Mootorsaanid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SOOV OSTA LUMESAAN.

12:07 25.02.2018
ellekas5
Soov osta lumesaan.
Tere.Soovitage asjatundjad kasutatud saani.Soov oleks matkasaan.hinnaks kuni 3000.-.Mis oleks vastupidavamad.Kui suurte läbisöitudega on mötet vaadata?
14:38 25.02.2018
Sull12
Re: Soov osta lumesaan.
Ei pretendeeri absoluutsele tõele, vaid omad kogemused:
Teises teemas mainitud marke võid julgelt vaadata, ehk Ski-doo, Lynx, Yamaha, lisaks ka nt Polarise IQ touring seeria. guugeldades on võtmesõnaks touring.
Sellise hinnaklassi ehk kasutatud/vana saani ostul oleks plussiks, kui 2taktilisel on õli ja bensiini segamine elimineeritud, ehk siis segad ise kokteili valmis. Kuna aastataega need süsteemid muutuvad suht ebatäpseks, piisavalt saane kokku lastud, kuna liiga lahja või siis sõidad suitsupilves, kuna liiga palju õli. Osadel selle süsteemi ise nullimine maksab haiget hinda.
Läbisõit ei ole üldse määrav, nende masinate puhul sõltub kõik ainult hooldusest. Mu enda summitil on juba 10000km ees, see aga tähendab, et iga teine hooaeg on uued kolvid, üle aasta amortide tihendid ja uus gaas ja uued vedrud, lisaks alusvankri lõtkude kontroll jne. Saan on võimalik sõita 1000km-ga utiiliks. Läbisõit ei näita midagi.
Saan ise võiks olla pikk ja teine iste vajadusel eemaldatav. Leidub palju nn matkasaane, mis on täpselt nii lühikesed, et tagaistuja istub juba lindi tagaotsas.
Samuti lindilaba/kamm võiks olla min 1'' ehk 2,5cm, hea kui saaks juba 1,5 ja ülespoole. See on aikuke asi, mis sind lumes edasi veab. Parkmetsas rajal sõites pole jällegi nii oluline.
Ostes muidugi jälgi variaatori ja mootoriseibide paralleelsust, vanematel saanidel võivad need tänu mootoripukside mittekorrasolekule olla juba nihkes. Millest ei saa aru nii 100 ja 500m kaupa sõites, aga kui ükskord lumme korralikult kinni jääd või lähed kuskile väljapoole pikemale matkale, siis sööb rihma väga kiirelt ära.
Ja muidugi erinevatel tootjatel on sõiduasend ka väga erinev, mis muidugi matkasaanil rahulikult sõites ei mängi rolli, aga erinevused on suured. Aga kahjuks pole saani ostes teha proovisõite nagu autoga. Valik Eestis olematu.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood