Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OSTMISE HOIATUS! ETTEVAATUST SKODA!

15:04 25.05.2017
Aivar2222
Ostmise hoiatus! Ettevaatust Skoda!
Viie aasta vanusel Skoda Octavial on 5 ( viis ) korda mootoril turbo vahetatud.
Vahetamised tehti küll garantii korras.Auto oli uuena salongist ostetud.Kuid garantii lõppedes tuleb remont teostada omaniku kulul.Skoda tehase praaki ei tunnista ja autot tagasi ei osta.Nüüd peale garantii lõppu on vaja auto maha müüa sest pole mõeldav et iga aasta hakkan autol turbot vahetama mis pole odav lõbu.Raha kahju on VÄGA SUUR.
15:42 25.05.2017
........ (registreerimata)
Re: Ostmise hoiatus! Ettevaatust Skoda!
ehk on viga kasutajas ja sõidustiilis?
16:01 25.05.2017
maaks
Kui viga oleks Škodas, siis oleks ilmselt kõigil sama mootoriga Octaviatel (+teistel sama mootoriga VAG autodel) turbod koguaeg laiali? Äkki ikka sinu paremas jalas mingi viga?
Ise sa selle "risu" vabandust "testivõitja" endale valisid - nüüd "sõida ja naudi" :-D
EDIT: Sa muidugi ei kirjuta kui suur sul läbisõit on - turbo (mingite ekspertide arvamuse kohaselt) kestabki ~130...150tuh km.

Muudetud 25.5.17 19:15

16:12 25.05.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
mis siis turbodega juhtus? ilma naljata
16:30 25.05.2017
Vahildo (registreerimata)
See ju korralik VÕS juhtum - ebaõnnestunud remont. Alusta tarbijakaitsesse pöördumisest ja sealt vajadusel edasi.
16:45 25.05.2017
Marko
Kui turbol pärast paarutamist rahuneda ei lase, võib isegi tihemini vahetada...
17:00 25.05.2017
kupu_3 (registreerimata)
Mis mootoriga siis tegemist on? Mingil mudelil lendas õlipump. Kui turbo läheb, siis ikka õli puudulikkuse tõttu. Kui Marko variant välja arvata.
17:40 25.05.2017
Siiiidiusss (registreerimata)
turbo võib õhtale minna juba paari kuuga kui väga valesti temaga ümber käia ma usun. Turbo ei kannata külmalt kohe piitsa andmist ja samas peale kiiret sõitu peab laskma mootoril käia tühikäigul natuke paar minutit, ennem kui välja suretatakse mootor. tubol vaja jahtuda! kehv õli pidi ka mõjuma. nii räägivad külajutud. kui autoga normaalselt vaikselt sõita ei juhtu turbuga midagit, ise pole mitte ühtegi isendit veel katki kulutanud.
17:58 25.05.2017
ja1234 (registreerimata)
esinduste trollide tunneb selle järgi ära, et esimese asjana süüdistatakse kasutajat
18:15 25.05.2017
Teemaalgatajale (registreerimata)
No pane palun elementaarsedki andmed oma sõiduki kohta siia kirja. Skoda Octavia ja turboga, on ikka väga lai mõiste. Vastasel juhul oleks mõistlikum sensitiivide foorumisse kirjutada.
18:31 25.05.2017
td (registreerimata)
No pole enam aasta 1985,mil need turbod paarutamist ei kannatanud(kui just tahtlikult ei lohu),saage juba ule.
Siin ikka probleem milleski muus.Esindus peaks vea tuvastama,turbo on tagajarg.
20:05 25.05.2017
marita57
On minugi VAG grupi 1,9 pumpdüse diisli turbo lennanud 50 000 km läbisõidu pealt. Õnneks vahetati garantiikorras. Eelmise kasutaja sõidustiili teades ei imesta millegi üle :)
Aga 5 aastaga 5 korda, see on ikka tiba palju.

Jätkuvalt küsimus: mis mootor, mis läbisõit?
20:30 25.05.2017
jklj (registreerimata)
no tänapäeva autol ei saagi midagi nii olulist nagu turbo katki minna kasutaja süül, sest auto kaitseb ennnast ise tänapäeval ja seda ka tootjad ja müüad räägivad. läheb lihtsalt vearezhiimi ja üle 2500rpm enam ei tõuse
talla kasvõi kahe jalaga
pidurit ja gaasi korraga
ammu oleks aeg tarbijakaitse ja kohtu kaudu asju ajada sellisel puhul.
21:23 25.05.2017
FAG (registreerimata)
Siin on ju Skoda seisukoha võtnud, et nende viga. Ega keegi kasutaja süül riknenud osa garantiikorras vaheta. Ilmselt peab õlitusega midagi pahasti olema ja see poleks küll esimene VAGi mootor...
21:34 25.05.2017
Seda et (registreerimata)
Ma just mõtesin et mis selle inimese kupli all küll on kes väidab et küll ise lõhkusid turbo ära.
Kas midagi jaburamat saab veel väita?
See et Volkswagenil on tõsised kvaliteedi probleemid mind küll ei üllata.
22:12 25.05.2017
Remondikas (registreerimata)
Need 1.2 ja 1.4 TSI mootorid ongi ni õnnetud.Remondimeeste suurimad kliendid täna.Kui sellise mootoriga isend sisse tuleb, saab arvestada koheselt ca 1000.- arvega. :)
07:12 26.05.2017
ja1234 (registreerimata)
mul oli 1,6 MPI ilma turbota mootoriga, see pidas hästi aga kõik muu lagunes, tõeline kaiff oli peale maha müümist
08:11 26.05.2017
karvanejakole
Lahe vaadata, kui mingi koomik trollib siin, edasi on suur saladus ja kõik on leilis. Iga aasta turbo ON KASUTAJA VIGA, rääkigu tatipritsijad mida tahes, lihtsalt esindusel ei õnnestu seda tõestada ja lähevad lihtsama vastupanu teed.
11:48 26.05.2017
karvaselejakoledale (registreerimata)
Aga vähemalt on elu käima tõmmatud :)
Huvitav jah, kod. Aivar ei maininud isegi, millise mootoriga tegu (diisel, bensiin).
Aga kod Remondikas siiski on selgeltnägija ja saab lennult aru, et tegu 1.2 või 1.4-ga :D
Kes see ikka nalja teeb kui ise ei tee.
17:44 26.05.2017
FoFocus (registreerimata)
Kui palju see turbo remont bensukatel ja diislitel siis maksab kui saladus pole?
19:48 26.05.2017
ja1234 (registreerimata)
mis ime kohtlemist see turbo siis tahab kui ütled, et "turbo ON KASUTAJA VIGA", no mis viga siis kastaja saab teha, sellega peaks ikka koduperenaised ka kulgeda saama, et iga aasta vahetama ei peaks.
22:30 26.05.2017
Jfjfsjfjjc (registreerimata)
Ei taha see turbo mingit ime kohtlemist. Siin ennegi teemasid olnud, kus ime teoreetikud mõtlevad saasta välja ja enamus usuvad. Õli ilusti vahetad, tulipunaselt välja ei sureta, -30 lapatsit kohe põhja ei vääna, mingeid ära ja pealevoolu takistusi pole, siis ei juhtu nendega suurt midagi. Muidugi osad tootjad teevad vähe kehvema turbo, mis tänapäeva imepisikesete ja suure rõhuga sõitvate aparaatide peal hirmus kaua ei kesta, aga 100 000 peaks ikka ära tulema. Madala rõhuga pillil võiks ilusti 300-500k kesta nad.
09:44 27.05.2017
.............. (registreerimata)
Rumal inimene võib fööni väga kergelt ära lõhkuda. Paarutatakse, ei lasta jahtuda, talvel antakse kohe pauk peale. Lisaks meie ülipikad õlivcahetusvälbad mis on mõrvarlikud mootorile.
11:00 27.05.2017
AntiOpel (registreerimata)
Eks nende uute turbokate hädad saavadki peamiselt alguse ülipikkadest hooldusvälpadest. Meie kliimas 30 000km ühe õliga lasta...no iga vähegi mõtlev inimene saab aru, et see on liiast. Kusagil Kesk- või Lõuna- Euroopas, miks mitte. Aga meie vahelduvates temperatuurides jne...no ei.
11:26 27.05.2017
to siidiuss jm (registreerimata)
Turbost
Teie teooriad pärinevad 70.-80 a. turboautodest, tänapäeva vesijahutusega turboautol ei pea midagi ootama käivitades/välja lülitades. Talvel külmaga muidugi tuleb soojenevat mootorit hoida. Katsuge end moodsamate mootoritega kurssi viia. Skoda mootorid on paras katsumus, turbod lagunevad, TSI õlikulud, lagunevad DSG-d j auut e1,4TSI kettajamid hakkavad kõik 150 tkm pealt lendama, varsti esimestel 150 000 ees, siis siin foorumis läheb lammutamiseks..
11:35 27.05.2017
nojah (registreerimata)
ikka nõuk. aegne mentaliteet, et inimene on rumal ja tootja on üle kõige.
Inimene sõidab ühe turboga 500tuh ja teine samasuguse kasutsue juures lõpeb juba 200tuh peal.
18:12 01.06.2017
ennekuulmatu (registreerimata)
22:02 01.06.2017
v_ (registreerimata)
Seatil on Seati mootor. Skodal on Skoda mootor. Selliseid kilde tuleb haritud eestlastelt pidevalt suust. Hämmastama paneb. Üks küsis kas ma olen hulluks läinud kui ma ütlesin, et tema Nissanil on Renaulti diisel. See olevat ju jaapani auto. Tõsimeeli on keskmine eestlane täielik tehnikavõhik ja elab miskises omas maailmas. Aga suurepäraselt armastab vaielda ja targutada. Metsarahva värk!
23:03 01.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
A sellest hindamisest mai saand hästi aru. Škoda hindas tema vana Loxuse niiväga kõrgelt, et kutile ei mahtunud hinge nii suur pakkumine vist, solvus ja hakkas asju loopima...

Muudetud 2.6.17 08:23

07:52 02.06.2017
marita57
Kui jätta kõrvale suures koguses offtopicut Mazdast, Hondast ja Subarust siin Škoda foorumis, siis nüüd tundub, et ongi õige aeg käes Škoda ostmise eest hoiatada.

Keskendumata sellele, mis autot oli hinnata vaja, on see lugu imehea illustratsioon valedele, mida klientidele-tarbijatele iga päev suure turunduseelarve juures välja paisatakse. Ikka ostke oma pruugitud auto esindusest ja müüge oma pruugitud auto esindusele. On kindel ja turvaline. Ja kui pruugitud auto eest muud ei saa, siis peksa ikka saab.

Jään väga suure põnevusega ootama, kuidas reageerib Møller Auto kogu sellele jamale.
08:02 02.06.2017
........ (registreerimata)
Olen käinud ka mõnes esinduses uusi autosid uudistamas ja ausalt öeldes mingit positiivset fiilingut sealt ei ole saanud- kuidagi tuim suhtumine, kohati natukene üleolev. Ainus, kus oli meeldiv müügimehega juttu ajada, oli Renaulti ja Citroeni müüjate juures, aga ehk see vaid nende konkreetsete kohtade puhul, mõnes teise linnas ehk jälle teistsugused müügimehed.
Aga VAGi juurde küll ei lähe- viimasel ajal liiga negatiivne aura nende ümber hõljumas.
08:39 02.06.2017
dopingudima (registreerimata)
To: marita57
Vaadates teie varasemaid postitusi, siis oleks teil vast aus ka öelda et olete tegev selles teises pooles, ehk siis kasutatud autode müügiga :)
08:43 02.06.2017
marita57
Ei, ma ei tegele ei uute ega ka kasutatud autode ei ostu ega müügiga. Olen lihtsalt autoomanik nagu sajad tuhanded eestimaalased. Ei tasu spekuleerida.
Pealegi pole mõtet foorumis isiklikuks minna.
09:05 02.06.2017
Sirkel Gey (registreerimata)
Vata nendes esindustes kus müüakse lagunevaid ja ebakvaliteetseid autosid ongi personal juba ükskõikseks muutunud sest rohked garantiijuhtumid (dsg, tsi) ja klientide räuskamised on esinduse personali närvid ära söönud ja nad on pigem passiivselt kaitsepositsioonil ja puhkavad laua taga arvutis närvi sest see pidev jama on neid frustreerinud ja kalestanud. Teine asi on see, ega müügimees ka päris loll ei ole, ta näeb omast kogemusest kellest on ostjat ja kes niisama kiibitseb.

Olen ka täheldanud et töökindlaid autosid müüva esinduse personal on palju rõõmsam ja osavõtlikum.

Nüüd mis puutub selle Lexuse venna suhtumisse, siis arvan et vend käis enne sellesse kohta minekut oma autot pakkumas mitmes-mitmes erinevas autosalongis ning igal pool pakuti tema ära pruugitud liikuri eest talle ebasobilikku hinda ning lõpuks proovis Skoodas müüa oma saani aga kui selgus et seal ka ei maksta talle piisavavalt väärikat tasu, viskas Lexuse mehel kaane pealt ära.
Samas jälle egas esinduse kasutatud autode müügimees ei ole ka rumal, ta teab ka ikka omast kogemusest et inimesed ostavad aastaarvu ja millise esinduse juurdehindlusega selle auto maha saab müüa. Auto24 mudelipõhisest keskmisest ja ja kõrgemast hinnatasemest ei lase isegi mina ennast morjendada, sest neis hindades on ikka omajagu õhku sees. Sellepärast vaatab ka müügimees madalamat mudelipõhist hinnaskaalat. No ei ole normaalne kui auto hinnaks kuulutuses pannakse a la´ 18 000.- ning alla punaselt soodushinnaks 7900.-. Kahjumiga kauplevad või maksavad peale et autost lahti saada?

Inimesi on erinevaid, mõni on valmis maksma 10 aastat vana ja ribadeks sõidetud luksklassi auto eest ka 25k.
10:46 02.06.2017
v_ (registreerimata)
Kuna mul on vahel 3 autot või rohkemgi ja need keskeltläbi 2-5 aastat vanad. 5 aasta vanusena müün reeglina auto maha. Siis just nende 5 aastaste autode müük on kõige keerulisem. Eriti kui tegu on ökodiisliga siis on täiesti kummaline, et isegi kui kuulutuses on, et ei soovi vahetada siis tuleb kõnesid või meilipostkasti kirjasid, sõnumeid kus pakutakse vahetust. Kõik autode vahetajad on aga ülisarnase mustriga. Nende autod on vanemad ja nende autod on kuulutustes hästi ülehinnatud. 99% luksusautodega tegu. Ameerika autode omanikke on ka palju. Enamjaolt ongi autod sellised väga kahtlaselt vähelevinud. Näiteks viimati ei jätnud mind rahule Landcruiser 100 omanik. Käis nagu uni peale, et vahetame ära ja vahetame ära. Kui alguses tahtis minu 10 tonnise auto vahetuse eest veel mõned tonnid peale saada siis lõpuks oli rahul ka 1:1-le vahetusega. Olenemata sellest, et kogu aeg olen keeldunud. Enamjaolt on selliste autode omanikud noored nagad ja neil on mingi omamoodi müstiline maailmapilt. Nad ei saa isegi siis aru kui ütlen, et müü oma auto maha ja tule osta minu oma kui soovid. Aga ma ei soovi vahetada. Ma ei ole elus ühtegi autot vahetanud (pidanud üle 30 auto) ja ma ei saa aru mis kuidas tänapäeva noored soovivad vahetada autot nii autosid nagu sokke jalas.
10:57 02.06.2017
elu näinud (registreerimata)
ega nad ainult autosi sedasi vaheta vaid naisi ka
11:10 02.06.2017
djfkfd (registreerimata)
Skodal ongi skoda mootor ja seatil seati mootor ja nissanil nissani mootor. See kes ja kus selle mootori valmistanud või välja töötanud on, ei mängi ju mingit rolli.
15:02 02.06.2017
AntiOpel to djfkd (registreerimata)
Ja Chevolet Aveo oli ju ka tegelikult Ameerika auto, onju...

Volkswagen, Audi, Seat ja Škoda- see on Volkswageni Grupp ja nad kasutavad kõik ühesuguseid VW mootoreid. Täpselt samamoodi, nagu Nissanil on dCi mootorid Renault´toodang. Kui keeruline seda mõista on? Autokaugel inimesel ilmselgelt on see tundmatu maa, aga natuke uurides pole raske aru saada, et autotootjad teevad kulude kokkuhoiu nimel koostööd. Lisaks mootoritele jagatakse ka muid sõlmi.
21:06 02.06.2017
djfkfd (registreerimata)
Maailm ei koosne ainult autondusest. On olemas ka näiteks keeled ja filoloogia jne
Kui ma ostan poest octavia ja avan kapoti siis vaatab sealt mulle vastu skoda märkidega mootor. Kui siis võtan selle mootori maha ja tõstan sinna asmele golfilt võetud mootori siis võin öelda et skoda peal on vw mootor, kuid ei ole vale ka edasi väitta et seal peal on skoda mootor, sest vaadelda saab autot üldise komplektina
Kui aga seesama vahetatud mootoriga octavia sõidab linnavahel siis kõigile kes mootorivahetusest midagi ei tea, on seal ikkagi skoda mootor.
22:24 02.06.2017
Ojeee (registreerimata)
Füüsiline noomitus klienditeenindaja poolt polnud ka õige käitumine Skodas, olenemata sellest, mille peale nooruke solvus või lõugas.

Mootoridest nii palju, et prantslaste toodangut kasutavad Mercedesed, BMW-d näiteks. Neid mootorite ristkasutusi võib siia veel tuua, sest mitmel brändil on samad omanikud.

*Renault mootor K9K 846 / OM 607 DE 15 LA kasutab MB oma mudelitel Citan, A, B ja CLA. Neil on äge tähis mootoritel 180CDI. Nissan ja Renault on omavahel seotud, siis Nissanitel on Renault mootorid peal.

*PSA grupp ehk Peugeot ja Citroen tegid koostööd BMW-ga, kus arendati viimaste põlvkondade turbomootoreid, kuid koostöö lõppes, sest üks tahtis ühtmoodi arendada ja teine teistmoodi edasi.
00:52 03.06.2017
turbojänes (registreerimata)
Ei tee see külm mootor turbole midagi. Ma pole elusees mootorit soojendanud. Ka talvel mitte. Pühin lume ära, istun autosse, panen mootori käima ja umbes 10 sekundi pärast hakkan sõitma. Paarikümne aastase staazi juures null proleemi mootoritega. Viiamased neli aastat turbomootoriga. Ostes oli ls. 300k, hetkel 400k ja usun, et sõidab veel 100k ilma probleemideta.
Konks on selles, et meie kliimas tuleb autol nii sügisel kui ka kevadel õli vahetada. Kui see tehtud, siis ei lenda need turbod ka kuhugi.
09:22 05.06.2017
maaks
Füüsiline noomitus inimesele kes plaanis Toyotat Škodaks vahetada oli täitsa omal kohal :-)
djfkfd lihtsalt trollib, ärge pange tähele.
10:16 05.06.2017
haks_ (registreerimata)
OT:
_Kui ma ostan poest octavia ja avan kapoti siis vaatab sealt mulle vastu skoda märkidega mootor._

Ma soovitaks siis korra seda skoda kapotti avada ning vaadata, mis seal all on.
Minu (küll suhteliselt vanal) skodal on kapotiall ainult kaitse-plastikul suur skoda märk, ülejäänud mootoriplokk (1,6 bens) ja muud seadmed kannavad kõik VW/Audi märke ja logosid, skodast pole haisu ka mitte.
Mootorit vahetatud pole, esindusest ostetud masin, esimene omanik.
11:24 05.06.2017
skoda11111111 (registreerimata)
Mul ka Skoda turbomootor 1.4TSI.
Pole veel kordagi turbot vahetanud, 170tkm on kellal. Kasutan Parimat õli ja hooldused alati õigel ajal tehtud.
Kui mingit odavat õli kasutada, siis võib küll turbosid lennata, aga see rohkem omaniku viga:)
18:38 06.06.2017
actions
Millist mootorit valida nüüd uuele superbile, ehk keegi teadjam mees teab soovitada?
00:47 10.06.2017
seda et (registreerimata)
Turboga Skodat mitte osta!
Võimalusel osta Toyota.
08:19 10.06.2017
ja1234 (registreerimata)
DSG automaatkastiga skodat ka mitte osta, nendel on need eriti nigelad, audide jaoks on vw lausa tugavamad DSG teinud, et vastu peaksid.
12:07 10.06.2017
loorkkk (registreerimata)
2015 alates ongi dsg d tugevamad. ja tsi ketiprobleemid ka peaks lahendatud olema.
20:29 11.06.2017
ja1234 (registreerimata)
2015 alles hakkavad järelturule jõudma, eelnev kõik on õnneloos siis, aga turbo kohta ei maini sa midagi
23:26 26.02.2019
Aivar2222
Paljud küsisid mis oli Skoda mootoriks.Mootor oli 1,2 l turbo bensiin.
08:53 27.02.2019
81kW (registreerimata)
1,2TSI ongi vale valik octaviale. Ilmselt seal pole viga mitte turbos, vaid hoopis kasutamises. Suurele autole, kus terve pere vagunis laulu lööb, pakiruum on kapsapäid suvilasse istutamiseks täis löödud, katureraamidel kohvrid nädalavahetuse riietega ning maanteel veel möödasõidu vägistamine ning lõpuks lähtumine, et kui tehas on näinud ette hoolduse iga 15 000 km tagant ja ma siiski venitan täpselt nii kaua kuniks kell kukub, siis reaalselt ei saagi ükski asi kesta. Nagu öeldakse, et loll suudab lauajupi ka ära lõhkuda.
Meil on peres olnud kaks 1,2 TSI (77 kW ja teine 81kW) mootoriga autot (mõlemad skodad). Tõsi küll oluliselt väiksemad (Fabia) ja sinna on see mootor paras. Ei toimu vägistamist ning pole olnud tõesti muud kui kord aastas esinduses 180€ välja maksta hoolduse eest. Tõenäoliselt minu viga, et ära lõhkuda ei suutnud. 77kw motoga sai sõidetud 94 000 (5 aastat) ja reaalselt polnud seal mitte mingit probleemi ka uuele omanikule (sõidab tänaseni). Teine sai küll varem realiseeritud, kuid vajadusega suurema pakiruumi järgi.
Ehk siis jutt, et turbo kehv, on lollus. Eks praaki ikka liigub. Esimesel Fabial vahetati ka tehase tagasikutse alusel mootorikett, sellepärast siin lajatama hakata kohe ... ?
Ma pigem otsiks probleemi tihendist istme ja rooli vahel. 99% juhtudest on viga seal.
15:50 28.02.2019
octavia 1.2TSI 77kw (registreerimata)
Minu autol lendas turbo 30tuh läbimisel. Siis müüsin auto maha. Aga auto sai vatti ka kohe alguses - sai mindud eurotripile paar päeva vana autoga ja eks seda kiiremat sõitu sai usinalt tehtud.
11:19 07.03.2019
coke
Enda poolt võin sellele jubedusele veel lisada 2013a skoda oct 1.6 77kw tdi dsg. Garantii ajal vahetati autol kolm käigukasti sidurit ja ûks mehhatroonika plokk

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.