Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ISE EHITATUD RATASTEL SAUN

01:29 10.09.2009
Kärss
Ise ehitatud ratastel saun
Neid pilte on kogunenud arvutisse kuigipalju, kuna see teema mulle südamelähedane. Otsin need kunagi välja riputan lisaks veel midagi. Loodetavasti viitsib keegi teinegi neid autosauna pilte siin jagada. See siin aga minu arvates läbimõelduim ja parim, mida ise oma silmaga näinud olen. Kusjuures täiesti kodumaine toodang, omanikud on toredad inimesed, kindlasti annavad nõu, kel omal midagi sarnast plaanis ehitada. Sorry piltide kehva kvaliteedi pärast, need on tehtud telefoniga
11:17 10.09.2009
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
See on tõepoolest huvitav teema, mis vääriks ehk rohkem kajastamist. Ka minul on netiavarustest kogunenud arvutisse hulk pilte erinevatest haagissaunadest. Inimesed on ikka leidlikud, igasugu huvitavaid aparaate on välja mõeldud :)
17:42 14.09.2009
tartupets
Re: Ise ehitatud ratastel saun
üpriski pro teema, 10 tuhandese eelarvega saab mõnest haagiselamust lihtsama sauna ikka(sinna arvestatud ka elamu hind)....

Annab ratastel kütmisele hoopis teise tähenduse :)
14:17 02.10.2009
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Veel väiksemat järelveetavat sauna teha oleks juba suht võimatu ilmselt :)
12:30 03.01.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Re: saun autosse?
Soomlased korraldavad sellistele saunadele isegi kokkutulekuid:
http://www.trissa.tv/?do=open&page=883&ib=view&r
ow=208
Tundub väga vinge üritus olema, midagi arnast võiks ka eestis olla. Kui Sul juba miskit looma hakkab, ära häbene siis teada anda :)

On eestis selline klubi olemas? või siis midagi selle sarnast ehk siis..
16:02 31.01.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
sooviks seda teemat siiski veel ärkvel hoida:P
on kellelgi ehk sellise asja nagu autosauna,saunabussi,järelveetava sauna...või saunhaagise ehitamine ka ehk pooleli?..ja jagaks seda rõõmu ka teistega..omal on plaan siiski ehitama hakata lähiajal.
16:59 31.01.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
oli plaan lasta ehitada haagis ning panna niisugune saun sinna peale,probleemiks mõtlesin kuidas on pesemisvõimalusega.Kus ma seda sooja/külma vett üldse hoian..ja suurem probleem kuhu ta veel voolab..
tänan kaasamõtlemast!!
01:36 06.02.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
tervist taas...on olemas haagisuvila kuhu saaks mingi sauna moodi asja teha..see veel hetkel seisab! aga on ka üks lada vaz 2101 mille paar päeva tagasi ostsin.teeks algatuseks nalja pärast sinna sisse midagi..paneks kõrval istme asemele ahju ja taga saaks istuda..muidugi tuleb sisu välja võtta ja juhi iste eraldada mingi väikse seinaga et asi oleks liikuv.(on efektsem)..
01:54 06.02.2010
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
TO mees117: miks see järelveetav saun nii suur peab olema? Haagis peab olema nii suure kandevõimega, et võib tekkida probleem juhilubadega või autole lubatud max raskusega haagisega. Politsei on haagiste kaalumisel viimase aasta jooksul siiski jube aktiivseks muutunud, enam igatahes ei julgeks sõita selliste koormatega kui varem (st sisuliselt käru ja autot väga julmalt ülekoormates). Raskema haagisega endalgi ebamugavam sõita, samuti mida madalam seda parem. Lisaks arvesta juurde inimeste, vee, kerisekivide ja küttematerjali raskus. Õllede raskust arvestama ei pea, see voolab põõsa taha aegajalt:). Aga tee käru, kus pesuvee võid lasta käru põhja. Mul on endal kaheosalise kerega kaater, kus kerede vaheline ruum on vees olles vett täis. Kui vintsin kaatri tagasi kärule, siis kerede vahelise ruumi vesi voolab otse kärusse, kokku veidi enam kui 5 minuti jooksul (ja käru nurgast maha). Käru oli tehtud kohe paadikäruks vist aastal 1982 (ostsin esimeselt omanikult), põhi ja küljed on veekindlast värvitud vineerist. Kuna see vesi ei jää sinna vaid voolab maha, pole see vineer tänaseni veel mädanema hakanud. Samuti seisab see vihma käes, saab märjaks ja kuivab. Julgen arvata, et pesuvee võib samuti lasta otse kärusse olenemata käru materjalist (eeldusel et sauna ja käru vahel on õhuvahe) või kui käru on ainult raam, siis otse maha.

Teema on mulle südamelähedane, kuna tahtsin isegi midagi sellist ehitada. Kuna sellest pidi tulema esialgu mu ainus saun (Soomest Eestisse kolinuna ei osanud enam saunata elada), siis tegin hulga arvutusi ja kaalusin neid praktilisi lahendusi ning jõudsin järele, et selline saun, mida auto järel vedada, ei rahuldaks mind saunana ja kui rahuldaks, oleks tarvis mingit pika kastiga täismõõdus veoautot (nii pikka käru vedamiseks oleks nagunii veokat vaja) ja lõpptulemus oleks see, et ei viitsi sellega ringi sõita vaid saunataks ikkagi koduõuel enamus kordi. Palksaun on ammu valmis ja kasutuses, kuid olen mõelnud kaubikusse paigaldatava saunamooduli peale. Lahenduse kohta on mõningaid ideid, aga need pole ehitamiseks veel piisavalt küpsed. Samuti olemas ka üks käru, mille peale saaks teha saunamooduli (kerge, mitmekesi peale tõstetav), aga see oleks stiililt sarnane selle teema esimese pildiga, mis tundub olema ka kõige parem siiani nähtud lahendus.
02:25 06.02.2010
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Esimesel pildil üks maailma vast kuulsamaid sõiduautosse ehitatud saunasid. Pikem jutt ja palju pilte sellest on siin:
http://mbjork.home.cern.ch/mbjork/gase/events/saunaab_test/s
aunaab_test.htm


Teisel pildil vast odavaim saunalahendus: mingi kastiga vana Transiti (nii vana, et ei peaks enam diisliteste ülevaatusel tegema) saab kätte kerise hinnaga, kandevõimest piisab väiksemale/kergemale saunale. Laisk inimene ei tee ise vaid ostab uksed-aknad kuudile ette nagu siin:)

Viimasel pildil üks auto, mis oli kaua müügis jube odava hinnaga, sarnaseid on veel palju. Peaks sobima hästi saunaauto toorikuks, kuna on kõrge katusega, vanakooli vedrustusega saab suurendada ka kandevõimet üsna odavalt. Rootsist jm leiab vanu kiirabisid väga odavalt.
22:17 07.02.2010
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
to: mees117

See Sinu pildil olev haagissuvila oli hiljuti müügis. Kas ostsid ära või Sina olidki see müüja?
Ise nokin ka vaikselt vanast haagissuvilast sauna teha, kuid tulemustest on veel vara rääkida. Kui ilmad soojemaks lähevad, hakkab ehk asi veits kiiremini edenema.
Anna ikka oma edusammudest teada, päris huvitav lugemine :)
11:02 08.02.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
to Kärss:tänud heade nõuannete eest!
Hoian silmad,kõrvad lahti..eks leiab mõne vanema bussi esialgu ikkagi kuhu midagi sisse ehitada.Suur garaaz kus ehitada on täitsa olemas ja pildiseeria koos sauna sünniga ei jääks kindlasti tulemata.Annan kohe teada kui olen miskit leidnud(näiteks vanem ford transit)..iseasi mis ark sellest arvab kui ma kavatsen bussi taha kongi sauna teha ja ahi sisse panna?:D

Muudetud 8.2.10 11:03

01:52 10.02.2010
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Midagi sellist, nagu praegu Saku piiri läheduses seisab?
Mõtle asi hästi läbi, sest saun (kuumus+niiskus) ei käi hästi kokku selle materjaliga, millest enamus sõiduvahendeid on tehtud;)
22:29 22.03.2010
ml345 (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
08:30 23.03.2010
ml345 (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Üks kokkupandav oma ehitatud ujuv haagis-saun ja teisi saunu ürituselt "Saunakarikas 2009".
09:21 26.03.2010
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Kas sellest "Saunakarikas 2009" üritusest kusagil rohkem pilte ka on? Kas ka sel aastal on sarnane üritus plaanis?
21:47 02.04.2010
mees117
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Tervitus
Niisiis minu esimese postituse tegemisest sellel teemal on möödas juba ligikaudu aasta.Aega läks aga asja hakkab saama.Sai soetatud endale üks raf buss mõnda aega tagasi.Välimise osa olen ära teinud.Keretööd ja värvimise.Bussi dokumentidese on kirjutatud ümberehitus,seega sauna saab sisse ehitada..

Täna sai väikest viisi alustatud sisetöödega.Plaan on selline et bussi keskel olevast uksest hakkab sisse käimine,seal on väike eesruum kus on kolm istet alles ja siis vahesein(vahesauna taga saun).Lisan ka mõned pildid..loomulikut ei jää need kardinad sinna ette rippuma:D..voodrilauaga seest ära ikka.Aga kui midagi teen siis lisan siia ka infot!!Kõik kommentaarid,ettepanekud ja soovitused on teretulnud!!

Muudetud 2.4.10 22:17

23:48 13.04.2010
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Kuidas Sa toimivat hüdroisolatsiooni sinna teha plaanid? Ainuüksi suurte temperatuurierinevuste pärast peaks tekkima probleeme kondentsiga, rääkimata aurust endast.
00:23 23.09.2010
k2rss (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Pool aastat möödas, kas saun valmis?
Igaks juhuks panen lingi ka vanale teemale, millest see praegune alguse sai:
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=123692
00:29 07.05.2011
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Rootsis kalapüügireisil sai renditud selline haagis-saun.
00:15 17.06.2011
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Samuti järelhaagis :)
00:06 18.06.2011
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Siin mõned pildid ühest pooleli jäänud projektist, mis just äsja (alusvankri pärast) ostetud sai. Eelmisel omanikul jäi projekt pooleli, kuna tatikad tulid ja lõhkusid ära, hüppasid katuse katki (vesi seinte vahele jne) ja enam sellest korralikku ei saa ka parima tahtmise juures. Muide kogu ülemine osa (kuut) läheb äraviskamisele, sest olgugi üksjagu tööd tehtud, ei oska sellega enam midagi mõistlikku peale hakata. Alumine ots aga laitmatus korras, sellest tuleb piduritega järelhaagis.
18:21 28.06.2011
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Kärss 00:06 18.06.2011
/Siin mõned pildid ühest pooleli jäänud projektist ... //

Päris huvitav asi. Omal ka sarnase asja ehitus pooleli ning loodetavasti ei hüppa tatikad katust enne sisse, kui valmis saab :). Kas see eelpoolnimetatud haagis asub eestis? Ehk annaks mingit snitti võtta?
23:52 02.07.2011
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Paraku mitte, haagis asub samas riigis, mille numbreid see kannab;)

Shniti võtmise osas olen kahevahel. Sees on puitkarkass ja raudahi. Seda ei saa aga kunagi teada, kuidas seal leil maitseb ja kas selline lahendus üldse väärib järgitegemist (või just nimelt, et nii ei tohiks teha). Minu arvates on selline lahendus iseenesest vale, et väljas on täiesti hermeetiline materjal ja sein saab kuivada ainult seestpoolt. Isegi, kui sinna seintesse auru ei läheks, siis kondentsi tõttu peaks see krooniliselt niiske olema ja seetõttu ka mitte eriti pikaealine (või vähemalt mitte eriti healõhnaline mõningase kasutamise järel:) Mind pani imestama ka see, et voodrilaua alla kilet ei pandud, aga ega see kah kondentsiprobleemi ei lahendaks...
22:21 04.07.2011
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Ma panin leiliruumi fooliumi voodrilaua alla ning teipisin kõik jätkukohad fooliumteibiga. Fooliumi ning voodrilaua vahele jääb ka ~cm õhuvahe.
Eesruumis veel voodrilaud panemata, kuid selle peale ei tulnudki, et sinna tuleks ka ehk enne kile karkassi ja voodrilaua vahele panna?

02:03 05.07.2011
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Minu arvates on suurem probleem peno ja haagissuvila väliskesta vahel. Kuidas seda tuulutada (kondents) plaanid? Või liimisid peno üldse kinni väliskesta külge, et õhku vahele ei pääseks?
12:51 05.07.2011
* (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Peno on montaazivahuga väliskesta alupleki külge liimitud. Samuti on puitkarkassi ja peno vahed vahuga kinni lastud. Teoreetiliselt võttes peaks olema OK, kuna ka kaubikuid soojustatakse penoga ning kestavad küll.
Et seespool olevat niiskust penost eemal hoida, peaks vist tõepoolest panema voodrilaua alla mingi kile või fooliumpaberi?
Ilmselt ei maksa vendi avade ja korstendega ka väga koonerdada, kuid need plaanid on veel paika panemata.
17:12 03.03.2012
Saun (Eesti saun) (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Viimaks ometi on nüüd ka FB-s Sauna leht tehtud, sommidel juba ammu 500 000 sauna sõpra, meil eestis mitte ühtegi:

http://www.facebook.com/pages/Saun-Eesti-saun/18197047858406
9


Laadi oma väärt saunapildid ka FB-sse üles!
02:00 31.12.2012
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Hetkel on Soomes müügil Chevy Van, millesse on saun sisse ehitatud. Kahjuks rohkem pilte saunaosakonnast kuulutuses polnud.

Kusjuures vee äravool on lahendatud väga mugavalt, vist veekildla vineeri abil. Et jookseb keskpõrandale kokku ja alati tuleks parkida autol nina veidi kõrgemale kui saba.

Muudetud 31.12.12 02:01

17:35 16.03.2015
Kas proovida? (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Vaatasin, et selline huvitav asi on müügis, oleme sõprade midagi sarnast rentinud ka. Äriliselt tundub seda välja anda vist täitsa okei?

http://www.kuldnebors.ee/search/ari/aritarbed/ratastel-kumbl
ustunn/search.mec?pob_post_id=53437660&pob_action=show_p
ost&pob_cat_id=10992&mec_lang_override=et&srid=k
b834168_10689_et
18:49 16.03.2015
stammer (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
100€/2päeva ratasetga suure kausi eest? IRW. Kui äriidee, siis kellele?
19:35 16.03.2015
Võrumaa mees põrutas õlle järe (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
roomikutel saun
23:34 17.05.2015
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Hetkel müügis.
http://www.nettiauto.com/fiat/scudo/7181778
Jutt tundub parem kui teostus. Kopin siia müügikuulutuse teksti ja ka pildid, kuna mingi hetk need kustuvad sealt.

Eristys ja höyrysulut tehty huolella, eikä ole siis mikään räpellys. Kuskin kopin ja saunan välillä on kaksinkertainen eristys ja höyrysulut, niin koppiin ei tule lämpöä ei sitten yhtään. Kiukaana on pieni kaasukiuas mikä lämmittää hyvin ja antaa hyvät löylyt. Lattiassa on vesivaneri ja paksu märkätilamatto. Lattia on kaadollaan nurkkaan mistä vesi valuu 32mm viemäriputkea pitkin pois. Autossa on Pioneerin usb-soitin ja etuovissa uudet kaiuttimet. Takana saunassa on 6,5"venekaiuttimet mitkä kestävät höyryt ja kuumuuden. Kaasu kiukaalle tulee letkulla kuskin kopista. Kysymällä saapi kuvia lisää. Tosiostajalle koelöylyt!!
14:50 18.05.2015
Tomphson (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Tere.

Minul sai kaasaskantav saun valmis, saun on tehtud teisaldatavaks käru mõõtudega laius 1,5 kast + porikate äärteni 1,8 x pikkus 2,5.
17.05.2015 sai tehtud esimene proovi kütmine, ehitus toimus vahelduva eduga ( peale tööd, vabal päeval jne...) Sauna ideest mida nägin ringvaatest kuni valmimiseni möödus 2,7a :)
00:08 23.06.2015
maxsel
Re: Ise ehitatud ratastel saun
olen ka siin nokitsenud vaikselt saunasi teha omatarbeks! öisasin ka paar pilti et selgem pilt oleks, hetkel tumehall pooleli kui lõppetamisel
23:11 27.08.2016
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Hetkel selline autosaun müügis, päris lahe tulemus saavutatud
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2296193
15:56 06.09.2018
karu_willu
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Saunaabist inspireeritud SaunAudi.
Parema liigutamise eesmärgil jäi auto sõitvaks.

Muudetud 6.9.18 15:56

17:47 06.09.2018
. (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Mis mõte sellisel kätetööl? Kus see saun on? Kuidas seal Audis saunatamine käib?
Mina tänan.
10:01 07.09.2018
karu_willu
Re: Ise ehitatud ratastel saun
12:21 08.09.2018
............... (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Palju saunal kindlustus maksab ? Arvel mootorsõidukina või järelhaagisega ?
09:30 10.09.2018
karu_willu
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Arvel on sõiduautona. Kui seda vean siis on tegemist pukseerimisega ning max lubatud kiirus 50 km/h.
Kasutan Telia/Ergo Msõiduki äppi, kus tuleb maksta kindlustuse eest ainult, siis kui sõidukit kasutatakse.
08:53 14.11.2018
Kalmer Kasin (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Kasutasin vana veneaegset ise tehtud haagist,zubronni sarnane.
Leili tuleb kuni 120 kraadi, mugav 4-5 kesi,rekord 9.
23:12 24.09.2020
Kärss
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Keegi on ehitanud valmis huvitava asja ja selle müüki pannud:
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3412862
Loodetavasti omanik vaid rõõmustab positiivse tooniga reklaami üle:)
14:15 19.10.2020
Valus tõde (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Paraku auto ise on väga halvas seisus. Kere on läbi, põhjas augud, uksed samuti oma aja ära elanud, mõlgid, täielikult pleekinud jne jne. Mootor jõuetu st, et auto ei liigu korralikult ning viskab musta. Pihustid ja/või turbo on pekkis. Esiklaasis jookseb mõra ühest otsast teise. Käsipidur ei toimi, terve komplekt vaja vahetada. Esisillas korralik kolks, eeldatavasti sillatala. Ühesõnaga vanaraud, kus on saun. Oma hinda pole see paraku väärt.
22:08 13.12.2020
See nn valus tõde (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
Kirjeldab Esti autoturul müdavaid " heas korras" sõidukeid. Lihtsaltpannakse veel laste turvaistmed ka tahaistmele, see tekitab usaldusväärtust. Midagi valesti pole öeldud hetkel, lihtsalt enamusel tõde halb kuulata. Ja muidugi see auto 24 jura- nn vale kood jmt. Tean küll milise numbri( tähe) kodi panen, õppige ise numbrid selgeks. Ka need mis näitavad suurimat lubatud kiirust mnt ja soovitav teil üle vaadata ka pikivahe, suunatule kasutuse, reavahetuse jmt ls nõuded.
23:29 13.12.2020
. (registreerimata)
Re: Ise ehitatud ratastel saun
selline buss ongi saunale õige,korraliku autot sellise nalja jaoks ei ohverda keegi,eestis.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.