Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLIST LINNAMAASTURIT OSTA?

11:49 23.08.2015
Lill66
Millist linnamaasturit osta?
Soovin osta linnamaasturit, kellel kogemusi, palun soovitage, kas Mazda cx-5, Toyota RAV4 või Nissan x-trail, või veel miskit neljandat, viiendat? Põhiliselt liigun linnas, kuus korra-paar ka pikemad väljasõidud maale.
12:08 23.08.2015
------- (registreerimata)
Re: Millist linnamaasturit osta?
suudad sa ka põhjendada sellise "maasturi" vajalikkust endale?
12:19 23.08.2015
Ain12332 (registreerimata)
Eks see korge istumine ole arvatavasti. Sinu valikust võtaks Mazda. Pakub oma raha eest kõige rohkem. X- trail on põhimõtteliselt suure tagumikuga qasqai. Milleks. Võta siis juba qasqai. Ma toyotadest sõna ei võtaks. Mõni otsib üles ja tapab ära :D. Sygisel uus sportage ja tuscon. On juba ka autobild testinud. Tunnistati heaks tykiks.
12:46 23.08.2015
passati omanik (registreerimata)
12:47 23.08.2015
:))) (registreerimata)
Ise vaataksin ka Ford Kuga poole aga maitse asi. Kui Kuga ei meeldi vaataksin järgmisena Mazdat. Toyota ja Nissan jäävad oma disani ja mugavuse poolest minu arvates teisele kahele alla.
17:03 23.08.2015
kupu_3 (registreerimata)
Mina soovitaks hoopis Citroen Cactus: http://www.auto24.ee/new/model.php?id=3538&sr=1&m=1&
amp;sm=1

Muudetud 24.8.15 10:10

17:27 23.08.2015
SUV 4x4 (registreerimata)
Mazda CX-5 oleks ka minu valikuks. Ehk tuleb ka 2.5 vabalthingav bensakas Eesti müügile, siis see oleks väga hea valik. Ka maastikul on CX-5 enamustest linnamaasturitest üle ainult X-Trail võib vastu saada. Rohkema raha eest saaks Subaru Foresteri mis maastikusuutlikuse poolest neist üle.
09:07 24.08.2015
sung (registreerimata)
Kõigepealt kas sa tahad uut, või kasutatud autod ja mis raha eest ?
09:40 24.08.2015
AntiOpel (registreerimata)
Cactus on sama palju maastur, kui Skoda Fabia. Kui peamiselt linnas sõita, siis tegelikult Cactus oleks täitsa OK. Kõrgem isteasend on olemas, muus osas tavaline pisike ökonoomne linnaseljakott. Välimus on maitseasi muidugi...samas praegu Citroenil head pakkumised, sh 6a garantiid. Võtaks ligi küll, välimusega on nii, et ta on nii kole, et juba äge omamoodi. Vähemalt torkab silma. :)
13:47 24.08.2015
Teadur (registreerimata)
Kui kuus korra maal käia, siis soovitaks üldse vanakooli Patrolit koos lukustavate sildade auglusti ja vintsiga, linnas ka äge sõita. Tegelikult kui raha on võid ju uue länkari, x5, x6, ml, gl, escalade osta. Ise elan ka "maal" st linnast väljas, siin ka paljud ostnud mingeid ulme maastureid, stiilis, et talvel saaks välja, samas sõber sõidab madaldatud vana 318 ja pole kordagi hädas olnud.
12:17 12.01.2020
Kk (registreerimata)
Kas on mõtet osta vw tiguan 2013a. 1,4.90kw bensiin, manuaal, mis head ja vead.
14:35 12.01.2020
Uhh (registreerimata)
Soovitan Kia Sportaget hinna ja kvaliteedi suhe paigas.Varustust küllaga.
12:49 16.01.2020
question1 (registreerimata)
Kas KIA Sportagel (bens.) pole mitte silindrite "tervisega" robleeme, eriti kui auto on juba rohkem kui 50 000 sõitnud?
15:26 16.01.2020
HeaHa (registreerimata)
Ma ise soovitaks linnamaasturiks Skoda Kodiaqi. Kõige vaiksem (lamellid) oma hinnaklassis ja suhteliselt mugav. Hetkel olen aasta ja 3 kuuga sõitnud 52t km ja töötab kõik hästi. Eriti hea auto, kui soovid vähesema varustusega versiooni. 27t EUR on juba enam-vähem hea varustusega auto. VAG gruppi autodel töötab ka AppleCarplay normaalselt. Skoda LED tuled valgustavad ka Eesti oludes maantee.

Alternatiivina mõtleks CR-V peale. Honda on lihtsalt mõnus ja uus vaiksem.
Mazdat ei tunne. RAV4 ja Forester on seest jubedad. Forester on imelik auto. Kuna mul on teise autona 2013 versioon ja sõitsin just 2020 mudeliga, siis ei saa aru, miks 7 aastaga ei ole eriti paremaks läinud. Sama odav sisu + CVT:( Ford ja Nissan on Eestis rariteetsed ja ei soovita. Prantslastest ei tea ka midagi.
15:54 16.01.2020
kaarens
Mina just otsisin endale aasta lõpus pargikat ja valisin 3008. Viimases voorus jäid Grandland X ja 3008. Grandland X oli praktilisem (tagapingil istmesoojendused, esiklaasisoojendus ja roolisoojendus), aga vot see saksa kõrgläike-igav-disain hakkas silma häirima. Nii jäigi 3008 emotsioon peale.

Aga ma pigem vaatasin ökonoomsemaid mudeleid, mitte paugupille ega 4WD ja PSA grupi 1,5D koos 8-se automaadiga on praegu teistest sarnastest tublisti üle.

Kodiaq kukkus valikust välja, sest 1,5TSI jäi lahjakeseks (kõrgemas varustuses teeb auto kaal siiski oma) ja diislile normaalset soodust ei antud (krt seda auto100 müügistrateegiat teab). 1,5TSI oli täisa ok Atecal (käisin sõitmas), aga see on ka tühimassilt ligi 200kilo kergem pill. Väljast on Atecal küll vinks-vonks, aga muu jättis külmaks (ja no xcellence 18'dega oli kits ka).

Sportage oli ausalt öeldes igav ja arvestades, et mul kodus teine Kia aastast 2015 (vihje minu nimele) ja no 5 aastaga mitte ühtegi progressi, vaat et pigem regress salongikvaliteedis.

CRV võib suhtkoht "safe choice" olla. Kui liisingusse läheb, siis äkki säästad pisut intressidelt ka nende finantseerimisplaaniga.

Subaru jäi minu valikust välja, Rav4 käisin salongis logistamas ja ei midagi erilist. Sõber käis sõitmas ja jubedalt tegi maha seda tavalist 2.0CVT-d.

päris aus olla, siis see teine parim valik oli see (hetkel täitsa alles):
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3260769
ehk siis vikingi opeli demoauto. Väga ok varustusega ja hind (arvestades vanust ja läbisõitu võrreldes uuega) ei olegi nii paha. Pesukoti sisevälimus siiski võitis minu südame.

muidugi kui ostueelised on teised: kes tahab 7t kohta, kes tahab, et hästi joonelt läheks, kes on "diisel-on-traktoritele" jne; siis võib valik igatepidi teistsugune olla. ma lihtsalt räägin oma mätta otsast.

Muudetud 16.1.20 16:02

09:35 19.01.2020
marita57
# Kas on mõtet osta vw tiguan 2013a. 1,4.90kw bensiin, manuaal, mis head ja vead.

Autoleht võtab lühidalt asja kokku:

+ mugavus, kvaliteete sisemus, ökonoomne
- hädad TSI, TDI ja DSG-ga

Mugav ja heade sõiduomadusega linnadžiip, mida ostes tuleb põhjalikult uurida hooldusajalugu, et ei satuks mõne kardetud probleemi otsa.

Tuleb arvestada ka seda, et TDI mootorite peamine probleem on kubemefiltri ummistumine lühikeste otste sõitmisel. Aga see pole Tiguani-spetsiifiline viga.

Põhjalikumalt saab lugeda aadressilt https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=43924&mo
dule=news

tõsi küll, lugu on nutumüüri taga.

Muudetud 19.1.20 20:55

11:33 19.01.2020
TarkMees (registreerimata)
Ma usun, et teema algataja on juba selle algselt otsitud linnamaasturi ammu juba ära ostnud ning juba uuegi endale soetanud, kui nüüd vaadata millal teema on postitatud XD
13:45 19.01.2020
to tarkmees (registreerimata)
Kui nüüd vaadata, millal Tiguani kohta küsimus on esitatud, siis tarkmees enam nii tark ei tundu. Tark on sarnast teemat jätkata, mitte alati uut teha.
16:46 19.01.2020
TeeHöövel (registreerimata)
Eestis ostetakse kõvasti RAV4 (vihane välimus+vastupidav hübriid)
17:45 19.01.2020
. (registreerimata)
Hübriidid n surnult sündinud.
18:04 19.01.2020
to TeeHöövel (registreerimata)
Siia lisaks veel RAV4 olematud sõiduomadused + plekikolinal sulguvad uksed + odav sisustus. Seega on autot parasjagu, et rahul olla ja mitte uhkeks minna.
18:04 19.01.2020
jahahh (registreerimata)
Kui ta 15a surnud pole, siis ei sure edasi ka. Mul 2006a hübriid ja läbisõitu 270t, töötab nagu kulda. Järgmine tuleb ka kindlat sama mark, aga uuem.
18:31 19.01.2020
kupu3
Kunagi imestasin selle üle kui õhuke naabrimehe 2003 aasta Avensise plekk oli, ust kinni lükates tegin näpuga mõlgi külje plekki... Nüüd, uus RAV4 ja ka muud sama tootja mudelid, käisin vaatamas. Meeldisid RAV4 sisu ja istmed. Ka välimus oli OK. Ust aga tagantkäe kinni lüües tegi ukseplekk mulks. Keegi ei näinud... Veelgi õhem plekk tundus aga uue Camry küljes olevat. Kähku oma Citroeni juurde- värske mälu veel meeles- mai suutnud ka märksa kõvemal surumisel näpuga ukseplekile mingitki lohku tekitada.
Uskusin maasturusugemetega sõidukist miskit kindlama kestaga liikurit. Kui nüüd keegi kinnitab, et nn. šokolaadipaberiga kaetuna on võimalik aastaid läbi ajada ilma külge kahjustamata, tehke seda, sest ühele tegelasele auto siiski meeldis.
18:51 19.01.2020
TeeHöövel (registreerimata)
Kuigi mujal maailmas müüakse sama palju ka CRV-d, siis Eestis enam mitte. Inimesed meil on praktilised: tähtsad on vastupidavus, hind, garantii, hoolduskulu ja kütusekulu. Seda kõike pakub RAV4 paremini kui konkurendid. Uksepleki paksuse mõõtjaid on vähe.
19:00 19.01.2020
. (registreerimata)
Mis on hübriidi eelis?
19:13 19.01.2020
jahahh (registreerimata)
Minu jaoks on linnamaastur hübriidi eelis linnas kütusekulu. Vaevalt et sa puhta 3,3l bensukaga 9l/100 linnas saad. Mul on lisaks hübriidile ka gaasiseade peal, seega ma ei oska midagi ökomat momendil tahta...
19:20 19.01.2020
Diisel haiseb (registreerimata)
Hübriidi eelis on pisut väiksem kütusekulu ja parem kiirendus, kui tavalisel mudelil.
19:39 19.01.2020
grigoori
Käesolevat RAV 4 hübriidi ei tunne, aga eelmise põlvkonna RAV 4 hübriid põrus Saksa autotetis sellega, et ainukesena neliveolistest parketijeepidest ei suutnud ta koha pealt liikuma hakata, kui üks ratas läbi libises.

Kahtlen, et veokeemis mingi revolutsioon vahepeal toimunud oleks.
19:46 19.01.2020
Diisel haiseb (registreerimata)
Kusjuures uuel muutus nelivedu paremaks. Youtubes testid olemas. Vanal hybriid mudelil nelivedu tõesti kehvema poolne.(kogemused olemas 2017a hybriidiga)
20:01 19.01.2020
AntiHonda (registreerimata)
Kui mina nägin seda uut RAV4, siis oleksin äärepealt südamerabanduse saanud.Nii koleda välimusega autot ma pole juba ammu näinud.Ma ei saa aru, mida inimesed selles autos leiavad.Tunnistan, et eelmine RAV4 mulle meeldis.Mina panen uue RAV4 välimuselt Fiat Multiplaga ühte patta.Ma ei usu uue RAV4 müüginumbreid siiani.Sorry!
20:22 19.01.2020
kupu3
Fiat Multipla oli üsna kena isegi. Omas elemendis. Mul on peres Rav4 olemas juba aastaid. Tegemist on 2005 aasta autoga, pidev nelivedu, elektroonika ei oska veel seda piirata. Plekid ka tugevad, mitte ühtegi roostealget tänasel päeval ja mitte ühtegi viga peale ostu pole tekkinud viimase 6 aasta jooksul. Mootori õli paistab veel hele vahetuse - 10 000 km ajal . Ostsime Tartust Raadi turult venelaste käest.
15:07 29.08.2020
Kk (registreerimata)
Olen vaadanud kakad kia sportage 2011 või siis ford kuga 2013,millist oleks mõistlik vaadata.
19:36 29.08.2020
Kärss
# ainukesena neliveolistest parketijeepidest ei suutnud ta koha pealt liikuma
# hakata, kui üks ratas läbi libises.

Sama "häda" oli ka 80ndate ja 90ndate "pommikindlatel" pikimootoriga Audi Quattrotel, millest kõik ülivõrdes räägivad ja millega ka reaalselt maasturite klassis edukalt on võisteldud;) Kusjuures isegi keskdifri lukustamise võimaluseta päris maasturitel.

Ega ma seda fakti ei soovigi ümber lükata, aga alati tasuks vaadata, kas kunstlikult millegi "tõestamiseks" tekitatud olukord ka päriselus Su enda käes võib esineda. Ma ise näiteks ei pea seda väga oluliseks, kuigi mõned korrad elus olen suutnud sattuda sellisesse olukorda, kus üks ratas pöörleb õhus ja teised ei liigu (ja piduriga õhus oleva ratta pidurdamisest ei piisa). Edaspidi on plaanis sattuda sellistesse olukordadesse vaid "täislukke" omava masinaga ja kindlasti mitte kõvakattega teedel;)
12:59 05.09.2020
Ants08 (registreerimata)
See aasta siis oli plaanis soetada uuem- kuni 4a vana või täitsa uus linnamaastur.
Põhimõtteliselt käisin peaaegu kõik läbi ja tegin ka sõidud. nii jaapanlased, sakslased, inglased, itaallased, korealased, rootslased ja prantslased. Mainin kohe ära, et eurooplaste salongid ja mugavus meeldisid rohkem. Esmalt tagaistmete ees olev ventilatsioon oli kohustuslik, samuti seal asuv telefoni laadija või 12V peas. Jaapanlastel kahjuks selliseid asju kumbagi polnud. Samuti oli tülikas idamaa tootjatele omane tagumise istme keskmine turvavöö, mis rippus laest alla ja mõtle siis kuidas see töötab. Mainin kohe ära, et parimad olid BMW, Mini ja kõik Prantsuse autod sõidumugavuse ja istmete osas. Samuti neil kasutatavad originaalsed automaatkastid. Läksin uut Rav 4 ostma. Sealt kõik see algaski. Esimestel meetritel juba tekkis soov see auto tagasi viia ja minema kõndida. kapoti nina oli nii pikk, et naesterahvas ei näinud ette eriti midagi. Mootor huilgas nagu kreissaag(ca 4000- 4500 rpm), käigukast venitas...
Nüüdseks kõik ära proovitud ja ega selgust majas polegi. Peugeot 3008 oli muidu üle prahi masin kuid häiris siiski see kellaplokk juhi ees, mis tikkus ettevaadet varjama. Mini Countryman ja BMW X1 olid muidu mõnusad kuid kaebused sildade nõrkuse kohta liiga sagedased. Välimuselt meeldis Nissan Quashgai(pole kindel kas sai õieti) kuid eelpool mainitud puudused. Tuleb vist minna klass kõrgemale kuid ntks BMW X3 ei leia enam 3,0 mootoreid ja hind ka ei sobi enam. Citroen C5 aircross oleks ka meeldinud kuid tagaistme jalaruum konkurentidest väiksem.
Kummaline samas eksole, PSA 1,2 turbo pensukas ja 1,5 diisel osutusid uskumatult tõhusateks ja probleeme ka nagu kuulnud pole. Eriti 2,0 Hdi kohta.
Ja nüüd pemmi soovin 3 liitrist, jah, probleeme vähem kui 2 liitrisel. Mis veel jäi? Škoda Kodiaq ja Karoq. Kere ja salong tipp-topp, uus 2,0 Tdi kuuldavasti samuti ja 1,5 TSI. Hetkel piilun
15:37 05.09.2020
. (registreerimata)
No pesukoti kellaplokk ei häiri küll mingit väljavaadet kui just ise 1.50 pikk ei ole. Aga selleks puhuks on loodud istme kõrguse seadistamine.
16:24 05.09.2020
V (registreerimata)
Plaan on C5 Aircrossi näppima minna.Kuidagi sümpaatne tundub see masin :):)Kui mõnel selline on ,siis võiks mõne sõna pajatada ...
16:46 05.09.2020
Tundub, et Ants08 Honda salongi ei astunud, sest CR-V´l on taga olemas nii ventilatsiooniavad, kui ka 2x USB pesad telefoni laadimiseks.
18:45 05.09.2020
Kk (registreerimata)
Siin siis vaja selgeks saada millist nendest valida.
19:19 05.09.2020
stammer (registreerimata)
Lugesin Antsu ülevaate ära ja soovitan teha proovisõit Porsche Macan´iga.
Peale sellega sõitu jääd mõtlema, et milleks kõik need teised odavpunnid.
20:16 05.09.2020
H.... (registreerimata)
Viimane soovitus on nõrk. Ainuke sõiduk on Tesla!
21:40 05.09.2020
Ants08 (registreerimata)
Teslad lähevad ju põlema. Macan on hea soovitus. Tegemist siiski Audi Q5-ga. Hondast käisin kiiruga läbi, ma ei tea kuid minu kõhnale kehale ei sobinud Hondade istmed ja isteasend. Samal põhjusel ei sobinud muidu kõva kandidaat Suzuki Vitara. Üks asi, mida peab uue auto ostmisel veel meeles pidama on see tüütu plinn-plönn-piiks, mis iga asja peale karjub. Mõnedel meloodiline, mõnel karjuvalt ja häirivalt pealetükkiv. ja ega seda menüüst ka maha keerata ei saa.
See pesukoti armatuurivärk on selline, et pead istme üsna kõrgele tõstma, et üle rooli näha, kellapaneel on ise suht kõrgel.
07:39 06.09.2020
. (registreerimata)
Et miks sul siis seda linnamaasturit vaja on kui kõrgel ei taha istuda? Naabritele näitamiseks?
07:54 06.09.2020
jee.kim (registreerimata)
Aga milleks siis veel?
Mõtle, kui vägev: teistel on maja ees "hallmetallikdiizel" aga Sinul, Mustamäe 2'etoalise üürikorteri ees, tutikas Makaak...
08:50 06.09.2020
maitse asi (registreerimata)
IMHO, kõrgem isteasend võib olla isiklikult mugavam. Teiseks vast on vaja tihti vedada vanemaid (või haigemaid) sugulasi, neile on madal auto selge piin. Siis on veel sulalume-jäätumise segune talv, mil mõned hoovid muutuvad lainetavateks jäämügaraväljadeks. Maasturi-laadsel autol on nende ületamine tavaliselt lihtsam. Loomulikult on ka puudusi, kuid kui inimene ostab ikka mitmendat korda selletüübilist masinat, siis maitse üle ei vaielda.
Markide osas ei soovitaks Eestis ekstravagantsusi (Tallinnas vast saab rohkem endale lubada).
11:23 06.09.2020
Connor Flint (registreerimata)
VAZ 2121 - asendamatu,.
12:11 06.09.2020
Lihtsalt loll (registreerimata)
Kas keegi seletaks kahe lausega aeglusti tööpõhimõtte lahti
14:39 06.09.2020
Kärss
Vaata videost, on lihtsam kui seletades.
https://www.youtube.com/watch?v=mv5szgzEH5Q
Aeglusti muudab peaülekannet, st kõikide käikude ülekandeid. Kuna aeglustit on vaja eelkõige maasturitel, veokatel, traktoritel jm (kuigi leidub ka mõnedel sõiduautodel nt Mitsubishid, Subarud jt), kasutatakse parketimaasturitel aeglusti asemel tavaliselt lihtsalt aeglasemat esimest käiku (alles teise käigu ülekanded on võrreldavad enamike autode esimese käiguga), millest tegelikult piisab enamike jaoks ka kergemal maastikul.
16:23 06.09.2020
Sull12
Küsimus ka selles, et miks sul seda vaja on?
Käid maal või aind linnas kasutamiseks? Nt neil õmblusmasinamootoritega maasturitel käru aind 690kg või piduriga 1100kg. Elad linnast väljas ja midagi vaja vedada, siis su enda auto kasutu. Kui aga aind tööle ja tagasi sõitmiseks, siis pole vahet, mis mootor on. Mõni ostab aind selle pärast, et saab sirge seljaga sisse-välja käia, pole vaja kuhugi pugeda.
Oma per*e on ikka kuningas, pead kõik läbi istuma ja proovisõitma. Mõnda võidakse siin kiita taevani, aga kui sa asendit ei leia ja selg kiirelt kange, siis pole ju mõtet osta, mis siis, et kiideti, kui klassi parimat.
21:16 06.09.2020
Connor Flint (registreerimata)
Endal oli auto otsingul tingimused: autosse sisse-välja saamine, mugavus, ökonoomsus, esinduse asukoht, hind. Kogu nende kompromiss kompoti tulemusena tuli tutikas parketikas Tucson, esiveoline diisel, autom. Tööpäevas tuleb nii 120km, enamasti maanteel. Tavaline kütusekulu jääb sinna 6,5 juurde, tegelikkuses tahab see isend pikemaid otsi, siis keskmine kukkub veelgi. On tollega ka mõned Euroopa tripid tehtud. 4 inimest, cargo ruum staffi täis, 6000km reisi keskmine tuli 5,8 (sai tulistatud Poola kiirteid ja Slovakkia ning Austria mägesid).
Garantii korras vahetati 40tuh km juures eelsüüteküünlad. Näitas küll, et tegi eelpõletamise, kuid tegelikult mitte ja talvisel ajal masina käima saamisel plödises ja värises too u 20-30sek, enne kui korralikult tööle sai. Hetkel 70tuh ees ja muud, peale pidevalt tühjeneva paagi, polegi suurt kurta. Külmaga läeb vägagi kiirelt soojaks ja esiklaasisoojendus on ikka kuramuse äge leiutis.
(Hobimasinaks on veel ka kõrgemate masinate klassi kuuluv Vaz2121, kuid tolle mugavusklass on väga spartalik ja kütusekulu võrreldav mõne pommitajaga, kuid see eest väga lahe ronija.)
22:16 06.09.2020
Ants08 (registreerimata)
Vajalik on eelkõige kõrgem põhi kui praegusel 13cm. Kogu ninaalune ja põhjaalune plast on korduvalt minema lennanud ja asendatud või taastatud. Üsnagi tavaline kõnnitee äärekivi on pampri alt puruks rebinud korduvalt. Milleks mulle enam sellist jama, naine tuleb töölt koju, siis näha, et miskit ripub alt välja. Lisaks on linnamaasturitel ka ruumikam salong. Tundub õhku rohkem. Kõrgemate ja lubatud rehvidega senisel autol saab juurde vaid 1cm. Vaja oleks u. 3cm. jah, tuleb kruusateid sõita ja mõnedest lumevaaludest(kui me veel üldse seda lund enam näeme) ka, nelivedu pole oluline. Saun on metsa ääres, kivine tee. Meeldis uus Tucson nii seest kui väljast. Kuid kas parempoolsel tagaistujal peab ikka keskmine turvavöö vastu pead hõõruma?
08:27 07.09.2020
Kpl (registreerimata)
Äärekivi vastu aitab see, et tuleb tagurdada parkimiskohale. Mul on autonina väga madal, alati kui Äärekivi tundub kõrge siis tagurdan. Linnamaasturit selle pärast küll ei osta.
11:03 07.09.2020
Isiklikult ei saa aru inimestest, kes tulevad linnamaasturi teemas mölisema, et miks sul seda vaja on? Aga milleks teil leiba vaja on? Saab ju ka saiaga hakkama.
Kui inimene uurib linnamaasturi kohta, siis on see tema eelistus ja ilmselgelt ei lähe ta siinse "soovituse" peale nüüd kohe Suzuki Altot ostma, kuna foorumis öeldi, et linnamaastur on jama.
Mõistan täiesti linnamaasturi eeliseid (omasin 4a CR-V´d) nüüd sõiduautoga sõites.
12:20 07.09.2020
marita57
Ants08 selgitas väga lihtsalt ja arusaadavalt, miks talle on linnamaasturit vaja. Kui sellest selgitusest ei piisa, ning mõni kodanik soovib jätkuvalt arutleda "Kas"-küsimuse, mitte "Millist"-küsimuse üle, siis selle jaoks on siin foorumis teemasid piisavalt.
Praegu lähtume ikka sellest, et inimesel on linnamaasturit tarvis ja nii lihtsalt on.
15:45 07.09.2020
. (registreerimata)
Ma lähtuks sellest, et kui inimene ei suuda endale õiget autot leida, siis on ta kas saamatu, liiga suurte nõudmistega (mis tihtipeale ei sobi rahakotile) või pole sellist autot veel tootma hakatud. Igasugu foorumites tekitatavad ostuabiteemad on juba eos täielik jama ega aita tegelikult kedagi- teate ju küll seda kellele ema, kellele tütar lausungit. Mina näiteks leidsin omale iseseisvalt otsides sellise auto, mida mu valikutes esialgu üldse ei olnud või oli ehk mingi uitmõte, aga juhuslikult sattus ta mu teele ja nüüd olen ülirahul. Loomulikult on mõni nüanss, mis võiks vähe parem olla, aga see ei mõjuta eriti rahulolu.
Võib ju arvata, et kui teed on täis tseeerrveesid või ravvneljasid, siis on tegu parima autoga. Vaevalt.
17:02 07.09.2020
63amg (registreerimata)
tegelikult pole paljude jaoks sellist autot veel ehitatud,millega nad sõita sooviksid
18:04 07.09.2020
ulm
to .
just seda see foorumis suhtlemine annabki - uusi ideid mille peale ise ei oleks äkki tulnud.
18:14 07.09.2020
. (registreerimata)
Mis krdi ideid sa meie autoturult leiad- esinduste aadressid on netis olemas ja hakka ükshaaval läbi käima. Või saad foorumist idee ja tormad ummisjalu ostma? Ma läksin ühte kõlava reklaamikampaania mudelit vaatama- üks suur puudus oli autol ja sellest piisas. Mõnele aga sobib või ta ei saagi aru, mis puudus see on, sest lihtsalt arvab, et nii peabki olema või et uue auto nimel tuleb sellega leppida. Kui inimesel on vaja tagaistmete juurde toitepesa ja kui seda ei ole, aga kõik muu sobib- jätab auto ostmata? Palun, tema valik. Mina ostaksin pikendusjuhtme ja ette jagurpesa.
19:07 07.09.2020
Täitsa lõpp (registreerimata)
Väga tore kui tuuakse välja autode plussid ja miinused. Selle järgi saab juba ühtteist teada ja inimesel lihtsam otsustada, kas tasub üldse minna vaatama.
Ise pooldan ka linnamaasturit, aga see on igaühe oma vaba valik millega sõidab. Eputada saab ka sõiduautoga.
19:14 07.09.2020
A66 (registreerimata)
Parketirullijaga eputada?? Ei noh tase, vahest jah selliste seas, kes autodest midagi ei mõika peale sõna linnamaastur :).
19:37 07.09.2020
. (registreerimata)
...inimesel lihtsam otsustada, kas tasub üldse minna vaatama.

No ega ei jõua vist mõnele kohale- mis ühe jaoks puudus, ei pruugi seda teise jaoks kohe sugugi olla. Nagu eelnevalt kirjutasin- minu jaoks oli proovisõiduautol üks suur puudus ja mulle selline ei sobinud, mõnele teisele ei ole see üldse probleem, sest tegu minust erineva inimesega. Mitte ükski auto ei ole puudustest vaba ja kui loed foorumis kümne erineva inimese hinnanguid kümnele erinevale autole ja iga omanik toob välja mingi puuduse- kas jääbki auto ostmata või üle vaatamata?
Miks tehakse siiamaani autosid, kus eksisteerib üks või teine puudus, tühine ehk küll, aga ikka puudus? Miks näiteks ei topita igale poole usb laadimispesasid, et kõik autosolijad saaksid kõik oma aparaadid laadima panna? Pole ju keeruline ja see jubin ei maksa palju, aga ikka on neid autos vähe. Miks ei ole kõikvõimalikud kohad täis topsihoidjaid ja lauakesi hamburgeri jaoks või miks on mõni topsihoidja ääretult ebamugavas kohas? Miks on mõned lülitid ebamugavates kohtades? Miks on mõni asi halvasti ja ostjad seda näevad-tunnevad ja miks ei saa autotootjad sellest aru, et see on halvasti? Ja järgmisel mudeliuuendusel on ikka midagi halvasti. Miks ei parandatud eelnevaid vigu? Seepärast ongi mõttetu otsida endale sobivat ideaalset autot, sest sellist ei ole. Kui kohe aru ei saa, siis kuu-paari pärast hakkad nägema neid häirivaid pisiasju, mida ostmise ajal ei näinud.
19:38 07.09.2020
63amg (registreerimata)
mis eputamine! mul oleks häbi,kui ma parketikaga sõidaks.
20:51 07.09.2020
Varem siin kirjutati, et inimesed ostavad linnamaasturi, kuna tahavad eputada, sellepärast mainisingi. Minul pole vahet millega Teie sõidate.( Ise olen omanud, nii madaldatud sportautot, linnamaasturit ja ka päris maastur ja minu jaoks on parim kesktee linnamaastur).
Kui ma näiteks loen, et cvt kast venitab teatud autol ja mulle meeldib väga kiiresti reageeriv automaatkast, siis mul on kasu sellest teadmisest ja ma tõesti ei vaata sellist masinat. Kellel meeldib selline venitav kast, siis tema saab ühe plussi teada. Kõik peaks rahul olema, väljaarvatud mõni, kes arvab, et kõik vead peab omal nahal järgi proovima.
Mis siin ikka vaielda.
Kõike head!
21:11 07.09.2020
. (registreerimata)
Aga kui samal tootjal on valikus ka manuaal- ikka jätad ostmata, sest lähtud vaid internetiinfost, et variaator venitab ning ei lähegi esindusse vaatama, mis seal üldse pakutakse? Ja venitamine on suhteline mõiste- mõni ei saa arugi, et venitab, mõni kast ei venita, vaid on vägagi ok jne- nüansse on nii palju, et ainult foorumeid lugedes e saa sa tegelikult pooli asju teada.
21:14 07.09.2020
. (registreerimata)
Hea näide siit eestpoolt: Kas on mõtet osta vw tiguan 2013a. 1,4.90kw bensiin, manuaal, mis head ja vead.

No mida tarka sa sellise küsimuse peale vastad? Samahästi võib küsida, et kas on mõtet köögis remonti teha.
21:40 07.09.2020
Isiklikul võin manuaaliga ka sõita, aga kui inimesel kindel soov auomaatkast, siis arvan, et see pole pisiasi, milles järelandmist teha. Samuti palju metsateedel sõites ei saa/taha ma neljaveost loobuda.
Kahjuks pole tiguan omanud, et nõu anda.
Aga kas sul ei oleks kasu, kui paljud netis kirjutavad, et näiteks vw multivanidel on mootoritel räiige õlikulu ja see pole üksikjuhtum? Minul oleks heameel seda teada saada.
22:56 07.09.2020
to Kpl (registreerimata)
Parkimiskoha piiriks on äärekivi ja sellest üle ei tohi minna, miks tagrudad?
23:09 07.09.2020
Miks norite (registreerimata)
ilmselgelt sellepärast, et esiosa on madalam ja ei pea riskima auto rikkumisega, kui soovid ilusti ära mahtuda ( kindlasti tuleb nüüd soovitus autokooli minna)
00:24 08.09.2020
Ants08 (registreerimata)
Auto ostetakse mitmeks aastaks, mitte nii, et veidi proovin ja lükkan turgu. Kellele sa ikka ta lükkad? Annad ära odavamalt? Kahju on hulgast rahast kui selgub, et rsk see ikka ei sobi ja õudsalt käib närvidele. Tagumine voolupesa on kökimöki, poest saab osta lisapesa, puurid augu ja ühendad juhtme kuhu vaja. Jaagisekonks võiks tulla tehasest, ära pööratav. Igale jaapani autole ei saa konksu kuna keskel all neil tagumine udutuli. Senisel autol puuduvad värske õhu düüsid taga, vot sellest tunnevad tagasõitjad puudust. Vedrustus on poolsportlik ja auto väga stabiilne, mõnus lasta pikka maanteed. Halval teel kipub kobistama jäik vedrustus. Üks, tegelt isegi kaks võimalust on panna kõrgema prohviiliga rehvid. Seniks kuni ilmub miskit hinnapoolest sobivat silmapiirile. Ikkagi, Hyundai Tucson(mugav ja ruumikas, võimas mootor,vastab peaaegu kõikidele nõuetele- üllatuseks isegi kindalaeka jahutus, mida idamaade toodangus seni veel näinud pole), Peugeot 3008, Škoda karoq(küll aga väga kõrges varustuses), Berlingo long ja Pro Ace City long on hetke favoriidid. Millegipärast tundus 3008 sugulane grandland x salong odavam, uksepolster nagises.
00:30 08.09.2020
Sportage2010 (registreerimata)
Ainus Ida poolne linna-maastur mille on disainind Audi Volkswageni Lääne disainer Peter Schreyer.Laiem rööbe omas klassis,mis annab autole suurema stabiilsuse halbadel teedel
Ülivastupidavad sillad eesti teedele.Madalad ülalpidamiskulud.Ketiga mootor.

Muudetud 8.9.20 07:59

08:33 08.09.2020
Kpl (registreerimata)
Nii on, et tagaosa on veidi lühem ja kõrgem . Nina ees minnes on päris suur oht katki teha stange. Ja kuna nii ehk naa peab korra tagurdama siis pole vahet. Ja no olgem ausad kui Äärekivi taga on lihtsalt mingi muruplats siis pole eriti vahet kui veidi kaugemale tagurdada.
11:19 08.09.2020
Khm (registreerimata)
Äärekivide vältimiseks autodel ka 360 kraadi kaamerad. KIA puhul häirib see odav plast salongis-nii nupud kui paneelid. Heliisolatsioon ka sellele margile tundumatu teema.
14:04 08.09.2020
tublimiis
Ühes "Rooli võimu" saates sooritas saatejuht sõidueksamit, edukalt kulgenud eksami lõpus tegi eksamineerija ülesandeks parkida auto. Saatejuht otsustas parkida tagurdades ja kui auto oli pargitud, läks eksamineerija autost välja ja kutsus ka saatejuhi auto taha vaatama. Eksamineerija küsis saatejuhilt, kas teie poolt on manööver lõpetatud või soovite midagi parandada, saatejuht arvas, et pargitud on hästi. Eksamineerija tegi teatavaks, et eksam ei ole sooritatud, sest parkimisala piiriks on äärekivi ja sellest üle ei tohi auto ulatuda, aga saatejuhi auto tagaosa ulatus peaaegu tagasillast alates üle äärekivide. See on siis lihtsalt väike teemaväline vahemärkus üle äärekivide parkimissoovitusele.
22:17 08.09.2020
Ants08 (registreerimata)
kui sa pargid sedaani(ntks 750 L) tagurpidi pampriga kuni äärekivini, siis vastas olev auto enam välja ei mahu. See eksamineeria on pärit kuult või?
23:07 08.09.2020
hsd (registreerimata)
Ants08 on ilmselt tüüpiline kõnniteede kinniparkija.
23:40 08.09.2020
tiit_ (registreerimata)
Antsudel on savi sellest kuidas lapsevankriga ema või ratastoolis liikuja mööda saab või ei saa. Kui auto ära ei mahu siis normaalsed otsivad teise koha kus nad kõnniteed kinni ei pargi. Eksamineerija rääkis õiget juttu.
23:44 08.09.2020
Trabantuur (registreerimata)
Kui põhja kõrgust vaja, siis on veel olemas igasugu cross countrid, alltrackid, raskete teeolude paketid jne. Saab samuti kliirensi kolm kuni 8 cm kõrgemaks. Eriti kui on vaja suuremat pagasiruumi lisaks kliirensile. Muidu vist ainult CRV on arvestatava pagasiruumiga linnakatest.
04:31 09.09.2020
nipitiri 777 (registreerimata)
no arvestatav pagasnik ei paista silmaga välja mul on ki sportage 2010+ ja ei mötlegi vahetada panen mtb ratta ilma ühtegi ratast alt vötmata pagassi ja 20cm jääb üle. lihtsalt väljast tundub lühike ,körged ääred körge esistange jne, plekk on paks kere istme disain on wv audi disainerilt,mis veel tahad vaheta öli rehve piduriklotse.plast ei nagise läbisöit 150 tuh. uksed on seest köige madalama paketiga ikka kunst nahaga käepide j auks ei ole riiet isegi oksenda kui tahad ,midagi ei juhtu.sõitnud vösas metsas midagiei juhtu plekk on parjalt paks käigukast töötab kiirelt laitmatult(planetaar) mittte toota crvt mis millega vedada kedagi ei tohi
04:35 09.09.2020
klaabu77777 (registreerimata)
kia sportage 120kw bensiin on töesti teisest puust kui toyota honda on robustne tugev ja vadtupidavaim. ise ka juba 300 täis söitnud ja ostsin oli 112 tuh. ainult öli filtrid rehvid klotsid ja muidugi kettad,aga pidurikettad b na saab ka 20 eur tk pole hullu nagu usa auto,IGAVENE!!!!
06:31 09.09.2020
eelmisele kahele (registreerimata)
Lastel ei saa autot olla, seega ära valeta. Enne käi koolis ja õpi kirjutama.
08:18 09.09.2020
63amg (registreerimata)
erinevate nimede alt on samas teemas kommimine keelatud
17:41 09.09.2020
Korralik pereauto (registreerimata)
Honda crv on suhteliselt mahukas.Vean samuti tihti maastikuratast, ilma et peaks ühtegi ratast alt ära võtma. Samuti on vajadusel veetud muid suuremaid esemeid, näiteks tugitool, murutraktor( kahjuks murutraktorist crv-s pilti pole, kuid panen pildi ühes teises linnamaasturis).
18:47 09.09.2020
kodiaqi ex omanik (registreerimata)
Antsule soovitan škoda kodiaqi, omasin 0-140tuh km, täiesti probleemivaba auto oli, isegi piduriklotse vahetasin alles 120tuh peal, ühtegi garantiiasja ka polnud, vb oli õnne asi, aga auto sai koormust omajagu, ikkagi tööautona oli kasutusel, seega vast ikka hea vastupidavus. Väga mahukas, salong vaikne ja minul olnud 37tuh eurise hinna juures ka igati hästi varustatud.
Võrreldes nüüd oma järgmise masinaga, viimane vana kere q7, ei olegi vahe nii mäekõrgune kui arvatakse, tõsi, 6-silindriline diisel ikka on vaiksem ja siidisema käiguga kui kodaqi 4-silindirline, ja bose heli parem ning "käega katsudes" parem, kuid mis puudutab sõidomadusi, varustust ja kasutusmugavust, siis on kodiaq tasemel isegi nö "klass kõrgema" masinaga võrreldes.
12:23 10.09.2020
kaur333
See pildil olev crv on ju vana ja ümmargune nagu õhupall-kole :)
Meie klient otsib midagi uuemat arvan.Ja jube palju bensiini rüüpab ka honda 2 liitrine.Ja eelviimasel on tagaiste rohkem lastele mõeldud,pagasnik pikem kuid jalaruum olematu.
22:58 10.09.2020
Ants08 (registreerimata)
hsd. millal see kõnnitee mängu tuli. Äärekivi taga muru või võsa ikkagi. Vähemalt need kohad(poe esised ja elamu parklad), kus olen parkinud. Miks pead tulema tüli kiskuma?
03:55 11.09.2020
VL (registreerimata)
@Ants08
Keegi peaks seda muru ka niitma. Püüa asetada end selle töötegija olukorda, kui mingid 750 L-sedaanid maalima ära ei mahu. Parkimikoha piir on äärekivi.
06:36 11.09.2020
. (registreerimata)
Piisavalt on inimesi, kes liiklusseadusest tea midagi ja sõidavad 50a taguse autokooli tasemega.
09:51 11.09.2020
Prohvik (registreerimata)
Andke andeks, aga kas keegi võiks panna konkreetse viite liiklusseaduse punktile, mis ütleb, et parkimiskoha piiriks on äärekivi?
10:11 11.09.2020
VL (registreerimata)
§ 21. Sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld
...
5) kohas, kus peatatav sõiduk teeb võimatuks teiste sõidukite liikumise või takistab jalakäijaid;
...
12) haljasalal ilma selle omaniku või valdaja loata;

Gabariidid ei ole rataste puutepind teepinnaga.
11:09 11.09.2020
Reix8567 (registreerimata)
Küsimus on siin millist maasturit osta, mitte kuhu ja kuidas autot parkida. Ärge risustage konkreetset teemat muu plämaga.
11:21 11.09.2020
kui maastur (registreerimata)
siis ikke suur kas länkar 200 või lexus lx
00:51 19.09.2020
Virgo Virroja (registreerimata)
Millagi endalgi plaanis suurem maastur vahetada nn. parketika vastu kuna ei ole enam nii suurele vajadust(7kohta,jne) aga 4wd peab jääma meile külateedele.Tavalist autot kus 4wd ei taha,ei meeldi sitaauk vastu asfaldit sõita :).
Ford EDGE jäänud silma,oli ka Lexuse mingid mudelid aga kui lugeda kui õudsad need RAV4 siis ega need väiksemad Lexused parketikad siis vist pole paremad
22:06 19.09.2020
Kurmas (registreerimata)
4 kommi tagasi väljavõte liiklusseadusest peatumise ja parkimise kohta. Ei tohi seda teha, kui tegevus teeb võimatuks teiste sõidukite liikumise. Kusjuures ei ole täpsustatud, kas ühes või mõlemas sõidusuunas? Üheaegselt, mitte nii, et 1 liikleja peab passima parkiva auto taga. Kui mõlemas, siis peaks näiteks Talinnas Nõmme kitsastel tänavatel keelama sõiduteel parkimise ja tegema seda hoovis, eks. Ise elan ka eramajas ja ei jäta kunagi autot sõiduteele lugupidamisest teiste liiklejate vastu.
Riiklikul eksamil parkimisega lugu jah selline, et ei tohi autot üle äärekivi jätta, kui tegu kõnniteega. Kui on määratud äärekivi kõrgus, mis ei suuda stanget rikkuda, ja tegu haljasalaga, siis tohib, aga ainult nii, et ratas ei puutu siiski vastu äärekivi, sest see võib lõppeda kolmanda isiku vara kahjustamisega. Antud juhul linna vara. Kes meist ei ole näinud paigast nihkunud või betooni tükikesi eraldanud äärekive. Info pärit otse eksamineerijaga vesteldes.
13:27 13.10.2020
aa (registreerimata)
Teema jätkuks- kumba soovitate, kas forester või crv? Mõlemad aastast 2009-2012, bensukad 2.0, ilma turbota, automaat(hondal vist tavaline, subarul variaator). Hinnapiir paigas 7000, mingi raha jääb veel esialgse hoolduse/remondi alla. Palun kasutajate kogemusi hoolduste hindade, vastupidavuse osas. Küttekulu osas illusioone ei loo. Mugavus ega lisavarustuse hulk pole väga oluline.
16:37 13.10.2020
Valiks Crv (registreerimata)
Olen mõlemat omanud ja ise valiks Crv. Foresteri valiks ainult siis, kui vaja rohkem metsa vahel sõita. 4 vedu toimis tõesti hästi. Forester salongimaterjalid jätavad tunduvalt odavama mulje, kui Crv-l. Vastupidavus pigem ka Crv kasuks.
21:41 13.10.2020
M-F (registreerimata)
Eelmisega 100% nõus.
14:42 14.10.2020
ette (registreerimata)
ma päris 100% nõus ei ole -
automaatkastiga ja bensumootoriga crv-ga see jama, et sellega ei saa paraku foori tagant minema ja maantee peal on möödasõite teha pmst eluohtlik.

ja forresteril 4-käiguline automaat, mitte variaator.

20:05 14.10.2020
Valiks Crv (registreerimata)
Vaatasin järgi 0-100km/h kiirenduse
Crv automaat 12.2s
Forester automaat 12,7s
21:13 14.10.2020
ulm
järelikult on mõlemad väga aeglased.
00:46 15.10.2020
Kuhu teil kiire on? See 12 sek on 0-100, kui palju teil seda PÄRISELUS vaja on? Linnas näiteks 0-60 liiguvad mõlemad okeilt. Maanteel võtab Subarul möödasõit tänu variaatorile rohkem aega, kui Hondal, aga tehtud saab mõlemaga need.
Kodanik ette- 2012 Foresteril on CVT ehk variaator. On peres selline asi olnud. Suht jube, aga kannatas ära.
Ma ei saa aru- otsitakse pereautot (linnamaastur muuks hästi ei passi), aga oluline on 0-100 kiirendus. Kasvaks suureks ehk? Endal oli 1.6 i-DTEC 118kw diisel CR-V ja no ei jäänud kordagi hätta ei linnas kiirendades ega maanteel möödasõite tehes.

Auto24- soolake sisse see kontrollkood endile!

Muudetud 15.10.20 08:52

00:52 15.10.2020
AntiOpel to kaur333 (registreerimata)
Kui pikk su pere on, et CR-V tagaistmel pole jalaruumi? Normaalkasvus inimestel (ise olen 192cm) on taga ruumi rohkem, kui küll. Enda taga istus 190cm vend ja põlve-jalaruumi küllaga. Lastest-naistest rääkimata. Sellise klassi autodes CR-V on üks suurimaid. Kodiaq ehk on veidi suurem.

Muudetud 15.10.20 08:52

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.