Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: UDUTULE LISAMINE

08:43 19.10.2018
Markx666
Udutule lisamine
Tere, esiudutulede lisamisest on siin juttu olnud aga kui auto (Hyundai Accent 04) on tehasest tulnud ühe tagaudutulega siis kas tuleks ülevaatusel probleeme kui pamperisse ise paigaldada ka teine udutuli?
09:40 19.10.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Udutule lisamine
Kehtivas määruses: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1270/4201/8002/MKM42lis
a1.pdf#
leiab Kood 208. Tagumine udutulelatern 6) alates 1. jaanuarist 1998. a esmaregistreeritud M, N ja O kategooria sõidukil peab taga olema üks või kaks E-reegli nr 38 või direktiivi 77/538/EMÜ nõuetele vastavat tagumist udutulelaternat ja nende paigaldus peab vastama E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ nõuetele.
Oleneb ülevaatajast sest mõni võib öelda, et tehas ei ole ette näinud antud mudelil kahte tagumist udutuld, seega peate olema valmis väitlusteks. Tähendab, et kui keegi nii ütleb nagu tehas ei ole ette näinud siis vastate, et tehas ei näe ette paljudele masinatele lisakaugtulesid ja USA masinatel paljudel ei ole olemas tehase poolt udutulesid ja need paigaldatakse meie riigis, et masinat arvele võtta saaks… Minu tõlgendusoskuse järgi ikkagi määrus lubab kahte udutuld kuid siis olgu teisel tulel vajalikud tähistused olemas ja kõige kenam oleks kui saaksite samasuguse tule kui see mis juba on olemas.
11:38 22.10.2018
k... (registreerimata)
Enamusel ongi üks udutuli. Mõnel isegi tagurdustuld vaid üks. Ei pea sa midagi tegema. Sellest ühest piisab.
12:59 22.10.2018
VL (registreerimata)
Ühega ei saa pimedas piisavalt teistele näkku keevitada. Järjest enam on liikluses idioote, kes vist igaksjuhuks kõik laternat meenutavad lülitid enne sõitu sisse lülitavad.
Eesti tingimustes läheb tagumisi udukaid vaja ainult lumetuisus. Meil ei ole kiirteid, kus kiiruste erinevused suured on ja 90 kmh liikuv sõiduk udus kellelegi ootamatult ette peaks jääma.
16:31 22.10.2018
Mitte ainult udukad! (registreerimata)
Mõned tarkpead oskavad ka gabariitidesse 21W pirnid panna, isegi siis, kui pesa seda võimaldada ei tohiks. ERITI vahvad on need, kel selline temp tehtud lausa neljas gabariiditules, siis saab tagantulijatele koos udukaga lausa 105 W punast leeki silma lasta.
Kui mõni on saanud hakkama sellise asjaga taotluslikult, siis tuleks see tegelane saata nii vaimse tervise kontrolli ja ka korduseksamitele.
Ma olen sellist kombinatsiooni muide näinud ja mööda sellisest ka ei saa, sest ei näe lihtsalt.
Tulede ümberehitamine ja nende kasutamine on Eestis probleem.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.