Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUS TANGITE

22:43 16.10.2011
zoprano
kus tangite
millises tanklaketis pidevalt tangite ja miks? ütleks kohe ära, et tegu pole mingi tanklaketi turu-uuringuga, vaid püüaks lihtsalt küsida kaasliiklejate soovitusi ja seisukohti.
23:00 16.10.2011
villu1974
Re: kus tangite
kui bensiin siis olerex ja kui diisel siis statoil.olerex asub kodu läheduses ja diidli kvaliteet tundub statoilil paras.
17:34 17.10.2011
Statoili (registreerimata)
diisel tundub tõesti veitse parem, kvaliteetkütust saab kõige lähemalt Soomest.
18:26 17.10.2011
sullikas (registreerimata)
diislit, kas soomes või meil statoilis, bensiini olerex või statoil
18:34 17.10.2011
??? (registreerimata)
Diisel ja olerex enamasti olnud, kuna seal hea soodusega kaart. Vahest ka alexela. Nestest leian ennast heal juhul 2x aastas. Statoilis käin endiselt vaid kusel
18:57 17.10.2011
Ph (registreerimata)
19:26 17.10.2011
H (registreerimata)
Enda auto millega tööl käin tangib Premium 7 -s firma kaardiga diislit.
naise auto käib enamasti alexelas
19:38 17.10.2011
kröö.sus (registreerimata)
Enamasti tangin tanklas, kui keegi mulle kankuga kütust toob, siis garaažis.
20:50 17.10.2011
oõ (registreerimata)
Koguaeg Nestes,bensiin.
22:54 19.10.2011
zoprano
mida arvate lukoilist, alexelast või tallinnas linnu teel asuvast viis plussist?
19:26 04.11.2011
vunt$$ (registreerimata)
Mu meelest oli siin foorumis aastaid tagasi teema pealkiri: KUST tangite??
Esimene vastus oli: ei , seda veel mitte . . .

Olen 5+ klient u 8-10 aastat . . . no problemo...
19:49 04.11.2011
oopelimees (registreerimata)
Diislit ja Alaexelas või Statoilis. Neste diisel millegipärast mu autole ei maitse nii hästi.V.ahel on proovitud.
08:45 05.11.2011
Hm (registreerimata)
tangin enamasti shellis (soomes), kui eestis vaja, siis statoilis ja ainult diislit.

Samas tekkis mul mõte, et kas neil kütetel eri tankaltes ikka on midagi vahet? Kütus pidavat ju kõik Leedust tulema. Vahel võivad nö partiid erineda. No ja siis need ime lisaained, mida erinevad ketid lisavad (kuigi julgen kahelda kende efektiivususes, tundub rohkem reklaamitrikina.) Aga siiski suurem erinevus tuleb kütuse ebaühtlusest.

Ahjaa, möödund nädalal sattusin mingis alexela kiirtanklas nägema sellist kirja, et kütus tuleb Soomest. On see nii, ja kui, siis peaks ju seal olema sama kvaliteetne kütus kui Sooooomes?
11:01 05.11.2011
passati omanik (registreerimata)
olen tankinud pidevalt OLEREX-ist ja tangin sääl ka edaspidi. autosse tangin bensiini ja töömasinasse diislit.
10:17 07.11.2011
´Kadett liiga (registreerimata)
Seal, kus sinist saab. Sõidan sinise ja toiduõli seguga:)
11:53 07.11.2011
ooppelimees (registreerimata)
Soomes tangitud diisli ja Alexela diisli vahel mina pole erinevust tõesti täheldanud.
Ja üleüldse pole aru saanud aastate jooksul et oleks ühel või teisel pool lahte parem või halvem kütus.
Mingi 2003 aastal oli igal juhul nii et soomes tankisin Shellis ja siis kadus autost minek ning kui Tallinnas Statoilis uuesti sai tangitud hakkas nagu jälle edasi minema normaalselt. Siis oli bensukas.
01:01 08.11.2011
Kärss
Olin väga pikalt Statoili kuldklient, kuni Statoil tuli välja oma "toreda" kampaaniaga, et tõsteti kõigi teiste tasemete klientide taset ühe võrra, välja arvatud kuldklientidel - sisuliselt kõige rohkem tankijate arvelt tehti vähem tankijaile soodukat. Pärast seda pole mitte ühtegi korda enam Statoilis tankinud. Praegu tangin bensiini Alexelast (ja vahest Olerexist, kuna kodu lähedal) ning diislit ainult Alexelast, kütustega olen väga rahul. Talvel panen Soomest tulles alati paagi täis ja kuna komandeeringuid on ca 2x kuus, siis eelmine talv Eestis diislit tankima peaaegu ei pidanudki.

Ooppelimehe kommentaari juurde - kõige suurema külmaga läksin Lappi paagitäie Eesti kütusega ja sealt siis kohaliku kütusega juba edasi. Minu imestuseks polnud külmkäivitusel mitte mingisugust vahet. Küll aga jäi vahe sisse muudes asjades (tahmasus, mootori hääl, jõud). Arktilise diisliga muidugi võrrelda ei saa, aga see pole nagunii Eesti tingimustes vajalik.
09:45 08.11.2011
Tuudur
Niipalju, kui mina mäletan oma ~10 aasta tagusest tööajast ühes Eesti tanklaketis, siis talvel, kui ohustas üle 15 kraadine pakane, oli meil müügis just arktiline diislikütus.
Võib-olla on nüüd midagi muutunud...
11:28 08.11.2011
djswgdhj (registreerimata)
Enamasti ikka tanklas. pole enam veneaeg et saaks kuskilt virutada.
19:52 08.11.2011
Kärss
Tuudurile: ma sõidan ise diislitega 90ndate esimesest poolest ja kuna siis oli eriti palju probleeme sügiseti (ja ka talvel) korraliku talvekütuse leidmisega, on mulle jäänud sellest ajast sisse harjumus küsida tanklas kütuse parameetreid (mis loetakse alati paberilt maha). Ma pole veel kunagi kohanud Eestis diiselkütust, mille filtreeritavus oleks kõrgem (vist oli) 36 miinuskraadist, aga see puudutab muidugi kohti, kust ma ise tankinud olen. Ei tea, mida mujal on kunagi müüdud. Isegi tänapäeval saab Soomest arktilist taga otsida, kuna enamus tanklaid on täis seda tavalist -35 (?) talvekütust (olgugi, et reaalne hägustumine toimub õnneks veelgi madalamal temperatuuril ja see on kenasti filtreeritav veel ka -40 ja natuke peale kraadide juures).
10:16 12.11.2011
Hm (registreerimata)
Seltsimees Kärss'i kommentaarid on asjalikud, kuid vahel ka äärmustesse kalduvad. Miks peakski Eestis müügil olema kütust, mis töötaks üle -40 kraadises pakases? Kui sageli sellist külma on Eestis? Millal viimati oli? Või mille jaoks seda peakski kellelki vaja olema? Kui tõesti asi läheb nii karmiks, siis segatakse bensu diislisse ja asi lahendatud.
14:28 12.11.2011
Kärss
TO Hm: pole tõesti kohanud Eestis isegi mitte ligilähedast temperatuuri ning ma ju kirjutasin sisuliselt täpselt seda sama üle-eelmises postituses.

#Arktilise diisliga muidugi võrrelda ei saa, aga see pole nagunii Eesti tingimustes vajalik.
15:07 12.11.2011
ulpusand
Peamiselt tangin Tallinnas asuva Linnutee ja Sõpruse pst ristil asuvas väikses eratanklas nimega ´´5+´´
Kütus seal igati kvaliteetne ja meeldivad teenindajad
Seal sama hind mis Nestel kuid kliendi kaardiga saab alla 1,6 senti igalt liitrilt
Lisaks kasutan ka Neste automaatjaamu.
Muidu Eestis ringi liikudes katsun selliseid väikseid ühetankla müügikohti vältida, sest aastaid tagasi sain Raplamaalt solki.
15:17 12.11.2011
oopelimees (registreerimata)
Mingi talv oli soomes kui tööle sõitsin näitas -36c. Olin enne tankinud diislit mille filtreeritavuseks kolonka peal oli kirjutaud -34c. Sai sõidetud ilma tõrgeteta.
20:36 12.11.2011
Tuono (registreerimata)
Kui vahest harva eestis käin siis olen tankinud Imavere Alexelas ja Statoilides ,Soomes tangin Tebolist E5 (endine 98) ,vahest harva ka Shellist V-Powerit.
13:35 14.11.2011
angel1ever
Aastaid võtsin diislit põhiliselt Nestest, aga nüüd Statoilist. Põhjus lihtne - masin on erksam ja võtab vähem kütust.
19:34 20.01.2012
Sõidumees (registreerimata)
Tangin kõikidest ettejäävatest tanklatest-GAASITANKLATEST:)
12:57 21.01.2012
Rainmees27 (registreerimata)
Kasutan premium tanklaketi kütust, kuna see on mulle kõige soodsam.
21:18 28.01.2012
.:.: (registreerimata)
põhiliselt nestes mis asub ivangorodis
21:29 28.01.2012
numerouuno (registreerimata)
Kas sõidumees sõidab gaasiga või?
21:50 28.01.2012
Popsutaja (registreerimata)
Reeglina tangin diislit Venemaal, Surgutneftegaz-i tanklas. Hinnaks siis 0,67 EUR-i liiter ja talvine kütus väga hea kvaliteediga. Tangin seal, kuna olen vaene mees ja sealt ostes, tuleb ikka veidi soodsam. Kui keegi hakkab nüüd rääkima, et Vene küte rikub mootorit jne, siis mingu ta õige... Eesti tanklasse ja ostku sealt.
22:32 28.01.2012
saaaaassssssss (registreerimata)
22:56 28.01.2012
Diiselmersu (registreerimata)
Kunagi tankisin Statoilis - omasin uut diiselautot ja uskusin juttu Norra naftamolekulist. Hetkel olen Statoli peale solvunud (isiklikud põhjused) ja tangin oma diisel W123 mersut Alexelas. Tõsi, sellesse autosse võib vist peaaegu kõike valada, mis vähegi diisli moodi haiseb:D
20:17 30.01.2012
Sõidumees (registreerimata)
Sõidumehe sõiduk sõidab tõesti gaasiga.
21:23 30.01.2012
diislit (registreerimata)
Aga statoilist kindlasti mitte.
10:07 29.06.2017
vaat siis (registreerimata)
Siseministeerium sõlmib kolmeks aastaks autokütuse ostuks raamlepingud viie ettevõttega. Kokku kulub siseturvalisuse asutustel kolme aasta jooksul kütust hinnanguliselt 10 miljoni euro eest.

Järgmise kolme aasta jooksul tangivad siseministeeriumi valitsemisala autod Tallinnas Circle K tanklates, selleks sõlmiti ettevõttega leping 3,2 miljoni euro väärtuses. Ülejäänud Eesti piires ostab valitsemisala 6,8 miljoni euro eest kütust Circle K, Olerexi, Alexela, Neste, Jetoili ja tema partnerite tanklatest.

http://www.ohtuleht.ee/813850/siseministeerium-ostab-10-milj
oni-euro-eest-kutust
15:44 29.06.2017
Volgamiis (registreerimata)
Peale uut nime, mille lugemiseks - hääldamiseks meedia pidi sundõpetusi jagama, enam seal ei tangi. Kuidas rahvas seda tanklaketti nüüd kutsub ei tohi kirja panna!
16:04 29.06.2017
ehk nii (registreerimata)
07:56 01.07.2017
Sõidan, (registreerimata)
mitte sörgin, Nestesse.
10:04 01.07.2017
looder23
On ikka inimestel mured. Keel ei paendu nime välja hääldama ja siis ma ei tangi seal. Kas tõesti elu nii lill?
10:41 01.07.2017
............. (registreerimata)
Diiselt ainult statoil või neste. Veokameeste käest võib küsida olerexi kvaliteedi kohta. Igasugu pereemium 7, jetoilid ja muudest säärastest võib ainult muruniidukile bensiini võtta ja diislit jaanitule süütamiseks. Isegi taksojuhid said aru, et pärnu diisel 24 ei tasu midagi tankida(nüüd on see tünn teise nimega) kui sa pead ikka aastas mitu korda filtrit vahetama siis kaob see sendine kokkuhoid liitrilt ära,pumbast ja pihustitest ma ei räägi.
11:15 01.07.2017
AntiOpel (registreerimata)
12:26 01.07.2017
Viimased (registreerimata)
viis aastat vaid Alexela. Kuna on kodutankla.
Nii bensiin kui diisel. Midagi halba juhtunud pole. Võib-olla on viis aastat kokkuvõtete tegemiseks liiga lühike aeg?
Küll oli põhjust paar talve tagasi Alexelaga rahul olla. Sügisene aeg, läks külmaks. Kolleegid, kes Statist diislit tankisid, pidid autod teenindusse sleppima. Alexela kütusega probleemi polnud. Kuigi kõik ketid peaks mingist kp-st alates üleminekukütust müüma (vist -15).
12:54 01.07.2017
............... (registreerimata)
w123 diiselmersu lükkab kõik läbi mis põleb. Toidu-trahvo, muud kütteõlid jne. Seda autot võib tankida ükskõik kuskohast ja mida. Sama teema on 124mersu ja veel esimese põlvkonna w210. Facelift w210 cdi on juba tiba valivam kütte suhtes.
13:25 01.07.2017
vallavanem (registreerimata)
Suurim tanklakett ja kõrgeim hind ei garanteeri mingit kvaliteeti. Kvaliteet muide kõigub ka Sinu lemmiktanklas. Hetke lemmikust tankides on nii et 98 kõlbab põletamiseks ja 95-te võtab sama palju kui ühe suure tanklaketi 95 ja 98-ga mõlemaga ning käik on kare ja hüplev teise käiguga miinimum kiirusel. Teatud kütuselisanditega annab omale täitsa söödava kütuse teha. Tõsi küll, mitte täis saastast mis detoneerib tuntavalt.
13:25 01.07.2017
vallavanem (registreerimata)
Suurel tanklaketil hiigelmahutid ning seal oma elu sees.
14:07 01.07.2017
2,5tt (registreerimata)
Tangin oma töö Ategot ja väikest Toyotat (bensiin) Olerxsis.
Pole näinud anomaaliat kummalgil sõidukil
14:29 01.07.2017
Saksa on preemium (registreerimata)
kütust võtan ainult Alexelast. pole probleemi tundub hea. nad ise reklaamivad end kui soome kütuse tanklat. Premium 7 oli isiklikult mul kunagi probleem viletsa bensiiniga, auto oli üsnagi uimane nende 95 bensuga, mujal pole sellist jama märganud. statoili usku ei ole, üle pole mõtet maksta et head dislat saada.
14:54 01.07.2017
Kõmmar (registreerimata)
Põhiliselt lätis alko 1ooo taga tanklas,odav ja hea.
19:06 01.07.2017
sdfkn234 (registreerimata)
Mina tangin enamasti Krooningus. Kodu lähedal olemas ja hind on vaieldamatult kõige odavam. Ebakvaliteetset bensiini 98 näol, pole mina täheldanud oma hobiauto puhul, mis on kolm korda võimsam kui tehast välja kulges, see annab kohe märku kui kütus kehva. Ülejäänud bensukad ei ole ka 95 pärast pirtsutanud.
Kuna Diisliga kulgevaid masinaid ei ole raatsinud osta, siis ei oska seda kütust kommenteerida.
19:42 01.07.2017
....... (registreerimata)
nestes ja see asub venes kingissepas ja seda aastaid
21:03 01.07.2017
professor_sammaljalg
Huvitav, mida need rekkamehed Olerexi kohta rääkima peaksid? Kaks aastat tankisin kodumaal seal, ei mingit probleemi. Vabatahtlikult ei tangi kindlasti Mokteris ja veoautoga vältisin Rootsis IDSi, muidu tangin seal, kus paak tühjaks saab.
17:04 02.07.2017
looder23
ega olerexi kohta polegi muud kuulnud, kui et veoauto tankurisse ei täitud korralikku talvist kütust panna. isegi -25 kraadiga müüdi seal rõõmsalt -16 kütust. talviti kuuldud kordi, et lähme olerexi tankima, siis vastu, et kle, ei viitsi seal sõiduauto tankuri all passida, jookseb nii kaua ning veoka tankurist tankides tõmbab filtrid kinni. vähemalt see asi toimus 2-3 aastat tagasi ning pärnu tanklas mis jääb tallinna mnt. ja ehitajate tee nurgale.

samuti müüdi ca 4 aastat tagasi pärnus selle sama olerexi vastas premiumi tanklast talvel kuni -16 kraadi külmakindlusega kütust. kui külmemaks läks, siis see tankur suleti ning kui paari nädala pärast tuli taas kehv suusailm, siis avati taas. muidugi hinnavahe oli ka. talvine oli kallim. vähemalt lepingulistele klientidele. postihinnas vahet ei olnud.
22:54 02.07.2017
siberia (registreerimata)
Minumeelest on Eestis ainult kaks hulgimüüjat- Neste (soome kütus) ja Orlen (Leedu Mažeikiai tehase omanik): Kõik ülejäänud ostavadki neilt ja jõudumööda segavad ka ise. Alexela "aafrikabensiini" tehasest Paldiskis tuleb aeg-ajalt küll sellist lehka mis mootorikütusega kuidagi kokku ei sobi.
Statoil võib-olla mingitel kriisiaegadel tõi mõne laevatäie läänest, aga üleüldiselt oli ta frantsiisiettevõte, mis kasutas ainult Statoili kaubamärki ja üritas kvaliteeti tasemel hoida. Praegune Sörkiv Gei on klassikaline burksiputka ja kütus on ilmselt Nestelt või Orlenilt.

Mina ostan kütuse enamasti Soomest (Neste või Shell): diisli hind on täpselt sama kui Eestis. Harvadel juhtudel kui Eestis siis Nestest või tollelt Geilt - oleneb kas on ainult kütust vaja või ka autot loputada või midagi muud.
Alexelast ei osta Paldiski terminali tõttu põhimõtteliselt ja Olerexiga on samuti minevikust halbu kogemusi - kuskil 1995 a müüsid nad Tartus Räni tanklas bensiini asemel nitrolahustit, Sillamäe jaamas on müüjad uimased nagu uneussid ja üldse oli minu Eestis tegutsemise aegadel kogu nende logistikapool pooletoobine.
Veel väiksemate jaamadega tekivad probleemid just nende vähese läbimüügi tõttu ja reeglina algavad jamad sügisel. Siis on suvist kütust alles jäänud ja müükase tuima näoga seda või sortsutatakse petrooli lisaks, et filtritest läbi läheks. Või valataksegi suvisele talvediislit hulka ja saadaksde -12 kraadine mix ning müüja kinnitab ilmataadi näoga, et ega lähiajal külma ei tule, osta julgelt.
Võib-olla hinnatundlikum ostja võtabki või kohalikud külamehed (need teavad, kellele pärast peksa anda ) kuid mulle nahh selliseid seiklusi tarvis on.
Mõned saavad ka odavalt partii tsisternipõhjasid ja proovivad seda müügikõlbulikuks sõeluda või ostavad mõnelt tollioksjonilt tuhat aastat laos seisnud masuuti.
Selliseid ammu turul olnud väiketegijaid nagu Tallinnas Linnu tee ja Sõpruse pst ristis (5+ ? ) ei oska kommenteerida, sest ei ole nii paikne inimene.

Venemaal müüakse mitmesugust kütust - nii euronõuetele vastavat kui "termojadernajat". Kui keegi sealt toob, siis ega ta Eestis müüdavast üldjuhul hullem pole v.a juhud kus on taaskord üritatud põlevatest komponentidest mootorikütust miksida. Aga seda tehakse ka Eestis.
07:49 03.07.2017
.... (registreerimata)
Neste ja Futura või uus Pro Diesel- viimane küll kallim, aga kvaliteedi eest tasub maksta.
17:49 06.07.2017
teel monopoliks (registreerimata)
"Kütuse jaemüügifirma Olerex jätkab jõuliselt laienemist ja ostab viimase aasta jooksul juba kolmanda väikese tanklaketi.

Nii on Olerexi emafirma Aqua Marina sõlminud lepingu, et osta ASilt Johnny tanklakett Favora, millel on üle Eest iseitse bensiinijaama. Olerexi tanklate arv tõuseb pärast ühinemist 94 jaamani.

Olerexi üks omanik Antti Moppel ütles, et Favora ost on üks osa strateegiast viia Olerex Eesti kütuseturu liidripositsioonile. Lisaks on Favora tema sõnul üks neist kettidest, mis on Olerexi jaoks strateegiliselt vajalik."

http://majandus24.postimees.ee/4169803/olerex-neelab-juba-ko
lmanda-tanklaketi

Ons see Favora tõega nii strateegiliselt tähtis kett olnud? Imo, ajab udu.
20:31 06.07.2017
erkki2001
Kunagi ammu ammu olin puhtalt Shelli klient, seda nii Eestis, kui Soomes.
Kui Shell maha müüdi, olin Statoili klient.
Siis tuli Statoili see tädi turundusjuhiks, kes praegu tegevjuht (vist oli tegevjuht).
See ajas sellist kliendi vaenuliku juttu ("klient ei saa aru meie hinnapoliitikast" oli lause kui vastas Delfi kommentaarides küsimustele.... TURUNDUSJUHI suust.... täpsemalt siis lahti seletamata, et mis selle hinnapoliitikaga siis täpsemalt on...) et loobusin Statoilist.
Nüüd 5+ juba 7-8 aastat.
Igati rahul, nii hinna kui teenindusega.

Muudetud 6.7.17 20:39

21:14 09.07.2017
Superbike omanik (registreerimata)
Tangib ainult kvaliteet tanklaketidest.
09:19 10.07.2017
... (registreerimata)
Mina tangin Circle-K-s(Statoil).Selleks,et kunagi hakkasin seal tankima ja olen seal tankimisega ära harjunud ning kuna mootori töös mingeid häireid ei ole kütuse pärast olnud ja selle kütusega sõita saab,siis ei ole põhjust ka mujal hakata tankima.Isegi kui mujal on hinnad soodsamad,eelistan ikka Circle-K-d.
14:27 10.07.2017
tahaks küsida (registreerimata)
On's Cirkle K-s müüdav kütus parem kui Nestes?
15:58 10.07.2017
to tahaks küsida (registreerimata)
Liiga happeline sööb klapid ära.
07:39 11.07.2017
Tankisin (registreerimata)
ka Statoilis. Nüüd see "kei" tundub kuidagi..., tangin kõrval asuvas Nestes.
17:19 17.07.2017
z-vanapoiss (registreerimata)
Tööasjus olen sunnitud kasutama Olerexi, ise tangin enamasti Nestes. Ja miskipärast on selline tunne, et Neste kütus on "tummisem",ehk siis mootor tundub töötavat sujuvamalt ja vaiksemalt (tegu siis sama masinaga). Kas platseebo effekt?
09:46 30.07.2017
Zol6e (registreerimata)
Mis prodiislist arvate?
15:48 30.07.2017
Rotionu (registreerimata)
Tangin kodus elektripistikust. Mingit detonatsiooni ega filtrite ummistust pole täheldanud.
18:18 30.07.2017
No Neste prodiislist niipalju, et kuulub kategooriasse "ise tekitame probleeme ja ise neid kangelaslikult ületame"

Targemad võivad muidugi täpsustada, aga minuteada tuleb öiroliidus kütusele kohustuslikult mingi hulk biokütust lisada. 95-bensiinil on vist 10 %, 98 natule bvähem ja sellepärast tasub juba eelistada ning diislil selle tabeli järgi ca 7%.
https://prodiesel.ee/tootest/

Kõige hullem biodiisli hüsteeria on õnneks möödas, sest autotootjad hakkasid ju konkreetselt tankimisluukide peale kirjutama, et biodiislit ei tohi kasutada, see keerab mootori p.. se.
Puukabistajad siiski mingi 7% kompromissi saavutasid ja senimaani löödi kütuse hulka suvalist margariini. Nüüd on Neste keemikud uued segud valmis saanud ja nende biolisandite tõttu kütusepumbad vist rebasekarvaliseks ei roosteta.

Minumeelest on prodiisel parem kui seni müüdud eurodiisel ja kõvasti halvem kui Venemaa kütus, kuhu seda ökopaska sisse ei topita.
Kallim ka muidugi, sest s...tast saia tegemine maksab alati raha.
19:26 30.07.2017
.............. (registreerimata)
Täna tankisin taas prodiislit. Kuna püstol oli vähekene kütusega koos, jäi seda ka käe külge, aga erinevalt klassikalisest küttest ei haisenud käsi sugugi nii rõvedalt, õigupoolest polnud üldse mingit lõhna ning sain ilma käte süvapesu tegemata rooli tagasi istuda. Varem, kui seda tavadiislit pidin vahel kanistrites vedama ja korgi vahelt mõni piisk välja pääses, haises kogu pagass rõvedalt. Seega kui keegi väidab, et prodiisel on kõvasti halvem kui venemaa kütus, siis paluks mingit tõestust, muidu on jutt paras bulliekskrement. Muideks, olen ka venemaa kütust tankinud ja ei ütleks, et ta eestis müüdavast kõvasti erineks- mootori töös olulisi muutusi ei täheldanud.
Ja auto sõidab nestega vägagi mõnusalt.
19:49 30.07.2017
soomestööl (registreerimata)
Neste biodiisel ongi üldiselt parem kui tavaline. Nad pressivad seda vist palmiõlist ja raiejäätmetest. On laboris tõestatud et parem. Ka tagumiku tnne ütleb et hea kuigi see paremus siiski õhkõrn reaalses elus.
eks seda pesuomadust on ehk kuidagi vähendatud.
22:12 30.07.2017
w220 (registreerimata)
w220 masuudi press ja tangin täiesti suvalt seal kus juhtub, üleüldse selle auto paak on nii suur, et üldjuhul pead kuus korra tankima kui sedagi , muidugi täitsa sõltub ringi rallimise hulgast ja pole veel täheldanud, et peaks eelpool mainitud tüüpide jutu järgi iga poole a tagant küttefiltrit või pihusteid vahetama, isegi sinist on paaki valatud kuude viisi aegajalt sõltuvalt kuidas "kohalikul" puurtorni omanikul [loe: põllumehel] mahti kütet odavalt ära jagada on.
23:01 30.07.2017
Igasugune kütus kuhu on lisatud biokütust on tunduvalt halvem kui fossiilne kütus.
https://et.wikipedia.org/wiki/Biodiislikütus
23:41 30.07.2017
soomestööl (registreerimata)
vananeund jutuke sela wikipedias. Ja ka osalt vale-biodiisel ei ole kindlasti keskkonnasõbralikum kui fossiilne. muidugi oleneb-naftamaardlad on ka erineva koostisega.
Biodiisli ksustuselvõtu mõte oli enerigasõltuvuse vähendamine.
Rapsiõlist saadud diisle ongi nõrgem ja liiga kallis.
Soomlased on oma tehnoloogiaga palju jaugemal.
00:50 31.07.2017
Kehvematel aegadel läks rapsiõlist diisli tootmiseks umbes samapalju kütust kui sellest lõpuks välja tuli (seda alates põllu kündmisest) ning kogu see rahapesu oli nullkasumiga äri. Jutt ei kehti nüüd Brasiilia ja veel mõne riigi kohta kus kliima tõttu enamus asju ise kasvavad.
Samamoodi tasuks meenutada mardilaari hurraad kui Kristiine Statoilis etanoolitankla avati ja autod, mis elupäevad olid võtnud 6 l/100 km hakkasid kulutama 11l/100 km. (Saab oli selline katseeksemplar)

Biodiiselit selle algsel kujul keelasid paljud masinatootjad üldse kasutada, sest söövitas tinendid ära ja sama hästi oleks võinud hapet paaki valada. Siis tulid müügile biodiisli kasutamiseks eraldi asenduskomplektid kuid mootorikütuseks see ei sobi sellegipoolest ja pannkoogilõhnalised bussid on samuti Tallinn-Tartu liinilt nüüdseks. kadunud.

Neste prodiisel on sellest samm edasi ja sarnaneb fossiilsele kütusele, mis ongi algne ja õige diiselkütus. Hind on ka üks näitaja - kogu see kõrgtehnoloogia maksab rohkem kui venelaste traditsiooniline kütus ja sellepärast ta tunduvalt kehvem ongi.

18:10 31.07.2017
Zol6e (registreerimata)
Mul kogemus 2000km ja 3 paaki pro diislit, kütusekulu keskmine audi 3.0 180kw 8,6 (enamus linn). Midagi aru saada ei ole mootori töös ega keskmises kulus. Ma ei näe põhjust rohkem maksta
21:25 31.07.2017
Paras jama (registreerimata)
2 kuuga 4000 km prodieseliga sõidetud ja mulle aitas. Kütet läheb vähemalt pool litra rohkem, minekus vahet polnud. Ainuke hea oli see, et haises vähem.
21:35 31.07.2017
sõidukimees (registreerimata)
tangin surugaasi. juuli alguses oli ca 15% hinnatõus, aga ikkagi on soodsam ja mugavam kui mistahes teine kütuseliik.
18:28 03.08.2017
Zol6e (registreerimata)
Neste prodiisli asemel sai pandud paak täis nende tavalist diislit, mootori töö tundub natuke krõbedam, minek parem teravam
13:51 24.08.2017
PM artikkel (registreerimata)
No vaata mis komejanti teeb suurfirma, kel oma mainest pohlad.

"Olerexi tänasest kampaaniast Hull Hulgihind võivad kahekümne väikekoha elanikud suu puhtaks pühkida.

«Terve päev reklaamiti lehes, et kolm bensiinijaama müüvad soodsat kütust, kui minu mees läks Värska Olerexi kütust ostma, öeldi talle aga, et tänane kampaania sinna ei laiene,» kirjeldas Postimehe lugeja Ülle päevast vahejuhtumit.

Ülle võttis ühendust ka Olerexi klienditeenindusega, kust talle vastati, et maakohtade tanklate asukoht on halb ja seal on keeruline hinda alandada."

http://tarbija24.postimees.ee/4220137/pettunud-maaelanik-ole
rexi-kutuse-hulgihind-meile-ei-kehti
09:54 10.09.2017
1 (registreerimata)
10:16 10.09.2017
EW Talupoeg (registreerimata)
Läti Nestes, D hetkel 1L - 1,01 eur. Palju õnne EW!
10:34 10.09.2017
No on (registreerimata)
nimi välja mõeldud sörkiv gei, sellepärast ei tõmbagi sinna enam. Pangu Statoil tagasi ja käive kasvab, vähemalt minu arvelt.
10:49 10.09.2017
No on-ile (registreerimata)
Võta siis firma tegelik nimi ja ära vääna seda endale ebasobivaks. Või tangi kusagil, mille nime oskad välja öelda.
11:29 10.09.2017
Leafimees (registreerimata)
14:50 10.09.2017
looder23
See ei ole enam ei esimese, teise ega kolmanda eesti probleem, aga firma nime pärast iniseda ja tanklat vältida, see on juba kõrgem pilotaaz.
14:23 14.04.2018
V8 (registreerimata)
Gei ÖÖKLAS ei tangi, rämpstoidu järjekorras ei viitsi seista, 97a alates ainult Alexelas.
14:45 14.04.2018
seal kus on odavam (registreerimata)
naise autole bensu võtan olereksist, aga omale diisli saan suur-sõjamäel asuva toidukaupade vedude baasi rekkajuhilt.praegu on hind 0,5 euri liiter
16:20 14.04.2018
Tangin (registreerimata)
alati seal kus autole kütust ostes ei pea toidusabas seisma.
21:22 14.04.2018
Toomas-Andres (registreerimata)
Te mehed pole vist tõesti ammu endises Statoilis(no ei meeldi see praegune uus nimi) käinud. Maksad ju kaardiga seal samas tankuri kõrval ja ei pea üldse putkasse minema, et sooja viineri pärast võidu joosta. Iseasi kui sulas maksta tahad, sest siis vist jääb jah ainult kassavariant.
22:12 14.04.2018
To v8 (registreerimata)
Pakun välja, et sul polegi autot. Selline nimede väänamine on omane lasteaialapsele või äärmisel juhul esimese klassi juntsule. Kasva veel natuke ja siis nii 10-15 aasta pärast jõuad endale ka auto osta, ei pea enam issi tankimiskohtadest rääkima
11:09 15.04.2018
.............. (registreerimata)
See on laste rida jah nimesi väänata ja "olla vaimukas". Olerexi diisel on küll kehva.
11:21 15.04.2018
... (registreerimata)
seda endist statoili ei olegi võimalik normaalse nimega nimetada, lapsed ei puutu üldse asjasse. juba tookord oli ta selline madalama laubaga tegelaste tankimis-söögikoht. isiklikult seal ei tangi, on ka normaalsemaid kohti.
15:10 15.04.2018
Tankija (registreerimata)
Statoil oli tõesti ilus nimi. Seda uut ei ole jah võimalik normaalse nimega nimetada! Kuna nad on kõrvuti, tangin peale "sörkivaks" saamist Nestes.
17:39 17.06.2020
vanames
Alexelast olen ainult niidukile benssu ostnud, kord 5 kord 10 euriku eest. Saadav kogus on seni klappinud.
Täna siis oli traktorile heinaniiduks diislit vaja 70 liitrit.
sisestasin 70 eurot. Võtsin kaasa 4 20 liitrist kankut, et kolm tükki täis ja neljandasse siis ca 10 liitrit. Lasin kolm kanistrit täis ja neljandasse ei olnud enam midagi saada!!! Tankur näitas täpselt 70 liitrit. Nii siis nii, sõitsin koju ja uurisin asja. Sain mööda pükse 10+ liitriga.
Eks seal omanikud arvavad et suuremad kogused paaki tangitakse ja kütusenäitur täpne pole ja hea skeemitada:(
Niipalju tean et Alexelast- üldse tanklast enam diislit ei võta.
Poleks praegugi võtnud kuid minu varustaja ärasõitnud ja heinaniit ei kannata oodata.
Kõige pullim veel see et sinist põllumajanduskütet pole üldse enam saada, mida mul on õigus kasutada, sõida Jõhvist Kiviõlli või Iisakusse, millal mul see aeg on ! :(
Jõhvi surnuaia juures olevast Alexelast on jutt.

Muudetud 17.6.20 17:40

20:08 17.06.2020
jee.kim (registreerimata)
Füüsikat olete õppinud?
Mis soojaga juhtub?
20:29 17.06.2020
63amg (registreerimata)
20 l kankusse mahtus vist u. 22,5 liitrit,kui õigesti mäletan
20:37 17.06.2020
tiit_ (registreerimata)
Su kankud on välja veninud ja punnitavad põhja alt ja külgedelt. Ongi müsteerium lahendatud.
20:40 17.06.2020
. (registreerimata)
mis siis soojaga juhtub? saad poest kaheliitrise bocki asemel kolmese või liitrise?
eriti palju juhtub diiselkütusega, mille mahutid maa all püsiva temperatuuri juures.
22:00 17.06.2020
röövelööbik (registreerimata)
ma arvan, et jee.kim ise ka praegu häbeneb oma füüsikat. Ega midagi teha pole. Tuleb leppida sellise alandusega. Tea, et liiter on alati liiter. Mõõda kuidas tahad. Külmkapis või saunas.
22:51 17.06.2020
jee.kim (registreerimata)
Ei häbene.
Pange tänase +30C 1l, bensiini klaaspudelisse/purki.
Viige see nt koju keldrisse +15C peale, vaadake, palju muutus on.
23:10 17.06.2020
röövelööbik (registreerimata)
Kuule lõpeta ära! Jutt on mõõtmisest. Pane 5 liitrine kastrul diislit külmkappi ja mõne aja pärast vala sealt 1l kopsikusse. Palju said? Nüüd mine selle sama 5l kastruliga saunalavale ja vala sealt mõne aja pärast 1l kopsikusse. Palju said?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.