Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: COVID-19

11:38 eile
Deus
Re: COVID-19
Mul tehnikud ei tunnegi enam enda nina seestpoolt, pidevalt saavad testida. Õnneks jäid viimased vaktsiinivastased ka nüüd siruli koju ja lõppeb see pull vähemalt meil kontori peal ära. Klientide juures käivad nad ilusti maskidega ja elu lill. Maske ei kanta ainult andmekeskustes, seal on tuulutus nii korralik, et puhub rosinad kisselli seest minema. Ma ise olen avastanud, et panna ette tavaline mask ja sinna torusall peale ning siis vormida pärismaski traadist osa ilusti nina kujuga vastavaks, siis on poole kergem hingata hoolimata sellest, et kõik ääres maskil on vasta nägu surutud.
Mõni agaram turvamees tuleb küll pahaselt juurde, et torusallid ei ole enam lubatud aga siis kergitan aind torusalli äärt, et näe, pärismask on all ja saavad veel pahuramalt mu juurest ära minna.
12:07 eile
ConnorFlint
Niih. Nüüd on ka meie pere populaarses tõves.
Kõik sai arvatavasti alguse nooremast lapsest, kes reedel (22.10) koolist koju tulnuna kurstis väsimust, söök ei maitsenud ja ajas isegi oksele. A kuna noorem pole kunagi haigusi tõsiselt võtnud, siis nii ka seekord - laup hommikul oli tüüp näljane ja igati (näiliselt) täie tervise juures. Koolis toimus neil u nädal varem ka laustestimine. Või õigupoolest laustestimise katse, sest laste testimiseks oli vaja lapsevanema luba, a leidus ka neid, kes ei lubanud... (Antud ühiskondlikus olukorras minu jaoks pisut arusaamatu...) No nii palju, kui siis testida saadi, leiti ka positiivseid, kellel enamustel välised haigustunnused puudusid.
Meie elamisse saadud perepaketi järgmine ohver olin mina. Pühap 24.10 algas nagu iga teine pühap ikka. Veel lõunajal ei olnud ühti märki sellest, mis ees ootab. U kl 14-15 ajal aevastasin, nii oma 10x järjest ning kohe, vahetult pärast seda tuli peale rampväsimus. Olin just pliidi juures süüa tegemas ja pidin eemale laua taha toolile istuma. Nii u 10min istununa oli tunne, kut oleks teletornis trepijooksu teinud - täiesti tühi. Lasin nooremal lapsel toidu lõpuni teha (muide väga hea kokk). Õhtuks kl19 ajaks oli juba lisandunud ütlemata võimas peavalu ja supernohu. Elamises on olemas ka peamajast u 30m eemal olev saun/väliköök/külalistemaja, kuhu end siis distantseerisin. Asja mõte oli, et vähendada teistele pereliikmetele osaks saav patsillide turmtuli (see on kut jalaga ukse maha lõõmine, kus paaril esimesel katsel ei pruugi uks vaibaks minnagi, a piisavalt peksta, saab ehk maha küll). Loomulikult, kui juba on nakatumine toimunud... No, siis on. Järgnev öö oli korralik elamise olelusvõitlus: kus palavik kõikus paari tunnise välbaga 36,0 pealt 38,8 peale... ja mõne aja pärast tagasi. Sellega kaasnes näos, põskkoobaste piirkonnas tohutu surve. Võin ainult fanataseerida - kut oleks sul pähe suruõhku lastud. Vererõhk oli praktiliselt ok, a pulss tõusis kahekordseks. Pikali olla ei saa - hingamine "vajub" kinni, süda puperdab nii, et seda tunned ka varvastes, pea on rõhku täis. Ja püsti olla ei jaksa - tahaks lihtsalt magada...
Järgmine päev, esmasp 25.10, oli juba siuke tunne, et kas nii lihtne oligi...?! Aga sellegipoolest kiri perearstile (kohapeale ei lubatud tulla). Arst pani esmased droogid peale ja saatekirjaga testima. Testiaja saad äärmisel juhul järgmiseks päevaks, sain. Seni oli vaja üle elada järgmine öö, mis polnud põrmugi lihtsam, kui eelmine - lisandunud oli köha, mis sarnanes death metal karjumisega ja mis kohati jättis kopsud nii 3-5sek pausile. Kopsud oleks justkui krampi läinud - tahaks järgmist sissehingamise liigutust teha, a vat ei tule.
Järgmine päev. 26.10 testima. Testimisest koju jõudnuna tuli hää uni. Ärkan ja no silmi lahti ei saa. Siuke nagu oleks kinni liimitud ja tunne, nagu liiva ja seepi täis - kipitavad, valulikud. Saan silmad lahti, peegli ette ja no... Vastu vaatab korralik zombi - silma valged on täiesti punased ning silmaümbrused pompsilikult paistes - haiguse next level. Nii läksin ka möödunud ööle vastu.
Tänaseks - rõhk peas on praktiliselt kadunud, nohu on taandumas, köha on juba nö inimese oma, silmad on endiselt super-punased...
Ja kõik ülejäänud pereliikmed lähevad homme testima - ei pääse vist keegi sest perepaketist.
12:29 eile
Ussrula123 (registreerimata)
Connorflint, su haiguse kirjeldus kõlab nagu mu enda kogemus u 15 aastat tagasi. Emos tunnistati mind kõikide proovide järgi täiesti terveks ja anti palaviku jaoks paratsitamooli nosida. Niipalju on siis ajad muutunud.
Aga... Deusi juttu lugedes hakkan ma aru saama sellest, et miks mingi seltskond inimesi kardab seda haigust rohkem kui teised. Korterielu ja päevad läbi kontoris töötamine ei tee kindlasti tervisele head.
Ise olen nv ainult öösiti toas ja nädala sees üritan ka väljas olla rohkem kui toas.
13:18 eile
.. (registreerimata)
Ma pole paha inimene ega midagi, aga mul poleks midagi selle vastu kui tuleks üks nähtamatu käsi ja harvendaks peenardest neid lillesid mis kohaneda ei suuda.

https://sobranna.postimees.ee/7370422/moskva-matrona-ennustu
s-2022-aastaks-inimkond-sureb-ilma-sojata#_ga=2.52610285.438
5943.1631721294-1855597600.1605002213
15:38 eile
Kärss
Osa inimesi peabki kartma seda haigust rohkem kui teised. Ainult me keegi ei tea enne, kumba osasse me kuulume. Ei tea täpselt isegi peale läbipõdemist ega vaktsineerimist. Mul pole infot, mille põhjal saaksin väita, et 100% siin kirjutatu tõele vastab, aga siin on nii sõnades kui ridade vahel kirjas ühtteist nii riskidest haigestumisel kui selle tagajärgedest. Tegelikult saaks iga % märgi kohta kirjutada eraldi artikli, aga ajastul, kui inimesed ei suuda üle kümne lause lugedes keskenduda piisavalt, et sisust aru saada, on ka selline kirjutamine ning teemade lahtimõtestamine kõigeskahtlejate jaoks asjatu töö. Ega siin muud lahendust polegi, kui pealekasvanud põlvkond maha kanda ja kõige pisemaid kasvatada teadmistejanus ning lugemishuvilistena - avaras maailmas, eemal nutiseadmetest ja ajupesukanalitest. Mitte keeldude ja käskudega, vaid enda eeskujuga ning huvitavamate alternatiivide pakkumisega.

https://forte.delfi.ee/artikkel/94978269/puust-ja-punaseks-t
artu-ulikooli-genoomikateadur-miks-on-vaktsineerida-targem-k
ui-koroona-labi-podeda-ja-ussirohtu-suua

Ma selle ennustuse kohta ütleks, et olen neid näinud-kuulnud-lugenud vist kõigi oma elus elatud aastate kohta. Lihtsalt siis, kui need on seotud mingi ümmarguse aastanumbriga (2000 vm) või mõne laiemat kajastust leidnud sündmusega, saavad need sotsiaalsolgimeedias ja ajaplärakirjanduses suuremat tähelepanu.
15:46 eile
marita57
Kaks soovitust minu poolt.

Neile, kes kogu Kärsa lingitud lugu ei saa või ei viitsi läbi lugeda, sealt ainult üks tsitaat:
„Ühtlasi on teada, et vaktsineerimisega saavutatakse kauakestvam ja tõhusam kaitse kui puhtalt läbipõdemisega. Seepärast soovitatakse kuue kuu jooksul peale läbipõdemist lasta ennast ka ühe doosiga vaktsineerida," lisas Erik Abner."

Kellele aga Moskva Matrona ennustused nii südamelähedased on, et neid lausa järgida tahaks, siis võiksid kolida teisele poole idapiiri. Seal on nende ellu viimine kindlasti lihtsam. Siinpool on meil pisut teistsugustele väärtustele üles ehitatud ühiskond.
15:47 eile
ddig
Aga kas me teame millist fotokaamerat kasutab austet teadur?!
16:04 eile
- (registreerimata)
Tegelikult ma olen täitsa nõus sellega, et vaktsineerimine on kasulikum kui põdemine, kuid hetkel ongi kogu selle vaktsinaariumiga üks suur AGA- need koroovavaktsiinid ei ole ennast veel tõestanud sellistena, et teed süsti ja võid kindel olla, välja arvatud mõned üksikud erandid, kelledel tõesti tekib halbu reaktsioone. Hetkel käib ju veel testimine, astra ja seened on vist täielikult kõrvaldatud, mõne puhul ei soovitata teatud vanusele süstida jne. Senine elu on näidanud, et miljonid on oma sutsu kätte saanud ja elavad edasi, mõned on oma sutsudega haiglasse sattunud või lausa otsad andnud, aga enamus siiski elab edasi. Ja tegelikult elavad nii süstitud kui ka süstimata inimesed.
Niiet ei ole siiski mõtet raiuda kui rauda, et tee süst, sest see on kasulikum ja sinuga ei juhtu midagi halba- praegu ei ole see veel nii kaljukindel, need vaksid ei ole ennast 100%liselt tõestanud ja neil on ikka veel vist tingimuslik müügiluba. Midaiganes see tähendab.
16:40 eile
Kärss
# Niiet ei ole siiski mõtet raiuda kui rauda, et tee süst, sest see on kasulikum ja
# sinuga ei juhtu midagi halba

Ei saa seda väita ka läbipõdemise puhul;)
Sama lugu ka kõrvaltoimetega, selle kõige esinemine on põdedes kordades sagedasem ja raskem (ja väiksema ellu jäämise %-ga) kui vaktsineerides. Seda tulebki vaadata läbi riskihalduse. Probleem tekib sellest, et kaugelt üle 90% inimestest pole ise suutelised oma riske hindama ja seetõttu ka haldama, aga pole nõus kuulama ka targemaid, kes seda nende eest maksumaksjate raha eest peaksid tegema. Vastuolu on tekkinud sellest, et ka poliitikud on meil nüüd samasugused isehakanud meditsiinieskperdid nagu "lamemaalasedki".

Hea näide on see, mida V6sa ja Deus kirjutasid viimati maskide kohta... ka minu jaoks on see iseenesestmõistetav (tegelikult eelistan ise pigem teist tüüpi maske efektiivsuse-mugavuse huvides), aga niimoodi torusalli+maski kombinatsiooni kasutab mitu% ühiskonnast? Ja ka seda valesti tehes (torusalli välispinda näperdades) võib see tõesti teha halba rohkem kui head, sest selle välispinnalt on võimalik näperdades noppida üles rohkem viiruseid kui sisse hingates ja nende hulk on omakorda seotud otseselt haigestumise raskusega. Samal ajal arvavad mingid vaktsineeritud, et nad ei peaks üldse maske kandma...

Endiselt - noor ja tugev inimene, kes elab maal, töötab metsas-põllul vaheldumisi kodukontoriga ja suhtleb teistega üle aiavärava, on tänaseni suhteliselt madala riskiga ja nende vaktsineerima meelitamise ressurssi oleks riigil palju mõistlikum kasutada hoopis riskigruppidele. Tema riskid suurenevad alles siis, kui kukub jalaluu puruks, lendab puid saagides laastutükk silma või tekitab sõrmes mädanema läinud pind veremürgistuse ja on vaja sõita linna ning pöörduda EMOsse/jääda haiglasse. See on lihtsalt üks paljudest näidetest, miks statistika narrimine on üsna kasutu tegevus ja miks ühes riigis on piisav ka 30% vaktsineerituse tase, kuid teises peaks see olema 100% läheduses, et ühiskond ning meditsiinisüsteem toimida saaksid.

Et liiga tõsiseks ei läheks, lisan natuke musta huumorit teemasse:
https://tv.delfi.ee/artikkel/94978577/video-terviseamet-enam
-ei-hoiata-nuud-tulevad-karistused-loe-kuidas-alates-reedest
-kaituma-peab

Kõik, kes liberaalväärtusi kandva koalitsiooni peamisele hääletorule oma raha loovutada ei soovi, ei tohiks seda järelikult teada:))
16:57 eile
Ussrula123 (registreerimata)
Huvitav oleks teaada, et millise paragrahvi alusel neid trahve kirjutama hakatakse? Kõige hullem ongi see, et need "teadlased" ja "eksperdid" meil on suht otsustusvõimetud ja muudavad iga nädal oma seisukohti. Kallasest ja kiigest pole üldse mõtet rääkida. Need on ju 100 prossu idioodid.
Kui valitsus käituks mõistlikult, siis käituks ka rahvas mõitlikumalt. Aga sedasi ähvardades ja sundides hakkavad enamus juba jonni pärast vastu.
17:08 eile
mati1222 (registreerimata)
to Ussrula123 10 punkti, nii ongi. kogu see asi ongi rahva proovile paneks ja maailma majanduse ning rahade ümber jagamine. Eks see asi ole mõne aastaga selgem. Ega need kaubad ja muu värks niisama ei seisa ja hinnad ei tõuse. Õige pauk veel tuleb. Meil see valitsus lihtsalt maksti kinni ja läks selle projektiga kaasa. Ja miks on piirangud 10 jaanuar, sest 11 jaanuar on uus .....
17:30 eile
Kärss
# Kõige hullem ongi see, et need "teadlased" ja "eksperdid" meil on suht
# otsustusvõimetud ja muudavad iga nädal oma seisukohti. Kallasest ja kiigest
# pole üldse mõtet rääkida.

Need seisukohtade muutjad on ikka poliitikud. Teadlased teavad väga hästi, mis toimub, milliste loodusseaduspärasuste tingimustes, milleni iga tegevus ja tegemata jätmine viib jne. Aga ei peaks olema raske teha vahet teadlastel, kes esinevad avalikkuse ees enda seisukohtadega või kes on pandud näitlejate rolli ja esitavad piltlikult öeldes paberile ette kirjutatud teksti oma seisukohtade asemel (mille mõistmine eeldaks palju pikemat selgitust, kui inimesed kuulata jaksavad, suudavad või kui eetriaeg lubaks).

Mingis osas seisukohad tõesti ka muutuvad, sest muutub ka viirus ise ja vana plaati keerutades nende muutustega mittearvestamine ise oleks juba erialane käpardlikkus.
17:38 eile
R.K. (registreerimata)
Mati, lõpeta oma lause ikka ära. Mis seal 11. jaanuaril toimuma hakkab?
18:33 eile
- (registreerimata)
Jaanuari algupoole vanausuliste jõulud, uusaasta, maslenitsa.
Aga eks tekkinud umbusk senitehtud vaktsiinide vastu ongi hetkel see põhjus, miks paljud vaksima ei lähe. Ehk on tulevikus abi sellest
https://tervis.postimees.ee/7371466/paljutootav-koroonavakts
iin-laseb-ennast-eestis-veel-oodata
19:03 eile
Päevanali (registreerimata)
Minule teada olevate andmete järgi lähevad 11. Jaanuarist alates kõik vaktsineerimata isikud, sundlikvideerimisele.
Aga tõsiselt rääkides, siis praeguseid nakatamise näitajaid ja kordajaid vaadates, tundub lätis toimuv suht morsipidu.
19:11 eile
Deus
Läbi maski on päris keeruline viskit juua ja sigarit suitsetada, piibuga saaks veel kuidagi hakkama.

EDIT: Kaitsevägi saab haiglaid toetada ligi tuhande parameedikust reservväelasega - Delfi

Mõned leheküljed tagasi mainisin seda ;)

Muudetud 27.10.21 19:50

23:02 eile
Zerkan Bolat (registreerimata)
KaKa keerab kruve järjest koomale. Palju õnne kõigile reffip...sa valijatele.
11:26 täna
v6sa
Uued piirangud on täiesti mõttetu ettevõtmine seni, kuni riik ei suuda kehtivaidki jõustada.

Eelkõige on need uued piirangud alatu näkkusoristamine seniseid (ja kainet mõistust) järginutele.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.