Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLINE GPS-GSM AUTOSSE?

03:46 23.10.2003
Kärss (registreerimata)
Milline GPS-GSM autosse?
Küsimus siis eelkõige GPS-de kohta, mida olete ise kasutanud ja mida julgeksite ka soovitada. Auto-GPS-d on loomulikult paremad mind huvitavatest variantidest, aga minu eesmärgiks pole mitte auto-GPS vaid GPS, mida saaks kasutada ka autos.

Hetkel oman Benefon Esc R2002 ja tänu harjumusele meeldiks loomulikult selle uuem mudel NT2002, mis on ka hinna poolest soodsaim (619e). Mitmel sõbral olemas see uuem mudel ning erineb minu omast vaid GPS-i kiiruse, ooteaegade ja mõnede softi nüansside poolest (kasutanud ka nende omi). Minu puhul plussiks veel see, et selle kohta on mul juba lisavarustus (lisaakud, HF, kott) olemas. Selle kohta on infot
http://www.benefon.fi/products/esc/

Teine variant oleks Garmini valmistatav analoog, aga sellega pole ka tutvusringkonnas kellelgi kogemusi, keegi pole isegi näpuga katsunud. Hind on kallim (835e või 939e, olenevalt komplektist). Link:
http://www.garmin.com/products/navTalkGSM/

Kolmandaks variandiks oleks ?suured targad? PDA-telefonid, millele saab GPS mooduli eraldi juurde osta. Need meeldivad tegelikult kõige rohkem, aga on tänu suurematele võimalustele ka kallimad (hinnad ilma GPS-moodulita). Näiteks sellised aparaadid:
http://www.fingertech.co.uk/qtek_1010.html (hinnaks ligi 1000e) ja
http://www.computerville.it/p603.htm (hind veidi alla 800e) ja
http://www.sonyericsson.com/P800/ (hind 605e)

Neljandaks GPS-d, kus ei ole mobiiltelefoni funktsiooni üldse. Üheks näiteks sobiks PDA Garmini iQue 3600
http://www.garmin.com/products/iQue3600/ (808e) või siis lausa veekindlad tava-GPSid. Isiklikult meeldib just Magellani SportTracki seeria:
http://www.magellangps.com/en/products/product.asp?PRODID=91
8
(647e) ja
http://www.magellangps.com/en/products/product.asp?PRODID=11 (390e või 490e, olenevalt lisamälust)

Ma ei ootagi, et kellelgi nende kõigiga kogemusi oleks:)) Lihtsalt tahaks kuulda, milliseid omadusi keegi enda oma juures enim hindab. Ise kasutan pidevalt vaid oma Benefoni ja aegajalt ka teisi. Nõudmised ei ole suured: peab olema normaalse ooteajaga, kaardipõhjaga ning soovitavalt veekindel (oma Benefoniga ka dushi all rääkinud, vajalik näiteks vihmaga matkamisel). Nagu ütlesin, kaasaskantavad auto-GPS-d ei sobi sellepärast, et vajan seda matkamiseks, kalal käimiseks, paadiga orienteerumiseks jne ning autosobivus on siiski lisafunktsioon, millest ei tahaks järgmist ostes loobuda.

Minu toodud hinnad on vaid ligikaudsed, millega võin Soomes neid iga kell letilt leida. Netist otsides on kindlasti palju odavamaid. Kes soome keelt mõistab, leiab suht head hinnad siit: www.lohenette.fi
18:10 23.10.2003
Erik (registreerimata)
Re: Milline GPS-GSM autosse?
Milleks üldse GPS - GSM koos? Milleks sa seda GPS`i autos kasutad?
08:53 24.10.2003
Kärss (registreerimata)
Pôhjus lihtne: mobla (sh kalendri ja märkmiku eest) on alati taskus ja sel juhul ei oleks vaja kahte eraldi aparaati. Praeguses aparaadis on mul helisignaalid näiteks kiirustmôôtvate kaamerate hoiatamiseks (kiirust ei ületa, aga ei plaani sellistes kohtades nt möödasôite). Samuti on kusagile pärapôrgusse sôites lihtne panna enne arvutis marsruut paika ja sôidu ajal tead et piiksatuse järel pead ristmikult pöörama. Eesti on väike ja teid palju, aga metsade keskel orienteerudes, kus pole kelleltki nôu ka küsida, on GPS-st suur abi. Samuti näitab GPS jooksvalt auto tegelikku kiirust, sest iga spido näitab rohkem vôi vähem kalossinumbreid. St kasutan seda nagu tavalist auto-GPS-i, kuid eelis selles, et käib alati endaga taskus kaasas (ka siis kui olen paadiga järvedel), saan kasutada erinevates autodes (ei sôida oma isikliku autoga eriti palju) ja keegi ei saa seda autost pihta panna (autost lahkudes ju taskus)
09:05 24.10.2003
SE (registreerimata)
Ma mõtlesin ka kunagi P800-ga sellise kaasavõetava GPS-i aretada autosse, aga sellel vist ei ole auku kuhu GPS juhe pista ja Eesti kaarte ka pole sellele siiani tehtud...?
10:15 24.10.2003
Kärss
Ise pole P800 kasutanud, aga kusagil lugesin, et sellele on GPS moodul ja vastav soft täiesti olemas. Ning bluetooth ajastul ei olegi tarvis auku, kuhu juhe pista:) Samuti on ka Nokia Communicatorile GPS ja soft saadaval, aga sellist vôileiba omale hästi ei tahaks. Ise harjunud paraku Genimapi kaartidega, mis on vähemalt Soome kohta väga tasemel. Aga on palju programme, mille abil saad skännida arvutisse suvalise kaardi ja 3 punkti abil teha see kasutuskôlblikuks igas GPS-aparaadis (st lähed kaardil neisse kolme punkti ja pistad koordinaadid mälusse). Sôbral toimib selline asi näiteks Benefoni Esc NT2002 telefoniski.
12:10 30.10.2003
Erik (registreerimata)
Kas keegi on autos üldse GPS - GSM`i testinud, minuarust peaks seal olema kõva GPS lainete levi probleem. Kasutan ise GPS`i autos üpris tihti ja kui ma seda esiakna ja armatuuri vahele ei litsu siis on ka levi väga puudulik.
12:16 15.11.2003
UT (registreerimata)
Hetkel parima tulemuse (oma kogemus) annab GPS-GSM kontroller firmalt Infors Group oü (www.infors.ee). Nimetatud kontroller võimaldab salvestada autoga läbitud teekonda koos kiirusega antud ajahetkel. Kontrolleri mälus on viimased 30 000 teekonnapnkti, mida on võimalik lugeda nt Regio kaarti failiks. Teine tähtis funktsioon on autovalve. Alarmi korral autost saadetakse asukohasignaal ja alarmi andnud ahela teade autoomaniku GSM telefonile. Samuti on võimalik mugavalt juhtida GSM telefoni kaudu auto alarmsüsteemi.
12:23 15.11.2003
sss (registreerimata)
palju selline lõbu maksma võib ka minna???
09:25 16.12.2003
Kärss
On kellelgi infot, kes niisuguseid asju Eestis müüb? Ma ei oska vist neti kaudu otsida korralikult:)
11:00 16.12.2003
SE (registreerimata)
13:23 17.12.2003
Erik (registreerimata)
Noh, mehed kuda siis selle leviga seal autos on?
14:01 17.12.2003
Kärss
Suured tänud SE-le!
Mind huvitavad rohkem sellised:
http://www.fingertech.co.uk/qtek_1010.html ja
http://www.computerville.it/p603.htm Kas neid kah Eestis müüakse? Siin teisel pool lahte on kõva kampaania. Odavaim kuid tehniliselt tasemel tava-GPS ilma kaardi kasutamise võimaluseta on hetkel 139e (Cobra) ja just mõtlen, et kas osta päris tavaline aparaat, GPS-mooduliga PDA/GSM või midagi muud. Kaardid polegi mulle nii olulised, aga kaarte on tore vaadata sellegipoolest:))

Erikule: läbi esiklaasi (tavaline mobiilihoidja) on levi sama hea kui väljaspool autot ja omal pole vähemalt Benefoniga kunagi leviprobleeme olnud. Praegused aparaadid on nagunii tundlikumad neist vanematest
04:26 14.04.2004
Kärss
Leidsin ühe soodsa kaardiga GPS-i veel: http://www.navigointi.fi/ . Sealt tuleks vasakult valida GPS ja edasi Lowrance iFinder, kaardiga aparaadi hind oleks vaid 225EUR . On ehk kellelgi selline kodus, või teab mõnda kauplust, kus seda ka proovida saaks, oleks info eest väga tänulik (võib kirjutada ka krss@hot.ee )

Mõnede mittetöötavate linkide update:
Delli kampaania Soomes käib nende mudelite kohta:
http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/hand
helds?c=fi&l=fi&s=dhs

Eteni P603 kohta leidus lausa venekeelne lehekülg: http://www.hpc.ru/lib/arts/1926/
11:09 30.06.2004
Kärss
Hiljuti tuli turule uus Nokia 5140 GSM-GPS telefon, mis hinna poolest ülisoodus:
http://www.nokia.fi/puhelimet/puhelinmallit/5140/
Ning sellele saab osta juurde GPS-ga kestad
http://www.nokia.fi/puhelimet/lisalaitteet/xpressongps/perus
ominaisuudet.html

Ega keegi juba ostnud pole? Reaalseid kasutajakogemusi?
11:34 30.06.2004
al (registreerimata)
maakeelne:
http://www.nokia.ee/phones/models/n5140/features/

"Nokia Xpress-on™ GPS korpus koos kaardi või teejuhistega juhtab sind kindlasti õigele rajale."
Oot, kas siis GPS-i saad ainult korpust eraldi ostes, või ongi kogu GPS peidus väljendis "Sisseehitatud digitaalne kompass".

11:43 30.06.2004
Kärss
Sorry, ei teadnudki, et Nokial ka eestikeelsed lehed olemas:) Kogu GPS osa on ehitatud sisse korpusesse ning see tuleb osta eraldi. Näiteks Lohenettes maksab GPS-korpus 113EUR, Puhelinkioskis telefon ise 296EUR. Nokia enda kodukal on päris täpselt kirjas, kuidas GPS töötab, tehn. parameetrid jne
18:19 14.09.2004
Kärss (registreerimata)
On ehk keegi oma Nokiale hankinud juba GPS-kestad, need olnud turul juba peaaegu kuuaega vist? Kogemusi just GPSi osas?
20:12 14.09.2004
henrij
Selle Nokia GPS-korpusega pole Eestis midagi teha, kuna see Nokia vahendatav GPS-teenus Eesti kaarti ei paku.
01:49 30.09.2004
Kärss
Sel Nokial peaks nagunii olema vaid kallid Online kaardid, kuid need kaardid pole mu jaoks eriti olulised. Vaatamata sellele, et neid on tore vaadata:) Kellelgi tõesti pole sellega kogemust? Eestis ikka müüakse Nokia telefone? ;)
15:51 30.09.2004
Xri (registreerimata)
Tulenevalt töökohast on mul vahel looduses kaasas Harris raadiojaam, millel GPS sisseehitatud.
15:52 30.09.2004
Xri (registreerimata)
Eestis on autos GPS mõttetu, sest meie teedevõrk on ehitatud vastavalt hetkevajadusele, mitte ilmakaarte järgi.
16:33 30.09.2004
Henri (registreerimata)
Ega sa kompassi ei mõelnud teedevõrgus orjenteerumiseks kasutada? Korralik tänapäevane GPS näitab ikka asukoha kaarti.
20:07 08.11.2004
pedro (registreerimata)
tunnen ka huvi kas pole mingit lihtsamat kirjandust(mitte inglise keelset)millest ka lihtinimene gps-st aru saaks. ma tahan möne tänava üles leida näit.saksamaal,mis ma pean endale selleks muretsema,läpakas on olemas,midagi odavamat muidugi ja kas ma pean
gps kasutamise eest ka maksma,kallid gps-ga tegelevad (müüvad)firmad, äkki saite nüüd teada et ka lihtinimene vöib teie käibele kasulik olla.

13:14 10.11.2004
v6sa
To Pedro: Interneti otsingumootor pidi olema inimese parim sõber koera ja naise järel:) Ära siis sõpra unusta!

Antud asja kohta on kirjutanud lisaks teistele Arvutimaailm vähemalt 4 pikka artiklit, kus asjad seletatakse lahti tavainimesele sobival viisil. Viimane peaks olema oktoobriniumbris.

Midagi GPSi kohta on ka selles pdf-failis:
http://www.eria.ee/link.php3?id=442&filename=gps.pdf

Hoiatan ette, et seal ei õpetata, kuidas Saksamaal orienteeruda, kuid veidi võibolla navigeri üldisest toimimisest.

Läpakas+keps on ilmselt autos kasutamiseks valutuim lahendus. Kantavad navigerid on üsna ebamugavalt väikese ekraaniga... Nokia versiooni asjast pole au näha olnud....
12:01 21.02.2005
puhmas (registreerimata)
Nokia 5140 gps -korpus käes(1690.-) ja kuu aega testitud. Hetkel pole selles küll eesti kaarti :( aga euroopas seigeldes oleks ilmselt üsnagi abiks.

Telefon iseenesest on rännumehele PARIM -algul kasutuna tundunud kompass ja taskulamp näiteks, on mitmel korral vägagi vajalikeks osutunud.
16:43 15.03.2005
seib (registreerimata)
Kust sa selle korpuse ostsid? Ma pole seda nagu kuskil müügil näinud. Kuidas täpsusega on?

Parimat
Poldi poeg Seib
15:02 15.05.2005
pra (registreerimata)
puhmas anna infi, kuidas ja kas gps töötab, kust sa selle ostsid, kas oled rahul ja soovitad ka teistele ?
02:15 17.05.2005
Kärss
Tagasisideks niipalju, et ostsin sügisel koos HP Ipaq telefoniga ka Microneti bluetooth GPSi, millega polnud eriti midagi pealehakata (väike tundlikkus=peab olema pidevalt väljas, oma aku ei kesta, terveaeg voolu pärast juhtmega telefonil järgi, sellepärast ei saa ka kasutada paadis veekindlana eraldatuna telefonist, niiske ilmaga väljavõtta ei tohigi jne, lihtsalt ebamugav kasutada) ja mõnda aega juba Garmin GPSMAP 60C omanik ning sellega täiesti rahul (seni saanud kõigega hakkama, ilma et oleks kordagi kasutusjuhendit pidanud lugema:)
13:44 18.05.2005
sim (registreerimata)
keegi oma GPS-iga varustatud Pocket PC'l ka NiCE eesti kaardistikku kasutab? kuivõrd hea on seda just autos kasutada teekonnaplaneerijana ja suunajuhina?
15:15 02.08.2005
pläägue (registreerimata)
Re: Milline GPS autosse, metsa, paati?
võtan uuesti selle teema ülesse kuna lõpus kaldus teema sellele mis mind hetkel huvitab, käsigepsud (ilma telefonita) igaks erinevaks kasutuseks (autos, vee peal, metsas jne)

Olen testinud Eesti välioludes
Garmin GPSMap 60cs
Magellan Meridian Color
M SporTrak Color
M eXplorist 600

kavas on veel proovida Garmin GPSMap 76cs

Hetke järeldus on selline et ühed ****d kõik, kõigil on mingi tõsine häda külges, vähematl selle raha kohta mis nad maksavad... saaks nende kõikide head omadused kokku panna siis juba peaaegu rahuldaks

Kas keegi pakuks veel mõne mudeli välja mida oleks mõtet proovida ja7või siis eelpool nimetatutest mõi välja valida põhjendusega miks see just neist kõige parem on
19:39 07.08.2005
Kärss
Ei oskagi täpselt seletada seda, kuid Garmini GPSid tunduvad olema igas olukorras tundlikumad Magellani omadest. Nt Soomes on nii mõnigi kauplusekett loobunud sellepärast Magellani müügist, et kliendid pole rahul. Hea on jällegi kallis. Proovi nt Garmini odavamaid mudeleid (eTrex sari): odavamad on nad väiksema mälu ja vähesemate omaduste arvelt (nt mustvalge screen vms). Head ja odavat pole olemas:)

PS: enda Garminiga kasutasin algus Säästumarketi patareisid, ning need kestsid u 2-4h, fotoka jaoks mõeldud kalliste patakatega 5-6h. Säästuka hinnast vaid natukene kallimate Duracellidega kestavad aga kaugelt üle 30h. Ei oleks uskunud, et suht sarnase hinnaga patareidel nii suur vahe sees on
19:54 07.08.2005
pläägue (registreerimata)
ma olen nüid neid parasjagu testinud ja jääbki ikkagi 60SC... Magellaniga on tõesti nii et testides (seistes) ta nagu näitaks kõige paremini ja täpsemalt,ja metsas liikudes tõmbab sulle muudkui hoolega rada, aga tegelikult on see imaginaarne... kaardile joonistab joont küll ka seal kus Garmin on ausalt moel ära kukkunud, sest signaal on kehv.. aga see pole teps mitte see koht kus sa tegelikult oled... teiselt poolt samale kohale lähendes märgib mõnuga mingit muud rada ja lõpuks seisad ka hoopis nagu teises kohas... 60cs häda on et ei saa mälu juurde...76c on aga uimasem, tundub et ebatäpsem ja muidugi mõõtmetelt suur, sihtgrupp ongi tal ju merele liikumiseks

aga Kärss, kasuta akusid, mul olid vist 2400 mAh, peavad päris kaua vastu, aegalne laadimine küll üle 10 h aga kui konkreetse riistapuu kohta on 2x akud ei peaks ju probleemi olema
11:25 16.08.2005
Priit (registreerimata)
Kasutan ise VDO Daytoni navigatsioonisüsteemi MS5400SD. Kuna ise olen selle firma toodetega seotud, on mul kasutada ka balti riikide ja venemaa testkaart. Esialgsed muljed on igati positiivsed, balti riikides ei ole veel kuskil hätta jäänud, st. kõik sisestatud tänavad olen ilusti üles leidnud. Navigatsioon ei jäta hätta ka väikeste külakohtade leidmisel. Testkaardil ei ole veel märgitud majade numbreid ja kohati paneb liiklusinfo segast (soovitab näit. vasakpööret sellises kohas, kus see ei ole lubatud). Loodetavasti uues tarkvaras parandatakse ka need puudused. Balti riikide kaardi puhul on tegemist siiski suure edusammuga. Mõned aastad tagasi ei olnud veel isegi Soome navigatsioonikaarti olemas ja selle testversioon oli praktiliselt null võrreldes praeguse balti riikide omaga.
Nii, et asi areneb...
Loodetavasti jõuab müügikõlbulik balti riikide tarkvara müüki selle aasta lõpus.
Paljud siin ilmselt ei tea, mida kujutab endast korralik auto navigatsioon. See ei ole veel navigatsiooniseade, kui GPS-ilt saadud asukohta lihtsalt kaardil näidatakse. Professionaalne navigatsiooniseade sisaldab tohutult liiklusinfot, kõikvõimalikke huviobjekte matkajatele, teenindusjaamau, erinevaid asutusi. Võimalik on valida erinevaid teid (kõige kiirem, lühim, ainult peateed, tunnelite vältimine, tasuliste teede vältimine jne...). Vaja on sisestada ainult sihtkoha aadress ja navigatsioon juhendab selgete kaardijuhistega ja häälkäsklustega kohale. Võimalik on valida erinevaid keeli ja hääletooni, millega navi suhtleb...
Uudse lisateenusena näidatakse ära isegi kohad, kuhu on paigaldatud kiiruskaamerad...

http://www.vdodayton.com/index2.aspx?nid=2&color=blue&am
p;status=n1

11:57 16.08.2005
Rekkamees (registreerimata)
Kiman ise pidevalt mööda euroopat ja kasutan VDO navigatsiooni. Enam ei kujutaks sõitu ilma selleta ette. Varem oli ikka tohutult ekslemist, enne kui õige koha üles leidsin. Tihti sai õiget asukohta vaadatud teiste autojuhtide navigatsioonilt.
Soovitan soojalt kõikidele rekkameestele. Säästate aega, raha ja närve.
15:04 16.08.2005
v6sa
See on hea uudis, et lõpuks on Balti regioon ka andmebaasi jõudnud. Senimaani suht õnnetu olnud, Regio pole nagu päris autosõbralik (seda peamiselt platvormi tõttu).

Õige on Priidu väide, et navigerist olulisem on andmebaas ja programm, mis asukohainfole tausta ja sisu annab. Numbritega pole nagu miskit peale hakata...

Millal seda VDO navisüsteemi Eestist poest osta saab? Mis umbkaudne hind hakkab olema? Millist asukohainfot sööb (sisseehitatud naviger, korrigeerimata või korrigeeritud naviger eraldi moodulina või suisa väline naviger)?
22:27 17.01.2006
teadja (registreerimata)
www.garmin.ee
sealt uudiseid..ja eraldi autogps sektsioon ka olemas
20:22 24.02.2006
hannesvee (registreerimata)
eestis tehtud gps-ide võrdluste ja katsetuste kohta leiab palju infot näiteks arvutimaailmast:
http://vana.am.ee/index.aw?parent=6&str=gps&class=do
cument&action=search&section=11865
18:21 06.11.2006
aim17 (registreerimata)
hetkel proovin tomtom go 910-t. esimesd kogemused on head. ainus miinus eesti kaart alles aasta lõpp või järgmise algus.sorry! teine miinus ka ikka olemas hind on eestis jube:) aga õnneks netipoest saab u.6000 eeki asja kätte:)beta versiooni on juba mõnel olems, testimiseks. ja on seni rahul olnud.õnneks on tal ka oma mälu mega suur 20gb. pane musa nii palju kui tahad või vaata sõidu ajal pilte j.n.e

äkki kellegil kuem see mudel olnud ja teab ka mingid ved ette tuua?
06:43 07.11.2006
940SE
Endal paar kuud kasutuses Nüvi 350 Euro kaartidega City Navigator Europe NT+ V8 All, Euro Eesti2 v3.1 ning Eastern Europe NT+ v8.5 Region 1.
Aadressid Tallinnas, Riias ja Vilnuses majade numbrite järgi. Mujal teed ja asulad. Kui veel kevadel eksisin Riias ja seiklesin õiget teed otsides, viimane kord käies sõtsin otse kohale mitmetesse kohtadesse. Samuti Tallinnas olen avastanud uusi viise kohale jõuda. Hind soolane, muidu rahul. Ootan loomulikult paremat Balti kaarti. Ah jaa, veel Soomes käies teedekaarti polnud enam vaja.
Kompass olemas. Näitab millal jõuad koahle, tipp- ja keskkiiruse ja ka hetkel sõidukiiruse. Juhatab majutuskohtadesse, restoranidesse ja bensujaamadesse. Mängib ka helifaile ja näitab piltte. Menüü ka eestiks.
10:44 09.11.2006
aim17
nii uurides tomtom-le eesti kaarti sain midagi teada. olles allgul suht kade nüvi kasutajate peale kuna neil eesti kaart olemas, enam ei ole kade. neil pidi olema suht allgeline ja vana kaart sees. käseb teha paremat pööret, kuigi seal sisse sõidu keel:) j.n.e. tomtom pidi oma kaartidega olema ikka üle prahi ja järgmise aasta allgul ka eesti kaart peal:)
see oli minu arvamus.
NB! beta kaart tomtom-le ei ole ka see õige sellega võrreldes mis tulemas.
22:41 09.11.2006
940SE
Jess aim17, sul on mõneti õigus. Nüvi pakub Pärnu mnt.-lt keerata Suur-Ameerika peale vasakule linna poole sõites ja Pirita teel linna sõites Poska tänavale vasakule, kuigi ei tohi. On ka kindlasti teisi kohtasid, kus ta jampsib. Jääme siis ootama paremaid kaartte. Otsustasin Nüvi kasuks sellepärast, et mahub taskusse. Mugav võõra linna peal jalutada ja vaadata, kus sa oled ja kuidas hotellise otse tagasi minna, kuigi vist päris paber kaarti ei asenda üldpildi saamiseks.
21:13 17.12.2006
Toompuu (registreerimata)
Olin nädala Soomes ja tuttavad andsid oma autost Tom-Tom-i kasutada. Esimene kogemus elus GPS-iga ja igati meeldiv. Nüüd otsin endale analoogset seadet või uuemat ja täiuslikumat. Tom-Tomi viimane, kõige täiuslikum mudel, mida eestis pakutakse, maksab üle 11 tuhande.Eesti kaart sellel pidavat olema Via-Baltika põhine. Kuidas sellest aru saada, jäi mulle selgusetuks. Otsin siiski momendil edasi ka teiste tootjate toodete hulgast. VDO koos monitori ja GPS mooduliga maksab jõhkralt palju. 26000.- Muidugi on selle raha eest kasutusvõimalusi ohtralt. võid soovi korral telefonist bluetoothiga kasvõi kogu telefoniraamatu silme ette kuvada. Hands-Free võimalusest rääkimata.Raadio cd(mp3toega)on sellel üks osa süsteemist. Ise komplekteerides oleks üks võimalus Blaupunkti GPS toega CD(mp3) raadio. Sellele juurde osta laemonitor ja viimase sõna järgi GPS moodul 20-ne punkti jälgimisega. Laemonitoril peaks olema DVD lugeja. Tegelen sellise variandiga. Aga kuna endal sellealaseid teadmisi napib, kasutan selleks oma eriala spetsialistide soovitusi ja nõuandeid. Seoses sellega asi venib. Aga suvepuhkuseni veel aega on. Keegi eespool kurtis nõrga vastuvõtusignaali üle, et peab täiesti klaasi prakku suruma. Üks kogemus oli kohe esimesel päeval. Esiklaasil ja külgmistel klaasidel turvakile, ja läbi selle signaali vastuvõtt nõrk. Teises autos, mis seisis kõrval, ja millel turvakilet ei olnud, signaal tugev. Tom-Tomil antenn magnetiga. Vedasin uksetihendi vahelt läbi, katuseserva külge, ja probleem oligi lahendatud. Pideval kasutamisel ühes autos oleks mõttekas paigaldada stats.antenn. Blaupunkti antennivalikus oli pakkumisel päris palju erinevaid variante.Et antenne liiga palju ei saaks, tuleks eelistada varianti mis raadioantenniga koos.Väljuvad juhtmed eraldi saada, samuti saada erinevad adapterid. Samas on viimased GPS moodulid ilma antennitagi nii heade vastuvõtuomadustega, et võivad rahulikult kasvõi kindalaekas vedeleda. Seda veel, et Tom-Tom-i mudelil, mida viimati uudistasin, võimalik valida 39 erineva keele vahel. Samuti hääle valik võimalik. Paluksin siis siia asjalikke nõuandeid algajale asjahuvilisele. Juhul, kui eespool mõne väljendiga mööda panin, ärge liialt kriitiliselt asjasse suhtuge. Võin komistamata vestelda teemal "diiselmootorite ja diiselaparatuuri remont ning hooldus" Või "Ajokuljetus". GPS-ide maailm on senini võõras.
22:25 17.12.2006
Brunoferrari
Blaupunktil peaks järgmise aasta algul turule tulema kaks mudelit Lucca 3.3 ja Lucca 5.2.Kui hästi seal Baltikumi kaart ja linnad on esindatud,seda ei julge hetkel öelda.Kui proovida õnnestub,eks siis annan teada.
22:07 18.12.2006
940SE (registreerimata)
Baltikumis sh. Eestis just häda nende kaartidega. Kui väga vaja ei ole, soovitan veel oodata. Endal Garmin ja käisin ka täna Riias. Seal on ta abiks, kui otsid esimest korda uut aadressi. Samuti Tallinnas ja Vilnuses. Väljaspool neid linnu orienteerub ainult peamagistraalidel, (näitab ka kõik metsaradad Eestis, aga ei orienteeru) mis mulle läbi ja lõhki juba tuttavad. Loomulikult on sees ka Lääne-Euroopa ja Põhjamaad, aga sinna hetkel asja pole.
20:47 13.02.2007
Mika (registreerimata)
Vaada ka neid kui Soome mined:
http://www.digimesta.com
http://www.marinea.com

Hea valik ja teenust juba Eestikeeles (kuulsin)
www.verkkokauppa.com
03:26 16.02.2007
nipi (registreerimata)
Gps on paras jama. Terve usa olen labi soitnud ilma, ainult kaarti kasutades. Ykski truck-i juht ei kasuta gps-i,kuna need viskavad villast koguaeg.
14:22 16.02.2007
pipi (registreerimata)
Ma olen ka põllu peal palju sõintud traktoriga ja GPS- polnud vaja.
01:06 06.03.2007
Kärss
> truck-i juht ei kasuta gps-i,kuna need viskavad villast koguaeg

Olen kasutanud erinevaid GPS seadmeid juba päris palju aastaid (selle teema alustamise hetkel 2003a kasutasin juba igapäevaselt) ja töökindlus on tõesti viimane asi, mida neile ette saaks heita. Ausõna, mitte kunagi ja mitte ainsamatki probleemi, villast ei viska.
19:45 11.03.2007
awu
10:47 06.09.2007
Maku26 (registreerimata)
Oskab keegi öelda,kas on võimalik sellisele kaadervärgile nagu Clarion map360 panna Eesti kaart,olen uurinud foorumitest ja ka Clarioni Eesti esindusest ja kodu leheküljelt aga ei midagi,olen sama loll kui enne.
17:04 17.12.2007
Panin uue süsteemi endale (registreerimata)
Panin endale selle uue GSM autovalve www.autovalve.ee

Toimib täitsa OK ja lahe asi on !

Kussjuures parkisin valesti ja kallutusandur andis kohe teada kui rattad üles tõsteti, säästsin umbes 1000 eek kui mitte rohkem. Ei tea mis see äravedu maksab täpselt.

21:47 16.01.2008
sergunok
21:49 16.01.2008
sergunok
23:26 01.03.2008
Killerbean
mida arvate clarion map 770 st. millist naviseadet soovitate. (vajalik tööpiirlond lääne euroopa ja baltikum
11:01 03.03.2008
sir_tonyx_2000 (registreerimata)
TomTom on mul Pocket PC peal ja Nokia E70 telefonis. eesti kaart on seisuga suvi 2007. kõikide eesti linnade kõik tänavad on peal (mitte ainult tallinna tänavad, nagu mõnel teisel). pärast aadressi sisestamist juhatab ilusti kohale. oskab ka eesti keeles hääljuhatamist teha. Pocket PC puhul kostab mootorimürast ilusti üle, Nokia puhul olen proovinud ainult Bluetooth kõrvaklapiga, töötas samuti ilusti, annab juhiseid otse kõrva sisse. boonusena saab ka autost välja astuda, telefon taskusse, bluetooth kõrva ja juhatab edasi (eriti soodne turistina kuskil võõras linnas mingi koha leidmisel).

peamiselt tunnen puudust võimalusest sisestada mitu sihtpunkti selliselt, et igasse punkti jõudes pakub programm ise välja järgmise kõige lähemal asuva punkti - ehk siis näiteks kümne sihtpunkti sisestamisel arvutab ise välja optimaalse marsruudi nende külastamiseks. praegu peab ise nuputama, kuhu kütuse ja aja kokkuhoidmiseks kõige mõttekam minna oleks, sest programm oskab näidata lühimat teed ainult maksimaalselt kahe punkti vahel.
11:30 03.03.2008
lebokas
Mul Nokia ja selles Navicore nimeline programm. Omadustelt ei saa teised navigaatorid lähedalegi. Ei ole kuskil sellega veel hätta jäänud, ei Eestis ega ka mujal euroopas. Selged, täpsed häälkäsklused, reavahetusjuhised, kiirusem66tekaamerate hoiatused, ummikuteated, palju POI´sid, ja see k6ik netist uuendatav, kasv6i iga päev.
12:25 03.03.2008
sir_tonyx
peaks seda navicoret proovima, aga ei tea kas seda pocket pc'le ka leidub? ega ma seda nokia tomtomi sisuliselt ei kasuta, pocket pc'l ekraan suurem ja juhtimine lihtsam (puutetundlik ekraan, eriti kui vaja kaardilt mingi koht valida).
14:17 03.03.2008
lebokas
http://www.navicoretech.com/Consumer/en_GB/productshome/
https://shop.wayfinder.com/
Navicorel siiski yks puudus on, eesti keelt see ei räägi ega vist ei hakkagi niipea.
14:29 06.03.2008
Taavi K (registreerimata)
Ostsin carsec-st Mio C520 ja igati asjalik asi selle raha eest 5900.-
Eelnevalt olin näppinud TomTom Go720 ja praktiliselt sama, kuid seade ise kohmakas. Mio disain meeldis rohkem. Omadustelt põhimõtteliselt sama, aga hinnavahe otsustas valiku. Mio-l ka venemaa kaart olemas.

http://www.carsec.ee/index.php?show=tootjad&lang=est&
;id=21
12:49 09.03.2008
Poolaskäija (registreerimata)
Kas Mio-l on siis ka nii nagu nad on lubanud, et eesti 87 %, Tom 720-l on eesti 71 %.
Ja kas Miol on kõlarid kehvemad, täpsus ja kiirus kehvemad kui tomil? kuskil oli tehtud test ja sellised asjad välja toodud.
Kus linnas asud, saaks ehk proovida seda miot,kuna samuti olen sellele gps-le mõelnud.Mina Tartus
56 481 453
13:45 09.03.2008
sir_tonyx
käisin elumoto messil ja seal olid ka mõningad Garmini GPS aparaadid näppimiseks väljas. tekkis reaalne võrdlusvõimalus mu endal on pihuarvutil jooskva TomTom'iga, milles uusim Ida-Euroopa kaart ja Eesti väidetav kaetus 87%.

linnas sõitmisel pole mul TomTomile suurt midagi ette heita (kuigi mõned tema poolt pakutavad marsruudid pole vahest kõige optimaalsemad), aga kui mu suvila ümbruses näitab ta ainult kahte teed (nendest üks on suur põhimaantee ning teine veidi väiksem kattega tee), siis messil nähtud Garmin näitas ka kõiki külavaheteesid, jalgteesid ja eristas rohelisega isegi metsa/pargialasid.

muljet avaldanud kaart oli kuuldavasti Regio poolt tehtud, aga samas räägiti, et umbes nädala pärast peaks Eesti jaoks välja tulema veelgi detailsem EOMapi kaart, kus teesid veelgi rohkem ning muuhulgas isegi elektriliinid peal (kasulik neile, kes soovivad väljaspool teesid, näiteks enduroga maastikul orienteeruda).

nagu poole kõrvaga kuulsin, siis Garmini omanikel on võimalik endale netist tutikas Eesti kaart suisa tasuta tellida. selleks peab kuskil garmini lehel oma masina ära registreerima, märkima ostukuupäevaks hilisema aja kui 9. detsember 2007 (enne seda ostnutel pole õigust tasuta kaardiuuendusele, aga ostukuupäeva nähtavasti võib seal ise valida ja seda ei saa keegi kontrollida) ning 2-6 nädala pärast saadetakse SD kaart uusima eesti kaardiga soovijale otse postkasti.

kahjuks ei osanud mulle keegi öelda, kas neid superhäid Regio ja EOMap'i kaarte kuidagi ka Garmini pihuarvutiversioonides on võimalik tööle saada. iseenesest jookseb Garmin ka Pocket PC peal, aga nähtavasti pole kellelgi veel õnnestunud neid kaarte seal katsetada. no EOMapi kaart pole veel väljaski, aga äkki on Regio oma keegi siiski juba proovinud?
13:49 09.03.2008
sir_tonyx
ahjaa, tolle tasuta kaardina saab tellida ilmselt tolle olemasoleva Regio oma ning kaardi kasutusvõimalused Garmini aparaadis olenevad ka konkreetsest mudelist. võimalik, et mõnes vanemas masinas on tal piiratud funktsionaalsus või ta ei hakka isegi mitte tööle, paraku ei tea ma Garmini masinatest midagi (ise kasutan universaalset Pocket PC'd), nii et seda asja peab iga Garmini omanik siis juba ise lähemalt uurima.
14:11 09.03.2008
Veel uuriks selle Mio kohta: kuidas nendele uuendused peale tulevad?Kas ostnud kord Mio, saad kodulehelt uuendused tõmmata?Ja kui kiirelt nad need uuendused ka sinna üles panevad?
Ja kas keegi teab Mio 620 eestis müügil olevat?
10:15 10.03.2008
Taavi K (registreerimata)
Mio-l on % pindalast, aga tomtom-l % rahvastiku arvust ja pindala suhtest, mis katvuselt pidavat väiksem tulema.
Mio-l hetkel kaardiuuendusi teha ei saa, aga sügisest pidi väikse lisatasu eest saama ise netist teha. Tarkvara uuendused on tasuta ja saab ka praegu teha. Võrdlusena, et garmini kaardi uuendamine maksvat 1500.-

to poolaskäija: kus? uuriks isegi seda.
"kuskil oli tehtud test ja sellised asjad välja toodud."
10:49 10.03.2008
To Taavi K.
Sorry, see link oli c 620 kohta, aga siiski, link on siin:
http://www.yournav.com/content/review/400/Mio_C620_the_searc
h_for_the_3rd_dimension.html#

Vaata all Conclusion`sse, seal kirjutab selle 620 kohta ja lõpus + ja - välja toodud.
22:41 30.03.2008
jee.kim (registreerimata)
Kas keegi SonyEricssoni P1i ka kasutab?
Sellel BT GPS antenn kaasas ja Wayfinder7 proge sees. Niipalju kui mina olen kasutada saanud (praegast remondis-mälukaardi lugeja viga), on ta näidanud väga täpselt head eesti kaarti. Probleem on aga see, et piirkonna kaart tõmmatakse ONLINE ja see tähendab ka nats suuremaid arveid, eriti välismaal liigeldes.
Siit ka küsimus: Kas keegi on sisse lasknud miski programmi koos kaartidega?

Edu
12:49 07.05.2008
. (registreerimata)
Kas te sõidate Tallinnas Pärnusse ka navigatsiooniseadme abil??
09:50 27.07.2008
marita57
Kärss kirjutas kunagi ammu:
"Kolmandaks variandiks oleks ?suured targad? PDA-telefonid, millele saab GPS mooduli eraldi juurde osta. Need meeldivad tegelikult kõige rohkem, aga on tänu suurematele võimalustele ka kallimad"

Olen kasutanud sel eesmärgil varsti ligi aasta Nokia N95. Suurim probleem on Nokia Mapsi ülivilets katvus maapiirkondades. Kõik maailma suured linnad on kenasti ja üsna detailselt peal (Tallinn sealhulgas), aga pärast Tallinna piiri algab igal pool Maardu :(
Teise puudusena ei saa sinna sisestada koordinaate ja siis seadet otsima panna. Koha, kus viibid, koordinaadid on võimalik salvestada, kahjuks vastupidi mitte.
Kolmandaks otsib ta satelliite ikka neetult kaua, mis võib vahel surmani ära tüüdata.

Ühesõnaga, inimesele, kes liigub palju välismaal "pintsaklipslasena" :=) on N95 ideaalne asi omal kohal, kuid Eestimaa metsateedel täiesti kasutu.
21:16 01.01.2009
PM (registreerimata)
Sama lugu Nokia 6110 Navigatori aluskaardiga, enamik teid, mis jäävad põhimaanteedest kõrvale, on digitaliseerimata...suvel euroopasse liikudes alates Poolast on aga kõik märgatavad metsarajadki peal ja juhatab ka seal päris normaalselt, nii et arenguruumi on veel piisavalt.
16:21 02.01.2009
garmani (registreerimata)
nokiasse tulex panna Garmin XT sisse koos regio kaardiga. siis on Eesti 100prossa
17:04 02.01.2009
wroom (registreerimata)
to jee.kim

SonyEricssoni P1i peale sai TomTom6 pandud ja tõmbasin viimase kaardi euroopa ning asi töötab. Siiamaani pole veel valesti juhatanud ja oskab ka eesti keeles juhendada. Lisaks P1i´le tellisin Broditi valikust telefonihoidiku autosse siis telefon ei lähe säästureziimile kui tal toide taga.
16:47 28.05.2009
cobra357
Re: gps mio 268
kes oskab öelda või oskab panna eesti kaarte gps Mio268
13:02 29.05.2009
To:wroom
Palju aega on möödunud aga äkki jätad oma kontakti, võaks ühendust.
16:01 29.05.2009
cobra357
Kes oskav öelda või oskab paigaldada gps mio268le eesti kaarte,võiks võtta ühendust 5584812
21:15 29.05.2009
puhhh (registreerimata)
tomtom6 viimane kaart on aastast 2007 ja uuemat 6-l pole, mobiilile garminXT peale ja uued kaardid
22:57 29.05.2009
*Peab olema kas microSD,miniSD või SD mälukaardipesa.

P1i' l on Memory Stick. Jääb üle piraaja või .....
09:02 30.05.2009
cobra357
kas oskad selle aparaadile kaarte panna
16:53 04.06.2009
sanuss (registreerimata)
avastasin, et TomTom'il on kaardid täiustunud. Lõpuks on ka kodutänav peal...
14:40 05.06.2009
ammu juba (registreerimata)
on see 830kaart, kus eesti on täiustatud, väljas
19:15 05.06.2009
sanuss (registreerimata)
ei ütleks ammu. kuu aega ainult ju
00:23 09.06.2009
PM (registreerimata)
Omal kah nüüd Nokial Garmini tarkvara peal ja ei või nuriseda enam, täpsust piisavalt koduõueni lausa. Juhtimisega ja soovitud punktide ülesleidmisega peab ainult harjuma...
13:22 31.07.2009
AS (registreerimata)
Üks parimaid navigaatoreid on hetkel Becker Z100 Crocodile ja testiti seda Eestis ja võidu võttis napilt Garmini ees kuna sisaldas uusimat kaarti ja oli odavam.
http://www.palmtek.ee/index.php?page=86&group_id=54
00:33 01.08.2009
kes testis (registreerimata)
ja kus testis - linki äkki. see nagu rohkem reklaamimaiguline postitus siin
01:10 01.08.2009
VX (registreerimata)
Selle aasta juunikuu "digi" tegi ühe väikese gepsude testi ja testivõiduks viimase punni sai hinna eest. Reaalis vist nii, et parimad kaardid Garminil aga miinuseks on hind. Mingis sarnase testi resumee oli, et kui jääd asfaldile, siis sobib ka Tomtom, kui ka külavahele asja, siis vali Garmin. Muud tegijad alles avastavad Eestit.
23:22 07.08.2009
oleks nõu vaja (registreerimata)
On kolm gepsu enam vähem 1 hinnaga.

Tomtom one 42
Prestigio 430
Prestigio 150

Milline neist valida? Ise võtaks TomTomi tundub kindlapeale minek(kaardi uuendus ka 30 päeva)
Prestigio 430 vist vana mudel aga suurema ekraaniga,samas olen tomtom one 3rd editioni kasutanud ja sel polnud häda midagi.
15:20 04.12.2009
prestigiohuviline (registreerimata)
tere. kas keegi saaks võimalusel kommenteerida viimase aja Prestigio GPS seadmeid ja nende tööd nii eestis kui lätis ja soomes. Hinna poolest tunduvad juba päris OK hinnaklassis olema.
16:31 04.12.2009
k6utsik (registreerimata)
Olen kasutanud Prestigio GeoVision 150 pea pool aastat. Ostes olid peal kogu euroopa kaardid. Juurde olen ostnud Ida-Eyroopa kaardid, kuna nendega tuli kaasa ka aastane tasuta uuendus. Kuna oli suvel vaja just võimalikult uusi Balkanimaade kaarte.

Seadmega üldiselt rahul juhatab sinna kuhu vaja ja ümerarvutused teeb kiirelt.
08:19 11.12.2009
juhiabi (registreerimata)
Minul 2 pretigio seadet gv150 ja gv350. Selle raha eest on masinat küll ja veel
Minul kui veokajuhil kõige parem, et seal on ka teekonna kompuuter, mis loeb sõidu, seisu ja koguaega.
Töötavad need win ce peal, mis tähendab, et väga lihtne on neile uut softi peale ajada. Mul endal mitu mälukaarti erinevate softidega, lükkad teise kaardi sisse start ja uus programm jookseb juba.
Selle aasta kõige uuemad kaardid ka juba saadaval netis.
23:27 25.04.2010
TOMTOM950 (registreerimata)
Mul on tomtom 950. Kui tahan näiteks minna endine ehitus servis mis asub pete.mnt. 64 siis tom ütleb mulle et sellist numbrit ei ole ja annab ise sellise numbri nagu 110 aga eh.serv on mul pandud hp. alla siis leiab üles küll ja näitab kus asub ka. On kellelgi veel sellist jama.
20:35 02.08.2010
timotimo
Tere plaanis osta garmin nüvi 200 ! Pakutakse soovis 900kr et kas tasub osta ! http://www.soov.ee/vaata.seam?id=1947928&cid=573390

Tundub normaalne ja taskukohane!
09:08 13.02.2020
never again (registreerimata)
Mina ei soovitaks osta tomtomi. Pidev ajude ke**imine ja aja raiskamine kaardi uuendamisel jne. Ja Linuxi toe puudumine veel kirsiks..

Muudetud 13.2.20 09:13

09:43 13.02.2020
maaks
Kas seda Linuxi tuge mingi tavalise toega siis ei saa asendada? Aliexpress on täis igasugu "mounte" ja ei maksa mitte midagi:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=200004798&ini
tiative_id=AS_20200212234122&SearchText=tomtom+mount

:-) :-)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.