Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: VÄLJALASKEL KESKMISE PAUNA EEMALDAMINE.

11:44 15.06.2018
allikar
Väljalaskel keskmise pauna eemaldamine.
Kas võib keskmist pauna eemaldada ja asendada toruga.
12:23 15.06.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Väljalaskel keskmise pauna eemaldamine.
Eelsummuti asendamine toruga ei ole lubatud kuna selline muudatus fikseeritakse ülevaatusel https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1040/5201/8016/MKM_2704
2018_m23%20lisa%204.pdf#
6.1.2.5 - Sobimatu parandamine või muutmine = OV
20:48 15.06.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Väljalaskel keskmise pauna eemaldamine.
Võid küll! Võid ka tagumise ära jätta (krossiauto) ja toru kasvõi otse üles viia (romuralli?) või üldse ära jätta (põllukross). Seaduslikel krossidel on sellel juhul piiratud ainult müratase. Ja nagu Mait juba ütles: tänavalegaalne ülevaatus ei tule kõne alla!


12:47 16.06.2018
.................... ..... (registreerimata)
Re: Väljalaskel keskmise pauna eemaldamine.
Jutt on ülevaatusest, mitte põllu või romurallist. Põllul sõida millega hing ihkab ja tee mis ahad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.