Tehnoülevaatus

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Tehnoülevaatuse nõuded??

 
Selgitan kuidas on võimalik
14:45 04.11.2020
Leppetrahv ja sunniraha ei ole kattuvad mõisted!
Ettekirjutusega sunniraha ei pea maksma kui ettekirjutus täita.
stammer
14:45 04.11.2020
kod. siberia poolt väljatoodud näide on päris hea, et iga sõiduk kontrollitakse tabeli järgi ja peale kontrollimist tehakse vastavasse lahtrisse märge.
See välistaks hilisemad vead: a la kas kontrolliti või mitte. Mõnel on mälu parem, teisel mitte nii hea ja eks ka vanus teeb aastatega oma töö.

Teema on muidugi huvitav ja alati on selles ka törts huumorit, mis teebki selle selliseks mõnusaks ajaviitelugemiseks.
Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
17:26 04.11.2020
Kui teistmoodi ei saa siis võib ju tõesti teha vastava kontrolltabeli kuid see ei ole lahendus peale tungivale KURJUSELE ja rumalusele. Mida siis tahetakse saavutada? Täna ülevaatust korraldavatel ametnikel ei ole piisavalt oidu mõistmaks, et pimedal ajal väljaspool asulat tee ääres helkurita kõndijale otsasõit ON PROBLEEM mis kordub aastast aastasse. Ei arva, et väikelapsele otsa tagurdav sõiduk on probleem. Vaid probleem seisneb selles millal tehnoülevaataja avab arvutiprogrammi näitamaks kuulekust tobereegli täitmisel...
Olen kirjutanud ametnikele, et lähituli peab olema reguleeritud õigesti kuid minule jäetakse vastamata sest ei osata argumenteerida miks nina ette näitav tuli on nende arvates VO. Lihtsalt mõned ametnikud ei suuda leppida, et Millert mõtleb teistmoodi kui nemad ja Millertil võib ju õiguski olla. Täna toimivad asjad nii - vot kui mina tähtis ametnik olen otsustanud, et surnuid tee ääres on veel liiga vähe siis EI PEA auto tuled olema õigesti reguleeritud. Vot mina, kes ma teen reegleid arvan - kui autol on mõlemal pool välised tagasivaatepeeglid siis EI PEA olema korras tagaluugi kojamees, sellise selgituse leiab täna arutuse all oleva määruse muudatuse seletuskirjast. Mina tehnoülevaatajana aga arvan, et autotootja on pidanud vajalikuks mahtuniversaalile panna tagaluugi aknale kojamehe, et näha kui laps on tormanud auto taha veerenud palli võtma... Millist majanduslikku kokkuhoidu soovitakse saavutada lubades autojuhtidele vähem vaateulatust kui pakub sõiduki tootja? Teemaks ei ole mõned surnuks sõidetud inimesed vaid see, et kompetentsitu ametnik ruulib.
AFZ
17:19 10.11.2020
Tere.

Kas aku võib kinnitusklambrite asemel koormarihmaga olla kinnitatud?

Kui see ei sobi, kas siis näiteks sarnaselt tugevam traat sobiks?

Tänades,
Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
17:53 10.11.2020
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1190/7201/9009/Lisa4_01
022020.pdf#

1) Kinnitus on halvenenud. - VO (kuna pole originaalkinnitus)
Kuna tegemist on vähe olulise puudusega siis kordusülevaatust ei vormistata ja sõiduk tunnistatakse korrasolevaks. Puudust ei pea mitte kunagi kõrvaldama ja selline rihmaga kinnitus sobib minu arvates, mida arvab kolleeg, seda küsige tema käest.
Küsimus123456789
19:39 11.12.2020
Lp. Mait Millert, soovite kommenteerida antud teemat, DOT/ECE:

https://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=39&t=302281
Deus
20:06 11.12.2020
DOT ja EU ECE:

https://blog.retrofitlab.com/wp-content/uploads/2012/06/dot-
ece-cutoff.jpg


USA:

https://www.ecstuning.com/groupheaders/img/headlight.jpg

Ehk siis seal foorumis Ameerika mainimine on tiba vale koha peal. DOT on nii EU's kui USA's kasutusel HID ja LED koha pealt. ECE ja see USA muster on rohkem hõõgniidi teema.

Reaalne pilt kah ECE vs USA:

https://www.pfyc.com/mm5/graphics/new/vt1003.jpg

Siit ka ütlus, et USAkate tuled on kehvad. Nad ei valgustanud teeääri nii hästi kui EU.

Muudetud 11.12.20 20:11

Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
21:33 11.12.2020
Ega oska miskit tarka öelda. Kuna auto enda laternad on Teie väite kohalt üliheas korras siis hoidke nad alles, et ülevaatuse ajaks panna originaalid. Teema on lahtiharutamiseks nüansirikas, ja kui bürokraat ütleb, et sõiduk peab olema nn. tehasekomplektsusega siis vormistab korduva mis sellest, et uued tuled ise on igati korralikud. Eks vaadake ise mida ütleb vastav määrus https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1200/5202/0006/MKM_m42_
lisa1.pdf#

2) võib kasutada ainult selle sõiduki variandi ehituses ettenähtud laternaid. Latern peab olema koostatud selle ehituses ettenähtud optilisest seadmest, valgusallikast ja hajutiklaasist. Põhjendatud juhtudel võib Maanteeamet lubada sõiduki valmistaja poolt sõidukile paigaldatud laternate ümberehitamist
Kui Teie koostate laterna siit/sealt saadud juppidest siis ärge ülevaatajale seda öelge, et olete ise ta kokku korjanud. Kuna Maanteeameti eksperdid on agaralt sisendamas tehnoülevaatajatele "kätte õpitud abitust" siis seda sorti küsimused käivad tehnoosakonna ekspertidele.
Küsimus123456789
19:20 15.12.2020
Minu tegemised "kõrvaltvaatajana" on alles planeerimise faasis, tuleviku tarbeks ja seepärast uurin, kas selline asi võib probleeme tekitada.
Maanteeamet propageerib otstarbetut tarbimist ja keskkonna saastamist. Mõnel vanemal autol moodustavad uued tuled 50-60% auto väärtusest.

Seaduse järgi oleks täiesti legaalne kasutada lisatulesid!?
Hella toodab lisatulesid, nii Xenon kui LED lahendusega. Lisatuledel teadupärast automaatset kõrgusereguleerimist ei pea olema ja tulepesuri vajadus ka puudub.
jee.kim
20:02 15.12.2020
Kui on vanem auto, siis need tuled maksavad "kopikaid"
Kui ei lita isegi 100€ et oma autole tulesd osta ja topitakse samas väärtuses miskeid junne ette siis....
Samuti annab tulesid poleerida
Küsimus123456789
20:43 15.12.2020
Minu auto on toodetud 2005 aastal.
Tulede poleerimine on kõige väiksem mure. Tavaliselt on probleemiks reflektorid/projektorid, mis ajaga tuhmuvad ja enam valgust ei peegelda.

Esindusest ostes, oleks ühe tule hind 1500 eurot, vähe parema varustusega autole pakuti ka neid tulesid, mis kurvisuunas pööravad, nende hind on 1800 eurot. Tark ei torma, originaal tule saab ka 1000 euroga, kui oskad otsida.
Esindusse sammudes maksavad tuled 70% odavamate autode turuhinnast. Lisaks paigaldus, kui omal puudub oskus või võimalus töid teostada.
Tõsi, valikus on ka B-osa, millel on Hiina C E kvaliteedimärk peal.




Kurmas
13:46 26.01.2021
Mait, Soomes lubatakse edasi sõita kollaste armatuuri hoiatustulukestega, kui auto on valmistatud enne suvi 2000, kas ka meil sarnane seadus? Konkreetselt sai mu tuttav seal läbi, kuigi põles mootori check. Ja ta ise teab, et lamda viga. Samas heitgaasid korras.
Põhjus tihti kütuses
14:23 26.01.2021
See "check" tule veakslugemine on meie lahustipõhise bensiini korral küll ülekohus.
Kui õnnetu masin seda lahustite ja naftakokteili päris õigesti põlema ajada ei saa, annab ju ka veateate. USA omadel põleb see tuli permanentselt meil ja kustub nt alles Rootsis, Saksamaal või Poolas, siis kui paagis päris bensiin.
Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
15:44 26.01.2021
Meil ei ole sellist seadust mis nõuaks kollase mootoritule põlemisel kordusülevaatust, küll aga on määrusepunkt kus kirjas - 3) Rikkeindikaator ei toimi korrektselt = kordusülevaatus. Ma ei saa rääkida kolleegide eest kuid mina ei vormista kordusülevaatust põleva mootoritule pärast sest see tuli toimib korrektselt kuna näitab probleemi. Kui süüte sisselülimisel see tuluke ei sütti siis ei tööta ta korrektselt ja tuleb kordusülevatus.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1190/7201/9009/Lisa4_01
022020.pdf#


Natukene teemast paralleelselt sest järgmine selgitus otseselt ei puuduta Teie esitatud küsimust. Kui sõiduk on vormistatud heitmepuhastusvõimekusega Euro6 siis "mängib rolli" mootori kollane märgutuli sest vastavalt TA juhendile on määravaks otsuse juures selle tule põlemine. See läheb nüüd teemasse "nõuded mis panevad kulme kergitama" nimelt leiab määrusest selgituse, et ainult Euro6 sõidukitel (olenemata kütuse liigist) lisaks heitgaaside mõõtmisele peab läbi viima autoajust vigade skanneerimise. Kui sõidukil avastab skanner probleeme siis ütleb määrus - 4) Pardadiagnostika tester tuvastas veakoodi vahemikust P0001-P0499 või veakoodi P0650 = kordusülevaatus. Tegelikkus on aga selline, et vastavalt TA eksperdi koostatud juhendile veakoodi olemasolu tuleb tähelepanuta jätta kui ei sütti mootori kollane märgutuli.
Kordan uuesti - kui diagnoososeade näitab määruses ära näidatud veakoodi siis on TA eksperdi subjektiivne arvamus tugevama jõuga kui kehtiv määrus... Soomes ei ole vahet kas süttib mootorituli või ei sütti aga reeglitega välja pakutud veakoodi olemasolul tuleb kordusülevaatus. Meie banaanivabariigis aga on palju reegleid mis kohustavad rikkuma kehtivat määrust sest TA eksperdi suva on tugevam kooskõlastusringid läbinud määrusepunktid sest isegi õiguskantsler ainult taunib seda kui antakse kirjalik juhis mis nõuab kehtiva korra rikkumist - süvariik bõi hoopiski banaanivabariik, või veel midagi?
Kurmas
17:47 26.01.2021
Seoses ametniku suvaga saavad siis küsitava seisukorraga autod siiski läbi antud juhul. Klient rahul?
Samas, kui veidi peenestada seda kollast mootorituld. Põlema läheb ka siis kui segu vaene. Peale mootori võimsuse mõningase alanemise ei juhtu midagi. Kas nüüd peakski edasiliikumist väga keelama? Rikka seguga jah mittetäielik põlemine ja tahmamine- keskkonnale koormav.
Mõnel autol viskab kangekaelselt aju mälust viga ette, kuigi viga ammu kõrvaldatud ja ka mälust omateada kustutatud.
Ehk see ongi asjale lähenemine paindlikult, mõistlikult, kliendisõbralikult... kusagilt kuuldud, et klient kuningas...
Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
17:52 26.01.2021
To: Põhjus tihti kütuses.
Ei taha Teid kurvastada aga sellegi poolest ei usu. Oma arvamust põhjendan järgmisega. Kuna bensiin tuleb reeglina terminalist siis näiteks Maardus on 300 tonnine mahuti. Kui kütus veetakse laiali tanklatesse siis ma ei tea, et sellega veel midagi teepeal tehakse. Väide, et lahustipõhine bensiin mida saab ülisuurest mahutist, paneb põlema mootoritule peaks tähendma seda, et kui ongi mahutis halb bensiin siis peaks üleriigiliselt iga päev nägema tuhandeid sõidukeid tehnoülevaatusel põlevate mootorituledega, Kusjuures heitgaasid ise on korras? Mina näen ühe aasta jooksul 5 autot millel põleb mootorituli.
Mait Millert- Laki tänava tehnoülevaatus
19:30 26.01.2021
To: Kurmas. Loomulikult on klient kuningas, kui oleks minu teha siis tunnistaks pooled korduva saanud autod teekõlblikuls st. korrasolevaks. Mootoritule (MIL) teema bensukatel tuleb tihti teemaks siis kui on lambda ka pärast katalüsaatorit. Kui kõik täidaks märgutule värki punktuaalselt siis ei tohiks ükski saada korduvat põleva MIL tulukesega - kui heitgaasid korras. Muuseas kaua lahja seguga sõitmine tõstab põlemiskambris temperatuuri ja on juhtumeid kus kolvile põleb auk sisse. Näiteks kui puhute lõkkesse siis hakkab tuli erksamalt põlema. Mõnel autol süttibki märgutuli kui on lahja segu st. rohkem kui vaja on hapnikku bensiini koguse kohta.
Lahja segu puhul jääb pärast mootori silindris toimunud normist väiksema bensiini koguse põletamist rohkem hapnikku järele mille koguse mõõdab lambdaandur pärast gaaside väljumist kollektorisse. Nüüd katalüsaatorisse siseneb "liiga vähe" vingugaasi (kuna oli vähe bensiini) mille peab järelpõletama katalüsaatori sees kus põlemise jaoks kasutatakse jääkhapnikku. Katalüsaatorist väljudes on järgmine hapnikulugeja lambdaandur mis saadab info pardaarvutisse kus analüüsitakse hapniku koguse mõõtmistulemusi enne katalüsaatorit ja pärast. Tasemete liiga väike erinevus annab infot nagu ei toimuks korralikku jääkvingugaasi põletamist sest hapnikku kasutati vähe. Mõõtmistulemuste liiga väike erinevus viitab nagu oleks katalüsaatori võimekus liiga palju alanenud - MIL süttib. Sama ka siis kui katalüsaator ongi poolpidune ja seda ei jõuta kuumaks sõita, et ta hakkaks täie võimsusega tööle ja nii süttibki märgutuli mis kustub kui sõita pikemat otsa.
Mait Millert
11:28 28.01.2021
Tere head foorumlased. Täna lõpetas Auto24 minuga koostöö st. enam mind Teie siit ei leia. Tänan kõikki häid inimesi. Foorumi sulgemise põhjuseks toodi, et ma liiga palju kritiseerin armastatud juhte ministeeriumis ja Transpordiametis. Äärmiselt kahju on, et minule ei antud isegi võimalust Teid tänada ja öelda lahkumissõnad - nii vähe minust hoolitaksegi. Ei ole kahju foorumist minna sest olin väsinud ja mõelnud mitu korda lõpetada. Olge terved.
Tehnoülevaataja Mait Millert74
Nii lõpetatakse foorumeid
12:58 28.01.2021
Olen kogenud kolme foorumi lõppu.
Kui foorumis hakatakse avalikustama mingi ameti, ministeeriumi või mistahes valdkonda kontrolliva asutuse ebaseaduslikku, mittevajalikku, kiuslikku jms tegevust, saabuvad foorumisse uued tegelased. Nad regavad end kasutajateks ja võivad aasta- paar isegi mõistlikku juttu ajada. Tihti regatakse erinevatelt IP-delt sama isiku poolt mitu kasutajat, ka on mõned kasutajanimed uinuvas olekus, nagu riiulifirmad, mis vajadusel tõmmatakse eelmise põhjalaskmisel nt täna välja ja esitatakse kui "alates aastast 2015 tegutsenud transpordis" vms.
Kui asi muutub kriitiliseks, nt mõni hakkab avaldama korruptiivsetest tehingutest materjale- siis vallandatakse terve missioon, milles kogu see ühte asutust teenindav sootsium hakkab kedagi, kes on sõnumitooja, räigelt materdama.
Foorumid muutuvad sellest hetkest labasteks klaarimiskohtadeks, kus asjaliku arutelu asemel on lasteaia tasemel igapäevateemad ja ülejäänud osa moodustab kahjuliku või kahjulike isikute lollikstegemisest.
Kuna rahva mentaalne tase on saadud viimase paarikümne aastaga alla viia masendavas mahus- tundubki enamusele, et tegemist on paranoilise isikuga, mis sest, et tema väited on kaetud dokumentidega ja seega tõendatavad.
Nende selliste avalike allalaskmiste tulemus on see, et foorumist lahkuvad mõtlevad inimesed või ei võta seal enam sõna, sest asi on läinud kõikide, kes asjast midagi teavad, solvamiseks.
Siinkohal ma siiski teen selgeks, et osad solvuvad ja osad mitte, nt mind solvata ei õnnestu, sest solvumine minu sootsiumis ja sõpruskonnas on välistatud, kuna see on nõrkuse märk siiski.
Need, kes sellise iseloomuga ei ole- need ärrituvad ja ärritunud inimene teeb vigu, mis sest, et tegemist pole ei lolli ega halva inimesega.
Sellele järgneb tavaliselt peks, küll mitte füüsiline kuid allegooriliselt võrreldav tegevus.
Lõpuks muutub foorum mingiks mitte just isuäratavaks ja halvalõhnaliseks massiks, no nagu 1917 juhtus siinsamas kõrval, kui maailmaärikate mahitusel proletariaat diktatuuri kehtestas.
Sellega on saavutatud korruptiivse ja kodanike suhtes vägivallatseva ameti või ametnike tahtmine- kõik kisklevad, arukaid ei kuulata või nad on lahkunud ja ametnike hullused jäävad avalikuks tulemata.
Lõbuks on foorum söödud siseselt nii hõredaks, et see vajub kokku, mis sest, et varem oli tegemist kena asjaga.
Ma kinnitan, et olen kolme sellise foorumise kollapsi juures olnud ja seda jälginud.
Kõige parem on valitseda rahvast ja see orjastada kui inimesed on omavahel riius. Lööge intelligents maha, kuulutage nad veidrikeks ja andke rahvale süüdlased hukata- läbi ajaloo kasutatud meetod.
Aga teisiti ei soovi keegi proovida?
Deus
13:15 28.01.2021
Alatu konspiratsiooniteooria kõigest, millel puudub igasugune alus ja rohkem polegi öelda.
Nii lõpetatakse foorumeid
13:32 28.01.2021
"Alatu konspiratsiooniteooria kõigest, millel puudub igasugune alus ja rohkem polegi öelda."
Just täpselt sellest oligi jutt!
Muide- nt kõik Millerti väited ongi dokumentide ja faktidega kaetud- ma kontrollisin.
Tuletan meelde, et tänu üsnagi kummalistele tegudele ja otsustele võeti 15 septembril ilma igasuguse kärata maha Maanteeameti peadirektor. Et enam "tööõnnetusi" ei juhtuks- selleks hakati räigelt mitmeid sõnumitoojaid mitmetel tasanditel represseerima.
Alusetu on mis?
Üle 200 EURO-2 MB esmane registreerimine? Fakt- dokumentidega koos korraldusega ülevaatajatele mitte tähele panna, et registritunnistusel on EURO-4, aga masina WIN koodi, andmesildi jms jöärgi on tegemist uute, Euroliidus keelatud EURO-2 masinatega.
Üle 200 sõiduki esmane regamine mil ksenoonid, kui puuduvad tuledepesur ja automaatne vihu kõrguse regulaator?
Pole olemas?
Et niisama kirjutas Maanteeamet ministrile selgituseks kui asi välja tuli, et "marginaalne kogus liikluses ja suurt ohtu ei kujuta- me enam ei tee"!.
Dokument olemas, terve seletuskiri milles see jura sees.
Ei ole korruptiivne? Puhas vastutulek?
Jaburad nõuded, paranoiline kontrol nende täitmise ülel mis võtnud pigem seksuaalse alatooni seda teostavate ametnike poolt, diletantlus, tölplus, töö markeerimine jne...
Kes siin alatu nüüd on ja kes on teoreetik?
Deus
13:42 28.01.2021
Su teoorial on üks auk. Kui tahaks, et see asi ei jõuaks avalikusesse, siis oleks se ekoheselt eemaldatud või siis vähemalt nüüd tagantjärgi aga näed, kõik on endiselt alles ehk siis "Alatu konspiratsiooniteooria kõigest, millel puudub igasugune alus" Mine värise nüüd kuskil nurgas ja karda reptiile vms, sest su jutt on täpselt selline.
aru ma ei saa
13:55 28.01.2021
vanasti kui piirid kinni, vinguti vaikselt, aga nüüd kui ühe kuupalga eest saab sõita suvalisse maaila kaugemasse punkt kus vesi helesinine, seadused inimsõbralikud, aga ei, käätsutatakse viiulit ikke siin edasi kuni keeled katki
Marko
14:02 28.01.2021
Tere, endine riigiametnik!
Su seisukohad on natuke kallutatud. Siin pole keegi üritanud Maidu teadmisi või infot kahtluse alla panna. Talle on korduvalt aastate jooksul erinevatel tasemetel püütud selgitada, et oma seisukohti saab esitada ka soliidselt, ilma poliitvürtsi pidevalt juurde loopimata. Kahjuks tulemuseta. Venelastel on üks hea sõna sellise teguviisi kohta - doigralsa.....
Foorum jääb otselinkidena loodetavasti alles, siin on palju väärt infot.
Kõige räigem postitus, millest eile tüli tõusis, on tänaseks auto24 poolt kustutatud.
Nii lõpetatakse foorumeid
14:04 28.01.2021
Mõistan, et Deus nimelisele ei meeldi tõerääkijad ja koheselt kinnitas ta ka eelpoolkirjeldatut.
Mina mingu nurka ja kartku reptiile?
Koheselt annab "vastalisele" vastulöögi ja ikka ühe ja sama ja armetu sogaga, nimelt on tõerääkijad ikkagi vandenõuteoreetikud, lamemaalased ja reptiile kartvad värisevad ullikesed. Ärge neid uskuge- kõik on kõige paremas korras ja ilus.
Seda jampsi on nähtud küll ja veel ja see on sama rumal kui mingi pidev Venemaaga hirmutamine nt või 100-aastaste koroonassekoolemine jms.
Päris hale või mis?
Teil on mingi juhend mille järgi te käitute? Nagu üks mees, lippude ja loosungite lehvides.
Või on foorum kaaperdatud patoloogiliste eneseimetlejate poolt, kes soovivad muudkui särada ja teisi, eriti faktidele toetuvaid isikuid, igati halvustada?
Koomiliselt see küll õnnestub, tõsiseltvõetavalt mitte.
Isiksus, eriti tugev isiksus, selliste asjade peale vaid muigab ja tunneb rõõmu, et ta ise nii sõge pole.
Kurmas
21:44 28.01.2021
Ma ostsin omal ajal juba selle mõttega oma majale suurema krundi, et oleks ruumi reptiilidel mulle külla tulla, olen nõus isegi mõne õunapuu ohverdama selle nimel, ikkagi huvitav sündmus ju. Aga kui Maidu siit eemaldamise põhjuseks on tõesti ametnike peale valetamine, kehitagu õlgu siis, kune see ju ei puutu neisse. Ise ootan päris mitu aastat uudiseid, mida lubati peale uurimise lõppu eksamineerijate kohta, kes võtsid väidetavalt altkäemaksu. Üle nelja aasta möödas, aga eks ootame edasi. Oleks ju tore teada, et pahatahtlikud inimesed kloppisid vahu üles, vallandati Tallinnas 5 eksamineerijat, riigiametnik ei saa ju valesti käituda. Rumalad ei saanud nad seda enam olla, et otsustasid ikkagi teiste pädevuse üle.
Kurmas
22:21 28.01.2021
Marko, venelastel on igasuguseid häid ütlusi, häbi tunnistada, aga ka nende keel on rikkam. Tuli meelde 1: Na kazduju hitruju zopu estj x.. s vintom.
Deus
22:47 28.01.2021
Veelkord, valetamist pole mitte keegi maininud isegi mitte! Ärge lugege midagi sellist välja ridade vahelt, mida pole olemas. Mait ütles selgesõnaliselt ja ühemõtteliselt, mis juhtus.
Kurmas
23:54 28.01.2021
Vabandan, oleks pidanud ütlema siis valetamise asemel "alusetu kritiseerimine", sest ega ometi ju meie demokraatlikus riigis saa tekkida olukord, kus põhjendatud kriitika puhul hakatakse kõrvaldama sõnumitoojat? Aga kuna näha oli, et Mait oli väsinud pahatahtlikega vaidlemast, siis peaks nüüd ju kõik eetrivaikusega rahul olema. Ja mõningase autokuulutuste vähenemisega.
Marko
00:06 29.01.2021
Keegi pole ju Maidu infole vastu vaielnud. Küsimus on alati olnud selles soustis, mida väärt kaubale ohjeldamatult peale loobiti. Kui keegi veel aru pole saanud, siis ma olen korduvalt öelnud, et Mait ajab õiget asja aga valede meetoditega.
Sõnumitooja hukkamine pole minu südamel, selle otsustasid portaali omanikud. Ilmselt oli neil ka kõrini.

Muudetud 29.01.21 00:07

vanames
12:24 29.01.2021
Muidugi bännitakse nüüd ka mind ära aga tõenäoliselt on põhjus et Mait on EKRE pooldaja. Mulle kah kõik tema seisukohad ei ole meelejärgi, aga ta on aus ja otsekohene inimene. Olen temaga suht ühevanune ja meid õpetati lapsena et alati tuleb õigust rääkida. Vanasti oleks meiesugused tuleriidale viidud.
Kahjuks on praegu teised ajad, vanasti öeldi - varas, nüüd ärimees jne. Mida rohkem valetad ja varastad, seda vingem mees oled.
Tark inimene saab niigi kõigest aru. Ilma Maiduta on see foorum nagu venelane ütleb- nagu pulmaöö ilma pruudita.
Kahju.
Deus
12:29 29.01.2021
Vahutage nüüd kõik enda seest välja rahulikult ja minge eluga edasi.

PS! Ma olen ka EKRE valija nii et istuge sisse endale see teooria.
Kärss
14:08 29.01.2021
TO vanames: foorum ei ole isiklik blogi, siin kehtivad reeglid. Ka adminnide ja sõna võtvate koostööpartnerite jaoks. Vist mitte kunagi pole mitte keegi saanud eetrikeeldu ühe-kahekordse eksimuse eest, kuna foorumi esimene eesmärk ei ole mitte reeglitest kinnipidamine vaid sisu. Korduvalt tähelepanu juhtimiste eiramine lõpeb paratamatult ainult ühel viisil. Seaduste piirides poliitilisteks diskussioonideks on õige koht vabas teemas. Ma arvan, et mitte keegi ei rõõmusta selle koostöö lõppemise üle. Ja mul pole ka infot, et hr. Millert eetrikeelu oleks saanud - tal on võimalus ja luba esineda siin nii oma nime alt kui ka anonüümsena, aga siit kaotatud (ja ka mõningate allesjäänud) postituste valguses ei ole mõeldav jätkata seda "küsige spetsialistilt" vormis. Siia jäi siiski maha piisavalt infot, mis oleks õigusriigis nagu kandikul uurijatele ette kantud materjal kriminaalmenetluse alustamiseks teatud ametnike ja ametkondade korruptsioonikahtlustuste uurimiseks. Miks seda ei tehta... seda on siin küsitud korduvalt ja see küsimus jääb õhku ka minu jaoks. Kusjuures see küsimus on olnud üleval piisavalt kaua ja kõik parlamendierakonnad on sel ajal valitsuses olnud - see tundub olema täiesti erakonnapoliitika väline teema, mille siiani torkimata jätmisel on mingid muud meile teadmata tagamaad.
Pisike pronoos
15:47 29.01.2021
Millertit hakatakse nüüd ruineerima ka tööalaselt, sest ta on kuri ja paha sõnumitooja.
Selleks, et tal puuduks avalik tugi- ta tuligi ära bännida.
Kärsa küsimusele krimi kohta ma toon siin ühe fraasi, nimelt:
"Mitte miski ei ühenda inimesi paremini kui koos sooritatud kuritegu".
Taguotsasuurusel Eestil on äärmiselt nigel seis, kõik justmaffia, repressiivorganite jms tegelased on omavahel seotud kas suguluse, koolide, klubide või mistahes moel ja on moodustunud klannid mis välistavad igasuguse õiguse ja õigluse.
Tavakodanikule tehakse näidisprotsess, ikka täie rangusega, aga klanni omade osas "puudub avalik huvi", "pole otstarbekas", "süütegu on marginaalne" vms põhjusel lõpetatakse oportuniteediga uurimine, kui üldse seda alustatakse.
Kusjuures- asjade avalikustaja elu tavaliselt ruineeritakse ja tänu digiajastule on selleks müriaad võimalusi. Nt riiklikes andmebaasides rikutakse teie digitaalne profiil sellisel moel, et kes ka ligipääsu omab- sellele peab jääma mulje, et tegemist pole tõsiseltvõetava isikuga. Piisab nt teie neditsiiniloole lisada üksainus kood ja te olete vaimuhaiguse diagnoosiga ja saatee sellest lahti vaid läbi kohtu. Täiskarsked ja korrektsed saavad nt elektroonilisse tööraamatusse sissekande, et neid on vallandatud joomise ja varguste pärast ja edasi peate vaidlema löäbu Tööinspektsiooni või kohtu, et see kustutatakse jne.
Kuitahes see pole paranoilisena tunduv, aga mul on kõige selle kohta riigiasutuste poolt kodanikele väljastatud dokumendid faktidena olemas.
Või näiteks avastate, et teie majapidamisse tulev AMKA on postist lahti ühendatud. Elektrilevi näitab töökäsku "tarbija soovil", mis sest, et sellist sooviavaldust pole keegi teinud. Esitatakse veel arve lahtiühendamise eest.
Aastal 2014 oli selliselt elektrita jäetud vähemalt kolm majapidamist, poliitikutega raksu läinud liiga kõvahäälne kodanik Harjumaal, ajakirjanik Lõuna- Eestis ja Pärnu liiga sõnakas kodanik.
Et lülitati tagasi ju?
Jah, aga Harjumaal nelja kuu pärast...
Mitte mingeid võlgnevusi polnud, Harjus isegi mitme kuu jagu ettemaks tehtud.
Või nt kodaniku elektroonilisse tööraamatusse tehtud räme sissekanne pankrotiga lõpetanud firma poolt, millise (vale kande) muutmiseks riigiasutus soovitas oma rahade eest ennistada see firma Äriregistris, kutsuda (millisel moel?) kohtusse selle pankrotiga ammu lõpetanud firma juhatus ja seal siis vaielda, kas kanne on õige või vale. Mees võttis liiga valjult sõna lihtsalt ja palun- erakorraliselt vallandatud, nüüd küll peenemalt "tööleping erakorraliselt lõpetatud" tekkis kui õhust ja ajal, mil mees isegi mitte tööl ei käinud.
Dokument olemas jälle, riigi maja vastus kodanikule.
Kõik see tunduks minulegi uskumatuna kui mul poleks neid asju põhistavaid dokumente.
Proovige ise, hakake ebaõiglusele vastu ja te satute varsti Tarkovski filmi interjööri, mille tegevus on kafkalik ja tegelased kui Hironymus Bosch- maalidelt ja teie enda nägu võtab ühe Munchi maali ilme.
Kõige selle juures loete pealkirju õigusriigist, võrdsest kohtlemisest ja edust.
Deus
16:02 29.01.2021
Huvitav, et kõigil on dokumendid olemas aga keegi ei tegutse... Miks juba Postimees või Delfi või UuedUudised või objektiiv või veel parem, Telegramm ei kirjuta sellest? Kõigil on tõendid aga igal pool on vaikus... Huinamuinat ajate mehed ja huinamuinaks see jääbki enne kui tõendeid välja ei lao. Paranoiline skisofreenia on haigus, mitte elustiil!
Ühtlasi, liikuge teemasse tagasi nüüd. Esimene hoiatus. Vihjeid, kus sellist teksti ajada on mitme adminni ja mode poolt juba öeldud.

Muudetud 29.01.21 16:04

antsu viiul
16:06 29.01.2021
Tõstan käed ja ühinen Deus iga. Ilusto öeldud.
n.
16:07 29.01.2021
mait saab oma äri hävitamisega ise suurepäraselt hakkama, pole kellegi abi vaja. olen aastaid mitme autoga käinud aga peale viimast korda sel suvel, enam ei lähe. sama nagu siin foorumis, kibestumuse välja elamine valjuhäälselt, aga mul kliendina on sellest poogen. ma tahan normaalset klienditeenindust, mitte vingumist kuulata. sama siin foorumiga, ma tahan asjalikku infot, mitte vandenõuteooriaid ega kellegi kibestunud heietusi. aga ega siit ei saa asjalikku nõu enam ammu ka teistel teemadel.
Deus
18:13 29.01.2021
Kustutasin ennast kordava pseudojama ja "kuhu" küsimusele on minu postituses vastus olemas. Meedia, erinevad meediad, üksteisest sõltumatud, üks on EKRE käe all, teine on Refi käe all ja kolmas on KEski käe all ja siis on sõltumatu hullumeelsete koht ka veel. Vali endal oma mürk, saada dokustaatide koopiad ja las sepikud kirjutavad nii et seda nägu. Siin lõpeta jama ajamine, teine hoiatus.

Ma lähen nüüd sõbrale uut grilli kokku keevitama ja õhtal koju saabudes ma ei taha sinult enam sellist jama lugeda, kas on selge?

Muudetud 29.01.21 18:14

antsu viiul
18:27 29.01.2021
Mis me riigist tahta kui seal olid sellised sõgedad endised riigiametnikud
Kärss
18:35 29.01.2021
Nagu joodikuga, et näitad näpuga Kuu poole, aga tema vahib ikka näppu. Siin on õige teema, kus tuua täpselt välja kõik need pakkide viisi registreeritud avalduste numbrid, millele vastamata jätmise kaudu ametnikud seadusi on rikkunud:
https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=50204
Aga võid teha vaba teema alla ka uue teema, panna nimeks näiteks "Tõendatud korruptsioon" ja esitada oma tõendid seal. Või siis "Muinasjutte korruptsioonist" ja jutustada niisama ägedaid ja väheusutavaid lugusid.
Deus
19:39 29.01.2021
2 päeva mõttepausi (postituse mitteavaldamine ilma moderaatori ülevaatuseta), et selgeks õppida, kuhu seda postitada, lugedes läbi herr Kärsa kirjutatud tekst.
Küsimus..
19:55 29.01.2021
Kas kuidagi poleks võimalik teha nii et jääks maha märk et postitaja see või teine postitus eemaldatud.Muidu jääb neile kes päevad läbi foorumit ei jälgi arusaamutuks mis deemonitega adminnid siin võitlevad.
.
21:18 29.01.2021
"Sõnumitooja hukkamine pole minu südamel, selle otsustasid portaali omanikud."


olete ka teie lihtsalt tööriistad kellegi käes.
aga lojaalsus peremehele ongi peamine...
Kurmas
22:39 29.01.2021
Up
Paluks rõõmsamini siirduda Kärsa näidatud aadressile!
Kärss
22:45 29.01.2021
Punktikesele: mine nüüd kenasti tema kodulehele https://www.maitene.ee ja leiad sealt foorumi ja foorumi reeglid, mille järgi foorumit korras hoitakse. Foorumis osalemise õigus ei kuulu inimese põhiõiguste hulka, mida peab võimaldama kõigil tingimustel. Mõlemal juhul on tegemist erakapitalil põhinevate ettevõtetega ja omanik määrab reeglid, kasutaja nõustub reeglitega ja täidab neid. Esitan retoorilise küsimuse, et miks küll ei leia tema foorumist eest sellist läbu, teemast möödarääkimist, avalikult korrale kutsumist jne? Ega ometi sealt midagi kustutatud pole? :P See pole mitte lojaalsus peremehele (igaühel on vabadus lahkuda, pole põhjustki lojaalne olla), vaid lugupidamine omaniku seatud reeglite vastu. Sellele lugupidamisele järgneb alati ka vastastikune lugupidamine teiselt poolt.

TO pisike prognoos (kustutatud): loed kah või ainult kommenteerid? Mitte keegi ei piira ega vaigista ega ahista. Kui "Vandenõuteooriad" ei meeldi, siis tee oma teema Sulle sobiva pealkirjaga ja lao oma faktid koos tõenditega letti. Kui kardad registreeruda teema tegemiseks mingi jälitushirmu tõttu, siis võta teadmiseks, et iga Internetti jäetud jälje abil oled jälitatav rohkem kui registreerumisel jäetud kontaktandmete abil.
Vändaandur Nr2
13:28 24.09.2021
Kas väntvõlli anduri rike võib põhjustada tehnoülevaatuse mõistes valed heitgaasinäidud?
vanames
14:35 24.09.2021
Hmm.. minuteada kui väntvõlliandur on vigane siis auto ei käivitugi. Diisli korral, bensukast tean niipalju kui muruniidukit vaja olnud remontida :)))
maaks
08:58 10.11.2021
Õudne on asi ülevaatajate poolt vaadatuna - kogu vasakute ülevaatustega tulnud raha jääb nüüd ju puudu :-) @jee.kim
Sõidukid, mis liikluses osalesid, sellest ju ei muutu.
jee.kim
09:24 10.11.2021
Võib jah ka sellest vinklist vaadata :)
Aga vaadates, millist kuliibinlust oskavad antud tsaaririigi kodanikud teha siis.....
Üks asi on, et TÜV tuleb teha omanikuvahetusel aga sellest saab kindlasti $ abil üle.
Deus
10:30 10.11.2021
Ei ole see asi nii hull midagi tegelikult. Poisid oskavad keevitada seal maal ja ainukene, mis kasvab, on heitgaaside hulgad normidest välja, sest visatakse kat ja DPF jne asjad vahelt. Suures plaanis on täitsa poogen sellest. Kõrvalteed on ka seal sellise kvaliteediga, et need teevad ise sul sillastendi iga päev autole, küll liikuvad osad ise küljest kukuvad ja saavad väljavahetatuteks.
NiiNaa
12:27 10.11.2021
Ei tea kui palju seal ülevaatusel tulesid kontrolliti aga isegi meil kus ülevaatused suht korralikud sõidavad mitmed katkise lambiga ringi. Lisaks on vastutulijate pimestamine oma halvasti reguleeritud udutuöedega ja 10€ hiina led lisatuledega rahvusspordiks saamas.

Venemaal vist varsti iga auto nagu Moskva jõulukuusk.
.
13:31 12.11.2021
ehk on teil huvitav teada, mida saab venemaal teha kaameratega, st keda trahvida- sõiduradade vahel sõitjad, liigset müra tegevad sõidukid, tuledeta autod, kindlustuse ja ülevaatuseta autod, turvavööta sõitjad, auto max laiuse fikseerimine ehk kui näiteks reka tent laperdab, registreerib kaamera selle ülegabariidilise käruna.
lisaks droonid ja politseiauto katusel olevad kaamerad. niiet igav seal maal ei ole.

https://www.m24.ru/videos/transport/21102021/313432
https://www.m24.ru/videos/transport/20102021/313118
https://www.m24.ru/news/gorod/28092021/184818
https://www.m24.ru/news/transport/07092021/181482
https://www.m24.ru/news/tehnologii/16082021/178142
https://www.m24.ru/news/transport/12112021/191653
https://www.m24.ru/news/transport/10022021/152437
.
14:06 12.11.2021
Eks seal riigis lähebki kõik allamäge seepärast vaja jälle naabreid terroriseerida.
Deus
14:39 12.11.2021
Moskva kolleegid külas käisid, siis rääkisid sama asja, kui linna vahel sõidutasin neid, et neil on kaameravalve kõikide asjade jaoks, meil siin on anarhia selle kõrval.
jee.kim
14:48 12.11.2021
See on Moskva, mitte Venemaa.
.
15:20 12.11.2021
see toimub ka mujal venemaal, aga loomulikult mitte siberi tundras.
...
17:51 13.11.2021
Ülevaatajad on erinevad inimesed,nagu me kõik.Kui on tõesti ainult pindmine rooste,siis soovitan uurida,kus töötavad sellised ülevaatajad,kes ei ole nii nõudlikud ja on rohkem inimlikumad ja mõistvamad ja külastada seda ülevaatuspunkti.
Minu isiklik arvamus on,et rooste muudab auto metalli nõrgemaks ja seega on ohtlik nii endale kui kaasliiklejatele.Rooste all pean silmas seda,kui rooste on sügaval metallis.Pindmine rooste ei ole minu arust küll kuidagi ohtlik.Mina arvan,et juba uued autod roostetavad--kasvõi mõni polt,aga siiski roostetavad.
Ülevaataja võib küll nõuda,mida seadus nõuab aga mõistlik ülevaataja ei pea pindmist roostet probleemiks.
K701
16:48 21.12.2022
Kui autol on kapott, esitiib ja stange teist värvi kas ülevaatusele on mõtet minna?
Deus
17:15 21.12.2022
Kere korrosiooni, värvi jm kahjustus ei tohi olla suurem kui 5 cm2 ja 0,5 m2 pinnal ei tohi
olla selliseid kohti üle kolme. Värvi parandused ei tohi oluliselt erineda sõiduki
registreeritud värvist.

Kontrollimine: vaatluse, vasara ja mõõtevahendiga
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1221/0202/2002/MKM_m41_
lisa_1.pdf#


stangede ja esitiivaga vb pääseksid läbi, kapotiga enam mitte. Tuleb registreerida mitmevärviliseks auto ja panna põhivõrviks, mis iganes tal põhivõrv on.
esitiib
18:11 21.12.2022
Ei saanud ka vasaku musta esitiivaga kuna auto oli roheline
vanames
21:07 21.12.2022
.

Muudetud 21.12.22 21:46

Deus
21:17 21.12.2022
Tibil. Ülevaatusemees tuli vastu sulle. Põhjus loe ülevalt, sest tundub, et sul jäi paar postitust vahele koos tõenditega.
 

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte