Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OHTLIKUD IDIOOTSED MÖÖDASÕITJAD

12:04 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Kogu seda soga lugedes saab teha vaid ühe järelduse- eestis toimub iga päev kümneid möödasõiduavariisid ja peasüüdlased on kõrvalteedel töllerdavad maakad.
Muideks kas te üldse teate, et tln- trtu vahel liigub mnt loenduste järgi ööpäevas ca 8000 sõidukit, aga trtu- valga suunal lemmatsi loenduse põhjal ca 10 000. Seega kus on pingelisem liiklus ja kuhu tuleks ehitada neljarealine? Isegi tln- prnu suunal on liiklus tihedam kui tln- trtu.
13:31 10.04.2020
63amg (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Tallinn Pärnu mnt. on kogu aeg kõva liiklus olnud.via-baltica oleks pidanud juba ammu valmis olema.tegelikult peaks eestil häbi olema,kui saamatud me oleme
14:01 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Saamatud poliitikud pigem,kes ei suuda otsustada,õigemini ei julge või pole neile kasulik.
14:05 10.04.2020
Sull12
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
See Tln-Prn on tõsi jahh, seal ei ole võimalik ohtlikke möödasõite egas ka mitte ohutuid enam teha. Kolonnisõit Pärnust Tallinna. Hommikul 5-6 paiku on rahulikum ja äkki koroona tõmbab nüüd ka (reka)liiklust tiba maha, et saaks möödasõite teha.
14:47 10.04.2020
parm... (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Meie vägev riik on ainuke, kellel pole siiani riigi võlakirju. Seega rahatrükist raske osa saada! Selle rahaga oleks mälemad suunad ammu valmis! Aga mis maksab meie inimese elu. Pigem ajavad maanteeamet ja politsei koos mingit mulli ning mõõdavad kiirust. Linnuke kirjas. Sõitma aga õigesti pole MITTE KEDAGI suunatud. See peaks olema nende töö. Nad ise ei tea lihtsalt tundub seda ;) Tõlkes kaduma läinud.
14:59 10.04.2020
kaks punkti (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
"Muideks kas te üldse teate, et tln- trtu vahel liigub mnt loenduste järgi ööpäevas ca 8000 sõidukit, aga trtu- valga suunal lemmatsi loenduse põhjal ca 10 000. Seega kus on pingelisem liiklus ja kuhu tuleks ehitada neljarealine? Isegi tln- prnu suunal on liiklus tihedam kui tln- trtu."

Kontrollisin just järgi mnt kodulehelt. Kõige tihedam on liiklus loomulikult linnade vahetus läheduses. Pärnu suunal sõidab linnast välja ca. 34000 sõidukit ööpäevas, aga juba peale 27km ehk haruteed jääb nendest 34000-st alles ainult 9000 sõidukit. Narva suunda sõidab linnast välja 32000 sõidukit ööpäevas, aga Narva poolsesse otsa ei jõua nendest paari tuhandetki. Tartu suunda alustab sõitu 27000 sõidukit ja nendest ca. 9000 jõuavad Tartu. Vahetult enne Tartut on küll liiklustihedus jälle 15000-20000 sõidukit, aga seal lisanduvad Tallinnast tulijatega Tartu lähiümbruse elanikud. Tartust Valga suunal alustab sõitu 15000 sõidukit, aga juba 7 km hiljem jääb alles 9000 ja lõpupoole kukub see tihedus üldse 2000 auto peale, et enne Valgat siis jälle 4000 peale kasvada. Nii, et pingelisest liiklusest Tartu - Valga suunal küll rääkida ei saa ja kogupikkuses on kõige tihedam liiklus ikkagi konkurentsitult Tallinn - Tartu. Mis on ka täiesti loogiline, arvestades linnade suurust.
21:31 10.04.2020
BMW JUHT JEESUS JA PEETER (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Turbo nuppu oleks vaja nagu Knight Rideris. Hüppad ees olevast autost mõnuga üle.

Kui kolonnimeister just eriti kena tagumikuga pole ning vaatlejaid vähe. Siis saab teinekord ka kogu kolonnist mööda sõita. Pepusid niigi palju vahtinud elus.

Kunagi ikka leiab sellise mõnusa lauge sirge kus saab mööda virutada.

Tundmatusse ei tasu söösta, see risk pole väärt seda võimalust, mis meile on antud.

Maailm on eksisteerinud miljardeid aastaid. Elasid siis üherakulised, amööbid, dinosaurused, neandertallased (sõda looduse vastu), mitu tuhat aastat elati ilma elektrita, olid siin viikingid (kes sõdisid), ordurüütlid (sõdisid), 1MS, 2MS. Igast lollust on toimunud. Ja meie sattusime siia maailma just praegu, kus tehnoloogia on viimase peal. Sisuliselt me teame kogu ajalugu ja tõenäoliselt näeme maailma lõppu. Oleme selle pika sirge lõpus.

Elame praegu kõige magusamas hetkes, kus kõik eksootiline on saadaval. Tee mida tahad, kus tahad, kellega tahad (väike nõusolek ei tee paha). Kõik on saadaval, kunagi varem pole inimkond elanud sellises luksuses nagu praegu. Praegu on elu kvaliteet kõige parem ning möödasõit peaks olema eesmärkide/probleemide/mõtete edetabelis alati üks viimastest.

Mingi sisutühja möödasõidu pärast küll ei kavatse end teise ilma saata. Möödasõitu valin alati väga hoolikalt.

Ise arvan, et ainult nartsissist, kes teiste kodanike eludest ei hooli, teeb hulle möödasõite.

Sellised kodanikud reaalselt ei sobi tänapäeva ühiskonda ning loodetavast sõidab ninapidi kokku omasugusega (kahjuks on siin väike tõenäosus).

Seda tehes, teeb ta ühiskonnale (Eestile praeguses kontekstis) hoopiski heateo. Rohkem kodanikee, kes arvestavad teistega.

Vahest olen isegi mõelnud (õnneks ainult mõelnud !!!), et need debiilid (hullud möödasõitjad) tuleks kraavi rammida.
12:24 12.04.2020
solksolk
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Tallinn-Tartut loetakse siiski kõige tähtsamaks, kuna tegemist on siseriikliku maanteega, mis läbib mitut maakonda.
Samuti ühendab kahte Eesti suurimat linna.
Ehk see on siseriiklikult väga tähtis, kohaliku liikluse jaoks.
Samuti on seal väga tihe liikluses, kogu pikkuses, nagu juba öeldud.
4 realise ehitamist ongi alustatud ju kõige tihedama liiklusega poole peal, nagu Tallinna pool on.

See Tartust Valga poole väljub maantee, kus väga tihe liiklus on, minu teada isegi mingist plaanist räägiti, sinna 4 realine ehitada, väikse osa peale.

Tallinn-Pärnu liiklustiheduse üle ma ei vaidle, aga Tallinn-Tartut pean siiski tähtsamaks.
Tallinn-Pärnule tuleks ehitada paar 4 realist lõiku 10 km pikkust, see muudaks palju, oleks samas odavam.
Samamoodi nagu ma olen seda meelt, et need 2+1 teed, mis ehitati Tallinn-Tartule, oleks võinud ehitada hoopis Põltsamaa möödasõidu 10km 4 realise, oleks kasu mitu korda suurem olnud.
Ok, see viimane 2+1, mis on Tartu lähedal, see on isegi sõidetav, sellel on mõte sees.
Minu teada on räägitud Põltsamaa möödasõidu ehitamisest, seega miks mitte, see kohe 4 realine teha 10km pikkuselt.

Muudetud 12.4.20 12:27

10:26 13.04.2020
Kpl (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Olen oma möödasõite tehes sellele mõtlema hakanud, kui sõidukiirust vähendaksin, tuleks neid vähem ette."

Tegelikult on siin ju loogika täitsa olemas. Kui enamik inimesi sõidab näiteks 90 ja ise sõidad näiteks 100 siis paratamatult jõuad pidevalt järgi kellelegi.
10:46 13.04.2020
63amg (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
sõidke siis maanteel 50-ga.nii ei pea kunagi möödasõite tegema
18:33 30.04.2020
hea näide (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
19:14 30.04.2020
puls
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Teemas?
Teemaalgataja püüab mingis tähelepanaupuuduses luua pilti, et igapäevaselt tal jama. Ainukene jama on ta ise oma olematu võimega liiklust tajuda ja loomulikult sellest tingitult soov hakata mingeid reegleid looma.
Esitletud video on klassikaline pisikese hingega egomaniaki esitlus, mida olen korra 30a. ka ise pisut kogenud.
Igapäevane liiklus on siiski meil vägagi ok.
19:45 30.04.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
nagu ma aru sain, tekkis värk sellest, et reka hakkas teisest möödasõitu tegema ja ei lubanud enda taga oleval kaubikul kõigepealt startida. ja oli ka endal hiljuti sama situatsioon- 2+1 peal tekkis kahene lõik, kiirus oli lubatud sada ja kaks rekat minu ees. mõtlesin, et saan nüüd kiirelt mõlemast mööda, aga nii kui teine rida algas, süstis tagumine reka kohe vasakule ja hakkas mööda venima ning venis kogu selle kaherealise pikkuse jooksul. oleks siis esimene rea reka natukenegi kiirust vähendanud, aga ei. saan aru küll, et rekadel möödasõidud keerulised ja kasutab ära iga võimaluse, samas aga nullib ära kergemate ja kiiremate autode möödasõidud. loomulikult sain mingi aeg hiljem omad möödasõidud ka tehtud ning mingit kriisi sellest ei tekitanud.
21:33 30.04.2020
grigoori
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
351 MRT
Huvitav, mis geenius küll seal roolis on?
Heade närvidega rekkajuht. Poleks olnud probleemi enda rada hoida, kui töllmokk tema reas tolgendas.
Mitte, et ma rammimist õigustaks.

P.S. Kui hoolikamalt jälgida, on Toyo katusel vähemalt kaks antenni ja katusel ka midagi ringantenni sarnast. Eriteenistus? Sealt ka karistamatuse tunne ?

Muudetud 30.4.20 21:37

21:45 30.04.2020
grigoori
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Mõned aastad tagasi öösel oli analoogne haleknaljakas situatsioon Poolas Suwalki - Augustow kahrealiselt neljarealiseks üleminekul. Minu ees olev poolakas pani esimesel võimalusel vasakusse ritta, kuigi ilmselt nägi mu sõiduka ksenoone viimased 15 km oma peeglist.
Paraku ei jätkunud ta ruunal võhma ja eesolev kolonn libises tal eest minema.
Vennal oli pärast vist väike häbi tühja esimesse ritta tagasi tõmmata.

Muudetud 30.4.20 21:46

10:39 01.05.2020
karvanejakole
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Tegelikult ajab see veokate võiduajamine (eriti just 110 alas) närvi küll, aga peale mõne vandesõna sellest suuremat häda ei sünni. Mõnikord tundub küll, et nimelt alustatakse tühjal teel nina eest möödasõitu, kuigi minu möödalaskmisega kaotaks mõne sekundi, samas kui mina hävin kõvasti rohkem. Kuid see on lastetoa küsimus, nagu poeski lased üheasjaostja enda täis kärust ette.
Videot vaadates muidugi veokas tegi ka kõik endast oleneva, et olukord eskaleeruks. Kaubikujuhi sõiduoskus oli pöördvõrdelises seoses suure egoga:)
12:33 01.05.2020
looder23
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Mismoodi sina hävid rohkem? Sul on sõiduauto. Veokal jookseb kiirus piirajasse. Sa pead kilomeetri sõitma veoka taga aeglasemalt. Pärast seda võid ju kilomeetri nii palju kiiremini sõita, et su aeg ühtlustuks. Veokijuht ei saa neid kaotatud sekundeid tagasi teha. Lihtsalt ei ole võimalik kiiremini sõita. Ja miks on sinu sekundid tähtsamad kui veokijuhi sekundid.

Eesolevas videos on veokijuhil kas väga kerge koormaga veok või tühi veok. Täislaksus veokiga sellist kiirendust ei ole ja selliseid jõnkse ei tee.
14:52 01.05.2020
karvanejakole
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Looder, ma kirjutasingi, et see on lastetoa küsimus, kellel see puudub, ei taipagi.
11:36 03.05.2020
Kpl (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
See veoauto läks nii ruttu teisest mööda, et see küll kuidagi segada ei saa. Ma eeldan, et see kaubiku juht on lubadest ilma. Muidu on siin riigis küll asjad mädad.
15:35 11.05.2020
PS (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Selle Toyota kaubikuga oleks pidanud tegema nagu selle Toyotaga..
https://www.youtube.com/watch?v=1AWCyduK3Vs
16:46 11.05.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Mis seal tehti, paras lasteaed.
See juba on midagi.Alates 1:53.
https://www.youtube.com/watch?v=THOxV6qXABU
13:55 22.05.2020
parm... (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/ettevaatamatuse
-asemel-morv-saaremaa-surmakutsari-juhtum-koigutab-eesti-koh
tupraktika-alustalasid?id=89940113


see ka natuke teemaga seotud. Lisame alkoholi.
Artikli peale ütleksin, et LÕPUKS OMETI! Hea oleks, kui mõrva eest kinni läheb! Siis ehk paneb pooltele tainastele mõistuse pähe! Loodetavasti tehakse kohtupraktikas ajalugu ja luuakse uus pretsedent!
22:03 12.10.2020
kuritööjakaristus (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
07:45 13.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
neid idiootseid on rohkem- sõidab mööda vaid selleks, et jätkata sõitu minu ees sõitnud auto taga. või teeme kilomeeter hiljem koos temaga vasakpöörde. mida paganat sa minust siis üldse mööda sõitsid? nägid, et ees on kolonn ja edasised möödasõidud suht välistatud?
12:21 13.10.2020
Aamen! (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Nõustun täielikult selle postitusega.
12:42 13.10.2020
hulgus69 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Sama siin! 100% nõus. Aga usun, et sellele küsimusele, miks nad nii teevad ei oskagi keegi vastata. Isegi needsamad sedasi terve mõistuse vastaselt käituvad tegelased kellel piljardikuul ajude asemel tundub olevat. Ja lisaks selliselt käituvatele tegelastele on veel teinegi huvitav sort "autojuhte" kes maanteel sõidavad rahulikult sinuga ühes tempos ja siis ühtäkki tehakse sinust hull möödasõit, et siis mõnisada meetrit kaugemal pidurid põrandasse suruda ning teha sinu ees parem- või veel hullem, vasakpööre...
15:40 13.10.2020
Vanameheuss (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Siin ei anna kahjuks mitte midagi jutuga ära teha. Äänn-änn põrr-põrr arusaamisega "tihend" ei saa kunagi aru, mis on rahulik ja turvaline liiklus. Ta ei vannu isegi siis alla ja peab oma tegevust põhjendatuks kui peale neid kahte rekkat on silmapiiril näha vähemalt kakskümmend ja linnani on jäänud üks kilomeeter. Pole isegi vahet kui 500m pärast peab maha keerama. Põhimõtteliselt tulevad enne isesõitvad autod, sest tema Suures Hadronite Põrgutis pole piisavalt mahtu, et näha suurt pilti puntkist A punkti B.
P.S. Kuna maakera on ümmargune, siis EI OLE VÕIMALIK ESIMESEKS SAADA !!!
20:31 13.10.2020
mati1222 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
eile sain sellise iodioodi, elu valu oli mööda saada, et siis 25m ees üksinda sõitu nautaida. nagu kikaga kükkad. võtad hoogu maha, tema ka. mis sellise lol.iga teha?
20:56 13.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Ükskord ka üks jõudis järgi ja jäi sappa passima. Ok, pikk tee, mul püsikas peal (95) ja kulgeme. Istub sabas. Vahel tõstsin natukene kiirust, jäi maha, aga peagi jälle sabas. Mingi hetk lasin 130ga eest ära, siis jälle kiiruse endise peale ning mõne aja pärast jälle sabas- järelikult vajutas ka, sest muidu poleks ta ju järgi jõudnud. Siis ma enam trikitada ei viitsinud, lasin ühtlaselt edasi ja lõpuks siis suht vahetult enne linna sõitis mööda. Ju tuli pissihäda peale või emme kutsus ruttu sööma. Ühel olin mina sabas- uimas kuskil 88ga, vahel kõigutas ka. Ok, võimalus oli ja läksin mööda. Siis tibi ärkas ja jäi sappa passima. No kus sa krt enne olid, et sõita ei mõistnud. Ikka väga kirju on see juhtide seltskond siin maanteedel. Eriti häirivad need, kes pee taga närvitsevad- no krt vaata minu ette ja näed, et kiiremini ei saa ja mööda ka ei saa, aga no peab pe..e taga võimlema ja igat moodi oma närvilisust välja näitama.
15:59 14.10.2020
juks66 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
...asi polegi enamaltjaolt selles, et taganttulija sooviks kiiremini sõita. Ei, ta lihtsalt peab saama ees sõita....
23:56 14.10.2020
siberia (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Eespool sõita tahetakse tihti sellepärast et mitte pasapilves olla. Teed on ju sellised, et kui vähe vihma tuleb on tagumine sõitja nagu segumasinas.
00:42 15.10.2020
AntiOpel to siberia (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Siis tuleb normaalsed kojamehed osta oma autole.
06:27 15.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
"Eespool sõita tahetakse tihti sellepärast et mitte pasapilves olla."

kuidas see küll realiseerub- sõidan mööda ja jään järgmise auto taha passima?
või ei sõida mööda ja hoian nii suurt pikivahet, et p.sapilv mu autot ei riku?
08:24 15.10.2020
VL (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Selge miks paljudel on kogu mootor, õhu- ja salongifilter kohe eriliselt pasane ja kapott kivitäkkeid alati täis. Neil on normaalsed kojamehed.
09:03 15.10.2020
63amg (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
olen korduvalt näinud olukordi,kus midagi ei saja,aga tee on märg.kui mina sellisel juhul kojamehi ei kasuta,siis sellises pikas jorus sõitvatel tegelastel on kojamehed kiiremas astmes töös.see on absurdselt tragikoomiline vaatepilt.ma leian,et minu möödasõit kolonnist on ohutum,kui sõita kolonnis tõmbleva kiirusega ja kojamehed on pidevas töös
09:21 15.10.2020
marita57
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
# "Eespool sõita tahetakse tihti sellepärast et mitte pasapilves olla."
kuidas see küll realiseerub- sõidan mööda ja jään järgmise auto taha passima?
või ei sõida mööda ja hoian nii suurt pikivahet, et p.sapilv mu autot ei riku?

Just täpselt nii realiseerubki. Tallinn-Pärnu trass on üks lõikudest, mida iganädalaselt läbin ning see on paksult täis panisid ja muid roomavaid rekkaid. Mingist hetkest saab lihtsalt möödasõitudest villand, lööd käega ja tiksud rekka taga kuni Pärnuni/Kernuni.

Kui sul on vana r..m, mis läheb järgmisel aastal kas uuele säästuliikujale või lihtsalt Kuusakoskisse, siis pole vahet, kui kaugel ees-sõitvast rekkast kulged, peaasi, et tagant sisse ei sõida. Kui su ainus mõte on, et saaks oma liisingup..ni kahe aasta pärast tagasi anda, siis pole ka vahet, kui tuhmid on tuled või täkkeline kapott. Loomulik kulumine, ju nou...

Kui sul on aga oma raske tööga teenitud raha eest ostetud auto, mida sa ei kavatse järgmisel aastal turgu lükata, siis tuleb paratamatult hoida justnimelt nii suurt pikivahet, et p.sapilv su autot ei riku. Selle jaoks ongi välja mõeldud kohanduv (adaptiivne) püsikiirushoidik, mille puhul sead selle lihtsalt nii pika distantsi peale, et auto jääb enam-vähem terveks. Vanema auto (kui veel kohanduvaid tempomaate polnud) puhul pead lihtsalt pisut sagedamini kiirust parajaks seadma.

Mina rohkem variante ei tea. Aga kuna enamik autodest jääb esimesse kahte kategooriasse, siis arusaadavalt olen ma vähemuses.
11:38 15.10.2020
Vanameheuss (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Vahepalaks nirud vabandused, et nuta või naera. Ei tea, miks siis ilusa ilmaga möödasõidud ei vaibu. Või ettekujutus pasapilvest elab edasi ka päikselisel hetkel.
16:08 15.10.2020
63amg (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
ilusa ilmaga on alati probleem,et eesliikuja ei suuda ühtlast tempot hoida.
kehva ilmaga taga sõites pole nii suur probleem mitte selles,et peksab tuled klaasid ära,vaid selles,et jube ebamugav,kui koguaeg kojamehed vehivad.ilmselgelt on mugavam,ohutum sõita kuiva klaasiga
18:48 15.10.2020
solksolk
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Mõistlik oleks hoida pikivahet, siis ei loobi ka klaasi ja tulesid sedasi täis.
19:09 15.10.2020
hulgus69 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
solksolk, Aga teema ju selles ongi, et kui pikem juhe ees läheb ja ise hoiadki pikemat pikivahet just kasvõi sellepärast, et tuuleklaasi soppa ja sodi täis ei loobiks-vot just siis tulebki mängu seesamune "tark" kes arvab, et sinu ees olev "auk" on ilmtingimata ära täita ja siis peale sinust möödumist jääbki sinu ette. Kui sa nüüd taas vahe pikemaks lased siis varsti on järgmine "tark" platsis kes täpselt samuti käitub... Mis nende tegelaste kõrvade vahel toimub-sellele ei oskagi vastata.
19:17 15.10.2020
solksolk
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Siis pikendadki pikivahet, neid ei tule tagant niipalju ka, et see probleem oleks.
Nagunii minnakse mööda, kui võimalus on ja kui võimalust pole, siis ei teki neid ka ette eriti palju.
Seda enam, et vahelereastujaid leidub nagunii.

Kui sa mööda ei sõida, ei ole mõtet sabas sõita.

Muudetud 15.10.20 19:18

20:41 15.10.2020
mati1222 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
aga kui see pe e tühjal, kuival teel pimedas sõidab mööda ja siis hakkab jant peale. ise võtad maha, tema ka, paned juurde, tema samuti ja nii käib, täpselt sellises vahes et lähituled peeglisse ei käi. u 30-50m
21:10 15.10.2020
solksolk
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Eks igasugu juhte võib paraku kohata.
nagu ka see teema on loodud, vastavate juhtide tõttu.

Veel ägedam, kui sul keegi taga sõidab 100m kaugusel täistuledega.

Muudetud 15.10.20 21:11

22:36 15.10.2020
marita57
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Minu meelest pole kõik möödasõitjad ohtlikud ega idiootsed, vaid mõned neist on väga nunnud. Täitsa nupsikud.

Kulgesin eile õhtul kl 21-22 vahel oma tavapärast marsruuti Tallinnast Rakverre. Kusagil 5-10 km pärast linna piiri möödusid minust kilomeetriste vahedega 4 autot, esimesena eelmise põlve Peugeot 508, viimasena Škoda Octavia MK2 FL (tervitan, kui ta juhtub seda lugema). Minu kiirus GPS järgi oli selline aravõitu umbes 105 km/h.
Kuna rohkem möödujaid ei olnud, siis võtsin Škodale rahulikult sappa ja sõitsin tema kiirusega (ca 114 km/h +- mõni, Škodal oli kella peal ilmselt 120) kuni Haljalani välja. Jälgisin täpselt, et lähitulede valgusvihk (korras Nivomatid hoiavad kenasti) puudutaks tema oma, aga mitte tema autot. Väga mugav oli sõita ja endal oli ka turvaline tunne.
Kui Rakvere peale ära pöörasime, siis lasin muidugi hobused kapoti alt valla ja möödusin temast ohutu kiiruste vahega, aga tänutunne on siiani südames.

Kõik möödasõitjad pole sugugi ohtlikud ega idiootsed.
06:50 16.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Jälgisin täpselt, et lähitulede valgusvihk puudutaks tema oma, aga mitte tema autot.

Mida see lause tähendab, mis on tema oma?

Kui Rakvere peale ära pöörasime, siis lasin muidugi hobused kapoti alt valla ja möödusin temast ohutu kiiruste vahega

Kas see möödasõit oli millegi jaoks vajalik? Hobujõudude demonstreerimiseks?
Ja mille eest teda tänatakse? Et tal sabas passisid?
21:46 16.10.2020
mahemati (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
marita57, sinu turvaline tunne oli petlik, sest sa olid eessõitjast umbes 40-50 meetri ehk 1,3-1,6 sekundi kaugusel. Kui eessõitja oleks teinud äkkpidurduse oleks sa olnud tal tagant sees, või kraavis, jne. Piisavaks vaheks peetakse vähemalt 3 sekundit.

Ohutut möödasõitu ei ole olemas. Möödasõit on alati ohtlikum kui normaalse pikivahega sabas sõitmine. Me teeme möödasõite sellepärast, et meile meeldib neid teha, aga seejuures ei maksa ennast petta mõttega, et see on mingiski mõttes ohutu.
00:58 17.10.2020
ddig
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
"Möödasõit on alati ohtlikum kui normaalse pikivahega sabas sõitmine."

Kas siin oleks ehk põhjust asi uuesti läbi mõelda?!

Möödasõidule mineku põhjused on sageli järgmised:
- eessõitja kiirus on ebaühtlane
- eessõitja teel paiknemine on seosetu - sõidab piki teemärgistust, lõikab kurve, ei arvesta muutujatega (ei jäta jalgratturile ohutut külgvahet, ei jäta ruumi takistusest mööduvale vastutulijale)
- eessõitja ei hoia enda ees oleva sõidukiga ohutut/mõistlikku pikivahet
- eessõitja vajutab sagedasti pidurile
. eessõitja reageerib muutujatale liiga hilja või reageerib üle (jõudes aeglasemale sõidukile järele aeglustab järsult, kiiruskaamera juures pidurdab või aeglustab (oluliselt) alla lubatud kiiruse, parempööret tegeva sõiduki taga jäädakse seisma isegi kui vastassuunast sõidukeid ei lähene)

Kõik need käitumised sisaldavad otseseid ohumärke ning me ei tea kas selle põhjuseks on kogenematus, ebakindlus, joove, väsimus või midagi muud. Sellise liikleja sabas sõitmine ohutu päris kindlasti ei ole.
09:13 17.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Mööda sõidetakse enamasti siiski juhul, kui on jõutud eessõitjale järgi, st et senine kiirus on olnud suurem kui temal ning pole ju mõtet hakata siis aeglasemalt sõitma ja tema sabas passima. Teine teema on möödasõidu mõtekus konkreetses situatsioonis- kas oled näiteks linna lähedal kolonnis ja saad ehk vaid mõne koha ettepoole või teed peagi ärapöörde ja võit möödasõidust on olematu jne. Pikematel sõitudel pole küll erilist vajadust aeglasema sõitja järgi enda kiirust kohandada.
12:19 17.10.2020
Mida vaielda (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Rahulikult sõidad lubatud kiirusega, mõni auto liigub vastu ( pikkade vahedega), üks tuleb taga kaugel. Nii. Ja tuleb , kiirust ületades. Jääb tagumiku taha istuma kuigi mööda sisuks võimalusi rohkem kui küllalt. Liigun ühtlase tempoga, vahel jääb maha mitusada meetrit ja siis jälle tagumikus. Tuleb asula, 50 ala. Kiirus õige kõik ok. Teine umbes 100 m taga. Nii. Ja silmnähtavalt koguneb ja jälle tagumikus, 50 ala ikkagi kehtib. Jne. Lasin i.i..di mööda, sai vist rahulduse. Vist oli pere, mingi naine kõrval, tüüp " sõidumeister" ja laps tagaistmel. Millest siin üldse rääkida?
13:18 17.10.2020
.................... (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Eriti idioodid on väikeste autodega, veoka piiraja 90 ehk reaalselt 90(mitte spidomeetri näit) ja väiksed jäävad jalgu, leiad siis momendi et mööduda ja see tü_apea vajutab juurde ja jälle jääb jalgu tilpnema. Kui sa siis pasunad lased ja täistuled peale hakatakse piduritulesi näitama ja ma ei tea mis vigureid tegema... Kui sõiduauto sõidab spido järgi 90-95 on reaalselt ca 80-85.
23:38 29.10.2020
mati1222 (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
üks huvitav tähelepanek. kas hyundai parketika meestel on tõesti mingi kompleks, tahaks nagu maasturit kuid pappi pole. hirmus vajadus on ette pressida, et siis hakkata ees seksima. selline teema on hakanud korduma.
18:51 30.10.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Hommikul vaatasin, kuidas mingi kia parketikas istus eessõitjal sabas ja pidurituled kogu aeg vilkusid. Mida ta pidevalt sest pedaalist tallas, kas passis möödasõiduvõimalust või mida ta seal üldse mõtles, ei tea, aga kuidagi väga idiootne tundus see pidev tulede vikumine.
19:21 30.10.2020
x (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Lükanud siis tagant hoogu juurde
19:16 23.01.2021
alibaba alibabajevitsh (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
20:52 23.01.2021
karvanejakole
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Sellise piirde mõte peaks ju olema isegi rammimisel erisuunaline liiklus üksteisest eraldada. Selle ehituskvaliteet küll ülesannet ei täida.
12:20 01.02.2021
ruprecht (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Jõudis lume pealt jäise asfaldi peale ja tagaots tahtis ette minna. Selline purunev piire võib ka salongi tungida. Jeebikujuhi jaoks oli see räigelt ohtlik olukord. Tal vedas

https://www.facebook.com/groups/ezduni/permalink/16428022192
39978/
15:46 01.02.2021
63amg (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
tundub,et see piire on mõeldud lambakarjale.milleks teda üldse sinna topitakse.ilmselt pole raha kuhugi mujale panna
16:23 01.02.2021
stammer (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Jeebijuht tundis ennast hetkeks kunnina ja peale ehmatust jõudis kohale, et on siiski tavaline oss.
18:03 01.02.2021
puls
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Need vanakooli põrkepiirded on siiski adekvaatsed tänastega võrreldes, mis trossidega ja kõrgemal oleva suunajaga väga postide lähedal. Vanakool suunab sind oma sõidusuunda tagasi, loomulikult on võimalus kõrgema raskuskeskmega ja eriti hoogsalt lennates sealt üle lennata, aga need suunaplekid on korralikult poltidega kinnitatud omavahel ja neid lahutada on raske. Aga need tänased odavlahendused on täiesti ettearvamatud, kuna rapivad auto endasse ja igasugune edasine on puhas loterii.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.