Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUS (UUEM) AUTO NAISELE

21:55 09.02.2019
tommid
Uus (uuem) auto naisele
Tere! Kuna vana auto läbi, siis tahaks naisele uut (vähesõitnud) autot.Siiani on sõelale jäänud skoda fabia ja kia rio. Naine ei taha suuremat ja lapsi ka pole vaja vedada, sest need liiga suured. Škoda puhul häirib natuke 3.pütaga mootorid ja kiast nagu ikka see loll eelarvamus vanast ajast.....hinnapiiriks oleks 15000. Proovisõitu oleme teinud mõlematega...aga mida siinsed härrad-daamid arvavad?
Tänud ette!

Muudetud 10.2.19 11:09

23:41 09.02.2019
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Uus(uuem)auto naisele.
Kia Rio, Hyundai i20 saad selle rahaga uue 7aastase garantiiga. Omal pole muud muret kui hooldusi jälgida. Mõne Demoauto võid saada lisaks ka parema varustusega. Need tänased "ratastel arvutid" ongi niikaua head kui garantii kehtib. Kui sul naine sõidab 7 aasta jooksul keskmiselt 1200 km/kuus, siis veab garantii ilusti välja. Kui omal muid eelistusi ei ole, siis osta maksimaalset garantiid ja tutvu kindlasti ka peenes kirjas tekstidega lepingutes, ükskõik mille kasuks otsustad.
07:59 10.02.2019
A66 (registreerimata)
Mis naine halba tegi, et tahad talle mingit punni osta? Mingist daatsiast ma üldse ei räägi. 15K eest saab korraliku, mugava, turvalise auto, kust su naine ka eluga välja tuleb, kui mõni idikas laupa paneb oma punase punniga. Kiruvad lollid, kes ei oska valida ja omale saasta kaela ostavad, uskudes müüja muinasjuttu. Kasuta kindlasti asjatundja abi ostul ja nii lihtne see ongi.
10:36 10.02.2019
viimane kommenteerija (registreerimata)
jätab oma arvamuse oma teada ja ei avalikusta seda siin foorumis.

Teemaalgataja võtku see masin, mis talle/naisele meelt mööda on ja ongi kõik.
10:44 10.02.2019
VL (registreerimata)
Kas sa A66 pead sellise eide jutuga ennast ka asjatundjaks?
11:01 10.02.2019
A66 (registreerimata)
Arusaadav, et astusin suurele osale pööblist selle jutuga saba peale, aga naine väärib paremat, kui te enda omadele ostnud olete. Aga eks igaüks ise teab, mis kulbiga liigib. :)
11:31 10.02.2019
AntiOpel (registreerimata)
Re: Uus (uuem) auto naisele
Eespool toodud Kia jms on päris head valikud. Enda kaasa sõitis paar aastat 2016a Civic Toureriga, 1.8 bens-automaat. Null probleemi, väga okei auto oli. Soovitaks kindlasti.
12:22 10.02.2019
k... (registreerimata)
Üks eesti riigiettevõte ostis posu Kiiasid, lõpuks olid neil kõigil käigukastid laiali, sest selgus, et võllid istusid plastpuksidel.
Antiople, iseloomusta veel seda Civik universaali. Kuidas istmed, kolinad, vedrustus, roolitavus,
12:32 10.02.2019
. (registreerimata)
Sama Civic kasutusel olnud,kütusekulu suur,kitsas,maantemüra tugev.madal ka veel nagu Honda alati olnud. Mis vastupidavusest paari aasta vanusest autol ikka rääkida.

Enam ei ostaks.
13:37 10.02.2019
küsijale (registreerimata)
Ehk siis küsijale keegi adekvaatset infot ei anna. Olen omanud kahte uut esindusest.
Minu naine sõitis aastaid Fabiaga. Alustuseks oli 2012 Fabia 1,2 TSI DSG 77kW Elegance. Väga hea väike putukas. Piisavalt kiire linnas liikumiseks ja ja väike mugavaks parkimiseks. Materjalid salongis normaalsed ja iste mugav. Kokku sai kärutatud sellega 94000 km.
Järgmise valisime ka Fabia 2017 aastal. Samuti 1,2TSI DSG 81kW. Ambition, kuid modifitseeritud esinduses veidi "ägedamaks". Samad sõnad nagu eelmise puhul. väike ja kiire. Foori alt minnes suudab ehmatada nii mõnegi saksa kirikuõpetaja masina ära. Kiirendus 0-70 täiesti piisav. Maanteel muidugi jääb kiirendusest väheks, kuid tegemist on üldiselt siiski linnamasinaga. Iste mugav, piisava varustuse korral väga okei aparaat. Uuel Fabial siiski salongis odavam plast (kõva kui kivi) ja jätab ikkagi odavama masina mulje kui eelmine mudel, samas talvel nagisema ei hakanud. Realiseeritud sai sõiduk aasta hiljem läbisõiduga 13 000 km, kuna lapsevanker sisse ei mahu. Küll aga mahuvad vabalt ära 16" rehvid (4 tk) pakiruumi ilma istmeid alla laskmata. Üldiselt, minu naine on väga rahul ja kui mahutaks ka vankri, poleks Leoni ST valinudki.
Muidugi 2017 olime fakti ees, et tehes tehasetellimust saaks ainult 1,0 kolmesilkuse, kuid isiklikult seda ei soovinud. Sp jäigi valikusse 1,2 laoauto. Kuigi 1,0 puhul on vääne aetud kõvemaks (200 nm vs 175nm 1,2 TSI puhul). Teoorias peaks 1,0 veidi ka kütust vähem neelama.
Kuigi ma ei usu, et see 1,0 kolme silkuga oleks nüüd nii üüber nõrk, kehv vms. Octavia saab sama mootori peale, mis on ikka oluliselt suurem. Konkurentidest on 3 silkuga mootorid ka fordil. 15 000 saab juba uue fabia küll, millel vaikimisi 4 aastat garantiid (120 000 km vist oli) Selle aja jooksul peaks olema esinduse mure. Peale garantiid järgmise omaniku mure. Lihtne. Kui sa ostad juba uue sõiduki, siis mina küll isiklikus plaanis ei näe ette, et sellega elu lõpuni liikleks. 4 aasta pärast tuleb ikka moment, et tahaks uut ja vahetada.
15:17 10.02.2019
Uus676 (registreerimata)
Kõige parem oleks kui naine ise valiks minge istuge sisse soitke ja proovige ja kui naine rahul siis on sul ka kergem elu;)
15:52 10.02.2019
hastlik (registreerimata)
Selle raha eest saad ju tutika väiksema auto, peaagu kõigil tootjatel olemas, küsi pakkumised ja otsusta. Milleks osta kellegi kasutatud autot, kui hinnapiiriks 15 kilo. Kasutatud auto ost on loterii, kas joppab või mitte. Paljudel ka garantii 5 aastat ja rohkemgi. Mis see naine sulle tegi, et kasutatud autot talle ostad selle raha eest?
21:39 10.02.2019
tommid
Aitäh vastuste eest.Olen oma naisega elanud koos 30 aastat(rohkem kui mõnel kommijal aastaid)ja tean mida ta tahab ja austan tema valikuid!Siit tuli lolli juttu ja ka häid soovitusi.Ma lähen ikkagi uue auto peale välja ja nv läheme asja uurima.Seniks aga edu kõigile ja tänud vastuste eest
10:58 11.02.2019
Dilbert II (registreerimata)
Kui hinnapiir 15k ja autohullu ostjaga tegu pole nagu ma aru saan, võta uus auto. Mingi valik on ju olemas - Citroen C3, Dacia Duster, Kia Picanto, Opel Corsa, Renault Clio. Renault Megane ka, kui 1k otsa paned. Enda valik oleks Duster, aga mine vaata, mis naine arvab :)
11:04 11.02.2019
hastlik (registreerimata)
Õige otsus, et uue võtad ja tähelepanek samuti - enamus kommijad elavad alles emaga koos :)
11:29 11.02.2019
zzzzzzzzz..... (registreerimata)
13:46 11.02.2019
Dilbert II (registreerimata)
to: zzzzzzzzz..... (registreerimata)

Et 15k sisse ära mahtuda, tuleb Megane puhul Renault müügimehi peedistada, sest Renaulti hinnad pole mitte kunagi "võtmed kätte". Elementaarne tänavavarustus - alarm, registreerimine, salongimatid ja ohutuspakett - lisab hinnale hetkega ca 800 raha. Lisaks soovi korral talverehvid.

Muidu pakkumine on täitsa OK ja 15-16k eest saab täitsa auto.

15:04 11.02.2019
5 (registreerimata)
15:27 11.02.2019
Lugur (registreerimata)
Mulle meeldib lugeda siin neid kommijaid. Eriti meeldib lause teemapüstitajalt: "Olen elanud naisega koos 30 aastat, ilmselt rohkem kui enamus kommijaid üldse elus on olnud". Väga tabav.
Mina lugesin välja sellest kommijate merest ainult ühe pädeva isiku, kes on ka isiklikul tasemel omanud ühte teemas püstitatud sõidukit ja seal on päris palju infot isegi kirjas. Aga tõesti tõenäoliselt on samas hinnaklassis olemas ka Ibiza, mis on 1:1 Fabiaga. Hindu kahjuks ei tea. Eks lõppude lõpuks ikka iga L kiidab ainult oma V. Aga Fabia võib olla valik, kuigi neid on väga palju ja tõenäoliselt lihtsama versiooni hilisem realiseerimine on keeruline ning kaotus selle võrra suurem.
16:47 11.02.2019
Ilme3k5 (registreerimata)
Sa võid mõlemad selle raha eest igaks juhuks osta, teist rendi välja ja saad selle 15 tuhat ka tagasi jne..
19:41 21.02.2019
k... (registreerimata)
Kes teab midagi Škoda Octavial kasutatava 1,0 85kw mootori kohta? On nad ikka usaldusväärsed? Kahtlaselt palju on 20- 40 000 sõitnud autosid müügis. Hetkel jäi omale 1 silma, käsikastiga.
Peugeot 308 1,2 96 kw hinnad on veidi kõrgemad ja valikut vähem, selle eeliseks on normaalne automaatkast. Vaatan 3 aasta vanuseid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.