Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: PUNASED SUUNATULED AMEERIKA AUTOL.

20:22 03.11.2008
mats36
Punased suunatuled Ameerika autol.
Tere! Mul on 1989 aastanumbriga Ameerika auto. Ülevaatuspunktis (Suur-Sõjamäel) ütles venelane, et: Ei, peab olema kollased suunatuled ja kõik.
Käisin teises kohas ülevaatust tegemas, lasi ilma probleemidetta läbi.
Et kas isikud, kes teostavad tehnilist ülevaatust, tohivad sellise aastanumbriga oleva auto suunatulede kallal õiendada või ei?

Ning üks asi veel: Ostsin ühe Cadillac-i mis on toodetud enne 97 aastat ning see on ''Euro variant''. Küsimus selline, et kui sellel on originaalis oranzide suunatuledega tagutuled, siis kas ma võin vahetada need tagutuled punaste suunatuledega tagutulede vastu? Punane on ilusam värv kui oranz.

Tänud!
10:56 04.11.2008
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Tähtis ei ole, millal on toodetud punaste tagumiste suunatuledega sõiduk vaid selle Eestis arvele võtmise daatum. ARK spetsialistid on e-kirjaga informeerinud üle Eesti kõiki ülevaatuspunkte sellest, et mainitud tuled on lubatud masinatel mis on arvele võetud enne 01.01.1997.
21:53 18.02.2018
markusmelnik
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Mul on samuti plaan minna ülevaatusele ja tahaks teada kas lastakse läbi.
Nimelt autoks on BMW 520i, tehasest veeres välja 1991. aastal ja Eestis esmane registreerimine olli 1996. Taga on ise tehtud punased suunad(punase toon spreiga).
02:21 19.02.2018
Ruuduline aken (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Arvan, et oleneb ülevaatajast, kuid kardan, et hakatakse norima, sest üks asi on originaalis punased suunad, mis kohe kindlasti pole sellisel bemmil tehasest tulnuna kunagi olnudki ja teine asi siis isetegevus, mis tuledele seab ranged reeglid.
Ei meeldi ühelegi ülevaatajale need spreyga ületuisatud tagatuled. Samas, kui tuli vilgub ikkagi kollaselt, siis usun, et mõistlikum ülevaataja norima ei hakka.

Tänapäeval topivad päris paljud vanemate bemmide, audide us style park tulesid põlema(isetegevusena), mis on kohe selline mendimagnet, et o-ho-hoo, ülevaatajad ei lase sellist jura kindlalt läbi. Samuti külgedele isearetatud sidemarkerid(punased), mis ainult usdm omased.

Kirjutan seda sellepärast, kuna ise oman üht usa turule toodetud japsi, millel kõik need tuled olemas juba tehasest ja põlevad, kuid ülevaatuspunktides käib ikkagi selline ajudek--p, et vähe pole. Seletustest aru ei saada ja käibki üks näpuga seadustes järje taga ajamine, nagu Lgp. Millert siin aeg ajalt kõneleb.
06:20 19.02.2018
................ (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Üks asi on jänki punane suunakas, teine deela on ise lakitud tuledega. 91a 5seerial on tagumised suunad kollased.
08:25 19.02.2018
b.m.w. (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Mind huvitab, milleks peaks suunatule sprei värviga üle värvima?
Kas see mõjutab auto sõiduomadusi või roolimuhvi noksi pikkust?
Huvitav oleks lugeda ka vastuseid :)))
14:17 19.02.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
markusele
Seda, millisel juhtumil lubatakse teist värvi suunatulesid Teie autole, on ära toodud MKM 42 Lisa 2 https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv
6) suunatule tekitatud valgusvihk peab olema merevaigukollase värvusega. Tagumise suunatule tekitatud valgusvihu värvus võib olla punane sõidukil:
a) mis on saadud pärandvarana;
b) mis kuulub ümberasujale;
c) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste ja nende välisriikide kodanikest töötajate omanduses või valduses;
d) mis on rahvusvahelise sõjalise peakorteri, välisriigi relvajõudude, tsiviilkoosseisu ja nende välisriikide kodanikest liikmete omanduses või valduses;
e) mis on lepingulisel tööl olevate välisriikide kodanike omanduses või valduses;

10 aastat tagasi ülevaatajatele saadetud märgukiri enam ei loe sest ülevaataja peab lähtuma kehtivst korrast ja OTSUS võetakse vastu vastavalt MKM 77 lisa4. olevale https://www.riigiteataja.ee/akt/122072011001?leiaKehtiv
Ülevaatajatele on mingis mõttes elu kergeks tehtud kuna väga suures ulatuses enam oma peaga mõtlema ei pea, mis vähendab kliendil vaidlemise mõttekust. On see õige või vale otsustagu igaüks ise. Kui suunatuli ei ole õige värvusega või auto päritolu ei vasta lg. 6 olevale siis vastavalt kehtivale määrusele vormistatakse kordusülevatus.
15:33 19.02.2018
-------------------- --- (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
No vahepeal olid debiilikud avastanud musta tulede laki, mille tagajärjel ei paistnud tuled õigesti välja ka pimedas.
Kui peaks kunagi sellisele mingil põhjusel tagant sisse sõitma, siis lähevad tagatuled(tükid) ekspertiisi ja süüdi jääb esimen eauto kuna tuled ei vasta nõuetele, ehk polegi võimalik piduritulesi näha, eriti madala päikesega ja valgel ajal. Kui tulel ei ole tähist et on tehase toonitud ja ise on tuled rikutud, ehk ei vasta nõuetele siis palju õnne, enam kui kindel et jääb süüdi.
17:21 19.02.2018
jee.kim (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
joonte rida:
Olete ehk midagi kuulnud mõistest "pikivahe"?

Kui pidurdan mootori/käiguga, ja kütad tagant sisse, hakkad ka midagi tuledest jahuma?
17:36 19.02.2018
karvanejakole
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Las saadab siis ekspertiisi, maksab lisaks enda kahjudele ekspertiisi kulud ka, miks teiselt see rõõm ära võtta?
17:47 19.02.2018
Huvitav kui lugeda (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Pärandvarana saab siis ülevaatuse tehtud. Müüa auto surevale inimesele, pärida testamendiga, olgu auto uus või vana.
23:19 19.02.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Kui auto on arvele võetud õigete suunatuledega, milles ei ole kahtlust, siis ei olene tagumise punase suunatule lubamine enam sellest kas masinat hiljem pärandatakse või ei pärandata. J.O.K.K. skeemitamine on lubatud riigiametnikele hüvede saamise eesmärgil aga mitte tavakodanikele.
14:13 23.09.2018
naame (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Ma tahan varsti arvele võtta 1969a ameeriklast, millel taga on samuti punased suunad juba tehasest. Kas ma pean siis sisuliselt 50a vanal uunikumil hakkama lisatulesid külge aretama? See ei ole ju kuskist otsast normaalne, et ma pean hakkama oma auto tulesid ümber tegema nii nagu nad ette nähtud ei ole.
15:20 23.09.2018
väike vend (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Kuidas nii? Endiselt on kehtiv ju MKMi ministri määrus nr 42 vastu võetud 13.06.2011 "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele" täpsemalt selle lisa 2, kood 201 punkt 12.

Ehk kui tootja on pannud enne 1997. aastat registreeritud autole punased suunad, siis keegi kobiseda ei saa. Ja kui kardad, et keegi kobiseb, siis trüki määrus ja lisa välja ja viska kindalaekasse, ennegi nii tehtud.
22:43 23.09.2018
keskmisest reast (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
Siin ei peakski olema terve mõistusega võttes mingit kobinat- kui on toodetud punaste tuledega siis nii jääb. On ebanormaalne, et ühed justkui saavad sõidetud oma punaste tuledega ja saadakse neist aru, siis peale 97 toodetuil on mingi imeline udu ümber mis läbi ei paista.
Terve kontinent, mõnisada miljonit, saavad liigeldud - siin aga ei saa. Huvitav probleem on küll kui näpuotsatäiel autodel on punased suunad aga kui päise päeva ajal sõidetakse udukatega, mis aga veel totram-tjuuninguhuvilised oma kummaliste päevaledidega ei näikse kellegile huvi pakkuvat. Täpselt nagu keevitust vaataks- on see normaalne?? Politsei ja muu mudru, miks see teile huvi ei paku?
07:19 24.09.2018
... (registreerimata)
Re: Punased suunatuled Ameerika autol.
euroinimene ei saa aru, miks punane vilgub- kas on raudteeülesõit või politsei tee ääres.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.