Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UDUTULEDE KASUTAMINE

16:38 17.01.2004
Peeter (registreerimata)
Udutulede kasutamine
Ma ei saa aru udutulede kasutamisest: LE ütleb, et autode kohtumisel tohivad põleda vaid ÜHED tuled. Tartu-Tallinna peal on aga iga kolmas nagu jõulukuusk. Üleolev ja mõistmatu suhtumine, sest tegelikult ei näita need udutuled ju midagi.
Politseimehed ei saa ka vist sellest punktist LE-s aru, muidu oleks ju tööd küll...
16:46 17.01.2004
enn (registreerimata)
Re: Udutulede kasutamine
Tegemist juba läbivõetud teemaga. Mul on kahju, et sul udutulesid pole.
16:56 17.01.2004
kägu (registreerimata)
kuule peeter,sa osta omale udutuled ja siis ütle kas neist on kasu või mitte.
17:05 17.01.2004
Ainus (registreerimata)
põhjus udutulede ostmiseks oleks see, et need sisse lülitada,kui tuleb vastu mõni laisk ahv, kes enda udukaid ei viitsi kustutada.
17:07 17.01.2004
peeter (registreerimata)
Olge mureta, müüsin ja laenasin. Nüüd on mul uus auto, millel on udutuled.Ja ma jään enda arvamuse juurde.
Ja siit ongi ju ilmekalt välja lugeda, et udutulede ainuke eesmärk on näidata teistele: OSTSIN ENDALE UDUTULED . (tervisi ****pikendajad)
17:18 17.01.2004
TCO
Tasuks vaadata:

http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=9978#81103
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=991#24971
Lugemist vähemalt tunniks, edasi vaata foorumite otsingust (all vasakul).
17:31 17.01.2004
ilbert (registreerimata)
mul audi 100 luuptuledega.sellel on küll udukatest kasu.lausa silmaganähtavalt.
17:35 17.01.2004
to: TCO (registreerimata)
Tänud!
Selgub, et asi on siiski ka teistel silmas.
Aga arusaamisega on asjad ikka nagu alati...
17:39 17.01.2004
Potsataja (registreerimata)
Udutulede kasutamine on küll väga üheselt mõistetavalt kirja pandud . Kes sellest aru ei saa ... . Ja udutuledest on ikka kasu küll . Igal tulel oma eesmärk ja õigesti regullitud udukast on kasu .
00:08 18.01.2004
mad (registreerimata)
Maru jama küll ma ka sõidan pidevalt Tallinn-Tartu maanteed ja pimedal ajal kõik tulevad vastu tuledega, lähme üle parkidele nendega ei pimesta kedagi ja näha pole ka midagi. :-(
00:30 18.01.2004
A4 (registreerimata)
Mul ka luupudutuled ja lähituled xenon..
Udukatest pole mitte midagi kasu, mõttetud täiesti...
Oleks tavalised lähituled, siis ninaeest aitaksid veidi udukad.
Mul udukate ja lähituledega korraga sõitvatest meestest ükskõik, kuid ei mõista neid, kes sõidavad linnas parkide ja udukatega!
Milleks see hea on? Kogu aeg peab ju eraldi lülitame neid, jne....
Äkki keegi seletab? Mulle tundub, et see selline rultsi värk- nii on ägedam ja sefim:-DDD

01:03 18.01.2004
MK (registreerimata)
Päeval mul ükskõik, sõitke millega tahate, aga kes öösel sõidab sellele panen viimasel hetkel kaugtulesid, nii et vastu enam panna ei jõua (ostsin endale kaugtuledega auto - näitan teistelegi ja näeb ka kaugemale). Muidugi kellel on udukad normaalselt reguleeritud ja silma ei paista, laske rahulikult edasi.
12:25 19.01.2004
to A4 (registreerimata)
paljudel auomarkidel udukate nupp pidevalt sees.
12:41 19.01.2004
paula (registreerimata)
Minulgi udukad auto küljes ja neist ei ole maanteel tavaoludes mitte midagi kasu. See 10...20 meetrit, mis nad valgustavad ei tähenda maanteekiiruse juures midagi. Ise olen udukat kasutanud kolme aasta jooksul vast maksimaalselt vaid 10 korda ja need udutule***** ajavad naerma. ****d!
12:44 19.01.2004
paula (registreerimata)
Veel:
Kuskil foorumis kunagi keegi kirjutas umbes nii: "tänu udutuledele näen kraavist/metsast/jne auto ette hüppavat looma..."
Jah, sa näed küll seda looma selgelt oma auto ees, aga mitte piisavalt vara, et reageerida ja matsu vältida. Aga jah, mõned mõtlevad, et kui sai udukatele raha raisatud, siis peab ka kogu raha eest põletama neid.
12:47 19.01.2004
pets (registreerimata)
no loomulikult pole eriti kasu, kui siis uduga.
aga neid kasutatakse ühel eesmärgil - äge on, ilus on, stiilne on jne.
maanteel ei tohiks see asi nüüd küll kedagi segada, linnas aga on keelatud (koos sõidutulega).
12:56 19.01.2004
ML (registreerimata)
kasutan ise ka udukaid,eriti pimedatel sügisõhtutel,on abiks küll. aa sellistest vendadest aru küll ei saa ,kes ise poogivad mingisuguseid värelevaid tulukesi autole külge,mis teiste silmi kriibivad

13:16 19.01.2004
TT (registreerimata)
miks kasutan vahel udutulesid
mõne ilmaga on nähtavus nii sitt , et paneks või 100 tuld põlema kui see läga siin Tallinnas lendab, sama ka trassil(2lisapirni ees põlemas, nüüd välgust vähemaks küll ei võta
sellisega paneks kauged kah kogu ajaks põlema, aga see pimestab teisi

väga kehava ilamaga trassil samuti, kõik mis külge kruvitud, kõik (6) põlema- valgust pole kunagi liiga palju, udutulede abi on küll sel puhul pisut küsitav - aga külgedel näitab rohkem küll(kui isegi natuke näitab, siis on ikka ju kasu)

natuke majanduslikust aspektist - igal pirnil(lambil) on oma eluiga
kui neid päeval mõttetult põlevate tuledega sõitmist jagada näiteks kallite xenonide põlemistunde uduktele (H7 pirn) - siis saab xenoni pirnidega ju kauem läbi(kabariidid ei tule enamuse autode puhul kõne alla, kuna need on nagu sea silmad - välja veaks vast e39 facelift bemari nn rõngastuledega)

ja et šefim - noh see viimatinimetatu rõngaskabariitide ja väikeste ümmarguste udukateka üsna šeff
13:19 19.01.2004
TT (registreerimata)
unustasin

esimesed udukad on ehitatud ja reguleeritud mitte pimestama

siis tagumiste kasutamine ilma vastavate ilmastikutingimusteta on küll lubamatu

minu teada on Saksamaal tagumiste udukate kasutamine lubatud, kui nähtavus alla .. (50m - võin eksida) ja siis lubatud sõidukiirus 50km/h

23:28 19.01.2004
Camel (registreerimata)
Ksenonitega on udutuled mõtetud, küll aga tavaliste lähitulede puhul.
23:42 19.01.2004
enn (registreerimata)
teatavasti on igal automargil erinevad udutuled. Kui Audi A6/A4/A3 punnid võivad naerma ajada, siis nii mõnelgi teisel automargil on udutuli tõsiselt hea abivahend. Ning enamik autoomanikest erinevalt närvepõletavatest udutulede/ning mille iganes vastaseid pole udutulesid ise juurde ostnud ning ise seadistanud ning kasutavad neid tulesid (loe:udutulesid)heas usus ning liikluseeskirjadele vastavalt. Kui kellelgi hakkab vastu LE-le vastav käitumine, palun põõrduda LE koostajate poole ning mitte elada komplekse korduvalt ning toonitan KORDUVALT foorumis välja. Tänan tähelepanu eest
11:13 20.01.2004
mulk (registreerimata)
tehase udutuli ei pimesta kyll mitte kedagi, kui just vägisi pole ylespoole keeratud mingil moel.Muide on ka olemas vastavad päevasöidu tuled teatud autodel mis käivad udutule pesadesse.see on loomulikult lisavarustus ja seda kindlasti väga väehe liikvel.Imelik et need kes kisavad väidavad et pimestab ja siis seletavad et milleks neid vaja kui need ei näita midagi?ja töeti päeval kui miljon korda tulesid sisse - välja lylid tuleb ykskord odavm h7,h8 vahetada kui xenoni pirni.ja kel oma auto originaal udud ei meeldi siis kingi ära , tahtjaid ei jöua eemale ajada.
09:56 27.11.2007
Willem0
Udukad häirivad teatud kontekstis ikka jubedalt. Toon näite kus ikka täiega pimestab. Kuna praegu on selline vesine aeg, siis kui vastutulev auto millel põlevad udukad satub sellisele vesisele soonele siledal asfaltil, kordistab seda heledusehulka päris tugevalt ja on pimestav küll. Paljudel on ka udutuled väga valesti reguleeritud ja kompenseerivad juba lähitulesi. Viimasel ajal on ka neid idioote kes sõidavad lisaks esimestele ka tagumised udukad sees. Igapäevaselt jääb üks selline Sharan mulle kodu- töö-kodu marsruudil silma. Kui annan talle tuledega märku siis ega ta ei taipa , mis tal valesrti on.
10:45 27.11.2007
närvis kaaskodanik (registreerimata)
Udutuledega sõitvad (hea nähtavusega, ilma uduta) "rullnokkad" on p...rastid. Mida sa siis teed kui udu on ?? otsid keldrist või kuuri alt vanad laualambid ja kruvid oma auto külge ??
Ma ei saa aru, kas sul läheb kõvaks kui sa nendega sõidad ?? Läheb sul lahti või mille kuradi pärast sa sitt nendega sõidad ??
Minagi hakkan neile täistulesid panema, kes mulle udukatega vastu tulevad. Rsk jumala närvi ajavad sellised ahvid.
16:31 27.11.2007
James75
Kasutage neid õigel ajal ja neist on palju kasu. Pühapäeval oli lõunaeestist tulles teel kahel korral väga tihe lumesadu. Just siis on kasu tagumisest udutulest mis natukene ka sellest lumekotist välja paistab. Muidugi ei tee siis ka paha esimesed kuna minu autol ei saa tagumine ilma esimesteta põleda. Lülitus selline.
16:54 27.11.2007
340000 (registreerimata)
mul on uus auto, tehases paigaldatud udukad... ja ma ei mõista milleks neid udukaid vaja on? ma pole aastaid korralikku, "paksu" udu näinud...
need valgustavad ju ainult paar meetrit teed (kui vastavad normidele ja on õigesti paigaldatud, igal margil)... on mõeldud vist, et nendega sõita paksus udus, kus nähtavus mõned meetrid ja kiirus 5-15 km/h
mis kuradit sunnib rullnokki sõitma udukatega isegi suvel ja päikesega?
ja miks kurat politsei neid idikaid ei trahvi? väga hea ja lihtne äri oleks ju?
minu arvates tuleks igasugu liikluspedesid politsei poolt julmalt terroriseerida juba pisimategi jamade eest.
kurat, võtke udukad endale teki alla ja imetlege neid seal, vähemalt näete neid ise:)
17:12 27.11.2007
Uuuuduuuur (registreerimata)
Siin on nüüd 2 varianti, mis rullnokki udutulesid kasutama sunnib:
1. nad ei raatsi ksenoone sisse lülitada, äkki põlevad kallid pirnid läbi
2. et tuled säraks nagu pässa riksi tuunitud bemul
19:55 27.11.2007
Kapten Trum (registreerimata)
mida te lahmite?kui sa mulle vastu soidad,siis utle kuidas sa tead,et mul udukad polevad?minu autol polnudki originaalis udukaid,kuid voisin ju monteerida sinna paevsoidutuled.voi olid mul udukad tehaseseades,kuid asendasin nad paevakatega.voi on hoopis udukas laternaplokis.mida te vingute kogu aeg?mind nt. absoluutselt ei hairi kui keegi nn. udukatega vastu soidab.kasutan nn.udukaid lihtsalt sellel pohjusel,et sailitada lahitulesid pimeda ajaks(seal on oluline max.kvaliteetne valgustus)tapselt samal pohjusel panen talvekad alla 1.dets voi siis kui lumi maha jaab.suvekad panen alla esimesel voimalusel.mitte nagu enamus narvihaigeid,kes kruvis talvekad alla juba 1.okt. ja soidab nendega 1. maini.
20:30 27.11.2007
:) (registreerimata)
jeerumjeerum, paljud vist ei saa aru, milleks on autol ees udutuled.
ikkagi nagu selleks, et valgustada teed mitte just ette, aga rohkem külgedele. ehk siis paksus udus sõites on lihtsam sõita/orienteeruda- näed tee suunda. ohutum ka. olen nii mõnedki korrad pimedas sõites näinud kilomeetriposti najal tukkuvad kitse või põtra, kellega kokkupõrge oleks päris karm teema.
ja kui teeäär on laugem , siis näiteks minu autol valgustavad udukad päris laialt. nii et looma näeb varem, kui vahetult auto ees. autoks siis pego 406.
jutt siis käib kehva nähtavuse korral maanteest.
20:34 27.11.2007
vanavunts
Huvitav on see, et siin mõni mees ütleb kohe silma järgi ära, kellel udukad "valesti" reguleeritud. Tahaks kah teada, kus saaks oma Fordi udukad ää regullida. Ülevaatusel ei huvita need vidinad kedagi , kas põlevad või mitte. Küsimus Maidule !!!
21:42 27.11.2007
uunu (registreerimata)
TÄILIK OINA KARI suuremalt jaolt.Ei tule toime tuledega ja muuga mis autot puudutab ja sellega liikumist.Kui masinal originaalis eesmised udukad olemas siis ise sõidan ja paljud kasutavad ja ei häiri kedagi vaid valgustavad suurepäraselt.Stanges põlevad udukad ja üleval siis kabbariidid või pargid.väljast ilus ,valgustb ilusti,ja kui on exonid siis miks nendega päeval sõita .Ka pimedas nii väga hea ja teiste silmadel parem kui ees udukad stanges ja üleval siis pargid või kabaridid ja kui ka lähi tuled ei sega eesmised udukad mis kas originaalis või siis õieti paigutatud nõuete kohased tuled ei sega kedagi.Ainult Tagumised udukad segavad teatud olukordades
21:42 27.11.2007
uunu (registreerimata)
Ainul ka siis kui tõtt vaadata nendega
22:18 27.11.2007
kuulemis (registreerimata)
Pioot, sul on kaugtuled ka olemas, miks mitte neid kasutada, sõida nendega. Lülita ohukad ka sisse, on väga ilus. Ja salongivalgustus.
A sulle võib terve lauluäljakutäis inimesi öelda, et häirivad ja selgeks teha, miks nende suurepärane valgustatus on ainult tunne - ikka ei jõua kohale, ikka sa mögised, et kedagi ei häiri.

Päris vastikud on need udukad, kui natukenegi märjem ilm ja natukenegi hämaram. Eriti linnas.
00:16 28.11.2007
uunu (registreerimata)
Märjal tõesti tagumised udukad eriti head pole .Ma sõidan nii et kellegil poleks probleeme minuga.Tagumiste udukatega ikka väga harva kui selleks tugev põhjus kuid esimestega kui mingil masinal need küljes siis ikka pidevalt.Ja nii liigeldakse.kellel need autoküljes originaalis näit stange ja üleval põlevd kas pargid,gapariit,või lähi ja vajadusel kaug.sest selge ilma korral mida iga juht peaks ikka ise arusaama kus ,mis ja kuidas teha.Räkkimatta tulede ümber lülitamisest millega paistab paljudel tegemist olema vaadates siin foorumeid kuid mis päriselus nagu suht ilust toimib
08:19 28.11.2007
Willem0
Kas Kapten Trumm põrutab pimedal ajal ka päevasõidutuledega? Pealegi on päevasõidu tuledele oma nõue ja neid ei saa segi ajada udutuledaga. On enda autol ka udutuled ja kui pimedal ajal kasutada, siis ta valgustab ainult teeservi, tuisu ja uduga on neist ainult kasu. Kaugust ei anna nad mm võrragi. Aga pimedal ajal märjal asfaldil pimestavad nad ikka väga kohe sest maas olev vesi peegeldab seda valguse hulka . Ja nagu =kuulemis= siin juba ütles on just sellised pahad situatsionid linnas pimedatel tänavatel ja siledatel asfaltitel , kus vesi seda valguse hulka võimendab just pimedal ajal. Minupoolest põletage neid päeval palju süda lustib, kui rahakott auto jõudis kuidagi soetada ja neid ksenoneid enam ei jõua osta, sest liising ja laen niigi kurnavad on.
09:40 28.11.2007
ddig
Juhiksin (veel korra) udutulede vestlusringi(de)s osalejate tähelepanu asjaolule, et kui keegi (antud juhul väga paljud s.h. mina) väidab, et udutulede kasutamine koos päeva/lähi- vms tuledega pimestab või häirib neid, siis kes oled sina ütlema, et see ei ole nii!? Kõiketeadja? Lilleke keset s*tamerd?

Soovitan sellistel kirjutada oma postituste algusesse ja lõppu: "olen idioot, ma ei saa aru ja mind ei huvita mis teistele korda läheb".

Mulle meenub selliseid mitme tulepaariga liiklejaid nähes iga kord üks labasevõitu eesti muusikaüllitis, millel pealkirjas "pihkupeksja".
Eriti kihvtid ongi veel need pihkupeksjad, kes arvavad, et ka xenon tuledega on veel vaja udutuled juurde lülitada ja loomulikult ka need, kes kindlalt teavad, et neil maanteekiirustel udutuledest kasu on.

Üritage sellest valehäbist üle saada ja kui ikka muidu nupp ei noki, siis tuleks uuesti esimesse klassi minna.
12:30 28.11.2007
James75
Tagumist udutuld on vaja suvel, tolmusel kruusateel. Seal on nähtavus auto taga, metsavahel päris lahja. Paraku kasutab seal seda vaid mõni üksik juht.
12:59 28.11.2007
. (registreerimata)
Tahaks kohe näha seda lolli, kes paksus tolmupilves teise auto järel sõidab. Vähe sellest et salong tolmu täis mootori õhufilter on ka umbes mõnesaja km järel.
13:05 28.11.2007
James75
Tolmuga on nii ja naa. Lagedal tuulega on tolm kohe kadunud. Metsavahel tuulevaikuses võib minuti hõljuda. Siis hea kui taga asi selge on.
13:14 28.11.2007
appppppi (registreerimata)
Peeter?ei tea siis milleks on autole külge pandud udukad.selleks et neid ikka vajadusel ja õiges kohas kasutada.ja ajage neid ****pikenduse jutte mujal foorumites.kui sul udukatest kasu pole siis võta nad autolt üldsegi küljest.mõistuse järgi võiks arvata et oled nad katusele paigaldanud.seal on neist tõesti vähe abi.
13:16 28.11.2007
Mahno3 (registreerimata)
Õndsad on need, kes usuvad, et kui nina ees on heledam laik tänu udutuledele, siis on uskumatult hea nähtavus kohe. See et tänu suuremale kontrastile ei näe nii hästi kaugemal olevaid objekte jääb heledama valguslaigu eufooria taha kinni vist.

Korrektselt reguleeritud udutuled ei näita kaugemale kui korrektselt reguleeritud lähituled.

Fakt on, et maanteekiirustel (90kmh) ei jõua sa seisma jääda valgustatud ala sees.

Ja nüüd küsimus - mis on maanteekiirusel olulisem - kas näha kaugele või näha lähedale?
13:55 28.11.2007
vanavunts
Mahno3

Väga õigesti püstitatud küsimus, aga see on juba teine teema
(Tallinna-Narva maanteel kaugtuledega sõitmine )

Elu läheb edasi, ühiskond (välja arvatud mõned mehepojad) ja seadused arenevad-muutuvad ("spetsid" soovitavad maanteedel rohkem täistulesid kõrvetada - kas lõhnab see näit. liiklusseadustiku muutmise järele ? vaevalt)

Nagu ma eile ütlesin, ei huvita ka ülevaatusel kedagi, kas udukad üldse põlevad , rääkimata nende reguleeringu kontrollist. Kindlasti peaks kehtima tehnonõue, et nii ESIMESI kui TAGUMISI udukaid peab saama sisse/välja lülitada ERALDI lülitist, kui udukad on küla sepa poolt juurde installitud, mitte ei ole tehaseseades.
(Parandage mind, kui selline nõue peaks eksisteerima.)

14:25 28.11.2007
ping
Udutulede lülitamise kohta on tehnonõuded täitsa olemas. (Kõikide tulede kohta on tehnonõuded olemas).
Tagumine udutuli saab/tohib ainult siis põleda kui esimesed udutuled on sisselülitatud.
14:28 28.11.2007
qp (registreerimata)
tundub,et just külasepa poolt pandud suvalised laternad on need, mis pimestavad,aga niipalju kui neid udukapõletajaid jälginud olen,siis tehase pandud tulekesed sellist probleemi ei ole tekitanud. teine punt rahvast aga tõesti need,kes meeletult kardavad kaugtuledega sõitmist ja igat vastutulevat tulukest nähes kohe kärmelt kangi klõpsutavad.ei tea kas autokoolis neile pähe taotud,et vastutulijat pimestada ei tohi,aga see loll liigutus mõjutab mindki-ma peaks nüüd hästi viisakas olema ja endagi tuled maha tõmbama,aga sõita on veel ju niiiiiiiii pikk maa enne kui lõpuks kohtume...üldiselt olen siiski normaalsuse piires täistuledega edasi sõitnud-ehk jõuab lõpuks temalegi kohale kuna on õigem aeg ümberlülimiseks.
14:59 28.11.2007
Peeedu (registreerimata)
Välistada ei saa ka seda, et otse Saksast auto on ninalaksu läbi elanud ning Leedu sepad on auto nii ära lappinud, et tulesid ei olegi võimalik enam normaalseks reguleerida.
Ning viimasel ajal uus tentents, et Leedus putitatud autod rändavad Saksamaale tagasi ja müüakse siis seal maha.
15:56 28.11.2007
teadja
"ei tea kas autokoolis neile pähe taotud,et vastutulijat pimestada ei tohi,aga see loll liigutus mõjutab mindki-ma peaks nüüd hästi viisakas olema ja endagi tuled maha tõmbama,aga sõita on veel ju niiiiiiiii pikk maa enne kui lõpuks kohtume..."
Paljud õpilased ei jõuagi maanteele, veelvähem pimedas sõitma...

Olen ise katsetanud nii halva nähtavuse (lumetuisk+pimedus) ja siis lihtsalt pimedas udukate sõitmist.
Halva nähtavuse korral ei olnud udutuled koos lähituledega mitte mingisugune lahendus, mitte kottigi ei näinud ja kui veel kogu laternavärk ees põlema panna, siis ammugi mitte midagi ei näinud. kõigeparem oli ainult udutuled ja siis need, mille tähistus on " ><" (ma ei tea kuidas neid nimetatakse).
Hea nähtavuse korral ku ipõlevad udukad+lähi (tehase omad mõlemad), siis ainus erinevus ainult lähituledega sõitmise ja lähi+udukatega sõitmisega oli see, et udutuled vaögustasid ka teeääri... muidu tavaline valgusvihk on umbes sellise kujuga "<", aga udukatega oli teeääres toimuv paremini jälgitav.

Viimane kord kui sai kolonnis sõidetud (oli üks klubiüritus), siis minutaga olev auto kasutas ka udukaid... pärast tõi põhjenduseks, et nähtavaus oli halb... muidugi kui esiklaasi puhastada tihedamini, siis ei tohiks ka nähtavaus halvaks muutuda.
Ühesõnaga selle värgi peale mu kaassõitja, kes oli just c kati kätte saanud, pidas pika loengu maha, et eesmised udukad on originaalis kollase valgusega... Need teised, mida tehases udukate pähe topitakse, ei ole udukad ja neid ei tohiks üldse olla...
sooviks kommentaare sellise jutu peale.

Ülevaatusest siis niipalju, et kui ma suvel käisin, siis tagumise udutule pirn oli läbi (tegelikult oliküll juhtmestik pees....) ja tehnoülevaatuse tüüp ütles, et oma asi kas vahetad pirni ära või mitte, viga see ei oe.

"ESIMESI kui TAGUMISI udukaid peab saama sisse/välja lülitada ERALDI lülitist"
Oleks see vaid nii, mul on tehase poolt pandud - ainult eesmised udukad või siis nii esimesed kui ka tagumine... Katsu sa, siis mõnele ajuhiiglasele selgeks teha, et ta oma prožektorid maha korjaks... Ei saa ju udukaga vilgutada kui ka eesmised süttivad....
17:31 28.11.2007
vanavunts
Selle sisselülitamise kohapealt mõtlesin ma seda, et hobuserautaja pandud sistemis käivad nii udukad kui lähituled ühe liigutusega ;-))
Ja kõikide autode elektrisystemite erinevusi ma kah ei tea.
Peace

Muudetud 28.11.07 17:42

11:51 29.11.2007
red1 (registreerimata)
to ping: tagumine udutuli on kohustuslik,esimesed,aga lubatud ja üldjuhul loetakse neid lisavarustuseks.Kuidas on siis võimalik lülitada tagumine udukas sisse kui esimesi polegi?
Aga ei mõista neid inimesi,kes pidevalt tagumised udukad sisselülitatud maanteel kütavad,sest mõned ju pimestavad päris korralikult.Pimedus ei ole ju veel halb nähtavus.Tagumine udukas tuleks alles siis sisse lülitada kui ise eessõitvaid autosid sajakonna meetri pealt näha pole.Sellise loogika järgi võiksin ju mina ka eessõitval täitega taga sõita.
11:58 29.11.2007
audi a4 v6 (registreerimata)
sõidan ka päris palju, kuid näen väga harva tagumise udutule probleeme, samuti on väga vähe igasugu järelekimamise ja tagasitegijate pobleeme, tihti kasutatakse aga esimesi udutulesid, mis üldjuhul ei häiri. Samas on paljudel ilmselt need hoopis päevasõidu tuled. Oluline probleem on aga pooltulede korrasolek, inimesed ärge sõitke öösel, kui teil ei põle teepoolne tuli, samuti on probleem reguleeringus, mis häirib enim vihmaga!
14:41 29.11.2007
Margus S. (registreerimata)
Esiteks - udutulesid võib kasutada koos lähituledega ainult pimedal ajal või halva nähtavuse korral.
Teiseks - vastusõitjaga kohtudes võivad põleda AINULT lähituled.
Väga lihtne ju meelde jätta.

Kes mulle pimedas vastu tuleb stiilis lähi+udutuled, need saavad kohe minu käest kaugtuled näkku. Nädalavahetusel panen stangesse lisatuled mis reguleerin nii, et nad näitaksid otse vastutuleva auto juhile silma. Sel juhul saavad lähi+usutule ****d otse 2x100W silma. Ehk siis hakkab mõistus koju tulema ja tulede kasutamise kord meenuma.
14:42 29.11.2007
Margus S. parandus (registreerimata)
"lähi + udutulede" ikka mitte usutulede :-)
15:46 29.11.2007
margus essile (registreerimata)
ja kui mina tulen sulle udutuledega vastu margus ja sa mulle peaks millegagi silmanäitama ma pööran otsa ringi ja tulen sulle järgi ja edasi sa ei taha teada mis juhtub. udutulesid ei pea halva nähtavusega ymber lylitama kui vastu tuleb auto,palju need udutuled kui nad õigesti pandud on ja orginaalis ei näita nad absoluutselt silma
16:22 29.11.2007
Willem0
Eelmisele. Ega tuled ei näitagi ja polegi rihitud vastutuleva autojuhi silma. Väljaarvatud valesti reguleeritud tuled. Ja selleks,et aru saada miks paljusid häirib udutulede kasutamine selge ilmaga, loe hoolega veel kord teema läbi. Ja kui mu mälu mind ei peta , siis kasutatakse udutulesi koos lähituledega siis, kui nähtavus on alla X m. Kas X suurus mitte 300 ei olnud või oli veel väiksem.

Muudetud 29.11.07 16:23

16:55 29.11.2007
willemile (registreerimata)
häiribki sest neil endil neid pole!
ja kui mulle keegi udutuledega vastu tuleb pole veel keegi mind nendega ära pimestanud. palju hullem on see kui vastutuleva auto lähituled on valesti reguleeritud selle eest tulex korralikud trahvid välja mõelda sest see on ohtlik meie liikluses
17:11 29.11.2007
ddig
Paar faktiviga on viimastes postitustes sisse tulnud.

1) Udutulesid ei tohi kasutada pimeda ajal.

Täpsustus:
Pimeda aeg on aeg ehast koiduni, mil loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300m. Ehk siis pimeda aeg ei ole halb nähtavus.

2) Halb nähtavus on udu, sudu, tuisk vms nähtustest põhjustatud nähtavuse vähenemine.

Muudetud 29.11.07 17:13

17:12 29.11.2007
Mahno3 (registreerimata)
Väga piix suhtumine siit mõnede poolt. Ma võiks ju ka sõita sulle vastu oma 4 kaugtuld lõõskamas ja kui sul midagi öelda on, võiks vastu väita, et ei pimesta nad sind midagi, lihtsalt kade oled, et kõigest udutuled ees.

Normaalne oleks siiski teistega arvestada. Aga noh, mis seal ikka tahta - selline mina-ja-maailm suhtumine. Kui mingi auto ostuteema tuleb, siis käib põhijutt selle ümber et võta kõige võimsam mudel, sest sel minek kõige parem - nagu see kiirendusvõime oleks auto ainus omadus.
18:59 29.11.2007
Liikluseeskirja §180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Kuna üks eelpool kõneleja täpsustas (tänan paranduse eest!), et pimeda aeg ei ole halb nähtavus, siis ongi lihtne ja selge, et pimeda ajal sõites udutuled põleda EI tohi - ei linnas ega ka maanteel.
Lähtuvalt LE §180 on halva nähtavuse korral lähi+udutuled lubatud.

OK, kui kedagi vastu tulemas ja ka ees minemas pole, siis pange kasvõi kõik tuled põlema mis autol on. Kui aga märkate vastutulevat sõidukit, siis palun täitke LE §180 ja kustutage udutuled.

Kodanik kes mulle järele lubas keerata, te peaksite hoopis autokooli keerama ja selgeks tegema kuidas ikkagi tulesid õigesti kasutada.
19:35 29.11.2007
tramavoi (registreerimata)
Ja politsei ka viimasel ajal neid mehi trahvib tihti kes udukatega sõidavad.Kui rahakott kannatab,andke minna
21:08 29.11.2007
red1 (registreerimata)
to margus s:
100w pirnid on juba iseeneset räige rikkumine ja kui sa mulle nendega silma näitama tuled keeran mina ka selle eelmise venna järel ringi ja peale seda keerad need 100w-sed eest ära sealsamas.
23:51 29.11.2007
eelminekeeraja (registreerimata)
red1 täpselt nii:)
vahe on kas on kaugtuled või udutuled
sõidan jh pimedal ajal udutuledega ja põhjus sellepärast et nähtavus parem ja ma ei hakka iga vastutuleva autopärast neid kustutama sest need tõesti ei häiri kui nad on originaalis ja õieti reguleeritud.
olgem ausad ja tagaudutuld ei hakka ka keegi ju ära kustutama kui nähtavus on halb ja sinu taha on ilmunud nähtavale auto. ja tagaudutlesid mina kahjuks ei kasuta:P
ja kui sind tõesti nii häirivad need udutuled mis ees põlevad siis pole vaja nendesse vahtida jälgi selleasemel oma sõidurada ja osta omale auto millel on udutuled ja põleta ka neid kui tahad!
15:37 30.11.2007
Täpsustan - 100W lisatulesid lasen silma ainult nendele ****dele kes pimedas lähi+udutuledega vastu tulevad. Muul ajal need 100W tuled EI põle. Mulle piisab sõiduajal lähituledest küll :-)
21:06 30.11.2007
toko
Ma sõidan ka selliste ****ste ilmadega udu+lähid korralikult reguleeritud(ülevaatusel testitud ja kõik OK).Aeg-ajalt on neid vihkajaid ka ette tulnud kes omade täistuledega mind kostitavad, aga noh eks saab ka omad prosed silmaauku lastud, siis on jutt lühike. Isiklikult ei häiri need kes analoogset kooslust kasutavad ja kui kõik reguleeringud on korras. Keegi ei too argumente millised udukad (firma nimetused) pimestavad, keegi ei räägi auto markidest mille põhituled on nii head et ei vaja lisatulesid(just nimelt nii peaks neid nimetama)Ise olen sõitnud nii uuemate kui vanemate mudelitega ja siit need lahkhelid ja kirumised tulevad.Uuematel mudelitel on juba mõeldud teeäärte valgustatvusele, vanematel mitte, nii et enne kui kedagi konkreetselt kiruma hakkate mõelge ja tehke järeldusi.Olen ka sellistega kokku puutunud kelle pooltuled näitavad tõesti taevasse ja et ise teel olevat näha pean panema kogu valgustuse mängu. Nii et rohkem dolerantsust seltsimehed, võidelge parem nendega kellel üldse tuled ei päle või on suunatule lüliti ära varastatud. Päikest udu*****ele kes tahavd liigelda ohutult.
14:16 01.12.2007
lebokas
olgu tuled õieti või valesti reguleeritud, kuid poole rohkem LUX-e pimestab ikka. see selleks et tuled on suunatud, see ei tähenda seda, et need väljapoole valgustatud ala (sinu vaatevinklist, kui oled roolis) valgust ei kiirga.
19:05 02.12.2007
johaidii (registreerimata)
justnimelt - pimestama ei pea mitte vale reguleering vaid lihtsalt valgustugevus mis udutulede põletamisel vastutulevale autole silma paistab. Udutulede aktiivsed kasutajad - mis arvate kui ma panen ee stange alumise riba udutulesid täis ja reguleerin nad kõik tip-top ära , et kas siis te ei hakkaks silmi kissitama kui ma sellese valgusvooga teile vastu sõidan?
15:47 03.12.2007
to: johaidii (registreerimata)
Kusjuures paar päeva tagasi hakkas silma audi linnamaastur, millel viis tulukest reas kummagi tehasest ettenähtud laterna all. Ja siis ma mõtlesin, et mida p...set.
16:27 03.12.2007
Tädi (registreerimata)
Keegi pole meenutanud, et udutuli on halvas nähtavuses hea, sest ei haju ülespoole. Kui nüüd kõik kiruvad udukatega sõitjaid, jääb ainult võimalus, et ongi neil udukad valesti reguleeritud.
Paksus lumesajus saab hea udukaga sõita- langevatelt lumeräitsakatelt ei peegeldu valgus juhi silma.
Lähituli valgustab kõrgemalt ja juba tantsivad lumehelbed silme ees, pane kaugtuled ja ei näe enam selles supis midagi.
Kaudselt on selline pilt ka vastutulija silmis- kaugtuli pimestab, lähituli ja udutuli ei tohi pimestada.

21:27 03.12.2007
ddig
Üsna loll jutt tuleb kokku, kui üritatakse tehniliselt kirjeldada asju, mille ehitust ise ei tunta. Autokoolis küll põgusalt räägitakse sellistest asjadest ning vahel harva juhtub, et mõni õpetaja ka teab millest räägib. Tasub proovida!

Selgituseks:

Lähitule valgus on suunatud ja lõigatud, ehk hajutamata (pigem kontsentreeritud) ja terav.

Udutulede valgus on hajutatud (reeglina paiknevad nad ka lähituledest madalamal) ning seetõttu on nende tagasipeegeldumine õhus leiduvatelt osakestelt märkimisväärselt väiksem.
22:22 03.12.2007
to digg (registreerimata)
Kui füüsikast tead rääkida, ehk siis tutvustad ka terminit "räigus"?
Ehk miks ma saan suurele, näiteks 2x58W torudega luminofoorile, pärani silmil otsa vaadata...samas kui sama valgustugevuse põrandal tagavale, väiksele halogeentorule, pikalt otsa ei vaata!
Ja udukad ongi tavaliselt pisikesed punnid, millesse keeratakse veel mingid 50+ valgusallikad sisse, teadmisega, et ega need ju ei pimesta!
.
.
jätka digg....
22:43 03.12.2007
Siiil (registreerimata)
Aga selline huviav küismus, et kui sõita parktuled ja udutuled ja peateele keerab ette mõni lähitulesid kasutav auto, siis on süüdi parkidega sõitja?
22:49 03.12.2007
siilile (registreerimata)
selle loogika järgi, kui riigiettevõte rikub rahavedamis eeskirju ja kaak selle ära varastab siis on kaak süütu...
Ehk liikluses saab üks karistuse õnnetuse põhjustamise eest ja teine lihtsalt tulede, vale kasutamise eest.
14:47 04.12.2007
Peeedu (registreerimata)
Oh see uudis meie heast haridussüsteemist küll liba.
Watid on üks asi ja ja tegelik voolutugevus hoopis teine asi. 58 vatti on 12 vodi puhul ligi viis amprit.
220 voldi puhul on viis amprit 1100 watti. Ehk suurem ehitusprose valgusviljakus.
Ja pimestab just valguse järsk muutumine. Mingi telediktor istub ja teda ei pimesta tuhanded vatid mis stuudios sees on. Kui võte läbi ja tuled välja lülitakse vot siis ta ei näe. Ja auto puhul on vastupidi nagu tuleks pimedast ruumist järsku päikese kätte nagu ilma akendeta keldribaarist.
15:02 04.12.2007
qp (registreerimata)
hommikul liikus vastu miski maasturi taoline ollus ja nii ülalpool kui ka allpool stanget säravad elektritoitel valgusallikad lausa kutsusid haarama haamrikest ja nende pihta koputama... aga muidu on siiani rahulik päev olnud:)
18:54 04.12.2007
abijaan (registreerimata)
Ei tea mis prillid teil peas mis suurendavad asju ja probleeme
21:08 04.12.2007
mg3 nr1 (registreerimata)
Peedu teab, millest räägib ... võimsuse mõõteühik on "vatt", mitte "watt".
Pealegi milleks seosetu jutt voolutugevusest - normaalsel juhul töötavad valgustid nimipingel ja valgustugevuse määrab just märgitud võimsus ning valgusti tüüp (hõõg-/halogeen-/madalrõhuluminofoor-/kõrgrõhuluminofoorlamp
).
21:55 04.12.2007
Udupeedik (registreerimata)
§ 180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

§ 181. Tagumised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult asulavälisel teel, kui:

* nähtavus on halb;
* sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole.

Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 meetri.

kui väike peab olema aju mm3, et seda mitte mõista?
22:16 04.12.2007
to udupeedik (registreerimata)
Kas sa pole veel aru saanud, LE on ****dele ja udutuled EI PIMESTA - olgu neid sul või 10 tk.?
09:58 05.12.2007
Peeedu (registreerimata)
Nimipingest võib rääkida palju kuid voolutugevus sõltub just ampritest ja lambi kasutegurist. 220 voldi juures ei valgustaks 55 vatti õieti midagi. Sobiks vast gabariituleks.12 voldi juures on asi hoopis teine. Hõõglambi kasutegur on enamvähem alati ühte auku. Gaaslahenduslampide näiteks auto puhul saab samast vooluhulgast valgust tänu suuremale kasutegurile hoopis rohkem.
Silm on aga nagu 30 sentimeetrine koolijoonlaud. Kui tahad suuremat pikkust mõõta saab seda teha jupi kaupa. Silm lihtsalt ei ole võimeline korraga väga erinevalt valgustatud kohtades asju eristama.
13:54 05.12.2007
mg3 nr1 (registreerimata)
Peedu tee endale asju natuke selgemaks -
voolu mõõtetaksegi ampritega, mitte nad ei ole omavahel mingis sõltuvuses. Teiseks hõõglambi puhul, sõltub valgustugevus hõõgniiti temperatuurist ja pindalast. Võib ka sellise lambi teha, mis ainult kergelt hõõgub kuid siiski eraldub 55W...
Peedu ise võiks seda järeldada, kuna ka tavalisi 230V hõõglampe, tehakse nii 40W kui 150W...
16:04 05.12.2007
* (registreerimata)
LE§ 180: Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui n ä h t a v u s on halb.
H a l v a n ä h t a v u s e all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.

Pimeda aja all mõistetakse ajavahemikku ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 m.

Seega, kui mõni tarkpea sõidab minu taga pimedas udukatega, siis loomulikult lülitan sisse tagumise uduka, kuna tagasõitja jaoks on nähtavus ju halb.

16:35 05.12.2007
10p to * (registreerimata)
väga hea tähelepanek! Kuigi arvatavasti esimene reaktsioon, on tagaolijal pidurite lappamine...
16:45 05.12.2007
Uduman (registreerimata)
kas keegi teadma? miks kurat politsai ei trahvi neid udukate kärsatajaid? see oleks ju superäri! miljonid udus!
17:04 05.12.2007
Diskofiiling (registreerimata)
Lähed nv välja ka ve?
22:57 05.12.2007
looder23 (registreerimata)
arvake mida tahate, aga udutuli pimestab ikka küll ja mitte vähe. eriti kui istud raskeveoki roolis ja pimedas vastutuleva autol udukad põlevad. väga megalt peegeldab vastu märjalt asfaltilt, rääkimata musta jää korral. eriti valus on kinnisõidetud lumega tee korral. ei ole üldse põnev kui tuleb vastu rida autosid millel põlevad lähi- ja udutuled ja need kõik peegeldavad asfaldilt vastu. ei häiri ainult siis kui paremale metsa või põllule vaatad, aga teed oleks ka vaja jälgida. hakkan ka tuimalt udutulesid sisse lülitama kui vastutuleval autol udukad põlevad. vajadusel saab ka ergutada alumiste kaugtuledega.
eriti perversed tüübid on need, kes põletavad juba esimese kolme langeva lumehelbe korral tagumist udukat. krt, õppige hindama seda 300m-t. kui sa ikka näed läbi lumesaju km ja enam kaugusel eessõitva auto tagatulesid, ei ole nähtavus mitte alla 300m.
juhul kui te näete selge ilmaga udukatega paremini ja kaugemale kui lähi tuledega, siis palun reguleerige oma tuled ära, tehke klaasid puhtaks, vahetage reflektorid,klaasid,pirnid jne. udutuli ei valgusta mitte kaugemale kui lähituli.
alles eile tuli vastu pimedas sõiduauto, millel põlesid nii lähi- kui ka udutuled ja mitte ükski neist ei valgustanud teed. kõik näitasid eri suunda metsa ja parem udukas mulle otse silma. mis kurat on kasu neist hulgi põlevatest tuledest?
mina lasen alati hoolduses käies kontrollida-reguleerida tulesid, sest tuled lähevad paigast ka põrutada saades ja isegi võib paigast ära minna pirni vahetusega.
isiklikult absoluutselt ei häiri kui kasutatakse päevasõidu tuledena udutulesid, sest päeval ei pimesta need ja sõiduk on samahästi nähtav kui päevasõidu- või lähituledega.
15:09 06.12.2007
Willem0
Loodrer 23 jutule lisaks veel vihmamärjaklaasi , mis pimedas vastutulevalt autolt, mil põlevad udukad, vihmamärjaltasfaltilt tagasi peegeldub ja võimendub pisikestest piiskadest märjal esiklaasil. See pimestab ja vähendab nende juhtide vaatevälja sel momendil. Raakimatta vajalikust helkurist teeääres mida ei märka õigel ajal. Enda autol on ka udutuled ja ei põleta neid kunagi väljaarvatud tõesti uduga sõites ja ainult maanteel olles. Linnas ei täida nad mingisugustki missiooni peale selle et tahetakse edvistada teatud auto marki omades. nn Kassisilmad esile toomisega ja millega iganes.
Aga räägi palju tahad ikka leidub neid idioote , kes väidavad ,et tema ninaesine on ju sellest palju valgem saamata aru ,et sõites 90km/h ei ole sel mingit tähtsust, et stange ees valge on, vaid see kui kaugele sa sellise kiiruse juures näed. Neid millegi pärast see ei huvita?
On veel sort selliseid , kes väidavad lollusest ,et metslooma näeb varem ja teeäär on ilusti valgustatud. Kui lähituli on õigesti reguleeritud, siis teadke rumalad uduka põletajad, et metslooma silmi näeb pimedas lähituledega palju varem ja mida suurem luumenite hulk on sinu autol seda töenäolisem on , et sa temaga kohtud sest halvad tema liikumise. Sellest faktist on juba ammu räägitud ja tehtud ka katseid ,et metsloom ei lähe teepealt eest paljudel juhtudel kui sul on liiga palju luumeneid seal ees. Sel juhul anti soovituseks kasutada hääl signaali. Jänes on selles suhtes veel kõige tundlikum, kui sattub teile selline elukas tulede vihus jooksma auto ees, siis proovige kasutada täis ja lähitulesid ja vaadake kuidas ta reageerib tulevahetusele. Pooltulede puhul keerab ruttu kraavi tagasi täistulede puhul võid pikalt jooksutada, kui sa muidugi teda kiiruse lisamisega ära ei väsita või alla ei aja.
Nii ,et olge mõistvad kaasliiklejate suhtes ja minge tehke oma lähituled korda, enne kui hakkate siin paremast nähtavusest jahuma.

Muudetud 6.12.07 15:14

13:43 07.12.2007
toko
Pseudoprobleem, kõik ei ole liisingu orjad ja ei sõida kaasaegsete ostukärudega ringi. Nii et andke aga minna, iga sügisene teema :-)))
18:18 15.12.2007
volxs (registreerimata)
Selline suht mõtetu teema,kui need udutuled ikka väga pimestavad siis nad oleks juba põhimõteliselt keelustatud.Pole nagu kuulda olnud et isegi seda kaalutaks.

Küll on aga väga häirivad need autojuhid kes kasutavad selge ilmaga tagumisi udutulesid ,selline tegevus näitab kõik selle auto juhi kohta,et lihtsalt ei tunne oma autot ja teistest liiklejatest on täiseti ükskõik.
Issanda loomaed on kirju.
21:21 15.12.2007
ddig
Väike nõukogude inimene ei pruugi teada, et mujal euroopas on tulede kasutamine üsna hästi reguleeritud ja kontrollitud.

Piisab kasvõi sellest, kui korra autoga Soomes käia, saad juba laevalt maha sõites teada, et udutuled tuleb ära kustutada.

Aga nagu näha, siis nii mõnigi teab paremini, kuidas asjad tegelikult on.
00:24 16.12.2007
volxs (registreerimata)
Euroopas on nii mõnigi asi parem.
Aga no täiesti tühi tegevus on selliste "tarkadega" vaidlemine.
11:54 16.12.2007
ddig
Päris kindlasti on selline vaidlemine mõtetu tegevus kui üritatakse tuimalt ümber lükata nii objektiivsed faktid (tee valgustatuse ulatus, kontrastus, sõidukiirus, valguse hulk jne) kui ka subjektiivsed hinnangud (kedagi reaalselt pimestab).

Milleks ja millest üldse arutleda, kui see kõik korda ei lähe?!

Omalt poolt lisaksin selgituseks veel korra, et mind päris kindlasti ei häiri, kui kasutatakse udutulesid päeva-/sõidutulede asemel. Udutule valguse hajutatus ei ole kindlasti nii hull, et nende põlemine kedagi koheselt pimestaks.
Küll aga on otseselt häiriv, kui autol põleb korraga rohkem kui üks paar tulesid ja seda nii linna- kui maanteedel. Häirimise all ei pea ma silmas mitte seda, et see mulle lihtsalt ei meeldi (minu autodel on kõikvõimalikud tuled standardvarustuses ning ennast seetõttu alaväärsena tundma ei pea :-) ) vaid küsimus ikka konkreetselt selles, et nad teatud oludes pimestavad arvestatavalt. Seda ehk ei ole vaja enam seletama hakata, miks pimestamine halb asi on ...
13:30 17.12.2007
lebokas
to: volxs
udutulede põletamine ilma vajaduseta (halb nähtavus jms.) ONGI keelustatud, ja mitte põhimõtteliselt, vaid päris reaalselt.
15:57 17.12.2007
idioot (registreerimata)
LE§ 180: Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui n ä h t a v u s on halb.
H a l v a n ä h t a v u s e all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.

Pimeda aja all mõistetakse ajavahemikku ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 m.
00:00 18.12.2007
rait021
Pimedal ajal maanteel sõites on minu arust suurimad pimestajad rekkad - lähituled on nagu mõne mehe sõiduauto kaugtuled.
15:35 18.12.2007
Peeedu mg3 nr1-le (registreerimata)
Juttu on ikka pirni nimivõimusest nii, et kui kasutada 55w 12 volti pirni nimipingega tekib ikka teatud hulk valgust. Kasutades seda pirni kõrgema pingega võrgus särab korraks heledalt ja annab otsad. Kuna läbiv vool sulatab lihtsalt hõõgniidi ära. kui pirn on kõrgemale pingele mõeldud siis hõõgub vaevalt. Kuna läbiv vool ei suuda sel juhul kuumutada hõõgniiti sellisele temperatuurile, et ta ka valgusallikana kasutada kõlbaks.
Lihtsalt materjalide omadused on sellised, et ei saa sellist hõõgniiti teha millele võiks voolu rohkem peale anda, et ta heledamalt säraks ning ka vastu peaks, sest volframi sulamistemperatuur meie soovide järgi ei muutu.
sama on ka muidu automootori kasuteguriga. Tõstaks temperatuuri ja kasutegur paraneb. Aga reaalselt teame mis juhub kui mootori jahutus puudulik on. Aatomiehitus paneb kõikidele tehnoloogiatele piirid ette. Ja on vaja kardinaalseid muutusi, et mingit imetulemust saavutada.

18:09 30.12.2007
lolpea (registreerimata)
aga miks ikkagi on eestlaste hulgas nii palju udutulepedesid, kes ka keset päeva linnavahel lähitulede ja udutuledega korraga sõidavad. saage aru, et tänapäeval pole udukate omamine mingi luksus ja see ei näita teid kõvemate meestena, kui te olete.
19:09 30.12.2007
slõsh (registreerimata)
siilile (registreerimata)
selle loogika järgi, kui riigiettevõte rikub rahavedamis eeskirju ja kaak selle ära varastab siis on kaak süütu...
Ehk liikluses saab üks karistuse õnnetuse põhjustamise eest ja teine lihtsalt tulede, vale kasutamise eest.

Ehk siis kui sõidan ette autole, mille tuled EI põle üldse siis olen süüdi ise?
Põhimõtteliselt parktuledega sõitmine läheb sama paragraafi alla mis kustus tuledega sõitmine? Ehk siis kellegile ettekeerates (kes sõidab park + udukad) on tema süüdi, kuna sõidab ju tehniliselt ilma tuledeta ja kuidas saan näha autot millel tuled ei põle.
Ärge peksa andke kui väga valesti mõtlesin:).
19:45 30.12.2007
to: lolpea (registreerimata) (registreerimata)
Kust võtad, et eestlased ainult udukaid kasutavad? Tegelikult saab udutulepede olla ainult rumal tibla. Udutuli on abiks juhile samapalju kui jänesele tripper! Pimestab ENNAST eelkõige ja teisi peale selle. No milline tola vaatab pimedas aknast õue, pannes toas tuled põlema - ainult udutulepede! Mida kasu on 10 m ettenäitavatest udukatest, mis valgustavad ninaesist ja pimestavad kaugemale nägemist? Ainult täiesti peast segijoonud idioot võib neist abi arvata. Normaalne inimene teab, et 90 km/t liikuv auto läbib 25m/ sek....nüüd selgitagu mõni udupede, millist abi saab max 10 m ette valgustav udukas?
20:32 30.12.2007
vedurijuht (registreerimata)
to:lolpeale
pane oma autole ka udukad peale ja reguleeri nad õigeks ja vaata sõida pimedas 90 km/h vaata kas tunned end kindlamalt või mitte
nyyd tuleb hullem kritiseerimine raudselt aga mul savi sõidan udukatega edasi
21:54 30.12.2007
ddig
To vedurijuht:

Siiralt loodan, et sinu lugupidamatus kaasliiklejate suhtes juba lähiajal mundrimeeste poolt "premeeritud" saab!

Selline suhtumine on see, mille pärast öeldakse, et meil on kohutav liiklus. Palju õnne!

See, et keegi ennast 90 km/h autoroolis ebakindlalt tunneb, vajaks muidugi eraldi analüüsi. Alustama peaks enesekriitikast ja vajadusel professionaalset abi otsima!
22:39 30.12.2007
parmaat__
vedurijuht > ega sa veduriga ei sõida, et võid ette 5m vaadata (nii kaugele näitavad udukad laia lataka sulle) ja mujale lihtsalt ei näe, kuna on ülevalgustatus! Ikka igasugu tarku leidub ja ikka sama viga - MUL SAVI, sõidan kuidas tahan > see ongi meie liikluse viga!
22:47 30.12.2007
tramavoi (registreerimata)
Ega nii kaua kui osadel on savi ei muutu ka liikluses midagi.Kui kõik hakkaksid eeskirju rikkuma siis valitseks ju täielik kaos.Aga turvalist vana aasta lõppu teile kõigile ikkagi!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.