Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: REHV VALEPIDI

19:18 25.04.2017
Mksm1
rehv valepidi
Tervist. Lasin 17" velgedele panna kasutatud suvekad (4mm). Sõita sain pool kuud kui ükspäev oli ees üks rehv tühi. Alles siis panin tähele et rehv on valepidi ( rotation nool on vastupidises suunas), sõites ei saanud aru et midagi valesti on. Võtsin ratta alt ära ja tagant ääre oli korallikult ära söönud ja ühestkohast oligi traatideni kust siis õhk välja sai. Küsimus etkui rehv valepidi all kas siis sööbki nii hullult, või peab ikkagi sillastendi minema. Talvekatega lasin terve hooaja ja ei kulund midagi,. Samas pole varem 17" all olnud.
20:09 25.04.2017
Kunnnn (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Rehvi suund üldiselt serva kulumist ei mõjuta. Peale uute rehvide paigaldust lase kindlasti veermik korda teha ja reguleerida.
20:09 25.04.2017
rehvid666 (registreerimata)
Re: rehv valepidi
rehv valepidi siis teeb lihtsalt häirivat häält, aga kuna tegu kasutatud rehviga, siis seda ta ei teinud. sillastendi sul lihtsalt vaja, rotationist kulumine ei olune.
21:07 25.04.2017
Mksm1
Re: rehv valepidi
tänud vastuse eest. teema lukku.
19:03 11.05.2017
eilne ajaleht (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Miks lukku? Kui selle rehviga sõideti eluaeg ühtepidi, siis karkass oli ühtepidi harjunud veerema ning vedama ja rehvi karkassi sedapidi ka välja veninud. Nüüd kui pandi tagurpidi alla siis hakkas veojõud seda vana ja enam mitte nii elastset rehvi teistpidi rappima ning tiris rehvi geomeetria paigast ära loperguseks ja siis hakkaski serva sööma.
Uueväärse elastse rehviga ei pruugi seda juhtuda, kui valetpidi alla panna.
20:19 11.05.2017
EELMISELE... (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Ära aja lolli juttu.Seljuhul peaksid enamusel taksodel ja teistel linna autodel karkassid veninud olema-kiirendades kisub ühele poole ja järgmise foori taga pidurdades teisele poole .
21:58 11.05.2017
eilne ajaleht (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Kah õige. Teine variant on et keegi viskas oma vanad pastlad prügimäele ja üks neist oli kõver ning keegi korjas need sealt üles ja installeeris autole alla.
Aga pane tähele! Probleem oli AINULT tagurpidi veljele paigaldatud rehviga.
Miks ülejäänud kolm õigetpidi veerevat rehvi olid ok. Mõtle enne vähekene, kui lahmima hakkad.
22:20 11.05.2017
Aga...ll (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Kui see asi korduks näiteks kolm korda ja kõigil juhtudel läheks kõveraks just valepidi paigaldatud rehv siis võiks hakata mingit teooriat arendama. Praegu on asja nimi JUHUS... .
22:32 11.05.2017
eilne ajaleht (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Ma ei hakka lumehelbekeste põlvkonnaga vaidlema. Sa pole ilmselt sõitnud autoga millel on all 20 aastat vanad rehvid ning kõik neli erinevat pastelt ja probleem on olnud just tagurpidi paigaldatud rehvidega. Olid ajad kui Eesti ennast vabaks laulis.
22:40 11.05.2017
. (registreerimata)
Re: rehv valepidi
20a. vanade rehvidega ei sõideta(v.a. uunikumid orig. rehvidega) ja kui sõidetakse, siis ei saagi neilt enam midagi nõuda. Eriti kui nad teistpidi pööreldes kohe pasteldeks muutuvad. Selline teooria oli kunagi olemas küll, et rehv peab peale sissetöötamist ka hiljem samapidi pöörlema. Miskipärast ei ole uuematel rehvidel, millel kohustuslikku pöörlemissuunda ei ole, samasuguseid probleeme täheldatud. Ka rehvitootjate poolt ei ole mingeid sellelaadseid nõudeid kuulnud. Kui on, siis tunnistan oma viga.
22:44 11.05.2017
Aga...ll (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Esiteks ma ei sõida prügimäelt leitud rehvidega ja veeresuunaga rehve pole võibolla 20 aastat tootmises olnudki.Olen kindel 99,999999999999999999999999999 % et antud juhul oli see rehv juba alla pannes vigane või autol kokkujooks paigast ära.
K

Muudetud 12.5.17 08:43

22:45 11.05.2017
Aga...ll (registreerimata)
Re: rehv valepidi
See oli ajalehele..
06:45 12.05.2017
........ (registreerimata)
Re: rehv valepidi
kunagi sai kumme ostetud suurtest ladudest, kus läänest siise veetud saasta müüdi. ei olnud neil mingeid nooli ega VE või PT kriidimärke peal- nii nagu rikas kapitalist ta prügimäele viskas, nii see krooniaja alguse eestlane nad alla lasi panna ja teadnud tema, mispidi sakslane või somm nende kummidega veeres- autole alla ja tuld ning läinud seal midagi kõveraks.
08:25 12.05.2017
lumehelbeke (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Seltsimehed, tsentrifugaaljõud mõjutab rehvi kõige enam. Kui seal rehvi sees kapron või muu sisematerjal oli puruks või näiteks löögist väändunud, siis ta samapidi veeredes elas oma elu veel kuidagi edasi aga teistpidi hakkas talle tsentrifugaaljõud teises suunas mõjuma ning saabus rehvi surm. Rehvimudeleid on miljon ja kõik käituvad ehk erinevalt vanas eas.

See on küll kõrgem pilotaas et iga hooaeg enne rehvivahetust silda reguleerida.
Kui ta talverehvidega rehvi ei söönud ja "uute" suverehvide alla panekuga hakkas ühte rehvi sööma siis viga peaks enne kõike ikka rehvist otsima. Võis olla täitsa juhuste kokkulangevus et see tagurpidi rehv oli kunagi löökauku saanud vms.
Normaalne inimene korras rehve ära ei viska, mida ärikad prügimäelt üles korjavad.
Peame vastu lumehelbekesed, kahekümneteine sajand ei ole kaugel. Tolmukübemete põlvkond on tulekul.
09:57 12.05.2017
No nii... (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Keegi pole väitnud et iga rehvivahetusega tuleb silda reguleerida aga pole võimatu et vahetult enne vahetust sõideti kogemata äärekivisse või vahetati mõni rooliots jne.
10:42 12.05.2017
Navara3000 (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Tsentrifugaaljõud hakkas teises suunas mõjuma. See on lause mida iga füüsika õpetaja kuulda tahab
11:29 12.05.2017
Lunguuks (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Oleks testi mõttes võinud autoga tagurpidi sõita ja vaadata mis ülejäänud kolmega juhtub. Ega normaalset rehvi keegi väga alt ära ei võta ja müügiks ei paku. Loomulikult on ka normaalseid põhjuseid, aga suurem osa müüdavatest kasutatud rehvidest ikka saast ja juba uuesti vahetamise kulu tõttu ei tasu neid alla panna. Pigem ostan odavama uue rehvi kui kasutatud rehvi.
12:47 12.05.2017
lumehelbeke (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Müü oma vanad ära kantud saapad mõnele lampjalale ja tema jalg kannab need kohe ribadeks. Tahaks näha maantee kiirustel tagurpidi sõitu. Aga just nii suurel kiirusel ja tagurpidi pandud rehvile hakkavad mõjuma vastassuunas, muljuvad jõud. Siis kui rehvi karkass pole enam seest terve ja elastne, kas lööb muna üles, hakkab viskama või kulub ebaloomulikult.

Aga olge rahulikud, töö juba käib seaduste kallal. Varsti enam üle 5-6 aastaste rehvidega liigelda ei tohi. See on kasutatud rehvimüüjate surm ja väljasuremine. Aga mitte ainult. Uute rehvide müüja kes ei suuda pakkuda kliendile käesoleva aastakäigu rehve ja hooaja lõpuks oma ladu tühjaks ei müü, ootab ees samuti pankrot sest need kliendid kes 5-6 aastaga oma jooksu rehve siledaks ei sõida või nibin-nabin sõidavad, need hakkavad nõudma ainult ahjusoojasid rehve müüjalt. Kes 1-3 hooajaga läbi sõidab oma rehvid, sellel ei ole vahet, võib 2-3 aastat laos seisnud rehvid ka alla kruvida.
Nii et kelle iganes lobitöö see on siis igal juhul põnevaks läheb elu rehvide vallas.
Aga võib olla statistika on tõesti adekvaatne et suurem osa avarii teinud autodest on all 10-15 aastat vanad, enam-vähem korraliku mustriga aga kivistunud ning olematu pidamisega rehvid.
14:33 12.05.2017
n. (registreerimata)
Re: rehv valepidi
tänan hea teema eest. "teistpidi hakkas talle tsentrifugaaljõud teises suunas mõjuma"
15:04 12.05.2017
lumehelbeke (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Võta heaks! Ega üks keskmine rehvimüüja ja rehvivahetuspunkti nõgi ei peagi rehvidest palju teadma. Peamine on müük ja kärmed käed
15:46 12.05.2017
eilne ajaleht (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Kasutatud rehvimüüjad võiks oma suu vahepeal siin pudru jaoks säästa. Kunagi sai sõidetud 10 aastat vanasi Q kiirusklassi talverehve suvel lõpuni. Kolmest rekkast 160km/h möödumine sai neile rehvidele saatuslikuks sest järgmine hommik oli üks esirehv tühi ja kaugelt oli näha juba et külgedel räiged praod. Ja miks ainult esirehvidel! Esiveoline auto.
Nüüd küsimus "spetsialistidele" : Kumb jõud mõjub pideval kasutamisel rehvile räigemalt - kas tõmbejõud kiirendamisel või pidurdusjõud pidurdamisel?
17:24 12.05.2017
lumehelbekesele (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Loodetavasti oled näinud asümeetrilse mustriga rehve kirjadega inside/outside. Kui need jäävad mittehooajalistena pooleks aastaks(velgedelt maha võtmata) seisma ja siis uuesti alla lähevad, lähevad kõik kindlasti õigele küljele alla, sest muidu oleks ju küigil katastrroof ja rehvid õhtal. Jumala loogiline, et küigil jääb pöörlemissuund samaks.
Suurem on ju tõenäosus, et viga on kuskil mujal või mitme asja koosmõjul, aga kajuks inimesed usuvad seda, mida tahavad uskuda. Need on masendavad kunded, kes isegi siis saavad asjast aru nii nagu nad seda ise usuvad, mitte nii, nagu mina neile ütlen. Vaataks peeglisse, mis tüüp sealt vastu vaatab?
18:35 12.05.2017
ka (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Kui parempoolne rehv panna vasakule, kas jääb pöörlemisuund samaks? Ei jää ju, vahet pole kas on inside, outside
20:37 12.05.2017
Pensionäär (registreerimata)
Re: rehv valepidi
Ostan uued rehvid, aastas sõidan hädasõite umbes 2000 - 3000 km. (pood, apteek ja veel mõni sõidukene). Kuue aastaga siis kusagil 20000 km. On ju veel kahed rehvid, suve ja talve. Et siis sõidan rehvilt maha paar millimeetrit ja iga 5-6 aasta pärast jälle karistuseks uusi vaja, ja meiesuguseid on palju. Järjekordne ollus kuubis!
21:36 12.10.2017
solksolk
Re: rehv valepidi
Talverehvile on 6a täiesti mõistlik aeg, väljavahetada, suverehvile võiks 10a ka lubada.
Ehk siis see seadus oleks ok.
Olen isegi näinud, mis kuupäevaga kasutatud rehve müüakse, näiteks 2004.
Muidugi kardan nüüd ühte asja, osad loodetavasti väga üksikud müüjad võivad hakata rehvi kuupäeva võltsima, mis on veel hullem olukord, kui praegu.
On ju netis video olemas, kuidas rehvile mustrit juurde tehakse.
Osad kasutatud rehvide müüjad on lihtsalt täiesti süüdimatud, mõtlen neid, kes nii teevad.
https://www.youtube.com/watch?v=BwjtZlFZBIU
16:06 28.02.2018
dmitriyeff
Re: rehv valepidi

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.