Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUSE NÕUDED??

14:45 04.11.2020
Selgitan kuidas on võimalik (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatuse nõuded??
Leppetrahv ja sunniraha ei ole kattuvad mõisted!
Ettekirjutusega sunniraha ei pea maksma kui ettekirjutus täita.
14:45 04.11.2020
stammer (registreerimata)
kod. siberia poolt väljatoodud näide on päris hea, et iga sõiduk kontrollitakse tabeli järgi ja peale kontrollimist tehakse vastavasse lahtrisse märge.
See välistaks hilisemad vead: a la kas kontrolliti või mitte. Mõnel on mälu parem, teisel mitte nii hea ja eks ka vanus teeb aastatega oma töö.

Teema on muidugi huvitav ja alati on selles ka törts huumorit, mis teebki selle selliseks mõnusaks ajaviitelugemiseks.
17:26 04.11.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Kui teistmoodi ei saa siis võib ju tõesti teha vastava kontrolltabeli kuid see ei ole lahendus peale tungivale KURJUSELE ja rumalusele. Mida siis tahetakse saavutada? Täna ülevaatust korraldavatel ametnikel ei ole piisavalt oidu mõistmaks, et pimedal ajal väljaspool asulat tee ääres helkurita kõndijale otsasõit ON PROBLEEM mis kordub aastast aastasse. Ei arva, et väikelapsele otsa tagurdav sõiduk on probleem. Vaid probleem seisneb selles millal tehnoülevaataja avab arvutiprogrammi näitamaks kuulekust tobereegli täitmisel...
Olen kirjutanud ametnikele, et lähituli peab olema reguleeritud õigesti kuid minule jäetakse vastamata sest ei osata argumenteerida miks nina ette näitav tuli on nende arvates VO. Lihtsalt mõned ametnikud ei suuda leppida, et Millert mõtleb teistmoodi kui nemad ja Millertil võib ju õiguski olla. Täna toimivad asjad nii - vot kui mina tähtis ametnik olen otsustanud, et surnuid tee ääres on veel liiga vähe siis EI PEA auto tuled olema õigesti reguleeritud. Vot mina, kes ma teen reegleid arvan - kui autol on mõlemal pool välised tagasivaatepeeglid siis EI PEA olema korras tagaluugi kojamees, sellise selgituse leiab täna arutuse all oleva määruse muudatuse seletuskirjast. Mina tehnoülevaatajana aga arvan, et autotootja on pidanud vajalikuks mahtuniversaalile panna tagaluugi aknale kojamehe, et näha kui laps on tormanud auto taha veerenud palli võtma... Millist majanduslikku kokkuhoidu soovitakse saavutada lubades autojuhtidele vähem vaateulatust kui pakub sõiduki tootja? Teemaks ei ole mõned surnuks sõidetud inimesed vaid see, et kompetentsitu ametnik ruulib.
17:19 10.11.2020
AFZ
Tere.

Kas aku võib kinnitusklambrite asemel koormarihmaga olla kinnitatud?

Kui see ei sobi, kas siis näiteks sarnaselt tugevam traat sobiks?

Tänades,
17:53 10.11.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1190/7201/9009/Lisa4_01
022020.pdf#

1) Kinnitus on halvenenud. - VO (kuna pole originaalkinnitus)
Kuna tegemist on vähe olulise puudusega siis kordusülevaatust ei vormistata ja sõiduk tunnistatakse korrasolevaks. Puudust ei pea mitte kunagi kõrvaldama ja selline rihmaga kinnitus sobib minu arvates, mida arvab kolleeg, seda küsige tema käest.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.