Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MONDEO MK2 KÄSIPIDUR

08:45 21.11.2017
mondeomees11
Mondeo mk2 käsipidur
Tere, oleks selline küsimus kuidas ja mismoodi saab pingutada 96a luukpäral mondeo mk2 tagumiste ketaspidurite korral käsipiduri trosse ? Seal on vist mingi automaatne pingutus süsteem sadula sees ?? Salongist kangi juurest ei pidavat saama..ise ei kinnita sellist väidet pole näinud aga kui keegi on sellega tegelenud siis andku märku...
09:44 21.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
ketas on täiesti roostes ja kulunud, klotse ei paista ka enam järgi olema, ilmselt on sadul või kolvid kinni ja loomulikult ei tööta ei sõidu ega seisupidur. tee enne pidurid korda ja siis hakkab ka kässar tööle. sellist pilti on kole vaadata.
10:06 21.11.2017
td (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Vaga ammu vahetasin sellisel trossid ja regull oli ikka kangi juurest nagu enamusel. Loogika tuleb appi ehk. Pidurid vaja ikka taielikult korrastada ja uued osad osta.
10:45 21.11.2017
Mahno3 (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Siin pole midagi reguleerida - need pidurid vajavad alustuseks remonti. Kui sõidupidurgi ei suuda roostet maha lükata, siis mis sa sellest seisupidurist ootad?
13:34 21.11.2017
stammer (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
polegi ammu nii koledat vaatepilti näinud. Kas see on sõitev auto???
14:17 21.11.2017
salvokas (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Kaldun arvama et tegemist on seisva autoga, mida tahetakse sõidu/korda saada.
14:46 21.11.2017
asdfg1234 (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Visuaalselt kettad veel täitsa pandavad sest rant ei ole sügav. Klotsid on küll kaua peal olnud roosteastme järgi kuigi sadula ja klotsi vahe on väike siis kui seisev auto siis kolvid kinni. Mõõda ketta paksus ära ja klots pane uus sest nad nagu nii pudidad isegi kui paksust veel on.Pidurivoolikud vaata ka üle. Silindrid liikuma ja tuld.
15:32 21.11.2017
Mahno3 (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Kettad mõõdetakse supleriga üle ja võrreldakse etteantud miinimumpakkumisega.
15:44 21.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
mida sa sest roostekäkist mõõdad. uus ketas 20€, klotsid samapalju ning võid end turvalisemalt tunda. pole mõtet porri teha ja liiklusesse ronida sellise käkiga,
15:47 21.11.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
15:58 21.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
vahet pole mida suvalised selgeltnägijad räägivad. ülevaatusel öeldakse ära, mis korras, mis mitte.
17:29 21.11.2017
joppenpuhh (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Mõni tohman vahetab (ja neid on palju) koos piduriklotsidega iga kord ka kettad. Ega kettad savist ei ole et ühe komplekti klotsidega ära kuluvad. Paar-kolm komplekti võiks ikka vastu pidada. Tuleb ära mõõta sest on miinimum paksus ketastel ette nähtud. Seisnud klotsid mädanevad pudisevad küll ja soovitav vahetada. Kui kässari regullimisega hakkama saab siis saab ka uute ketaste külge viskamisega hakkama õigel ajal. Igal klotsivahetusel taotakse ketastel roostes rant maha aga siin pildil on näha et aimatav vana rant ei ole sügav. Igal juhul üle mõõta ja siis tegutseda mitte kohe eurosid tuulde hakata viskama. Ketas on näha et sile ja mitte sooniline ja pragune. Lihtsalt mingi seisurooste on peal.
18:14 21.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
ja siis halatakse, et turul on müügis lagunenud raiped... loomulikult on, kui sellised s.tategemise soovitajad foorumites laiutavad. kui tahad selle autoga ise sõita, tee korralikult korda, mitte ära hakka 20€ kokku hoidma ning haamriga mingeid roostes servi taguma. jobukari igasugu ketta haamritega toksijad.
18:30 21.11.2017
joppenpuhh (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Eelmine kuulub ka nende tohmanite hulka? Ketas on küll kuluosa aga mitte enneaegseks ära viskamiseks.
Kettale on ette antud miinimum kulumispiir. Ei ole mõtet loodust saastada korras ketaste ära viskamisega.
19:09 21.11.2017
63amg (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
keegi ei saastagi loodust! sulatatakse ju ringi!
19:24 21.11.2017
joppenpuhh (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
No uute ketaste tootmisega ka saastatakse keskkonda. Aga milleks korras asja ära visata ei mõista. 2x20€ on vana Mondeo omanikule ka raha ma arvan. S8 mehed on rikkad nemad võivad keraamilisi kettaid koos klotsidega vahetada iga kord. Vahetaks siis kõik korras andurid ka mootoriruumis ära igaks petteks koos ketaste ja klotsidega?

Üks näitaja muidugi on mille puhul ketas võib küll mõõdus olla aga kui jahutusribid on õhukeseks roostetanud ja ketas pidurdades on nii öelda "kummist" ja annab järgi. Aga selleks peab juba kettal ka pragu olema et see effekt tekiks.
21:20 21.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
2x20 korras piduritele on raha, aga paagitäis kütust, mis kallim kui 2x20, on odav? sõidad poollagunenud ja liiklusohtliku autoga, sest raha vähe? idiootlik mõttemaailm. selle pildi järgi pole võimalik selle ketta seisukorda 100% hinnata, aga seda roppu roostehunnikut vaadates on selge, et elulooma pole sellest kärust enam ammu olnud. kui ta ka on osalenud liikluses, siis sellise s.taga koos ma liigelda ei taha- krt teab, mis seal esisillas või mujalgi toimub. ilmselgelt selle pildi postitaja ei jaga autodest mitte halligi.
22:11 21.11.2017
joppenpuhh (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Kulla lumehelbekesed ei ole mõtet üle muretseda. Te olete miljonäride põlvkond ostke kohe uus esisild. Hoia pikivahet ja ära kihuta ning sa ei lohise sellele Mondeole sisse.

Meie teiega sõidame uute autodega aga Mondeomehel on raha vähe ja tahab ka elust rõõmu tunda ja pruudi sõitma viia.
23:56 21.11.2017
td (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Uskuge, taolisi roostes veermike liigub rohkem kui uks..tanapaeval ei tea enamus auto tehnilisest kuljest midag voi teised kes teavad aga neil suva.Tuupiline pereema lahebki siis remonti kui auto ei liigu enam. Siin foorumis ongi rohkem autohuvilised,pereemad ilmselt siia ei satu.
01:33 22.11.2017
Marko
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Seal ei paista midagi halba ju. Peab veenduma, et kolb liigub, et liugurid liiguvad ja siis tegelikult võiks kõigepealt vanade klotsidega proovida, et kuidas kettad ajahambale vastu pidanud on. Kolvi tolmukate näib terve, võimalik on, et liigub ilusti. Liuguritele tiba määret ja sõitma. Kui kõik toimib ja kettad läikima on hakanud, alles siis uued klotsid ja käsipiduri uuring.
Klotside vahetusel ketta servalt roosterandi mahatoksimine ja vajadusel käiamine on tavaprotseduur, selle kallal norida pole mõtet. Sirgete, nõutava paksusega pinnaroostega ketaste minemaviskamine on raiskamine. Muidugi ka asjatu reostus, nagu siin eespool kirjutati.

Muudetud 22.11.17 01:35

06:52 22.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
mis krdi reostusest te siin jahute? metalli kokkuostust olete midagi kuulnud? ümbertöötlemisest olete kuulnud?
09:37 22.11.2017
VL (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
A seda oled kuulnud, et uut ketast ei valata sulle kuusakoski õuel ja igasugune tööstus (ka ümbertöötlemine) kulutab iga vidina peale üüratutes kogustes kütust, vett, elektrit jms?
09:45 22.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Tõesti või? Siis lõpetan küll oma autode remontimise ära, sest loodus on tähtsam kui isiklik heaolu.
10:51 22.11.2017
Mahno3 (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Rääkige siis mulle, eksperdid, mis selle roostes malmkettaga täpselt juhtub, kui paksus on lubatu piires ja pragusid pole? Vastan: midagi ei juhtu. Klotsid lihvivad ketta esimese mõnekümne kilomeetriga läikima ja kõik.

Loomulikult tuleb liikuvad pinnad puhtaks teha, soovitavalt rellaka otsa käiva terasharjaga. Natuke vasemääret ka ja on töötav lahendus olemas.

Ranti ei ole hea haamriga pekstes eemaldada, mõistlik lihvketas rellaka otsa ja käid serva üle.

Klotsid tuleb jah uued panna, seisnud klotsil pole seda pidamist ja esineb ka seda, et kate tuleb lahti.

Silindri liikuvuse üle ma ei spekuleeriks, eriti kui pidurivedelikku pole kunagi vahetatud, pole ka üllatav et terve kummikatte all on kinnine silinder.
11:04 22.11.2017
........ (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Üldiselt ootaks teemaalgatajalt tagasisidet, mis tehtud sai. Spekuleerimine siin ei oma mingit mõtet. Üldiselt on roostega selline lugu, et mikropragudes ta vaikselt areneb ja sööb pragu suuremaks kuni töö käigus lõpuks miskit pudeneb. Viimasel nädalal olen leidnud tee pealt kaks erinevate autode keerdvedru juppi- mõlematel on näha mikroprao ning rooste areng umbes kolmandikuni või veidi vähem ning siis toimus murdumine.
14:41 22.11.2017
tormoz perestroiki (registreerimata)
Re: Mondeo mk2 käsipidur
Sellel autol on tagapiduri kolvid pööratavad. Kolvi sees on sisekeere ning läbi väliskeermega poldi lükatakse käsipidur peale. Vaata et kolb pöörleb. Lahti tuleb keerates. Vajadusel vaheta kolb ära kui on kinni korrodeerunud. Uued klotsid, ketta randi käiamine ning kokkupanekul keerad kolbi niipalju välja, et ketas mahub täpselt klotside vahele ära. Siis hakkab kässar ka toimima peale mõnda jalgpiduri vajutust, mis viib klotsid kettaga liibumisse. Ise panin kunagi töötava romula sadula, kuna nii oli lihtsam.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.