Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUS

15:23 04.10.2018
smit21
Tehnoülevaatus
Küsimus millised rehvid ja velje on lubatud all? Ford expolter 4,0 121kw 1994.a.225/70R15 Kas teisi rehve ja velgesi ei ole lubatut kasutada.
11:12 05.10.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatus
Rehvide lubamise kohalt saate kõige õigema infotmatsiooni autoesindusest. Kui Maanteeameti infobaas annab ainult ühe rehvimõõdu ja auto kerel ei ole leitav andmesilt mis lubab teisigi rehvisid siis lubatakse kasutada andmebaasi "Autodta" millest loen välja, et Ford Explorerile pakutakse veel lisaks Teie kirjutatule veel 225/70R16 ja 255/70R16.
11:24 05.10.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatus
Lisaks veel. Peaks vaatama, et MS st. aastaringselt kasutatava või talverehvi kiiruskategooria tähis oleks vähemalt Q st. 160km/h või suurem ja, et vähendada võimalust sattuda vaidlusesse mõne bürokraadiga siis võiks olla suverehvi kiiruskategooria vastavalt masina tootja pakutud maksimaalkiirusele või spidomeetri viimasele numbrile. Samuti peaks rehvi koormusindeks olema suurem kui täislastis masina kaalust antud rehvile tulev koormus on.
11:30 05.10.2018
selgetnägija valerka (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
teemaalgataja oleks võinud lisada ka auto reg numbri , siis oleks saanud ta suunata taustakontrolli ja vaadata mis numbrid on kantud paberi peale, sest egas keegi ju ei tule selle peale, et paber mis taskus sisaldab ka neid andmeid, sest kui autodata ja paber lähevad vastuollu, jääb õigus ikke paberile
11:44 05.10.2018
Küsimus rumalalt (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Mis asi on Ford Expolter?
12:20 05.10.2018
stammer (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
see on setu keeles - Ford Explorer.
Ilmselt ei ole auto registris, sest vastasel juhul oleks sealt juba järele vaadatud.
13:43 05.10.2018
Navara3000 (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
225/70/15 ja 255/70/16 on kõrvuti pannes ikka väga erinevad rehvid ja sellised vahemikud on paljudel autodel. Pole mul praegu ühelgi autol nn tehasemõõt all ja kui asi näeb välja normaalne, ei noki keegi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.