Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: AUTO AJALUGU

13:35 18.10.2018
pudel13
auto ajalugu
tere küsimus selline et kas ülevaatusel vaadatakse eelmiste aastate vigu ka mis on registris kui on korduvaid palju olnud? või vaadatakse ikka autot hetkel nii nagu ta on?
15:03 18.10.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: auto ajalugu
Saan öelda enda kohta, et valdavalt vaadatakse ikka autot hetkel nii nagu ta on ja vahel lisanduvad mingid nüansid kui on olnud vastav märgukiri Maanteeametist. Näiteks alates 16.07.2018 algas autodelt pori ja rooste mahakraapimine leidmaks vin-koodi, selliseid masinaid on vähe kuid ikkagi. Enne ülelmainitud daatumit piisas masina tuvastamisest, nüüd aga on antud kirjalikus vormis kohustus otsida koodi mis tegelikkuses paistab olevat nn. "toodangu järelvalve", saamaks teda kas autotootja poolt on garanteeritud selle koodi säilimine 30 aastaks. Õnneks traatharja peab harva kasutama ja kui talvel tuleb masin millel lumisesse ratta koopasse on graveeritud kood siis on meil õigus masina toonud kliendilt nõuda, et tema puhastaks st. valmistaks auto ette ülevaatuseks. Usun, et ka selliseid ekstreemsusi tuleb harva ette.
Samuti suhteliselt hiljuti hakati roostes summutitel otsima tehase markeringuid kuna sellise vajaduse realiseerimist pidas vajalikuks üks ülevatuspunkti inspekteerinud inspektor. Enamus uuendusi ajapikku kaovad ajaloo prügikasti niikauaks kuni leidub järgmine ametnik kes peab vajalikuks alustada uuesti mingi tühikargamisega. Näiteks sõiduki andmesildi ülesleidmise kohustust on KAKS korda nõutud ja siis jälle on kohustus kas ära jäetud või hääbunud, täna on kolmas kord vaja silt üles otsida ja kuuldavasti see nõue jällegi tühistatakse. Sama rehvi mõõütudega, sama C märgisega rehvil. Ei midagi püsivat kõik on pidevas muutumises nagu olukord terrorismiga.
16:48 18.10.2018
pudel13
Re: auto ajalugu
minu autol mille ostsin on keeruline ajalugu olnud, on kunagi avarii teinud ja maha kantud siis uuesti registrisse võetud ja korda tehtud.Mina ostsin heauskse omanikuna selle ja üv oli kehtiv.Minu küsimus on et kui tulen Teie juurde üv nüüd tegema kas siis saan läbi või hakatakse vanat ajalugu läbi vaatama ja nõutama ei tea mida kõike.
17:52 18.10.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: auto ajalugu

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.