Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KASKO HÜVITAMINE

23:06 12.07.2009
argo62
Kasko hüvitamine
Tekkis huvitav vaidlus sõbraga: Nimelt oman liisinguautot millel kasko peal. Praegu kasko summaks määratud 140000.- (jääkväärtus kusagil 90000.-). Küsimus tuligi siis: teen avarii olen ise süüdi ja auto läheb mahakandmisele. Kas siis kasko maksab mulle selle 140000.- või siis maksab jääk summa mille ma võlgnen pangale. Sõber muidugi lahmis julgelt et maksab auto hetke turuväärtuse. see omakorda hirmutas mind sellega, et turuväärtus kukunud kiiremini kui jääkväärtus.

samuti tekib siin küsimus juurde et kui keegi sõidab mulle sisse olen kannataja. tavakindlustusel kombeks maksta auto kinni auto24 hindade järgi siis kas ülejäänu kompenseerib kasko(kui turuväärtus madalam kui jääkväärtus)?
23:36 12.07.2009
kadaadu (registreerimata)
Re: Kasko hüvitamine
saad turuväärtuse mis on umbes 70 tuhat
23:36 12.07.2009
sõbral on õigus (registreerimata)
Ma arvan, et sõbral on õigus :)
23:47 12.07.2009
Markos32 (registreerimata)
Tahaks ise ka teada täpselt.
Isiklikult arvan, et kasko maksab selle summa, mis on fikseeritud sõiduki väärtusena kaskokindlustuse lepingus.
00:02 13.07.2009
pg002a
Oleneb kuidas lepingus kirjas, näiteks minul Swedbank Varakindlustus ja lepingus kirjas, et täiskahju korral kuulub hüvitamisele summa, milleks on sõiduki kindlustussumma või turuhind, oleneb milline summa on suurem. Hetkel seega turuhind olematu ja lähtutakse kindlustusummast.
08:49 13.07.2009
marita57
Siis on viimase kommenteerija lepingu näol tegu erandjuhtumiga. Üldiselt hüvitatakse ikka selle järgi, milline summa on väiksem. Väidan seda isiklikest kurbadest kogemustest.
09:16 13.07.2009
Mahno3 (registreerimata)
Kui sa loed kindlustusseltside seisukohti erinevate juhtumite kohta, siis läbiv põhimõte on see, et kindlustus ei ole kindlustajale mitte kasu saamise allikas vaid kahju hüvitamise koht. Kui su auto turuväärtus on väiksem kui su kindlustussumma, siis hüvitatakse ikkagi see. See, et sa oma sõiduki oled nö üle kindlustanud, on su oma mure ja ei huvita suurt kedagi. Sama kehtib ka muude kindlustusliikide kohta, st kui sa oma puukuuri kindlustad 1 meek peale ja see maha põleb, siis saad sa kindlustuselt ikkagi kuuri paremal juhul taastamisväärtuse ja mitte see 1meek. Küll ei saa sa rohkem kui see 1meek ka siis, kui su kuur kullast juhtub olema.

Erandiks on need lepingud, kus on öeldud et makstakse ära igal juhul sinu kohustus liisingfirmale st et kui sa auto utiili sõidad siis tagatakse see, et sa võlgu ei jää.

Erandiks on veel ka olukord uute autode juures, kus teatud perioodi jooksul loetakse auto uueks ja hüvitatakse soetamisväärtus ja mitte turuväärtus. Peale esimest aastat on kasulik kindlustussumma üle vaadata ja mitte pikendada kindlustust tuimalt samale summale, mis ta kunagi uue auto puhul oli.
20:26 13.07.2009
argo62
Lootsin, et keegi spetsialist vastab küsimusele aga viimane jutt tundus loogiline. eks siis peab pangale meelde tuletama, et lähtugu jääk summast.
21:04 13.07.2009
audi a4 v6 (registreerimata)
mitte jääksummast vaid ikka turuväärtuse järgi, sul ei ole midagi pangale meelde tuletada, loe lepingut! Sa ei ole ju sel juhul sisuliselt kaotanud midagi, sest saad samaväärse auto selle raha eest asemel osta, kuidas see raha liigutamine nüüd täpselt välja peaks nägema, ma ei tea, aga põhimõtteliselt ju nii, et hangid samasuguse masina ja maksad liisingut edasi, muutunud on ainult VIN kood:)
14:46 14.07.2009
argo62
Saan nüüd siis niimodi aru, et võin 140000.- eest valida uue auto ja maksan liisingut edasi. On õige?

Pangale on lihtsalt meelde tuletada see, et tema määrab mulle Kasko summa aga kuna liisingu jääk väiksem siis pole ju vajadus maksta ka üle Kaskot.

15:09 14.07.2009
marita57
Kindlustus hüvitab turuväärtuse reeglina Konjunktuurinstituudi kvartaalsete andmete põhjal. Seal oleva "turuväärtuse" eest võid saada küll sama aasta mudeli, kuid reeglina viletsa varustustasemega äraaetud raipe - sest just selline on nende meelest turuväärtus.
Ehk siis - kui sõidad aastas 50-100 000 ja õli eriti ei vaheta jne, siis oled sellise avariiga vähemalt nullis. Kui aga sõidad vähe ja hoiad autot, kaotad kindlustusjuhtumiga igal juhul.

Teemaalagatajale - vastus lihtne, saad selle, mis on hetkel väiksem, kas 140 000 või turuväärtus. Liisingujääk pole oluline.
17:54 14.07.2009
argo62
seda mida rohkem siia kirjutate seda rohkem jääb mul mulje, et keegi ise ka ei tea. Mahno3 jutt tundus küll asjalik aga jah eks siis sean sammud kindlustusmaakleri juurde.
18:15 14.07.2009
fuubo (registreerimata)
Minul jäi mulje,et teemaalgataja tahab ise mahakandmisele mineva paugu panna.Milleks?
18:18 14.07.2009
sa vist üldse lepinguid ei loe (registreerimata)
Puust ja punaseks siis.Kui sina ostad auto 140k ja aasta pärast on selle auto turuväärtus 100k ja paned matsu, siis maksab kindlustus sulle 100k miinus
omavastutus ( järsku 10-15% ).Lihtne eks? :)
18:50 14.07.2009
taff221 (registreerimata)
minul endal kokkupuude olemas auto väärtus oli 200000eek ja auto oli minu käsutuses 10 kuud,kui auto läks mahakandmisele.uurisin kindlustuselt täpselt järgi kuida nad maksavad.nad arvutavad auto kindlustus väärtusest iga kuu 1% maha ja nii ka oli.10kuu eest võeti maha 20%auto väärtusest ja kätte sain 160000eek.ja kui ise süüdi oled pead maksma täieliku hävimise eest vastavalt kindlustus lepingule.
17:36 18.07.2009
kõik oleneb poliisist (registreerimata)
Minu kaskolepingus selline rida:

Sõiduki kokkuleppeline väärtus (190000.-) või turuväärtus vahetult enne kindlustusjuhtumi toimumist kui viimane on sõiduki kokkuleppelisest väärtusest suurem.

Ja kusjuures auto väärtus müügihindade järgi on praegu ligi 50000.- kõrgem kui kokkuleppeline väärtus
23:32 18.07.2009
marita57
Oo santa simplicitas! Keda peaks huvitama sinu arvamus auto väärtusest müügihindade järgi? Ütle seda ka, palju on su auto väärtus Sinise Raamatu järgi, siis räägime edasi.
10:50 19.07.2009
kõik oleneb poliisist (registreerimata)
ja kus ma sellle sinu arust saan
11:06 19.07.2009
usssssssssss (registreerimata)
enda kogemus selline ostsin auto millel kasko, 145000 oli kindlustus summa, tegin avarii ja kasko hüvitas mulle auto vastavalt hetke turuväärtusele 95000, kus juures liisingu firmale pean ikka tasuma 145000 eeku.
20:47 19.07.2009
marita57
M.O.T.T. Eelmisele postitusele on vist väga vähe lisada.
21:15 19.07.2009
reikin
suvatseks oma kasko lepingu üle vaadata. seal jutt puust ja punaselt ees.
14:43 27.07.2009
Reinjõgio (registreerimata)
Hiljuti läks mul auto avarii tõttu mahakandmisele, kasko lepingus oli kindlustussummaks kirjas 340 000.- ( aasta tagasi sõlmitud leping) aga kindlustus võttis konjuktuuriintituudi tabelijärgi turuhinna milleks on 230 000.- ja tasus mulle selle. Tegelt sain vist niigi hästi kuna netis samad autod müügis hinnaga ca 200 000.-
11:54 18.08.2009
loll saab ka kirikus peksa? (registreerimata)
Ei hakak uut teemat tegema, aga tahaks nõu saada ja targemask saada, asi siis järgnev:
Võtsin umbes aasta tagasi liisingusse kasutatud bmw e46, mis maksis 145 000.-
Liisingu firmana kasutasin Swedbanki, millega sai teha ka kohe kaskoleping, mida pank nõudis, sest auto väärtus oli üle 100 000ne ja auto oli vähem kui 10 aastat vana.
Nüüd aga varastati auto ära ja pole leitud. Sai kohe panka minna, ütlesid, et teevad 2 kuu jooskul otsuse, mis ja palju hüvitavad. (kaskolepingus kirjas et ostus/kahjukäsitlus kahe kuu jooksul). Selle 2kuu jooskul maksin liisngut ja kaskot edasi nagu ikka.

Nii nüüd kaks kuud möödas, sai helistada ja kohal käia, öeldi et 2 inimest on otsuse teinud ja vaja oodata ka 3 inimese otsust (kuigi aega möödas juba 2 kuud ja ~5 päeva)

Ja nüüd tegid otsuse, et maksavad mingi %, ja et siis vaatavad, kas ja palju jääb veel maksta kui jääb.

Ja nüüd teadasid et olen veel võlgu siis ~100 000 (minu arvutuste järgi siis liisingujääk koos intressidega, ehk see summa mis oleks mul veel järgneva 4 aasta jooskul maksta). ja pean tegema nendega mingi laenulepingu selle summa peale (ilmselt siis keervad veel uue intressi otsa)...

Et see kakso raha läheb otse liisingule ja mina pean ikka edasi maksma pea sama summa iga kuu, mis siiani.

Aga siis on mul eriti kehv olukord, uut autot ma osta ei jõua. Uut liisingut ka ei taha.

Kas ei peaks olema umbes nii, et mina maksan liisingut edasi ikka samamoodi nagu liisinguleping ette nägi ja kasko raha saaksin mina, et omale uus auto osta asemele???

loodan, et saite aru ja oskate nõu anda...
12:14 18.08.2009
audi a4 v6 (registreerimata)
kas varguse korral ei ole hüvitusmäär mingi 70-80%, aga mis väärtusest, kas ikka turuväärtusest? Kas sul kasko leping on? Mis seal selle kohta on?
12:57 18.08.2009
x kuubis (registreerimata)
oot mismoodi, sul varastati ära bmw e46 ja sul oli liising ja kasko ja nüüd pead neile veel maksma ligi 100k selle eest kokku. See on mingi nali we?! Kas ei ole mitte et sina maksad ära kasko omavastutuse summa ja see on kõik?! Sul ei ole rohkem mingeid võlgu juhul kui sul ikka kasko oli!!! Milleks seda kaskot siis üldse vaja?!
13:05 18.08.2009
nossov666
kindlustus firma maksab auto hetkelise turuväärtuse järgi oleneb nüüd kuidas sul leping tehtud on kas lepingus on kirjas et 1 prosa kuus langeb su auto hind ja mis summapeale kindlustatus on või kindlustus määrab auto hetkeliseturu väärtuse järgi loe leping läbi ja saadki teada.
13:07 18.08.2009
nossov666
x kuubis maksab peale selle pärast et auto oli ülehinnatud ja turu väärtus langes kiiresti osid bmw 300 kilo siis kui varastati maxis pill 200 kilo ja oma vastutus prosa ka ja tulebki summa selline et maksad peale
15:47 21.08.2009
vass2 (registreerimata)
see 1%-ne vähenemine on vist ainult Hansa Varakindlustuse kasko lepiguga võimalik võtta ja kindlasti ei saa seda kõikidele autodele ja maksab selline poliis ka kindlasti rohkem. Üldine põhimõte on, et kindlustus hüvitab tekkinud kahju, mis seisneb asja turuväärtuses. Mingist sinisest raamatust keegi midagi ei uuri, turuväärtus saadakse analoogsete sõidukite müügipakkumiste järgi.
Asjaolu, et liisingu jääkväärtus on suurem, on ainult liisinguvõtja ja panga vaheline küsimus. See ei ole seotud kahjuga, kahju on ikkagi konkreetse asja turuväärtus.
Kindlustuslepingus märgitud kindlustussumma on maksimaalne kindlustushüvitis, millest suuremat ei maksta ühelgi juhul.
Kokkuvõtvalt siis, kui lepingus ei ole fikseeritud kindlat langusprotsenti kuus, siis hüvitatakse turuväärtus. Kui see on väiksem, kui liisingu jääk, siis tuleb vahe endal tasuda.
15:01 06.01.2010
kindlustaja (registreerimata)
Minul ka Hansavara kasko ja sõiduki kokkuleppeline väärtus 284800.- Sõiduki kokkuleppeline väärtus väheneb kindlustusperjoodi alguspäevast 1% kuus.
turuväärtus hetkel~ 150000 liisingujääk on 180000.-
Mille see kindlustus siis hüvitab auto hävimise juhul?
21:40 25.02.2010
-Eix- (registreerimata)
PALUN ABI!!!

Juhtus avarii Mercedes-Benz CL500 (1999 aasta oma).
Autol oli Bta Kasko peal.
1,5 aastat tagasi ostsin liisingusse 300 000.-eest.
Nüüd Bta kindlustus kandis auto maha ning turuväärtuseks hindas ainult 110 000.-
SEE EI OLE NORMAALNE!
Liisingujääki on veel 170 000.-
Teen autoga avarii ja ise pean veel ka peale maksma, et õnnetus juhtus!:(
Tahaksin teha sõltumatul eksperdil uuesti turuväärtuse hindamise, aga olen igale poole juba helistanud, aga abi ei saa kuskilt, igalt poolt öeldakse et tehakse ainult tervetele autodele.
Kas keegi soovitaks/annaks nõu mida ma peaks tegema või kuhu pöörduma?Või head turuhindaja nr??
Ma olen igalt poolt saanud vastusteks ainult et kui mul pole paber, mis tõestaks vastupidist et see pole see turu hind siis saaks vaidlema hakata, aga muidu ei saa midagi teha.
Tuleb lihtsalt maksta!!!:(
22:35 25.02.2010
jejee (registreerimata)
Vaata sama vana ja varustusega auto hindasid ning sealt saadki turuväärtuse. Take it or leave it.
11:24 26.02.2010
audi_a4_v6
to: -Eix-

Kui praegusi turuhindasid vaadata, siis 110 oleks nagu vähe jah, aga 170 eest saaks juba peaaegu 2a aastat uuema, seda hinda sa ka nagu loota ei saa, seega käiks sul see kemplemine mõnekümne tuhande krooni pärast, kui ostsid CL500, miks peaks sind siis mõnikümmend tuhat krooni kottima?
11:46 26.02.2010
Sama kogemuse läbiteinu (registreerimata)
Sõiduki hävimise puhul arvestatakse turuhinnast maha omavastutus (mis on siis 2000-4000 krooni vastavalt kindlustuse võtja ja andja vahelisest kokkuleppest, 10-15% on varguse puhul). Tasub veel arvestada, et kindlustushüvitist ei maksustata käibemaksuga ehk seega kui omanikuks on eraisik, siis arvestatakse hüvitist:

Turuväärtus kantakse üle liisinguandjale, kes jätab omale jääkväärtuse ilma käibemaksuta ja ülejäägi kannab liisinguvõtjale.

Usun, et jääd kindlasti nulli.
12:17 26.02.2010
teadeanne meeme meelt kaskomee (registreerimata)
Teemaväline post.
Lugesin kõik jutud läbi ja tegin 2 järeldust. Peab olema hoolikas ja ei maksa teha avariisid. Ja teine on see, et tobe on osta omale kallist autot, mille peab liisingusse võtma ja kaskot maksma. Lihtsalt, et te edaspidi enam neid vigu ei teeks...
12:52 26.02.2010
vass2 (registreerimata)
ma arvan, et esimene mõte, mis kõikidel liisinguvõtjatel peaks tekkima, on see, kas tasub väga väikese sissemaksega ja väga pikaks perioodiks liisingut võtta, arvestades riski, et sellisel juhul makstakse esimestel aastatel olulises osas suuri intresse ja põhiosa kahaneb aeglasemalt kui sõiduki turuväärtus. See tingibki olukorra, kus aasta pärast mahakandmisele läinud auto turuväärtus on oluliselt madalam, kui liisingu jääkväärtus, kuna terve aasta kuumaksed on suures osas koosnenud intressidest, turul aga on hinnad kiiresti langenud. See oht on isegi majanduse kõrgajal, turuväärtus väheneb ainult aeglasemalt, aga 0 sissemaksega ja kuue aastase perioodiga sõiduki liisingu jääkväärtus ületas ka tippajal esimesel kolmel aastal sõiduki turuväärtust. Nii et suurem sissemakse ja lühem periood ning risk on väiksem. Kui raha ei ole, siis tasub mõelda, kas on üldse mõistlik liisida.
Kindlustus hüvitab enesestmõistetavalt sõiduki turuväärtuse avarii hetkel ja ei ole absoluutselt oluline, milline on selle sõiduki liisingu jääkväärtus, see on panga ja kliendi suhe, mis ei mõjuta kindlustushüvitist.
14:07 26.02.2010
Mahno3 (registreerimata)
Üks asi mille üle saab veel vaielda on see maha kandmise otsus. Kui kindlustushüvitis on väga madal ja erilist rõõmu sellest ei tule, tasuks vaadata, kas on võimalik sundida kindlustust autot taastama. Võibolla on nii kasulikum.

Igasuguse vaidlemise ja vaidlustamise edu alus on oma kindlustuslepingu läbi lugemine. Vahet pole mida räägib foorum või kuidas on vend Aadul, aga iga mees peab lähtuma ikkagi OMA lepingust.
16:19 26.02.2010
Tuudur
vass2, sulle üks väike küsimus seoses su viimase postitusega.
Kui kindlustus korvab hävinenud sõiduki vastavalt turuhinnale, siis miks on kindlustuses märgitud kindlustussumma ja miks näiteks minu poliisi igakuised maksed ei ole sõltuvuses sõiduki turuväärtusega? Tahaks ka vähem maksta, kui kindlustus endale sellise õiguse võtab.
16:55 26.02.2010
vass2 (registreerimata)
tänapäeval minu teada ei märgita poliisile kindustussummat, aga kui see on märgitud, siis see tähendab maksimaalset hüvitist, üle mille ei maksta ühelgi juhul. Kindlustussumma võidakse märkida kindlustuspakkumusse, aga siis märgitakse see sinna ka kindlustusvõtjalt saadud info alusel.
Üldjuhul ei sõltu kindlustussummast igakuised maksed. Jään vastuse võlgu täpsete valemite osas, aga arvestatakse ikkagi konkreetset automudelit, marki, võimsust, väljalaskeaastat jne. Sellest, millise summa kindlustusvõtja oma auto väärtuseks hindab, ei sõltu kindlustuse makse.
Kindlustusmakse peaks tõesti teoreetiliselt sõiduki turuväärtuse alanemisel vähenema, st siis, et järgpoliisil peaks olema makse väiksem, aga siin sõltub see ka palju seltsi üldisest hinnapoliitikast. Lisaks vaadatakse automargiti ka vahest väiksema ja vahest suurema nihkega neid makseid üle, sest näiteks E38 BMW kindlustamine on ikkagi pea sama kallis, ehk väga kallis, kui mõned aastad tagasi, sõiduk ise aga ei maksa enam suurt midagi.
17:29 26.02.2010
reikin
lugege oma kasko leping läbi. mida siin nämmutada. kannatanu saab hüvitise turuväärtuse järgi ehk maha kandmise või varguse koha pealt on reeglina omavastutus 15%. ühtegi kindlustust ei keberniita su auto liisingu jääk. elu on karm.
20:50 26.02.2010
kindlustaja (registreerimata)
mul hansavara kindlustuse lepingus sees et hävimise korral hüvitatakse sõiduki kokkuleppeline väärtus või turuväärtus vahetult enne kindlustusjuhtumi toimumist kui viimane on sõiduki kokkuleppelisest väärtusest suurem . Kokkuleppeline väärtus väheneb 1%kuus kindlustuspoliisi alguspäevast. Nüüd oen segaduses et kas saan kokkuleppelise või turuväärtuse. vahe on neil ju hetkel üle 120000
16:05 01.03.2010
Toyota Avensis (registreerimata)
Küsimus selle nn turuväärtuse kohta. Oskab keegi seletada lahti selle turuväärtuse sellisel juhul, kui Eesti turul puudub sama aastaarvuga, sama kütuse ja keremudeliga auto. Kuskohast võetakse siis turuväärtus? Kui kindlustustes on olemas oma eksperdid, siis peavad ju ka nemad millestki lähtuma.
17:39 01.03.2010
riedvaddv (registreerimata)
Kaskot vist väga ei koti auto lisad või mudeli eri seeria turuväärtusel.Vaatavad aind kütet ja käigukasti tüüpi.
23:07 01.03.2010
yxkrat (registreerimata)
Siiski, kui on oht, et juhtumi puhul võib liisingjääk osutuda turuväärtusest suuremaks, siis teatud tingimustel on ka selle vastu võimalik kindlustada
http://www.seesam.ee/uploads/files/seesam_liisingv%C3%A4%C3%
A4rtuse%20kindlustus_EST_koduleht.pdf

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.