Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUSE MUSTALT TEGEMINE VÕIMALIK IKKA VEE

21:12 09.01.2021
Karbunkel! (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatuse mustalt tegemine võimalik ikka veel!?
Kuule ütle kas kui ksenoontuled on ja tulepesurid ei tööta siis ei saa läbi? aga kui tavaline pirn sisse panna siis mis? mõtetu asi see tulepesur tglt see ju siililegi selgeh ja kes se rott selle jama ülse välja mõtles selles küsimus ja miks
21:36 09.01.2021
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatuse mustalt tegemine võimalik ikka vee
Peakaamera või siis ka mundrikaamera oleks olnud asjalik 3 aastat tagasi sest mina juba siis soovitasin sellist varianti Maanteeameti tehnoosakonnale kuna süsteem maksab 1700€ aga lihtne mundrikaamera ainult 170€. Ja nagu ikka ei mõistetud minu suahiili keeles esitatud kirja sest rohkem variante ei ole, et kas mina või ametnik, keegi meist kasutab suhtlemiseks võõrkeelt. Nii on viimased 5 aastat, et kui suhtlen ametnikega siis tavaliselt jääb see ühepoolseks ehk mina löön palli õhku joonistatud väravasse... Nüüd siis oleme olukorras kus järjekordselt palju aastaid hiljem hakkab ametnikele "kohale jõudma" kui palju rohkem suudab infot salvestada ülevaatajaga kaasas käiv kaamera. Rahad aga on läinud serverile ja kogule videosüsteemile mis 10 x kallim ja 10 x mõttetum kui odav variant. Kuna aga Maanteeameti ametnikel on ÕIGUS toppida oma käsi eraettevõtja rahakotti siis nii need asjad meie riigis käivadki. Meilt on õigus nõuda kuni 9600€ leppetrahvi vastavalt halduslepingule ja meil ei ole õigust küsida sentigi sama lepingu järgi. See info kus palutakse silmi kissitavaid tehnoülevaatajaid tutvustada on siin foorumis üles pandud ja seal suunatakse teid Maanteeameti vihje andmise kohta. Eks kasutage kui vajalikuks peate, mina ei hakka oma kolleegide peale kaebama riigiasutusesse kuid võin mõnd kolleegi ülevaatuspunkti omanikku informeerida kui mõni päris "mööda pannud".

Ksenoontulede korral kui ei tööta laternapesu = kordusülevaatus.
Kui vahetate valgusallika (vastavalt maanteeameti eksperdi kirjale ei ole ümberehitus teist tüüpi valgusallika asendamine) halogeenpirni vastu siis mitte töötav laternapesu on pisipuudus mida mitte kunagi ei pea likvideerima. Rott kes selle tulepesuri nõude välja mõtles on ministeeriumi töötaja kes koostab määruseid ja nende muudatusi mis omakorda võetakse vastavast euroliidu tehnoülevaatuse direktiivist nr. 45.
15:54 18.01.2021
Amordikann7 (registreerimata)
Tere, kas amortisaatori kannud mädanevad poole aastaga niimodi ära, peale ülevaatuse tegemist?

https://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=3469420&a
mp;view=30&cache_missing=1

16:18 18.01.2021
Amot 12 (registreerimata)
Ikka mädanevad ,ise näed ju ,et mädanevad.
20:07 18.01.2021
To: Amordikann7
Ei usu, et roostetavad nii palju poole aastaga. Samas on auto müüja aus kes näitab autoostu saidil, milline rimakas on kere. Ärge nüüd kurjustage aga ma võin tolle auto hinna peale kihla vedada, et antud auto PEAB VASTU järgmise ülevaatuseni ja tal rooste pärast ei teki ohtu järgmise ülevaatuseni. Küll aga on positiivne tehnoülevaatuse otsus korruptsioon.
08:03 19.01.2021
amordikannule (registreerimata)
Foorumis on ju ennegi juttu olnud ,et ülevaatusel hinnatakse auto hetkeolukorda ,mitte seda missugune ta võib olla poole aasta pärast .See töö tuleks ikka ennustajatele jätta
10:10 19.01.2021
Mis puudutab nn, hinnangut sellel ajahetkel kui sõidukit kontrollib tehnoülevaataja, siis see teema hakkab kaotama aktuaalsust sest auto kontrollijal puudub õigus ise otsustada liiga paljudes asjades. Nüüd toimub sõiduki võrdlemine MKM 77 lisa 4 oleva vigade nimekirjaga. Sõidukiohutuse teema on asendunud õiguskuulekuse teemaga ja paljud ametnikud on muutunud murelike koduperenaiste sarnasteks oma mõtteloogikaga, millele peab alluma umbes 400 tehnoülevaatajat, Pole ju kaua aega tagasi kui täie tõsiduse juures väitis üks juhtfiguur - kui pandeemia pärast peatada/edasi lükata tehnoülevaatuse teostamine 2 kuuks siis hakkavad meie teedel tekkima LAIBAD. Tänaseks olen aru saanud, et võimalus tehnoülevaatuspunkti muutumiseks haiguskoldeks on üliväike ja me ei pea putkasid kinni panema. Küll aga on pandeemia välja toonud nimeliselt need kodanikud, kes tõsimeeli arvavad, et kui auto ülevaatustähtaeg edasi lükkub kuni 2 kuud siis on sõiduk potentsiaalne tapja... Ühelt poolt lubatakse kuni 2 kuud korrast ära piduritega ringi uhada niipalju kui süda lustib ja teiselt poolt on neil hirm et hakkavad teedel tekkima laibad. Ma nimetaksin seda mõtlemist elukaugeks. Kuna autode kontrollijatega ei arutata reeglite asjalikkuse üle siis on toiminud huvitav muudatus meie peades. Paljud tehnoülevaatajad sülitavad paljudele liiklustehniliselt ebaolulistele määrusepunktidele ja veel kasutavad oma pead, andmaks hinnangut kas sõiduk on veel ohutu. Tähendab, et kui näeb autol puudust mis peaks kaasa tooma reegli järgi kordusülevaatuse - ignoreeritakse tahtlikult reeglistikku kui antud puudust ei suuda salvestada videosilm. Seletan seda massilist rikkumist sellega, et meie ei taha tunda endid ametnike mänguasjadena või nende poolt nöörist tõmmatavate marionettnukkudena vaid vajame mingisugustki autonoomsust mis aitab hoida ametiuhkust nii vähe kui sellest veel midagi järgi jäänud on. Kuidas ja milliste tegudega on riigiametnikud tehnoülevaatajate ametiuhkust kustutanud ja ülevaatajat alandanud tema marginaliseerimisega, saate lugeda minu arvamusloost "Kuhu kadus tehnoülevaataja" https://www.maitene.ee/2020/12/15/kuhu-kadus-tehnoulevaataja
/
11:21 19.01.2021
ma kujutan ette (registreerimata)
kui reeglid kaotada, siis leiduks selliseid peast miilitsaid et anna mõistust olla
12:49 19.01.2021
Kaotada tuleks reeglid mis tekitavad tehnoülevaatajas alaväärsuskompleksi ja frustratsiooni ja pidevat hirmu miskit ebaolulist kogemata märkimata jätta. Kompleks tekib siis kui täidetakse sellst ülevaatusmääruse nõuet või transpordiameti eksperdi väljastatud kirjalikku kohustust mis tekitab kliendile tahtmise küsida: "Kas sa oled loll või?" Kompleks tekib siis kui tehnoülevaataja enda arvates peab ta tegelema tegevusega mis mitte kõige vähemal määral ei ole seotud teekõlbulikkuse testi üle maailma kasutusel olevate põhimõtetega.
14:03 19.01.2021
Deus
Hetkel räägid sa reeglite kaotamisest ja vahel räägid sa nende juurde tegemisest. Kumb siis on, kas ülereguleerimine või alareguleerimine?
Vastama ei pea sellele kuid juhin ühele asjale veelkord tähelepanu, kui eelmisted minu kommentaarid ei andnud seda kaudselt mõista veel piisavalt selgelt. Palun lõpeta oma lehe reklaamimine siin, kui inimesed tahavad ja neid sinu persoon huvitab, siis nad leiavad selle ise otsimootoritest ülesse.
14:15 19.01.2021
Hr. Deus ehk Marko kes te vahetate oma nime. Palun lõpetage siin enese eksponeerimine! Kui Teil on raskusi lihtsaimate tekstide mõistmisega siis võiks Auto24 juhatus Teid jätta ilma moderaatori õigustest. No tõesti ma olen Teist väsinud.
Ainult tõeliselt LOLL inimene ei saa aru mida tähendab lause - Kaotada tuleks reeglid mis tekitavad tehnoülevaatajas alaväärsuskompleksi ja frustratsiooni ja pidevat hirmu miskit ebaolulist kogemata märkimata jätta.,
Teen Teie jaoks selgituse - tolle lausega ma mõtlesin seda, et tuleks ära jätta reeglid mis mitte midagi ei anna mis tähendab, et arusaadavad ja mõistusele ning liiklusohutust silmas pidavad reeglid peavad alles jääma. Lõpetage palun titejonn ja lapsik norimine!
14:18 19.01.2021
Marko
Olen eluaeg kõigile kirjatükkidele oma nima alla pannud, teen seda ka edaspidi. Pole vaja asju välja mõelda!
14:30 19.01.2021
Deus
Siiski erinevad inimesed ja peaks olema lausa erinevad generatsioonid.
Ma siinkohal ütleks, et kui siin nii karmisõnaliselt väljendad ennast, et idiootsused tuleks kaotada, mis rõhuvad ja ülevaatajad väljaspool kaamerat silma kinni pigistavad, siis tähendab see seda, et ka sa ise teed seda ehk tõenduslikult tuleks sinult litsents ära võtta ja putka kinni panna. Tuleks enne välja ütlemist mõelda ikka, kummalt poolt sa seda oksa saed, millel sa istud?
Reaalsuses aga oled sina seal auto all kanalis see inimene ja täitsa ilma reegliteta, kes lõppkokkuvõttes otsustab kaameraväliselt, et kas auto saab ülevaatuse või mitte, võid vabalt väita, et piduritorud on liiga roostes ja keegi ei saa vastu ka vaielda, ainult uude kohta ülevaatusele minna. See, kas sa teed seda või mitte, kas kasutad enda "võimupositsiooni" või mitte, pole minu asi vaid sinu enda sisetunnetus kuid sul on see võimalus siiski olemas. Diletandiks ja lühinägelikuks ja lolliks sõimamine ei aita mitte kuidagi kaasa.
Ma rohkem ei kommenteeri ka siin.
18:41 19.01.2021
jee.kim (registreerimata)
Deusil kui model poleks ju raske selle teema seotus Maitenega ajaloo prügikasti saata.....
Kas parema närvikavaga ülevaatajaid pole kuskilt mujalt võtta?
19:39 19.01.2021
Asi selge (registreerimata)
Kas Maanteeametist sirgunud vileuus superamet on andnud käsu Millert kui sagedane nende idiootsuste avaldaja ära bännida?
Jah, Millert võib olla ehk pisut koleeriline ja ehk sinisilmnegi (EKRE aitab), kuid pole vahet, mis tõugu koer pätil perse pooleks hammustab. Peaasi, et on õiged kannikad, mis karva ja tõugu, kui kõvahäälne või koleeriline on hammustaja- see pole üldse tähtis.
Kas arvate, et nii on kergem elada kui ei tea, mis teiega kabinettides tehakse ja mida teha plaanitakse?
Ärge sikutage teineteist habemest, ärge küünistaga ja las info jookseb edasi.See pole mingi hooldekodu kliendi pesulavärk, info maksab.
Jeekimid muidugi pole mingid ütlejad ka.
20:07 19.01.2021
Deus
Vastupidi kulla "Asi selge" Need tüübid tulevad siit uusi teadmisi ammutama, et kuidas sind paremini persest pureda, see on probleem, mitte nende tegelaste idiootsuste paljastamine. Kõige hullem on see, et kui sa avad kuskil reaalseid kapitaguseid, siis ametnikud võtavad siinse asja eeskujuks ja mõtlevad veel hullema idiootsuse välja. Need ametnikud, kes oma autoga ülevaatusel käivad ja ülevaataja inimlikkust naudivad, tundub, et on vähe. Mina enda autoga ei saaks kunagi ülevaatuselt läbi, mis siis, et eurosertifitseeritud aparaat aga iga kord pean võimlema, sest paberimajandus ütleb ühte aga sertifitseeritus ütleb teist. Mait ise on seda siin ka kinnitanud kusjuures. Läbi saan ma ainult tänu ülevaataja mõistlikkusele, mitte regulatsioonile.
20:33 19.01.2021
Asi selge (registreerimata)
Absurdi nad võivad teha nii ehk naa, siin olen minagi "andnud head nõu", et kuidas rahvast veelgi rohkem pedereerida saaks.
Asi ikkagi selles, et nende ülilollid plaanid on jõudnud mõnikord enne siia kui elustunud ja seeläbi ka aborteeritud, sest siinne kontingent teab siiski asjust paremini kui pliiatsit järav ja taguotsaga toolist oma kasina aju ergutamiseks elektrit väljahõõruv ametnik.
Kui need lollused jõustuvad, sest ega ka keegi küsi, et mis jaburused need on- siis on tagasi lükata neid juba raske, sest neid kinnitanud kõrge peavõll ju ei saa olla loll ja võitleb surmani, et jaburus jääks jõusse- muidu saab teda ju ebapädevaks tunnistada.
Umbrohu väljakatkumisest enne saagikoristust suurt kasu pole- see on juba saagi lämmatanud. Nii tuleb lollused vähemalt välja naerda enne jõusumist, siis neid ülemad võllid ei kinnita.
Isegi Kaarepere portaali teekitsenduskünnised eemaldati- peale rahvapoolset lausmõnitamist.
Või on tagasi pandud?
13:15 20.01.2021
qweqwe123 (registreerimata)
Hilissügisel oli igastahes see moodustis seal keset teed veel alles. Loodame, et nüüd libedaga on ära koristatud..

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.