Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MAZDA6 VEAD

18:01 30.10.2003
MMM (registreerimata)
mazda6 vead
Sooviks teada palju olete m6 sõinud, kas on esinenud autoga probeeme ja kui on siis rääkige nendest!
16:19 03.11.2003
Kasutaja (registreerimata)
Re: mazda6 vead
olen sõitnud 15 000km, ihan okooo auto on!
Kartsin külmasid ilmasid, mingi kunagine test ütles et läheb kaua soojaks, aga mul läks 2 liitrine küll kiiresti soojaks.
16:20 03.11.2003
Kasutaja (registreerimata)
ehk teisisõnu probleeme pole ühtki olnud, phui phui phui
09:01 11.11.2003
Kalle (registreerimata)
Olen sõitnu u 74000 km. siiani pole veel midagi juhtunud. autoks m-6 2,0 AT
18:22 11.11.2003
chef @ M6 2,0 AT (registreerimata)
läbisõit alles sigaväike - 2,5k km, muidu olen igati rahul, aga juhi iste kägiseb, näiteks kurvis, kui ma ise seal peal liigun. seega küsiksingi, kas keegi veel sellise mure küüsis on?
22:45 14.11.2003
henri (registreerimata)
mul läbisõit 9k ja juhi turvavöö kinnitusklamber kägiseb mõnusalt. loodan, et seda annab fixida.
23:09 14.11.2003
kasutaja (registreerimata)
Lärmakas ja lahja on 1,8 versioon...
20 se külmaga läheb kaua soojaks ka, kauem kui audi.
muidu oki auto..
10:46 25.11.2003
maximilian (registreerimata)
Kui masinat (M6 2,3 GT) libedaga nats piinata , ajab vendist kärsakat sisse (sidur???). Ilmselt seotud siis stabiilsus- ja veojôukontrolliga. Ehk keegi viitsib paari sônaga seletada tööpôhimôtet. Saaks teada, et kui hell see systeem on ja mida kôige rohkem koormab (sidur??, pidurid??), et kui ei plaani autot niipea maha müüa, peaks äkki tagasihoidlikum olema. Eks esimeste libedatega pyyab natuke systeemiga tutvust teha, muidu ikka sellina rahulikua sôidustiiliga kodanik.

1 asi käib närvidele. Vahest tagurdades "kriiskab" esimene ratas. Ei tea kas kellelgi veel sarnast asja juhtunud on?
10:13 26.11.2003
chef (registreerimata)
to maximilian: kui palju su massina läbisõit on? sest algus ajavad nad kõik kärsakat sisse. seda hoiatati kohe esinduses, et mootoril, kaitsekihi eesmärgil, olev õli "põletab" end 1k...2k km jooksul ära. sest esimese libedaga proovisin samuti mõnuga ja suure hooga neid vidinaid (DSC) ja ei suutnud küll kärsakat tajuda.
rattad häälitsusi ei tee, aga soovitan kontrollida lasta (garantii ju ikkagi), sest teadupärast tänu tohutule mazda6-e nõudlusele "klopsiti" neid üsna kiiresti kokku, äkki kasvab sellest "kriiskamisest" midagi hullemat välja.
15:31 26.11.2003
tuli (registreerimata)
Üks ksenoon tuli ütles kohe üles, standard viga. auto oli sõitnud 2k. kuu ajaga suudeti siiski tuli ära vahetada. tuli toimib siiani vigaselt, parandada ei osata. ei ole ka viitsinud väga tegeleda.
12:07 28.11.2003
konrad (registreerimata)
Olen sõitnud Mazda6-ga 34000 ja olen peaaegu et rahul.Suurtel pööretel on mootori häält salongis tugevalt tunda.Külmaga võiks salong kiiremini soojaks minna.Raadio vahetab vahel ise kanalit???
Aga üldiselt ok auto.
20:51 28.11.2003
tarmo (registreerimata)
to maximilian

DSC ehk dynamic stability control vaatab, et auto ei läheks ala- ega ülejuhitavaks ehk siis esimene või tagumine osa "alt ära".

näiteks liiga järsult kurvi võttes, kipub auto inertsist otse libisema (alajuhitav) või siis külge ette võtma (ülejuhitav).

DSC peaks toimima sarnaselt sakslaste ESP'ga ehk kasutama pidureid ja vähendama mootori "võimsust".

ülejuhitavuse korral pidurdatakse välimist esimest ratast ning alajuhitavuse korral pidurdatakse sisemist tagumist ratast.

DSC hoiab auto otse, kui maanteel 100kmh kiiruse juures takistusest möödudes väikese põike teed. Ainuke, mis tunned on, et auto muutub korraks ülejuhitavaks ning selleks hetkeks, kui oled valmis midagi selle vastu tegema on DSC kõik ära teinud ja auto liigub sirgelt.

lühidalt - rooliga näitad autole suuna kätte, kuhu ta peaks liikuma ja DSC üritab seda teha.

DSC komplekti kuulub veojõukontroll ja abs

23:22 28.12.2003
MMM (registreerimata)
mul endal on sõitnud 31000 ja ainuke asi mis mulle sugugi ei meeldi on sisemüra.
12:13 31.12.2003
Triceps (registreerimata)
See müravärk on ka paljudes võrdlustestides välja toodud.Just mootorimüra linnakiirustel .Suurte kiirustel summutab selle juba maanteemüra,samuti nagu teistel autodel.Ise valiksin vaiksema auto,mis on siiski mõnusam.
13:32 31.12.2003
Madis (registreerimata)
mind ei sega see mootorimüra vaid just see kuradi kõrva tugevasti riivav teemüra.
09:54 05.01.2004
cossie
hull äda ju mingi müra,müra on just vägev,õige auto peabki mürisema,mis te hädaldate ,nõukogudeajal kõik mürisesid(autod) pold häda midagi,raffas on liiga mugavax läinud
10:27 06.01.2004
Renx (registreerimata)
See müravärk on läbi aegade viimastel Mazdadel häda olnud....arvan, et see on üks koht kust kokku on hoitud.....sest kui vaadata sama klassi autode hindu siis Mazda on kõvasti odavam...
....tuttav just selle müra pärast jättiski ostmata Mazda6-e kuna käis ka Toyota camry-t proovimas....Mazda kasuks paraku rääkis vaid hind....kuid see on selge, et mugavus maksab.... ja seega jäi ostmata see mazda 6.
Aga minu arvamus on, et selle raha eest on autot küll.
14:25 06.01.2004
mürasummutus (registreerimata)
Kui sinna lasta sisse panna 10k eest pigimatte, siis peaks küll päris vaikse auto saama!?
On keegi lasknud panna, teab kogemustest rääkida?
14:54 10.01.2004
M6 2,3 GT (registreerimata)
mootori müra teema oli ju aktuaalne enne kui ostetud sai - see on ok
see et aga maanteemüra sisse tuleb rohkem kui saklastel jne on ilmselt hinna/kvaliteedi vahe küsimus
ise olen sõitnud ca 20 tuhat. muuseas see salongi tulev kärsahais väiksel mootori piinamisel on endiselt olemas (eriti kui tormakalt tagurdada). Esimeses 20 tuhi hoolduses likvideeriti ka mingi krigin esirataste juures - see kostus siis kui rattad olid välja keeratud. Vanad teeninduses ei öelnudki mis teema on ... aga nüüd on korras -savi
Mis puudutab võrdlusesse H Accordi siis müratasemelt on küll M6 kõrgem kuid eriti sisedisainilt oluliselt nägusam. Isiklikult hindan sisemistdisaini ja maugavust välimusest olulisemaks...
10:52 13.01.2004
Georg (registreerimata)
Sõidan M6 2.3GT sedaaniga. Olen juba 28K läbi sõitnud ning olen autoga rahul. Ainuke viga: külma ilmaga juhi iste kägiseb. Häkkas kägisema esimeste "-" graadidega. Kui eelmisel aastal oli -28C, siis tekkis probleem ustega, ei tahtnud eriti kinni minna ning pidi tugevasti kinni lükata.

Müra: kuna GT mudelitel on R17 215/45 siis meie teedel tekitab see päris suurt kõrva valu. Olen proovinud sõita 0.5a 17" rehvidega ning pärast 15" - vahe oli kohe tunda. Aga ikkagi jään arvamusele, et kõik sõltub tee kvaliteedist. Praegu, kui igal pool asfaldil on rööpad ja augud naeltest, ei tasu mürast rääkida.
10:39 14.01.2004
To chef (registreerimata)
See kigin ei tule istmest...häält teeb turvavöö kinnitusklamber, mis kurvis hõõrub ennast vastu istet. Asi on reguleeritav.

Ise sõidan Mazda 6 2,0 Aut 17" veljega ja autoga olen väga rahul. Talveks panin alla 15" rehvid ja müra on tunduvalt madalam...samas ootan juba 1.märtsi et saaks suure velje tagasi panna.

Keda häirib mootorimüra, see ostku aut.kasti,siis lähevad pöörded ainult tallates nii kõrgele, et müra sisse kostaks.
21:57 19.01.2004
chef
mis moodi sa seda regullid, äkki on seal mingi tark koht kuhu törts õli paigutada? sest miinuskraadid toovad selle krigina endiselt esile ja lihtsalt häiriv on. avastasin ka teise häiriva elemendi, pagassi avades satub jää-puru kuskile pagassi tihendite vahele ja siis hakkab pagassis üks igavene klobin/krõbin pihta. nüüd autoga kulgenud 7k km, üldpilt ikkagi vääääga positiivne.
10:14 20.01.2004
to chef (registreerimata)
ei õli ära küll pane, liiguta see pistik lihtsalt natuke teise asendisse. (üles või allapoole)
Jää ei satu tihendite vahele vaid ära jää vajub sedaanil taga klaasi ja tagaluugi vahelisse prakku, pead lihtsalt kraabitsaga klaasi alumise ääre alati üle tõmbama
12:42 21.01.2004
juhan (registreerimata)
Kah M6 2,0 omanik ja tõepoolest mootorimüra kostub tugevasti salongi. Juhiistme saab mugavaks sättida samas kõrvalistuja iste on nagu taburet. Muidu enam vähem ok auto kuigi olen praegu ainult mingi 500 km läbi sõitnud
11:37 05.03.2004
6 omanik (registreerimata)
2.3 Universaal ...
pole ka jamasid olnud 9500 sõidetud ... krigiseb aga armatuuri laeka kaas...
11:45 06.03.2004
ant (registreerimata)
chef-ile, mul on PREMACY, täpselt sama lugu. Kägisevat kohta pole üles leidnud aga harvemaks on küll jäänud.
14:28 08.03.2004
juudid ahju (registreerimata)
olgem nüüd ausad, ostsite selle auto ju puhtalt välise ilu emotsioonide najal, selliste ostude puhul avastad pettumusi küllaga.

Analoogne auto nagu Ford Mondeo, kui võtta koguni samade mootoritega isendid on ikka nõksa vaiksem ja salong ikka tsipa kvaliteetsem. Ja see ka ju loomulik, mis on mondeo tootmiskulud konkreetse auto kohta ja mazda6-e omad?
15:07 11.03.2004
VVV (registreerimata)
Ka vanemal 626-el juhiiste kägiseb, mingi tüüpviga Mazda istmetel vist.
19:55 11.03.2004
m (registreerimata)
lase istme vahele silikoon sprayd. küll siis eanm ei kägise
11:56 12.03.2004
m6gt (registreerimata)
huvitav.. mul ei kägisekyll (veel) midagi ei + ega - kraadiga,vöibolla nahksisuga seda viga pöle
15:46 21.03.2004
Tiit (registreerimata)
piduriklotsi plekid,pöördu esindusse.Pannakse uued (karantii).
19:58 21.03.2004
chef
to m:
seleta nüüd hästi täpselt kuhu sa seda spreid pritsid?
to m6gt:
oota vähe, küll kägisema hakkab :) nahksisu sind sellest murest ei päästa, omal ka nahk pepu all ja ikka kägiseb.
to "ahju-juut":
jälle vist mingi sooja japsi vihkajaga tegu. kui sulle ei meeldi mazda 6, siis ära omale osta, aga ära teiste valikut laida.
minul on näiteks sellest autost kuhjaga rõõmu.
19:58 22.03.2004
m (registreerimata)
sprayd pritsid sinna, kust kägiseb. Kui istmete juures miskit kägiseb, siis proovi sinna lasta, mille peal istet nagu edasi tagasi liigutad. äkki on selles viga. silikoon on muidugi üpris vedel, nind see ei pruugi kauaks aidata, aga poes on olemas ka tehnilist vaseliini, mis tekitab paksu rasvase kihi.
Kui kägiseb kusagilt kindalaeka vahelt, siis lase kindalaeka kinnituskohale.
18:56 10.03.2018
tulukesekene (registreerimata)
Mazda 6 2009. läbisõit 105000. Senini vigadeta. Põlema hakkas vilkuv turvapadja tuli. Kas viga on ka ise võimalik eemaldada või ainult teeninduses.
15:02 14.03.2018
alf65
Võta esimeste istmete alt pistikud lahti kui koju jõuad.Ja kui uuesti sõitu lähed pane jälle kokku ja mure ongi murtud !

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.