Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KADJAR

15:38 26.05.2016
NommeUnited
Kadjar
Vaatan, et Kadjarile siin vist teema lausa puudub. Kellel kogemusi, palun jagage. Ise käisin põgusal proovisõidul - selle tunnikesega miski otseselt häirima ei jäänud, ka päris korralik pakkumine saadud.

Mu põhiküsimus: kuna kulgen suure osa ajast linnast, siis kas a) sobib ta ikka linnasõiduks?; b) kuidas see bensumootor on? (eestis kuskil veel mu teada proovida ei saa).
16:09 26.05.2016
to nõmme (registreerimata)
Re: Kadjar
Qasqai koopia. Loe Nissani kohta, saad tõe kätte
16:19 26.05.2016
NommeUnited
Nojah, sama platvorm küll, aga päris koopia ju siiski mitte.
Disain erinev, mootorid erinevad, mõõdud erinevad...
Ootangi eelkõige sõidukogemusi (selge see, et neid ei saa väga palju veel olla), võimalusel just bensumootori + aut.kasti osas.
18:29 26.05.2016
RS (registreerimata)
Mõni aeg tagasi sain päevaks proovida - rääkides siis ainult sõidust: päris mugav, hea väljavaade, palju juhiruumi, mootor toimetas hästi...rool oli minu jaoks veidi kerge aga üldjoontes täitsa asjalik masin. Kui suurem pere ja vaja kraami ka vedada, siis hinna ja kvaliteedi suhe päris hea.
18:43 26.05.2016
To nômme (registreerimata)
Mootor on yks ja see samaa. 1,2 96kw. Sama pannakse veel Pulsarile ja uuele Meganile. Nissan kuulub Renaultile. Mitte et see paha oleks. Uued Renaultid on paris head.
19:01 26.05.2016
jeeper (registreerimata)
ja erinevalt Q-st (varjaator)on K-l õige automaatkast.
mina ei salli nimelt varjaaaaaatoreid!
21:30 26.05.2016
ja1234 (registreerimata)
Nissanil on ikka kirjas teistsuguste andmetega mootorid, Dusteril mis on ka sama platvorm, on samad renault mootorid.
22:30 26.05.2016
v_ (registreerimata)
Diiselmootorid on identsed. Teljevahe ka sama. 1mm oli vist erinevus. Kadjar on mõned cm suuremaks puhutud ja tundub seetõttu ruumikam. Kadjari hinnad algavad € 16990 ja see tundub uskumatult soodne. Baashinnas masin on siiski plank mis plank. Alla Intens varustuse pole mõtet võtta. Samas hind muutub siis oluliselt.

Duster ei ole samal platvormil. Mis kuradi allikatest te oma infot saate? Duster ja Nissan Juke on samal platvormil ehk B0! Kadjar ja 2 gen. Qashqai on CMF platvormil.
12:53 27.05.2016
ja1234 (registreerimata)
panin veidi pada jah, Qashqai sai enne uuele platvormile ja Duster saab 2017
22:47 27.05.2016
Ahaa (registreerimata)
Sai ka hiljuti diisel automaati proovitud, nii linnas, kui ka maanteel. Suht ok aparaat. Start-stop toimetab foori taga ilusasti, rool kerge, istumine mugav ja kõrgemalt hea väljavaade. Lisaks nutikad abilised, lisad, millest endale meeldis see, et vaatab liiklusmärke, kui juhtumisi ise ei näinud, saad seda hiljem armatuurilt näha , rääkimata sõidureas väljumise hoiatusele jne.
Kogemus positiivne ja meile meeldis...läheb ostuks küll.
Mind jälle huvitab, kas keegi on proovinud 19-ste velgedega sõita ja kas raputab meie teedel?
Võiks veel olla mäludega el iste, mida nad esialgu veel ei paku.
07:00 28.05.2016
W (registreerimata)
to:jeeper Renault EDC (Efficient Dual Clutch ) on kahesiduriga käigukast, mitte klassikaline automaat.
22:18 29.05.2016
NommeUnited
Mu lõppvalikusse on jäänud Avensis (1.8 aut bens) ja Kadjar (1.2 aut bens). Hind sisuliselt sama.
Tean, et suht "ema-tütar" teema, aga nõu võite ju anda ikkagi :)
08:34 30.05.2016
to NommeU (registreerimata)
Civic universaal ei meeldinud v. ?

Kadjar on kena auto ikka.
10:47 30.05.2016
vänto (registreerimata)
Päriselt ostate oma raha eest sellise auto?
11:15 30.05.2016
NommeUnited
Civic: jah, pigem tunne, et ei istu see isend.

Vänto: ei ole öelnud, et ostan. Mõtlen-kaalun, selleks arvamusi küsingi. Kui on öelda midagi konkreetset, kas kiitvat või laitvat, siis ma loeks huviga.
00:08 02.06.2016
NommeUnited
Nii, tundub tõesti, et läheb Kadjari ostuks.

Tulistage nüüd kõik miinused välja, et mu otsustamine võimalikult keerukaks teha - seejuures pole vaha komme ala et "on prantslane" jne.
09:49 02.06.2016
v_ (registreerimata)
Kadjar kindlasti diisel. Olen kuulnud erinevat tagasisidet ja väiksed bensukad väidetavalt on nõrgad selle masina jaoks.

Soovitan vaadata kindlasti veel seda.

https://www.youtube.com/watch?v=qg4Rh9AgeuM

Kui raha rohkem on siis vaata veel uut Tiguani. Viimane on normaalse mootori ja varustuse puhul antud hinnaklassist tugevalt väljas. Planku, mikromootoriga bensukat ei tasu võtta.
09:59 02.06.2016
NommeUnited
Kusjuures olin seda (ja veel mitmeid teisi) videosid vaadanud... Üldiselt review'd on Kadjari suhtes siiski suht positiivsed - samas selge, auto nii uus, et sünnitusvalud alles hakkavad ilmnema.

Mootorivalik on tõesti üks küsimus. Ma sõidan väga suure osa ajast linnas, seega tunduks diisel mõttetu. Olen mõelnud, et linnasõidul too turbokas ehk isegi ok. Samas häirib, et praegu pole Eestis ainsatki bensukat demot, ei saa proovida, tuleks võtta põrsas kotis veidi.

Aga varustuses on praktiliselt kõik olemas. Kallimat (nt Tiguan vms) enam ei kannata osta. Lõppvalik on Kadjar vs Avensis (aga seal jälle natuke kehvema varustusega; 1.8 variaator, mis tekitab veidi kõhklusi).
10:06 02.06.2016
v_ (registreerimata)
Qashqai vs Kadjar võib öelda küll, et Kadjar on natuke kvaliteetsem, suurem jne...

Qashqai on UK-s toodetud masin, Kadjar on Hispaanias toodetud auto. Kui sa teed juba neil autodel tagaluugi lahti siis ühel on mingi odav vilt nööridega mis tõuseb koos luugiga üles. Teisel korralik rulookate. Kui tähelepanelikult vaadelda siis odavalt on toodetud ehk mõlemad autod (isegi Skoda Yeti salong on neist palju kvaliteetsem) aga Qashqai juures hakkab see odavus rohkem häirima. Renault on teinud palju paremat tööd Kadjari kallal ja Kadjarile saab päris korralikku lisavarustust tellida.

Ma ei saa küll uue Qashqai ekspluatatsiooni kohta sõna võtta aga omadest kogemustest on eelmisel põlvkonnal (2012 auto) ikka päris jube koostekvaliteet ka seal kuhu silm ei esmapilgul ei näe. Isegi polstrite kinnitused on äärmiselt nõrgad, nagu mingid Hiinlased oleks teinud kuigi auto on valmistatud tegelikult UK-s.

Nende kahe võrdluses minu hääl läheb Kadjarile. Ja ruumikam on ta ka. Iga cm aga on väiksema auto puhul väga oluline.
13:02 02.06.2016
alkutartu
Sai ka ära otsustatud.....proovitud ja sõidetud erinevate autodega!
Otsus minul on Katš (Kadjar). Hinna ja kvaliteedi suhe paigas.
Sai tellitud siis hetkel pakutav Premium pakett (piisavalt lisasi) 1.5 diisel (K9K on hea mootor, kuna eelmine auto oli megane grandtour sisuliselt sama mootoriga) ökonoomne ja kui vaja minna, siis läheb kah :) ja automaat.
Peaks lähiajal kätte saama, eks siis saan veel muljeid jagada, kui huvi.
Seda ka veel, et kui keegi arvab, et prantslane laguneb, siis eksib, kuna eelmisel renault, mida kasutasin ca 5a, ei lagunenud midagi, peale kuluosade, isegi ei mäleta, et pirni oleks vahetanud ja kogemusi on elus väga erinevate autodega, sakslased, rootslased, japsid, korea.
Soovitan.
13:43 02.06.2016
to alkutartu (registreerimata)
Palju lõpphind tuli?
23:29 02.06.2016
alkutartu
natc üle 25k, 5a garantiid/100t km ja soodusliising (intress 0,99%)
22:06 12.07.2016
kadjar esimene renault (registreerimata)
Sai siis valitud ja mõeldud ja võetud varustusse praktiliselt kõik mis pakkuda oli.. Diisel ja autom. Tuli tiba üle 1000-ne EUR-i odavam kui Sportage. Viimase müüjad Vikingis on üldse kuidagi ülbed ja ninakad. Edu neile. Quashgaiga praktiliselt sama hinnaklass.

Autodesst siis. nendest 3-st Kadjar kõige uimasem, aga kõige vaiksem, ökom ja kõige parema koostekvaliteediga salongiga. Kõige suurem ka. Istuks nagu mõnes 40 ja enam tuhat maksvas autos.
Sportage diisel autom oma hinda väärt ei ole. Kindlasti mitte lp Viking Motors Tammsaare müügimehed, kes te viskate mokaotsast, et hinnast saab teha 3-4% alet. Ei pakkumist, ei laua tagant püsti tõusmist ega midagi. Lärmakas. Väga lärmakas, kütusekulu linnas 10 /100-le. Tõsi kiirendus oli parim neist kolmest. Quashgai selline ilmetu auto jälle. Salong nagu tänapäeval praktiliselt kõigil. Salongimüra üllatas kuigi kadjariga ühel põhjal. Samas Kiast jälle kõvasti vaiksem. Seega saate aru kadjaris nagu ema sules istud ja ei mingid mürinat. ei viitsi rohkem. eks paistab kuidas vastu peab
20:11 15.07.2016
ja1234 (registreerimata)
21:20 15.07.2016
njah (registreerimata)
vist nii, et ummikus jne kus õhk saastunud peaks auto automaatselt muutma õhtu võtu siseringluse peale, et diisli haisu jne salongi ei tuleks. see eeldab ilmselt seda, et autol oleks peal kliimaautomaatik. ilmselt oli sellel tüübil konditsioneeriga auto ja selles saab käsitsi seda siis siseringluse peale panna. küll aga oli autol peal tüüp tarkvara, ehk siis menüüs oli selline option olemas, aga riistvara ilmselt seda ei toetanud ja menüüs ilmselt kuvas, et 100% ajast sõidetakse ummikus või saastunud õhuga kohas.. ja tüüp siis oli pahane kuna arvas olevat seda süsteemi oma autol kuid tegelikult polnud seda tal.. ma sain nii aru..
12:01 08.08.2016
kruvikeeraja7
Tere.

Suure tõenäosusega läheb samasuguse masina ostuks. Kas teil auto käes ja kuidas esimesed muljen on?

tervitades,

00:14 19.08.2016
Käes ja sõidetud tiba üle 17 000-ne. Midagi pole halba öelda. Miski ei häiri peale kütusekulu, mis on tõesti madal. Maantee sõidul jääb alla 5 l-100/le. See on juba tase nii kõrge auto kohta. 1.5dCi on ka piisakavalt särtsakas, et maanteel hätta jääda. Mina olen rahul. Need Renault-de ja muude Prantsuse autode sõimajad on need samad, kes sõimasid Koreakaid ja kiidavad oma vanus sakslasi-jaapanlasi. Kordan veel. Olen rahul ja meeldivalt üllatunud.
08:00 19.08.2016
Kadjari omanik (registreerimata)
Mul sõidetud 55 000 km. Auto 1,2 l bensiinimootoriga.Esialgu mingeid suuri puuduseid avastanud ei ole. Sõita on mugav ja kütusekulu normaalne. Kütusekulu oleneb muidugi kus sõita ja kui kiiresti. Pika maanteesõdu jooksul on parim keskmine 5,3 l/100 km (tankimiste järgi, mitte auto näidiku järgi, sest see erineb tegelikust umbes 0,3 l/100 km võrra) ja kui kiirteel 130 sõita, siis kulu võib ka 8 l/100 km tõusta. Esimene hooldus oli 30 000 km peal ja vahetati õli. Umbes 45 000 peal viskas õlitule põlema ja selgus, et õli miinimumis. Hetkel lisatud kokku umbes 1,5 l õli (hooldusest kuni 55 000 km-ni). Mis veel? Elektroonika vahel teeb tempe. Näiteks -17 juures hangus ära navigatsiooni pilt. Ainult kuum päike või soe parkimismaja aitas asja parandada. Vahel (nii soojemate kui külmade ilmade korral) ei taha raadio tööle minna. M~tleb 5-10 minutit ja siis hakkab iseenesest tööle. Vahel on tagurduskaamera pildil nii tugev virvendus sees, et ei näe miskit. Aga muidu toimetab auto suhteliselt kenasti.
08:43 19.08.2016
Polt7 (registreerimata)
Tänud info eest. Masin sai tellitud ja järgmine nädal käes. 1,5 dci 81kw, autom/esivedu.
Eks saab hiljem võrrelda, kuidas kellelgi kogemused. Ise hakkan nii väikse mootori puhul õlivahetusi kindlalt 15 000km tagant tegema, soovitan ka teistele. See tehase LongLife 30tuh+ km tagant on väga turunduse teema. Mis õliga selle ajaga, meie kliimas juhtub, ei ole hea! :-) Hiljem ka palju parem autot müüa.
22:26 23.08.2016
polt on ikka juhmakas (registreerimata)
ja mis siis meie kliimas selle õliga juhtub???? ma saan aru kui sõidad linnas igapäev max 10 km-t, aga muidu? muidu oli see, et autofirmad pookisid sind lihtsalt
20:11 13.09.2016
Oviat1969
endal varsti aasta kadjar olnud.1.5 disla manuaalkastiga.olen rahul.küttekulu ule mõistuse väikene.maanteel olen saand kuluks 3.7.keskmine tavaliselt nõks üle 4-ja.muidugi kui vajutada siis nats tõuseb aga 4.8-st kõrgemale pole saanud.sõidan tavaliselt pikki sõite.päev rooli taga selga kangeks ei tee.soovitan soojalt.
22:56 13.09.2016
kaskas (registreerimata)
Kas kütusekulu on kompuutri järgi?
12:35 14.09.2016
.mnm,,. (registreerimata)
17:38 20.04.2018
kogemused vaja (registreerimata)
Viimasest postitusest üle aasta möödas, Kadjari omanikud jagage kogemusi
14:42 27.04.2018
Johnny2 (registreerimata)
to: kogemused vaja
Üle aasta 1,5 diisel automaadiga - probleeme pole, teenindusse oli asja ainult korralisel ülevaatusel. Elektroonika kaladest on siiani ainult raadio, mis paar korda kuus jaamadelt ära hüppab. Kõik muu toimib. Diisli reaalne kulu suverehvidega - 5,5 l, maanteel 90-100 kulgedes liitri või pooleteise jagu vähem.
15:12 27.04.2018
bensukaskadjar (registreerimata)
1,2, automaat bensuka omanikud kuidas kütusekuluga lood?
17:42 27.04.2018
Tehasest suurem (registreerimata)
Mul oli automaat 1.2 kasutusel, 10 - 11 ringis, linnasõit 80%, seetõttu valisin 3008, samuti 1.2, kulu 8 ringis.
17:51 14.05.2018
Tänud (registreerimata)
Hea kokkuvõte. Just see mis isiklikult mulle oluline. Suuren tänud!
14:48 15.05.2018
proovitudnii (registreerimata)
tegin proovisõitu kadjari ja Peugeot 3008, mõlemad bensukad ja automaat. Linnasõidul oli kütusekulu mõlemal sama, seega vaidleks vastu, et Peugeot vähem võtab
23:16 15.05.2018
sedanüüdkülleiusu (registreerimata)
See kulu sõltub ikka otseselt kuidas pedaali tallata. Minul linnas 9-10, kui naine sõidab 6-7.
19:12 31.05.2018
suurmure1 (registreerimata)
õnnestus navil hääl ära kaotada, kuidas tagasi saab
19:18 31.05.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
no nii uuel autol peaks veel olema kasutusjuhend
22:29 31.05.2018
läbisõit 39 000. 2016 a soetatud. diisel, automaat. maanteel reaalne kütusekulu 4.9-5.0 l/100 km-le. mõõdetud reaalselt mitte kompuutri järgi. suvisel ajal. linnas arvestan 6. pole mõõtnud lagunenud midagi pole. kõik toimib. olen rahul. poleks uskunudki
00:05 20.07.2018
kuidasolete (registreerimata)
kuidas on automaadil käiguvahetus? Olen kuulnud, et pidi problemaatiline olema, st hüppab nagu konn kohalt ära minnes ja vahetab käike pauguga.
10:28 08.08.2018
Kadjar1,5D-aut (registreerimata)
Räägitakse, et hüppab nagu konn :) Kes räägib?
Kaks aastat sõitnud ja minul küll ei hüppa, vägagi sujuv ja vaikne, olen rahul.
P.S. See kes räägib on tõenäoliselt konkureeriva autoesinduse müügimees!
08:39 09.08.2018
oman 1,2bens (registreerimata)
Kevadel ostetud bensukas ja selline mure olemas. Esindus ei ole kas tahnud või suutnud seda probleemi lahendada. Lähen juba kolmas kord garantiisse. Kohapealt normaalselt ära minna pole võimalik ja sõidu ajal käiguvahetus sujuv ei ole. Hetke seisuga teist korda renaulti ei osta.
09:58 05.11.2018
1.2 bens aut (registreerimata)
Kõik muu ok peale kohalt mineku. Seda ikka üsna keeruline tunnetada, millal ja kui teravalt auto liikuma hakkab. Muidu rahul. Vahetused sujuvad ja väga mugav sõita. Ja 1.2 bens turbo on teravam kui mu eelmine Mazda 6 2.0 bensiin.
11:34 05.11.2018
jepajeeee (registreerimata)
Kui tahad, et ei tunneks käiguvahetust, pead variaatorkastiga auto ostma - veidi sujuvam.
15:19 26.11.2018
reijo824
Endal Megane (2017 ja 1,2 aut.) ja panin auto Eco režiimile ja nüüd on väga sujuv ning mingeid probleeme pole. Täpselt ei tea kas Kadjaril on Multi Sense peal, et saaks sõidurežiime valida..
12:56 05.12.2018
MUL ON KÜSIMUS KADJARI KOHTA (registreerimata)
Mis maksavad hooldused. Autoks 1.5dci

30 000/60 000/ 90 000/ 120 000

Kuidas auto soojaks läheb ja mitmenda nn"pulgani" temp näiduk tõuseb? Kas läheb soojaks ilusti?

Kui saan vastused kommenteerin ka miks nii küsin???
14:43 05.12.2018
viimasele küsijale (registreerimata)
kui käid hoolduses 30k tagant, siis sa ilmselt 120k hooldusesse enam ei jõua, sest mootor jookseb enne kokku. omal ajal, kui oli popp 206-te omada, siis oli hooldus samuti 30k sel masinal, aga maaletooja ise lühendas selle 15k peale. meie kehvas kliimas peaks õli max 15k tagant vahetama või kord aastas. ja usu mind, siis jõuad ka 120 hooldusesse.

PS! auto24 võiks ikka oma kontrollkoodid korda teha. kohati pole aru saada, kas on numbrid või tähed.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.