Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOGAAS!

20:51 13.02.2012
hikionu
Autogaas!
Sooviks teada gaasiseadme häid ja halbu külg ja kas tasub ära. Omal autoks galaxy 2.3 ja kaalun autole gaasiseadme paigaldamist.

Tänud ette !
21:34 13.02.2012
Siidiuss (registreerimata)
Re: Autogaas!
Sõitu tuleb alustada bensiiniga. Kui mootor piisavalt soe siis siis lülitub gaasile. Gaasihais tikub salongi ja mujale. Kulu on ka suurem. On olemas spetsiaalsed õlid mida kasutatakse gaasiautodel. Mida vanem seadmete põlvkond seda suurem küttekulu. Samas paigaldamise hind soodsam mida vanem põlvkond. Ca 20-30% suurem kulu. Lisapaak tuleb paigaldada mis võtab ruumi. Kokkuvõttes võibolla tasub ära kui on väga palju sõitmist. Minul on gaasiga kahjuks ainult negatiivseid kogemusi. Lasin ka kunagi paigaldada ja tööle see normaalselt ei hakanudki ja lõppkokkuvõttes maha visatud raha seadmete raha vist sain tagasi aga töö rahad mitu tuhat kirjutasin korstnasse. Kindlasti on ka mehi kes kiidavad taevani. Hetkel sõidan ka bensu autoga. Plaanis bensukas müüa ja üldsegi diiselauto osta ja sellel plokisoojendus ka paigaldada, et hoida mootorit ja endal ka talvel hea mugav sõita kui auto soe võtta.
10:50 14.02.2012
gaasi päss (registreerimata)
Ei iial ei tasu ära rahaliselt.Tasub siis kui gaasi saad tasuta(nagu mina).Et odavalt sõita tuleb osta diisel.Kütusekulu galaxyl täna bensuga 13L,gaasiga 18L.See on korrektse liikumise puhul.Kui rihma lõdvaks lased,poest õlle võtad,sõpradega mõmised,siis gaasikulu 22 sajale.
23:54 24.02.2012
hahahaa.... (registreerimata)
Nalja mehed, kus sellised skeptikud, gaas on ainuke lahendus et kuidagi hoida kokku kütte arvelt. Siis olete lasknud kuskil tagahoovis selle seadme peale panna või mis. Mis virisette - olen pidanud diiselid ja bensukaid ja siiani gaas on parim. Kui võtabgi törts rohkem - pole midagi see vahe on väike. Ja miks paljudel ei tööta masinad - uurige, kas ikka on sobiv mikser peal! Kui on vale mikser ja aurusti, siis te näete oma hästi käivat mootoritvaid unes. Tihti topitakse mingi enamvähev standard peale ja reeglina suurele mootorile väikse mootori mixer, keeratakse gaasi juurde ja noh hea õnnekorral isegi saaks nagu sõita aga mootoril õhku pole ja siis jäävad ka kw kasinad.
16:08 29.02.2012
VVV1
Eelmises Autolehes on artikkel koos asjatundjate kommentaaridega gaasiseadmetega seotu kohta. Kui isegi spetsialistid ise möönavad, et pole meil eriti spetse, kes oskavad õieti paigaldada, hooldada ja häälestada gaasiseadmeid, siis on ikka väga kahtlane see kokkuhoid, mis gaasiga sõitmisest saab. Samas on ka väga selgelt väljatoodud, et gaasiga sõitmine tasub ennast ära alles siis, kui sõidetakse 20 ja rohkem tuhat km aastas. Kui keegi mõtleb, et sõites mingi 10-15 tuh kjm aastas saab ta mingit hullu kokkuhopidu, siis ei saa - moodasd gaasiseadmed maksavad niipalju, et see odavam kulgemine väikeste ja keskmiste läbisõitude juures ei tasu ennast ära.
Artiklis juttu ka sellest, et euroopast toodud kasutatud masinal pealolev gaasiseade võib olla selline, millega Eestis ei oska mittekeegi midagi pädevat pihtahakata, sest iga firma toode on erinev ja nõuab spetsiifilisi teadmisi ja varusosi ehk nende n.ö universaalus on tunduvalt väiksem, kui eri tootjate diisel- ja ottomootorite toitesüsteemidel. Sama lugu on ka kunagi Eestis paigaldatud seadmetega, mille paigaldusfirma on lihtsalt laialiläinud või seadmete paigaldamise ja hooldamise lõpetanud.
Ei tea küll, miks peaks inimene vabatahtlikult omale sellise peavalu kaelapeale võtma.
Eespool veel keegi mainib, et "gaasihais tikub salongi", sellest samuti artiklis juttu, et esineb tihti lekkeid ja leida neid pole üldsegi mitte lihtne- jällegi ainult miinus.

Muudetud 29.2.12 16:16

19:23 01.03.2012
monta1 (registreerimata)
Gaasiraisk ei tasu siis ka ära,kui paigalduse saad tasuta ja kõige uuema malli.Kaheliitrine mootor võtab 14-19 liitrit gaasi sajale.Tark juba võtta diisel ja kogu lugu.1 eur diisli liiter ja küttekulu poole vähem.Ühel juhul tasub,kui ise gaasiga tegeled ja saad pumbata(gaasimeestel kõigil gaasiautod).Ise viis aastat peaaegu sain seda lubada.
20:13 01.03.2012
. (registreerimata)
kogemus Volvo xc90 maasturiga, ei mingit gaasihaisu ei tule salongi ega kuhugi mujale :), fakt on see et gaasiseadega sõit ´´kuivatab´´ mootorit - tuleb kasutada spets õlisi, väga odav on ikka sõita küll kui 2 suurt paaki peal. Kui gaas lõpeb autom. lülitus bensiinile. Mina ise küll soovitan eriti kui palju linnasõitu.
11:36 07.06.2012
Galaxy 2.3 (registreerimata)
Mul on Galaxy 2.3, 4 põlvkond gaasiseade. Keskmine gaasi kuku on 12l/100km, võimsus nii gaasi kui ka bensiini peal on ühesugune. Aga gaasikulu sõidustiilist rohkem sõltub kui bensiini peal. Mingit gaasilõhna salongis pole. Balloon on väljas, tagavararatase asemel. Millegi pärast meil gaasihind 10-20 eurosenti kallim kui Lätis. Kui olen Valgas siis tangin alati Valkas. Veel üks gaasi eelis, mootoriõli on puhas, saab vist harvem seda vahetada.
09:37 26.05.2013
nokkel (registreerimata)
Väikese mootoriga on tasuvus kahtlane jah. Olen kasutanud gaasi kahel autol. Esimene oli Audi 80 1,8, mille gaasisüsteem oli monopritse vahele paigaldatud...ei toiminud kunagi korralikult.
Teine on kasutuses Chevrolet 5,3 mootori peal ja töötab nagu "antsu viiul ". Gaasihais on seotud ainult leketega. Tavaliselt liikuvad liigendid gaasitoite torustikus. Tegin sel kevadel gaasi toitesüsteemile uuenduskuuri ja ei ühtegi üleliigset haisu.
Arvan, et väikese mootori puhul...no kuni 3l... ei ole gaasiseadmesse investeerimisel mõtet. Juhul kui ostes on juba peal siis ehk on point olemas.
12:46 21.06.2013
gaasimees (registreerimata)
terv,

gaasi plussiks:
puhtam mootor- õige, hooldusvälp pikeneb=kokkuhoid
kütusekulu erinevus bensuga 4.põlkonna seade 10% =kokkuhoid
tasuvus läbisõit aastas vähemalt 30 000 km
gaasi miinuseks:
erinevad hooldused kahes kohas gaas ja auto üldine

Diisel:
kokkuhoid kütuselt OK
hoolduse hind üljuhul korduvalt kallim kui bens+gaas kokku

olen ise kasutanud gaasiautot juba 10 aastat ja euroopasse sõites mööda maad tuleb igati sootsam kui teiste vahenditega.

Kellele ema kellele tütar, kuid seade peab olema ikka korralik ja õiges kohas paigaldatud.

Arvutage välja auto kulud 1 km kohta ja saategi oma kokkuhoiu numbri.

01:10 25.06.2013
mida teha (registreerimata)
Tere,omal Chevy buss 5,7 ja gaasiseade ostes oli juba peal.Kuna seade algusest peale lekkis ei olegi kasutand.Aga nüüd hakkasin taga Rootsis tööl käima ja mõttes on see asi ikka korda teha.Iga tööots u.3000km ja maanteel 15l/100le,ehk rahas u.600 euri.Kui palju reaalselt gaasi rohkem kulub?Lihtne arvestus Eesti hindade järgi näitab et isegi kui hakkab 20l/100le võtma on selline ots rahas u.400euri.Kui aga Rootsi hindadega arvestada (1,6bensiin ja 1,2gaas) siis on 700eur mõlemal juhul,kui aga üle 20 sajale hakkab võtma on bensiiniga sõit odavam.Aga arvestus käib praegu ju 30% küttekulu tõusus,aga keegi vist mainis et tõuseb aind 10%?Siis tasub igal juhul.Samas on ka hea üle piiri minna 200l kütet paakides kaasas.
Korda pole seadet siiani teind just igasuguste kuulujuttude pärast,et rikub mootorit ja võtab gaasi kõvasti rohkem ja minekut ei ole ja lekkeid pidama ei saa ja mingit spets õli on vaja ja et ära ei tasu üldse.
13:16 25.06.2013
Saunaliine (registreerimata)
Usu jah mida naised saunas räägivad.
16:15 25.06.2013
D (registreerimata)
Ostsin endale auto, gaasiseade oli peal. VW Passat. 2.0 85KW

Töötab kui kellavärk, vahest on tunda haisu, aga pole hullu midagi.
Kulust rääkides. Tegin mitu korda eksperimenti, tankisin paagi täis Tartus, kahe raudteevahelises automaattanklas, sõitsin Tallinasse, sadamasse ja natuke veel Lasnamäe kanti. Siis sõitsin tagasi Tartusse ja panin paagi uuesti täis. Kuluks oli 32,4- 33 liitrit. Maanteel sõitsin rahulikult 100ga umbes. Niiet ei oskagi kohe suurest kütusekulust rääkida.

Niiet ei oskagi öelda, peal on 3 põlvkond, aga tundub, et Hollandis hästi paika regulleeritud, eelmise aasta läbisõit 72 tuhat km. kokkuhoid korralik.

Rääkides paigaldajatest ja hooldusest, siis minu mitmed tuttavad on känud, Valmieras, seal pidid asjalikud poisid olema.

Arvan, et järgmise auto soetades, kaalun kindlasti autot, millel on gaasiseade peal.
17:03 25.06.2013
Siidiuss (registreerimata)
Eks ta nii ongi. Kui on hästi paigaldatud ja parem kui tehases ja laitmatult töötab siis pole põhjust miks mitte sõita.
06:26 26.06.2013
hlm (registreerimata)
siidiuss, millised automargid gaasiseadmega kohe tehasest väljuvad?
11:36 26.06.2013
XXX-X (registreerimata)
Tere

Olen kokku puutunud nii vedela kui maagaasiga ja minu arvamus on et kui ei ole tehaseseadet siis ei tasu kuskil ise seadet panna, kuna neid ei saada tööle nagu peab ja erinevad jamad tulevad ajapikku välja.
Eesti on veel paigaldamise suhtes suht nõrgal tasemel.
Muidugi odav on sõita küll, aga kas tasub ära kui niipalju jamasid tuleb vahele.
11:53 26.06.2013
erkki2001
CNG -
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_natural_gas_vehicles#Pa
ssenger_cars

LPG -
Volvo, Opel, Ford, Volkswagen, MB, Saab, Citroen, Peugeot, Nissan, Subaru, Mitsubishi, Land Rover ( http://www.crdperformance.com/lpg/factory-fitted-lpg-systems
/
)

15:51 27.06.2013
sitrus* (registreerimata)
Eestis gaasiseadme paigaldamine tipptasemel,saaks ainult gaasi tasuta oled mees.
Raha eest 100 korda odavam diislit osta kui gaasiga möllata.Ammu juba järele proovitud.
03:04 28.06.2013
PoleKõigeLollem (registreerimata)
Pole sa proovinud midagi kui sellist juttu ajad. Tead sa üldse mis see Gaas on !!? On sul gaasimootorist teadmised nii suured et julged tuua diiselmootorit kõrvale võrdluseks. No muidugi, kui sa diislit kuskilt tasuta või poolmuidu sisse vehid, siis ehk kül.
16:26 15.02.2014
535M (registreerimata)
Mul on 4pk gaasiseade V8-l mitte kunagi pole nii soodsalt sõitnud, kõik toimib ideaalselt ja olen väga rahul!
17:09 15.02.2014
Kõikke proovinud (registreerimata)
Olen proovinud nii vedel gaasi kui maagaasi cng ja pean tunnistama et odavamad on nad küll kui bensiin või diisel aga need ei kõlba kuhugi.
Auto jaoks on ikka mõeldud ainult bensiin või diisel.
Selle viimasega cng sain oma vitsad kätte kuna Eestis ei ole veel inimesi firmasid kes oskaks asjaga tegeleda, lasin ka auto mootori kokku.
Aga eks iga inimese oma asi odavam on küll sõita, aga kas tasub ennast ära kui nädalas pead kolm korda teeninduse vahet jooksma et midagi jälle viga, ühesõnaga gaas on veel meie paigaldajate jaoks uus asi millega veel hakkama ei saada.
Aga eks iga üks teab ise millega sõidab. Minu arvamus gaasist on mõttetu.
Auto jaoks on veel siiski hetkel kütusteks diisel ja bensiin.
22:06 15.02.2014
Urrugaas (registreerimata)
No kui oskasid gaasiga sõites mootori "kotti" ajada, siis oled suur osav lammas. Ehk valgustad teisi ka kuidas seda lamba trikki tegid, muidu jäävadki proovima ja ei saa mootorist jagu.
08:29 16.02.2014
535_M (registreerimata)
Hahaaa.. heaa! :D
09:55 16.02.2014
erapooletu (registreerimata)
Cng süsteemi puhul miinuseks see, et kogu varustus asub väliskeskonnas.
On küll kaitstud plast katetega,kuid meie sooladega teedel mädanevad ja ussitavad paakide küljes olevad klapid kinni (küll ei saa tankida täiskogust või ei saa paagist jälle kätte).Peale selle on vähemalt paakidel kui mitte kogu süsteemil 10 aastaks sertifikaat, peale mida tuleks see välja vahetada (tehase andmetel vähemalt). Miinuseks kindlasti ka gaasi kvaliteet tänu millele kipuvad gaasipihustid ära lõppema. Ja gaasifiltreid tuleb vahetada iga 15 tuh tagant see u 200 euri lisakulu.
Järelpaigaldusega peab samas teadma kas mootori klappe reguleeritakse mehaaniliselt või teeb seda hüdrotõukur. 1-he firma kogemus mis paigaldas autopargile gaasiseadmed ja peale igat 10 tuh km pidi hakkama klappe regullima, kuna gaasi põlemis temperatuur kõrgem ja klappi varred hakkasid venima. Vanemate põlvkondadega tuleb meelde ka pidev jahutuse ja gaasileketega võitlemine.... see ilmselt kehvast paigalduse kvaliteedist.
Seega igal asjal 2 poolt, tundub et õnnelikud gaasitarbijad tunduvad olema vaid need kellel firma auto, gaas tasuta käes või siis surte mootoritega autode omanikud.
12:13 16.02.2014
Viimasele (registreerimata)
Kuna nende seadmetega juba pikalt tegelenud, siis infot ka rohkem. Gaasipaakide eluiga on ikka 15 kuni 25 aastat, mitte 10. Kuni 1998 aastal toodetud gaasiballoonidel on kasutusiga 15 aastat. Alates 1998 kasutusiga 20 a. ja 2007 alates juba 25a. See siis vähemalt CNG gaasiseadmetel. Ballonidel peal kirjas tootmisaeg ja "parim enne" aeg.
16:57 18.03.2014
coz (registreerimata)
Olin skeptiline aga uudushimu oli suur (otsustasin ise omal nahal ära proovida). Panin peale ja sõitnud juba ca 2 aastat. Tänaseks olen veendunud, et julgen ka järgmisele masinale panna. Aga üks on kindel. Gaasiseade sobib ainult võimsamale masinale millega soovitakse ka kiiremat sõitu teha (bensukal mõjutab see väga suurel määral kulu). Minul on Saab Turbo 191 kw ja turbomootoriga sobib gaas kenasti kokku. LPG kulu vs bensiin +19% (seega sääst ca 30%). Süsteemi hooldus 1x aastas=25 €. Soovitan alati valida võimalikult kvaliteetse süsteemi ning sealjuures arvestada mootori võimsusega (minu omale pandi suuremad pihustid). Võibolla sellepärast ei taju võimsuse kadu (liigub samamoodi hästi nagu bensuga).
Ega need diiselautodki nii probleemivabad ole. Sellepärast alternatiive otsisingi ja elu nüüd tükimaad muretum (eriti külmal talvehommikul :) ning mootorist tuleb auto mitte traktori hääl)

17:53 18.03.2014
Mõistlik valik (registreerimata)
18:54 18.03.2014
stammer (registreerimata)
Lugesin teema läbi ja midagi positiivset nagu ei leidnudki.
19:24 18.03.2014
Väike Vihje (registreerimata)
Positiivseks võiks nimetada seda, et diisliga oli 100km 9,1 euri ja CNG'ga 3,8 euri.
19:51 18.03.2014
munkalbertson (registreerimata)
Uurige reval takso meestelt sõidavd juba 2a nendega zemfiradega läbisõidud üle 200tuhhi
03:12 19.03.2014
TK (registreerimata)
Energia sisalduselt
1 kg CNG = 1,37 liitrit diislit = 1,47 liitrit bensiini = 1,98 liitrit LPG

Ehk siis auto on sama öko kui ta võtab kas 1 kg cng või 2 l vedelgaasi ja sõidab sellega sama maa.

kilogrammides:
1 kg CNG = 1,17 kg D = 1,13 kg B = 1,07 kg LPG

Kütteväärtused leidsin netist siis järgmised, nende põhjal tegingi arvutused. Võibolla keegi teab täpsemaid. MJ/kg:
49,56 CNG 42,3 D 44 B ja 46,11 LPG
17:02 17.02.2015
MS (registreerimata)
Suvel hakkas mul Ford jupsima gaasil sõites, olin enne sõitnud suve probleemideta. Alexelas hakkasin tankima mingi hetk ja siis vist hakkaski jamaks minema m ingi aja pärast. Läksin spetsi juurde ja saingi tada , oh imet, mul 5 põlvkond Hollandi originaal Ville LPG süsteem pandud. Spetsi ja artiklite põhjal eriliselt tundlik süsteem, sest sellele sobib ainult puhas LPG , seevastu 4 põlvkond omades ka filtreid saab sõita juba ka suht solgi peal, kuna ennem jõuab ära puhastuda ja siis veel aurustuda , et küteks muutuda. Minu omal on otse sissepritse ja paraku mõtlengi, et tangin nüüd eelmise tankimiskohas ja kui see ei aita ju siis kas pump pees (mis kallis 800) või siis midagi muud. Pluss on see, et bensuga töötab nagu Honda :)
17:05 17.02.2015
MS (registreerimata)
üks asi veel, mina soovitaks kindlasti 4 põlvkond ja alates 2,0 mootorist , samas kui vähe sõita , pole nii oluline. Haisu kohapealt vast nii palju, et mõislik on proovida paigaldada näiteks välja , samas sees ei roosteta kiirelt . Kui ikka korralik tööö, siis probleeme ei ole !

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.