Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLAL SIIS IKKAGIST ON ÕIGEAEG NAELAD ALLA PANNA?

14:26 18.10.2009
Cypresshill
Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Teles soovitatakse koheselt.Samas aknast väla piiludes sügis mis sügis ju.Mõned vanemad kogenumad autojuhid väidavad,et kes praegu naelad alla kruvib on jõuludeks neist ilma kah.Lihtsalt märjal asfaldil sõites on naela pidavus ju veel hullem kui suvekummil?

Algaja.
14:34 18.10.2009
tttttoooo (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Sõltub sellest palju km tuleb. Kui iga päev piirdud 30-50 km-ga siis võib muidugi naelad alla kruvida. Kui aga 200 km päevas sõidad, siis võib tõesti lume tulekuks rehv juba pastel olla.
14:50 18.10.2009
looder23 (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
sõltub ka kus ja millal sõidad. omal on varahommikusi ja hilisõhtuseid sõite maanteel ja mitmelgi hommikul olnud ikka korralik hall ja asfaltil jää maas.
kui linnavahel sõita ja köögerdada siis käraks veel suvine rehv küll. ja ei kao need naelad ka sealt rehvist kuhugi kui normaalselt sõita ning igal uuel naastrehvil on ka oma sissesõidu aeg. temperatuurid on juba suht jahedad, oleks väljas pidevalt üle 10 kraadi sooja, siis saavad küll talverehvid haiget.
11:08 19.10.2009
kaader
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Kesk-Eestis oli nädalavahetusel kohati paras lumekiht juba maas ja pean tunnistama, et suvekatega oli päris täbar sõita. Nii et kruvisin pühapäeval talvekad alla.
19:33 19.10.2009
Kapten Trum (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
olin ka nädalavahetusel keskeestis,kuid lund küll näha ei olnud.ainult vihma sadas.eks ta üks paras ettekääne on,et saaks ikka talvekad ruttu alla keerata(keegi kuskil rääkis,et tuli törts lörtsi)
19:53 19.10.2009
,, (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
teadlik ja mõistusega inimene saab juba ammu aru,et suverehvid ennast enam eriti ei õigusta ning kui maanteedel enam endise hooga lasta ei saa, siis tuleb vähemalt teiste juhtidega arvestada ning selleks, et mitte kogu aeg teistele jalgu jääda,tuleb talverehvid alla kruvida. neid imbetsille, kes spetsiaalselt esimest detsembrit ootavad,peaks kohe erilise hoolega nuhtlema ja juba teisel detsembril korralikud trahvid selga laduda. eriti kui all olevad suverehvid viimast millimeetrit taga hüüavad. aastaid juba on teada talverehvide kohustuslik aeg,aga ikka on neid puudulikke piisavalt,kes ei suuda oma rehvivahetust oktoobri ja novembri jooksul ära korraldada.
vinguvad need tüübid enamuses selle üle, et kahju on palja asfaldi peal naelu kulutada, kuid lamellrehve kasutavad juhid on nende silmis ****d,sest ainult nael on see, mis peab. isegi viimases ida hiina tehases toodetud naelrehv on nende jaoks turvalisuse tugipunkt ja ainus elupäästja, hoolimata sellest, et rehvimuster on kõvem kui hokilitter ja naelad pehmemad kui õnnevalamise tina.
aga nad ostavad selliseid rehve taas ning taas ja hoiavad neid kui hingeõnnistust- kasutada tohib neid vaid detsembrist märtsini...
20:57 19.10.2009
.................... ......... (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Talverehv on ainult abimees! Sõidab ja autot hoiab teel ikkagi juht :) Nõuka ajal ei olnud kellelgi talverehve...oldi õnnelikud kui suverehvil veel mustrit näha oli ja sõideti ka ära.Sõideti kasvõi maanteel 60-70km/h aga jõuti kohale. Igatahes võid talveka juba praegu alla panna,vähemalt ei talv ootamatult :) Kui on kahtlust et võib libe olla siis proovi vähe järsemalt pidurdada ja vaata mis teeb,ennem ole muidugi selle ohutuses kindel.
21:49 19.10.2009
jejee (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Suverehv on tehtud kõvamast kummisegust ja kui tee temperatuur on 5 kraadi ja vähem, siis suverehv oma kõvaduse tõttu enam nii hästi ei tööta. Mina soovitan talverehvid alla panna siis kui temp langeb alla 5 kraadi. Naelad või lamellid - on juba maitse asi.
22:17 19.10.2009
? (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Kas tõesti ei suuda ise otsustada, teiste soovitusi jälgides võib juba hilja olla.
22:55 19.10.2009
iil (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
unustage see nõuka aeg- tollal polnud kellegil talverehve!. räägitakse ,et tollal ei olnud seksi, ********te polnud ja leenin on meie kõigi vanaisa jne. veel pole keegi käinud välja jutuga ,et nõuka ajal oli turvaline liikuda ja õnnetusi lõppenud letaalselt oli väga vähe. kas keegi on seda kuulnud? arvan ,et mitte, seega mida te tulete seletama kuidas oli tollal lood talvel. praegugi sõidavad venemaal suur osa inimesi ilma talverehvideta ja sama mudeli esinadaja autoga nagu ka nõuka ajal-- kas venemaal sõidetakse 60-70km/h ja surmaga lõppevaid juhuseid on vähe? ei, seega.
pane talverehvid alla kui liigud varahommikustel, öisetel või hilisõhtustel tundidel ja juhul kui ei taga pärast ootamatu talve saabumisega( meil tuleb talv ka ootamatult tavaliselt) päev otsa passida rehvivahetusabas ja kiruda ennast miks ma küll seda varem ei teinud. mõistlik on omada talverehve velgedel- ainult vahetamise lõbu omal jõul.
16:28 03.05.2021
Kärss
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Naastude aeg on ametlikult läbi, aga allolev artikkel on hea näide, miks meie kliimavööndis oleks mõistlik suhtuda rehvivahetuse aegadesse veidi loomingulisemalt, kui seadus ette näeb. Küll aga ei tohiks kasutada seda ettekäändena laiskusele, et pool suve naastudega krõbistada.

https://www.delfi.ee/artikkel/93319265/kevadilm-missugune-mi
tmel-pool-eestis-on-hakanud-lund-sadama


Alles loetud päevad tagasi oli mul kodus öösel -9 kraadi, iga öö on tee miinuses ja jääs, mis teeb suvekatega sõitmise parasjagu lõbusaks;). Aga kahel autol on veel naastud suvekate vastu vahetamata, kuigi tõenäoliselt nendega enne ilmade soojaks minemist sõitmist ei tule (kui just ilm veel lõbusamaks ei lähe ja öösel käru ei pea vedama).
09:41 04.05.2021
. (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Sõidan ka õhtul hilja ja hommikul vara,jääs pole küll teed enam olnud. Praegu on ikka naelaga sõita äärmiselt ülbe. Sama mis sõidame Eesti vabaks..
10:42 04.05.2021
kuulaks huviga (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
millises eesti otsas veel miinust viskab et teed jääs? Naelakrõbinat kuuleb vist iga 6 puhul, jube.
12:12 04.05.2021
v6sa
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Jää jääks, aga enamus suverehve ei oma erilist pidamist nullilähedasel teepinnal. Erinevalt talverehvist.

Meite pere autod saavad samuti suverehvid alles sel nädalavahetusel. Ehk siis, kui õues seisev traktoriaken enam igal hommikul jääs pole.

Laupäeva hommikul pool kuus oli Kernus asfalt laiguti jääs...

Muudetud 4.5.21 12:13

14:15 04.05.2021
Kärss
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Vahetamata, mis ei tähenda, et naastudega sõidaks. Niisamuti ei sõitnud märtsi algul öösiti sellega, millele kohe suvekad alla said ja päeval sulanud teel juba liigelda kannatas. Lamellidega on nende öiste miinuste ajal paras sõita. Nn kõvad Kesk-Euroopa lamellid ongi selleks loodud. Suvekatega saab kah hakkama, aga kui peaaegu auto raskune käru sabas, paneb küll mõtlema, kas on ikka mõistlik või tasuks võtta hoovist mõni talvekaid omav auto.

# millises eesti otsas veel miinust viskab et teed jääs?

Pool lõustikut oli eile täis samasuguseid pilte, mille lingi siia panin. Tee pinna võib tõmmata jäässe juba nullilähedastelgi temperatuuridel, see -9 eelmisel nädalal oli ikka täielik uisuväli, nii et koergi pani vaatamata "naastudele" kiirendades külje maha:)
14:01 05.05.2021
Võrukass (registreerimata)
Re: Millal siis ikkagist on õigeaeg naelad alla panna?
Võrumaal oli hiljaaegu veel lumi maas. Nüüd viimaste päevade suured vihmad on ära sulatanud vähemalt..

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.