a

Veel infot leiab: https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=855960&cache
_missing=1

Igasugune abi teretulnud:D
15:26 23.07.2021
looder23
Lihtsalt naine, asi pole tehnilises taibus vaid elementaarses mõtlemisvõimes. Mis takistas teemaalgatajal sinu algatatud teema läbi lugeda, sealt noppeid teha ning ka vast teemasse mõni täpsustav küsimus küsida? Selmet teha paar päeva hiljem sama teema. Tal on isegi 2 marki välja valitud. Mis siis saab kui 10 inimest ütlevad, et osta kia ja teised 10, et osta opel? Äkki suurest frustratsioonist paneb omale veel käe külge.

Ma olen end sinu teemaga kursis hoidnud, asjalikud nõuanded ning ilus vs kole jne teema. Mis takistas teda lugemast seda teemat?
14:25 23.07.2021
Vegs (registreerimata)
Kas moodsatel paljukäigulistel automaatidel saab maanteel manuaalrežiimi kasutades pidevalt madalama käiguga sõita? Mõtlen siis et 7. või 8. käigu asemel kasutada väiksemat käiku nii et mootor ei väriseks 1300rpm peal, see annab just tunda 4 ja 3 silindriliste puhul.
Sõiduproovides olen lugenud et see viga on paljudel autodel, käigukast valib kiiresti võimalikult suure käigu et kütust säästa, samas ei ole sõit enam mugav.
Iseasi paljud juhid üldse on huvitatud või teadlikud sellest.
14:24 23.07.2021
NiiNaa (registreerimata)
Vanasti sai ise autot parandatud, siis oli oluline, et mis kapoti all.
Mis kasu teie tehbikataibust on kui sul uus garantiiga auto kus ise ei tohi midagi puutuda? Kui auto liigub sinu jaoks piisavalt hästi on vaja vaid, et teenindus oleks tasemel ja seal ei oleks liiga tihti istuma.

Kas sa tead näiteks mis kondekaid ja emaplaati su läppar sisaldab? Ei tea ja polegi vaja, sa ei lähe neid seal ise jootma.
13:57 23.07.2021
A! (registreerimata)
Vahel, kui mõne jupi hindu kontrollin, lööb esimeste otsitulemuste hulgas alati mõned autodoc-i lehed ette. Esimest korda näeks, siis tundub jah, et jubedad allahindlused ja värgid. Tegelikult saad kohapealt samad jupid kiiremini/ tunduvalt soodsamalt, kui sealt oodates ja küüsi närides. Panevad nähtavaks olemise alla jubeda raha, aga kinni maksavad selle teadagi kes. Täiesti mõttetu koht.
13:32 23.07.2021
AntiOpel (registreerimata)
Nõus sellega, et tänapäeva lumehelbekeste ühiskonnas enam tehnikataibuga mehi naljalt ei leia. Mõne jaoks on müstika isegi see, kuhu käib klaasipesuvedelik...
12:33 23.07.2021
V (registreerimata)
Üsna varsti on kogu "tehniline sisu" aku ja ongi kõik ..maailm saab päästetud ja kõik on õnnelikud. Halleluuja!
11:46 23.07.2021
--, (registreerimata)
...mehed, kes juba sünnipäraselt tehnilise taibuga

Lubage naerda. Sry, aga neid kohtab üha vähem. Kuid kes neid kasvatavad- naised?
Naistest saan aru- autode osas dum dum, aga nemad ostavaki rohkem emotsiooni ehk välimust. Tehniline sisu pole tõesti nende maailm.
11:43 23.07.2021
--, (registreerimata)
Põlemisprotsess sõltub õhu ja kütuse vahekorrast. Ka 1000 pöörde juures on võimalik seda vahekorda ideaalsena hoida ehk siis hoiduda liigsest tahmast.
11:36 23.07.2021
lihtsalt_naine
Ühelt poolt ma mõistan eelkirjutaja meelepaha: mehed, kes juba sünnipäraselt tehnilise taibuga ja igapäevaselt teemas sees, võivadki taolisi küsimusi naiivseteks pidada. Teisalt aga mõtlemisvõime, isegi, kui see on olemas (ka naistel), ei taga veel arusaamist autondusest. Seega leian, et igal juhul on mõistlikum küsida (ka rumalavõitu küsimusi) ja saada enne otsustamist pilti enda jaoks selgemaks, kui toimetada omaenda tarkusest uisapäisa ja pärast lakkuda haavu.
Mina tänan siiralt kõiki, kes eelmises minu teemas kaasa mõtlesid ja sõna sekka ütlesid. Oli abiks.
10:43 23.07.2021
looder23
Huvitav küll, kas meil on tõesti nii palju otsustus- ja mõtlemisvõimetuid inimesi. Kasi ei juleta otsustada või pole harjutud otsustama. Inimesel parameetrid olemas, löö need otsingusse ja voilaa, vali ainult. 30000 raha peaks olema piisav, et lüüa jalaga esinduse uks lahti ning valida auto välja. Neil on garantii. Pärast garantii lõppu kordad tegevust.

Absoluutselt iga teema läheb ära mölakas:
Ilus vs kole
Mugav vs mittemugav
Äkiline vs uimane
Jne. Vali omadus ja leia sellele kohe vastand. Proovisõitu peab ikka ostja tegema, sest tema hakkab sõitma sellega. Ostja valib auto, kas meeldib või ajab söögiisu pealt. Tema teab kuidas ta hakkab oma autot kasutama jne.

Võtke ükskord oma ajud välja ja pange nad tööle. Kui mälumaht on tagasihoidlik, võta paber ja pliiats appi või mõni mälumahukam seade. Kui mõni auto on kõik ok, kuid sellega sõites saab ego paugu jalaga munadesse, siis tuleb teine auto vaadata, kuni egol tekib mõnus mune silitatav tunne.

Alles oli siin teema, et "küsin nõu auto valikul". Kas seda lugedes (kui üldse lugesid) ei tekkinud mitte mingit linkamise tunnet, et võiks vaadata seda või toda autot? Null?

10:22 23.07.2021
vaasja_kuubis (registreerimata)
nende 8 ja 9 astmeliste käigukastide karuteene igasugustele EGR, kolledele ja tahmafiltritele on see, et seal 1200-1600 vahemikus on põlemisprotsess ideaalsest kaugel ja tahmab nimetatud sõlmed ära kenakesti.
09:12 23.07.2021
Jaanus8519 (registreerimata)
Enne tellimist on alati võimalik teenindajalt ju küsida, kas varuosa sobib. Saadad välja valitud vaeuosa koodi ja oma auto vin koodi ja kontrollivad ära. Ise mitu korda nii teinud. Suhtlevad ilusti kahes keeles. Inglise ja ka tõlgitud eesti keeles. Siiani pole probleeme olnud. Korra saadeti vale jupp. See sai küll nende kulul dpd ga tagasi saadetud ja õige tuli ka nende kulul tagasi. Tegin pildid ja polnudki muud rasket. Vale osa saab igast netipoest, kui ei lase enne koodi üle kontrollida. Aga kui on ikka valida, et saad oluliselt soodsamalt varuosa, lihtsalt pead natuke aega kulutama, et varuosa ära kontrollida, siis ma olen küll alati sealt ostnud. Viimati ostsin 40% alega golfile Delphi kliimapuma mis muidu maksis 300+ eurot ja sain selle mingi 170 euroga. Radika sain ka sama soodustusega ja ikka olin plussis. Radikaga oligi see, et mis ma välja valisin, selgus kontrollimisel, et vin järgi ei sobi ja saadeti kohe uus nimekiri sobivatega ja kõik istus ilusti külge. Juba pool aastat sõidan ja naudin jahedat autot.
Kokkuvõte, nähke natu vaeva ja siis tellige. Teenindaja suhtleb teiega mingi õhtu kella kümneni välja ja neil on väga korralik app ka eestikeelne. Väga mugav
08:27 23.07.2021
--, (registreerimata)
Välimust sel krossil küll ei ole, aga Darth Vaderi fännidele peaks sobima. Iga teine Hiina parketikas on samasuguse mõttetu disaniga. Vaadates aga rav4 arvukust tänavapildis, siis eestlastel pole auto välimusest eriti suurt lugu.
08:00 23.07.2021
Kris Kross (registreerimata)
See uus tajots näeb välja nagu madza 6-lt laenatud tuledega rav4.
06:44 23.07.2021
Per-Astra (registreerimata)
Miks mitte uuesti Astra, 14 aasta pärast mõistad, miks. Nendest pooltraktoritest tuleks eemale hoida, nende talvised sõiduomadused ei kannata kriikat.
« eelmine lkjärgmine lk »