Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VALU- VÕI PLEKKVELG?

19:28 01.10.2007
assamalla
valu- või plekkvelg?
Kuna plaan uued kummid koos velgedega soetada, siis tahakski aretada väikest diskussiooni, et mis on kummagi veljetüübi plussid ja miinused. OSkab keegi välja tuua mis juhul on üks parem (kui on!) või mis juhul halvem teine!

Üsna raske otsustada omalgi, kumba eelistada, kui edevus pole peamine määraja velje valikul!
20:04 01.10.2007
+1 (registreerimata)
Re: valu- või plekkvelg?
Kuna valuvelg on plekkveljest reeglina kergem, siis kõik mõjud laagritele, silla ja rooli otstele on väiksemad, muidugi on valuvelg kallim. Oma autol kasutan suvel valu ja talvel plekkvelgi.
09:47 02.10.2007
mar6o
Valuveljed ei pruugi olla kergemad kui plekkveljed. Mõningad odavad valuveljed on plekkvelgedest raskemadki.
13:18 02.10.2007
VVV1
Sama siit. Neid valuvelgi, mis on plekkveljest kindlalt kergemad kasutab meil mõni üksik fänn või luksmasina omanik.
Kuna valuvelg on tavaliselt alati vähemalt ühe mõõdu võrra laiem, siis on odavama otsa valuveljed hoopis tihedamat raskemad , sama mõõtu plekkveljest (R14, 15, 16).
Vedrustamata massi raskus (kergus) hakkab juhitavuse kohapealt rollimängima kiirustel, mis pole enamusele tänavaautodest nagunii jõukohane.
Kas keegi tunneb oma pereautol tänaval sõites näiteks mingeid juhitavuse erinevusi, kui autol on näiteks 20 kg. lisaraskust peal. Ei tunne. Sellest lähtuvalt on ka suht mõtetu rääkida mingeid tuntavaid eeliseid (või üldse mingitest eelistest) andvatest näiteks kokku 4 kg kergematest valuvelgedest. 1 kg vedrustamata massi mõjutab auto juhitavust täpselt samapalju nagu 5 kg vedrustatud massi.
Sellest ka see, et pole mingit vahet tänavaautol, mis heal juhul kusagil vahest harva liigub kiirusega kuni 150 km/h, sellel kas ta velg on 1 kg. kergem või raskem.
Odaval valuveljel on plekkvelje ees ainult üks eelis- ta on ilusam.
19:23 02.10.2007
kihutaja maanteel (registreerimata)
Plekkvelje eelised: Odavam hind. mõlke saab lihtsalt välja lüüa. Neid ei varastata.
puudused ilukilbid kipuvad kaduma. Ilukilpe varastatakse aegajalt.
Valuvelje eelised: Silmale ilusam, kallid veljed on vist tõesti kergemad, lumi ei jää talvel nii lihtsalt külge (ei värista ratast)
Puudused: veljele võib pragusid sisse sõita ja tükke küljest. Kui ära varastatakse on ka nõme lugu.
20:05 02.10.2007
juhee (registreerimata)
Kui autot plaanis ainult aasta/paar hoida, ei tasu valukate/ pleki muretsemine ennast ainult rehvivahetustega a'ra.
Muidugi vo~ib hiljem osta sama veljemo~o~duga masin vo~i veljed maha myya.

Edu
20:20 02.10.2007
To vvv1 (registreerimata)
Neid valuvelgi, mis on plekkveljest kindlalt kergemad kasutab meil mõni üksik fänn või luksmasina omanik.
Kus kohast selline kindlus sellist asja väita.

23:26 12.10.2007
VVV1
A kuskohast üldse mõte vastupidist väita ?
Minu väide tuleb kogemusest ja erinevatest usaldusväärsetest allikatest omandatud teadmistest. Ja ilmselt sõltub suuresti ka inimese/juhi vanusest. Mul oli ka mingi vanuseni (kuni ise autot ei omanud ja rehve velgi käevahel hoidnud polnud) kategooriline arvamus, et valuvelg on iga kell tunduvalt parem, lihtsalt sellepärast, et ta on valuvelg. Kui tahad väita vastupidist, siis ilmselt mingitest tõestustest stiilis "naised saunas rääkisid" jääb vast väheks.
Kaalu oma veljed üle, juhul, kui on mida kaaluda ja võrrelda.
Isegi näiteks keskmisel tasemel rallit sõites eelistatakse pigem raskemat ja tugevamat, kui kergemat ja nõrgemat velge, kuna reaalsuses on vahe väga marginaalne. Tänavaautodel rääkida vedrustamata masside vahest pole üldse tõsiselt võetav jututeema. Sama mõtetu, kui rääkida auto värvimise puhul viimase läikiva lakikihi pealekandmisest enne pahteldamst ja kruntimist. Lihtsalt sinu tänavaautol on tunduvalt enam juhitavust mõjutavaid asjaolusid, kui seda on veljekaalust tulenevad grammid või isegi kõige paremal juhul kg.
Seda, et vedrustamata massi 1 kg mõjutab auto juhitavust sama palju, kui vedrustatud massi 5 kg. on autospordiringkondades "aabitsatõde". Mina pole seda kontrollinud ega isiklikult katsetanud, aga ma usun, mida seda teinud inimesed räägivad.
01:21 14.10.2007
to VVV1 (registreerimata)
Mina pole seda kontrollinud ega isiklikult katsetanud, aga ma usun, mida seda teinud inimesed räägivad, sarnaneb kohe väga a la naised saunas rääkisid! Teoorias ei ole siin auto24 sulle vastast.
14:14 04.05.2017
... (registreerimata)
Ma tahan osta omale 4 16 tollist valuvelge.Küsisin Peugeot esindusest hinda.Originaal maksab 183.- ja järelturu autec oma 120.-.K.Need on tüki hinnad,seega tuleb korrutada neljaga.Pole kunagi velgesid ostnud ja tahtsin teada,kas need hinnad on ikka normaalsed või on üles puhitud ja nii palju need väärt pole?Originaal meeldib mulle rohkem aga pole nii rikas,et velgede eest nii palju maksta.Kas need autec omad on korralikud ja peavad vastu,kui nendega rallit ei sõida?Kui plekkveljed osta ja ilusad ilukilbid,kas siis tuleks odavam?Minu eelmisel autol olid all plekkveljed ja sai ilusti sõidetud.Nüüd uuel autol valuveljed,vist originaalid(Peugeot märk peal).Kuna plaanin selle suvehooaja lõpus uued rehvid muretseda ja mul on auto ostmisest alates olnud tahtmine veel 4 velge osta,siis mõtlesin,et on mõistlik need asjad omavahel ühendada ja lasta uutele velgedele uued rehvid peale panna.Kuna rehvid ka maksavad,siis tuleb lõppsumma üpris suur.Samas tuleb autot üleval ka pidada,mitte kogu raha velgedesse ja rehvidesse panna.Mis nende uhkete velgede ja rehvidega ikka teha kui hoolduses ei jõua enam käia,ega kütust sisse osta.Oskab keegi äkki velgede osas mingit head ja odavat varjanti soovitada?
14:58 04.05.2017
td (registreerimata)
Osta kasutatud valud koos rehviga,on koige soodsam. 300 € eest void juba korraliku jooksu koos norm rehvidega saada.enne ostmist void rehvipingist labi lasta. Tavaautole mis maksab~5000euri pole motet poest 1000 eest velgi osta.
15:42 04.05.2017
maaks
Kuna Peugeoti esindusest küsisid, siis on sul ilmselt mingi Peugeot, aga et velgedega aitata vaja teada milline täpselt, kuna poldivalemid on erinevad.
PS Sul autol täna ju mingid rattad all, miks nendega edasi ei kannata sõita?

Muudetud 4.5.17 15:47

16:05 04.05.2017
professor_sammaljalg
Suvalises suuremas rehvipoes on need autecid sada raha, siitsamast leiab odavamaltki. Kui tahta mingit väljanägemist, tuleb ikka uued osta, kuna kasutatud veljed tahavad reeglina värvimist ja kokku läheb kallimaks, kui uued osta.
17:22 04.05.2017
td (registreerimata)
Leiab kindlasti kasutatuna ka selliseid mis juba ok.Eriti kui nagunii ei lahe mingile tuuning-masinale alla. Terve net neid velgi tais,ainult leia sobiv.
Igal autopoel samuti valik, rehviboxid ka muuvad jne. Kuigi pezoole see valik nigel.
17:43 04.05.2017
küünik (registreerimata)
küsi lammutustest?
20:22 04.05.2017
professor_sammaljalg
Td, võrdle oma postituse esimest lauset viimasega ja ütle siis ära, kumb on? Mina oma Pezoole ostsin uued Autecid, kuna turul saadaolevad kasutatud olid mitterahuldava välimusega.
21:26 04.05.2017
... (registreerimata)
professor_sammaljalg!Kui palju Sinu Autecid maksid?Kas on vahet ka,kust ma need Autecid ostan,kas esindusest või sealt,kus odavam?
21:37 04.05.2017
td (registreerimata)
Selgelt ju kirjas,et kindlasti leiab kui otsida,kuigi valik on nigel.Mingi 2010a paiku sai isegi otsitud ja originaal 16tollised leitud 307sw-le.
Pesol ju oligi mingi teema,et sama auguvalemiga
(4x108 vist oli)teiste markide omad alla ei sobinud.

Pealegi ei tea ju mis mudelile ja aastakaigule neid vajatakse.
21:45 04.05.2017
... (registreerimata)
Mudel on 208 ja aasta 2012.
22:10 04.05.2017
professor_sammaljalg
Kindlasti, kui maapoodide teadetetahvlitele kuulutused riputada, Nõmme Raadiosse reklaami osta jne, kindlasti leiab. 508le polnud tavalisemaid kanaleid pidi otsides kaks suve tagasi midagi normaalset leida, Oscarrehvides küsiti 16" Auteci tükist mingi €94 äkki, peaks sama asi olema, mida Amserv müüb.
07:33 05.05.2017
jarru (registreerimata)
Tasub vaadata ka Automaailma poodi, seal mõnikord haruldasele auguvalemile väga soodsad pakkumised.
09:48 05.05.2017
Navara3000 (registreerimata)
Ma ostsin viimase jooksu e-Bayst. Siin eriti uusi 18" 6x114,3 auguga ei pakutud ja paaris netipoes uute hind oli ca 190EUR/tk, 18x7"pruugitud 125 EUR tk. E-bayst tulid mulle Inglismaalt sobivamad 18x8" 314,99GBP jooks uued orig pakendis.
16:59 05.05.2017
... (registreerimata)
Aitähh Teile aitamise eest!Tänu Teile ma ei olegi veel lootust kaotanud valuvelgede suhtes.Olen nüüd aru saanud,et mujalt saan odavamalt,kui esindusest.Rehvidega sama lugu.Tegelikult ma ostsin oma eelmisele autole 2010 aastal kuskilt Pärnu mnt. äärest,vist oli kummiproff selle firma nimi omale uued naastrehvid ja nendega sõidetakse siiamaani.Tuleb ikka vaadata sealt,kus odavam on ja uusi tahan kindlasti,mitte kellegi vanu.Mul veel ei ole plaanis neid osta aga kui suvehooaeg hakkab lõppema,siis küll.Siis peaksid suverehvidele allahindlused ka olema ja järgmisele suvehooajale lähen juba vastu uute velgede ja rehvidega.Praegult ma teengi juba eeltööd.Ei taha jätta seda viimasele minutile,et kui allahindlused on pihta hakanud,siis oleks mul juba otsus tehtud,mida täpselt ja kust ma ostan.Valin enda jaoks juba eelnevalt mitu odavamat müügikohta välja ja seal kus müüakse odavamalt,sealt ostangi.

Aitähh veelkord!!!
21:55 10.05.2017
Polara (registreerimata)
Navara3000 , palju postikulu tuli ?
22:35 10.05.2017
professor_sammaljalg
Räägi allahindluseekspert, millised rehvimüüjad ja kui suurelt tänapäeval mingeid hooajaallahindlusi teevad? Ise pole midagi sellist Eestis näinud ammu.
23:03 10.05.2017
Saatmiskulu oli ca 30 EUR, täpselt ei mäleta. Äkki 32?
11:10 11.05.2017
Vaatasin järgi. Saatmine 18GBP
22:54 12.05.2017
Polara (registreerimata)
Navarale tänud !
21:47 12.10.2017
solksolk
Valuvelg on tavaliselt raskem jah, osad on kergemad.
Rehvivahetus on valuveljel kallim, tasakaalustus ka kallim.
Minu kogemused ütlevad, et plekkvelg püsib paremini tasakaalus, ei hakka nii kergelt väristama, aga see vaid minu kogemus, ei väida kindlalt, et nii on.
Seistes on valuvelg tõesti ilusam vaadata, kui oled õige velje valinud, aga sõites ei näe seda vahet keegi, mingi heli vahe vist on, mida ise ei pruugi kuulda.

osta on ka plekkvelg odavam.
valuvelgedel on samuti kõveraks minemise oht suurem, mõra võib vist vahel tekkida küll, aga see pigem mingi suure paugu saamise küsimus.
Väidetavalt on mingi kivi peale isegi valuvelg laiali lennanud, vähemalt nii mulle ühest rehvivahetusest väideti.
08:09 13.10.2017
jaapani rooste sara (registreerimata)
Rehvivahetus ikka sama hinnaga normaalses kohas. Isiklikult pole rohkem pidanud kunagi maksma valuvelgedele reffe vahetades. valukad on mul kergemad kui plekkveljed igastahes ja sama mõõtu. Kõveraks pole vel läind kah. Tasakaalustuse hind on plekkveljel kallim.sest need roostetavad ja vajavad enne tadakaalustsmist korralikku terasharjaga ülekäimst
21:13 13.10.2017
solksolk
Äkki lõpetaks lolli jutu ajamise?
esiteks on rehvitöökodades kohe hinnakirjad, kus tehakse vahet plekk ja veluveljel.
Põhivahe sellest tulebki, et tasakaalud on valuveljel kallimad, aga nad küsivad muidu ka rohkem.

Kuidas saab üldse nii lolli juttu ajada, et plekkvelje tasakaalustamine kallim on? Just odavam on.

Võibolla selline rehvitöökoda ei tee jah vahet, kus rehvivahetus nagunii hirmkallis on.

Mis terasharjaga rooste maha hõõrumisest sa räägid? Olen aastaid plekkvelgedega sõitnud ja pole küll sellist muret olnud.
Kui ka peab seal veidi puhastama on see pisiasi, küll, aga peab valuveljel vana tasakaalu kahepoolset teipi ja liimi maha hõõruma.

Uuri enne ikka hinnakirju, mis on tasakaalude maksumused.
Siin ka rehvivahetuste hinnakirjad ja ainult üks koht ei tee vahet plekkveljel ja valuveljel hinnaliselt.
https://rehviring.ee/et/content/14-rehvivahetuse-hinnakiri

http://tip-top.ee/rehvivahetus/hinnakiri

https://fs.ee/teenused/rehvitood-2/

http://remauto.eu/rehvivahetus-viimsis/rehvivahetuse-hind/

https://www.rehvidpluss.com/EST/sisu/REHVIVAHETUS

http://www.tireman.ee/p/vianor-punane-tn

http://rauaspets.ee/rehvivahetuse-hinnakiri/

https://www.rehvitakso.ee/Rehvivahetuse-hinnad

Muudetud 13.10.17 21:24

21:17 13.10.2017
.... (registreerimata)
kui plekkvelg nii roostes, et tuleb terasharjaga nühkida, on viga autoomanikus.
09:14 14.10.2017
Ghjj (registreerimata)
Talvel valuvelg ei võta lörtsi külge nii hästi. Eriti kui on kumer ja sile.
13:19 20.04.2018
chirac
miks on eri mõõduga rehvide vahetushind erinev? Kasutatakse samu pinke.
13:45 20.04.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
väiksem rehv kaalub vähem, kergem tõsta
13:59 20.04.2018
td (registreerimata)
Õhku läheb ju rohkem sisse!

Pealegi inimesed, miks sõidate veel naastrehvidega praegu?
14:25 20.04.2018
maaks
"Rohkem õhku, õhk ei maksa midagi" :-)
Arvan et hinna erinevus ei tule mitte rehvi mõõdust ja kaalust (sest 15" 275/80 rehv on palju suurem 275/45 16" rehvist) vaid soovist suurema velje omanikelt (suurem velg= kallim velg enamasti) rohkem raha võtta, sest neil saab võtta.
16:44 20.04.2018
63amg (registreerimata)
väga suue vahe on,kas vahetad 15 tollist plekki,või 19 tollist valu.tihtipeale tuleb kahekesi 18-19 tolliseid peale tõmmata
16:50 27.04.2018
solksolk
Üks rehvivahetaja rääkis mulle näiteks sellist asja, et madala rehviga võib palju jama olla vahetusel.
Kuid ilmselgelt suurem raskem autoratas on tülikam ja tasakaale läheb ka ilmselt rohkem, pakun.
18:15 27.04.2018
paljas jalg (registreerimata)
Plekk velg on ikka kõige parem, võid igast äärest hüppese lasta ei pea pärast nutma,et kõver..

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.