Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: GARANTII KÜSIMUS

11:43 25.02.2018
mina38
Garantii küsimus
Tere, kui ostan mersedese eestist, mis toodud saksamaalt ja veel garantii ajaga, kas eestis ka see garantii kehtib? Ja kas vajadusel teostatakse ka garantiiremonti eestis ?
11:57 25.02.2018
ziim
Re: Garantii küsimus
Loomulikult kehtib.
14:55 25.02.2018
No vot (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Seda tuleb ikka esindusest küsida vin koodi alusel, peale vaadates ja ainult aastaarvust lähtudes on seda võimatu öelda.
15:07 25.02.2018
No vot (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Kui garantiiga kõik ok ,siis pole muidugi vahet kas käid saksas või meil volitatud esinduses hoolduses või garantii remondis
09:20 26.02.2018
Kahjuks nii (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Ei ole ülemaailmne garantii, selles riigis kus auto esmane registreerimine on tehtud, seal on ka garantii. Ei laiene Eestisse, garantii on, aga vudinal sinna riiki, kus auto registreeritud.
10:28 26.02.2018
Fritsu46 (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Eelmisele... see võibolla kehtib riisirakettidele. Mersud, audid, volkarid, skodad, volvod kehtib ülemaailmne :)
11:03 26.02.2018
Navara3000 (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Küsimus võib tekkida kui ostad USAst 100tuh miili ja nelja aastase garantiiga auto ja samal ajal siin müüakse 100tuh km ja kolme aastase garantiiga.
Subarul, Toyotal, Mazdal on küll garantii üle Euroopa ja garantiiajal oli ka kõigil üle Euroopaline tasuta autoabi(pole oma autoga Austraalias käinud). See pole mingi jutt, et garantii kehtib ainult esmareg riigis.
11:17 26.02.2018
v6sa
Re: Garantii küsimus
Mercredese Mobilo võiks kehtida üleeroopaliselt, kui eelmised omanikud ei ole just üle lasknud. Silberauto oskab seda VIN alusel öelda.

Tasub hoida hooldusajalugu korrektne, sest Mobilo raames on ka hiljem hinnalisi tükke hüvitatud.
12:29 26.02.2018
asddsa11 (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
kindlasti peab silberist VINi järgi uurima, sest auto võis olla avariiline vms ja garantiid võeti maha
13:47 26.02.2018
AntiOpel (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Euroopast uuena ostetud autodele kehtib üle-euroopaline garantii ühtmoodi kõikjal, vahet pole, kas ostad selle Eestist, Poolast, Itaaliast või Hollandist. Kodanik kahjuks nii võiks end asjaga kurssi viia enne seletamist.
Honda pealt näide- selge punkt garantii kohta. Auto garantii kehtib 3a/100 000km üle Euroopa. Ja kui Saksast ostetud garantiilise autoga midagi juhtub, siis ei pea sa seda autot viima Saksamaale vaid võid rahus pöörduda Eesti esindusse.
Muidugi, enne ostu ei teeks paha esindusest üle küsida garantii kehtivus, sest on olukorrad, mis garantii katkestavad (näiteks vahele jäetud hooldus).
Avariilise auto korral, kui keretööd tehakse esinduses, siis keregarantii jätkub ikka edasi (kogemus sellega). Muidugi, kui kuskil suvalises garaazis teha, siis mingist garantiist juttu pole. Enda seljataguse kindlustamiseks võta VIN ja küsi esindusest garantiide kehtivuse kohta.
15:11 26.02.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Lastel koolivaheaeg.....?
Et kui mina38 ostab auto meie geniaalsete autoparseldajate käest, kes ka teadupärast oma kuulutustes garantiid pakuvad, siis saab ta ju garantiilise auto, või kuidas!?
15:55 26.02.2018
AntiOpel (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Tundub, et jokkvärk ongi see laps, kel vaheaeg on või istub haigena kodus...
Kui nn parseldaja pakub garantiid, siis tuleb alati veenduda, mida ta selle garantii all silmas peab. Ilmselgelt tuleb teha ka vastav leping, millega müüja võtab kohustuse autot garantiikorras remontida. Suure tõenäosusega kodanik mina38 siiski ei osta autot parseldajate käest. Või kui ostabki, vaevub ikkagi minema esindusse ja kontrollima tehasegarantii kehtivust.
20:12 30.04.2021
nõnnamuudu (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Siin on Mobiloga ka pidzikene jama, mitu head aastat tagasi võeti EU-s vastu otsus, et auto garantii ei sõltu hooldamisest firmaesindudes, garantii peab kehtima korralikus töökojas tehtud hoolduste puhul.Minu kogemus oli, et hooldasin aastaid Silberautos, oli Mobilo ka ja siis üks kord käisin teises soliidses firmas, mis ainult Mersudega tegeleb Ja auto käima ei läinud ühel päeval, helistan silberautosse ja sealt öeldakse, et te olete ühe hoolduse mujal teinud, nüüd Mobilo garantii läinud. Olen kindel, et see oli nende poolt korralik sigadus ja ebaseaduslikkus.Oli põhja all massijuhtme kontakt oksüdeerunud.
21:57 30.04.2021
Natuke midagi tean... (registreerimata)
Re: Garantii küsimus
Tingimusteta Mobilo kehtib MB sõiduautodel neli aastat alates esmaregistreerimise kuupäevast. Edasi pikeneb hooldusest hooldusesse, kui käid volitatud esindaja juures. Kui vahepeal kusagil mujal, siis on täpselt see, mida kirjeldad. Kui järgmise hoolduse teed jälle volitatud esinduses, siis Mobilo hakkab uuesti kehtima ja kehtib kuni järgmise hoolduseni jne. (mitte segamini ajada keregarantiiga, kui seal oled patustanud, siis keregarantiiga saab vaid korra sõiduki eluaja jooksul taasliituda)
Milles Siber siis Sinu arust eksis?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.