Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: 2,0 103KW BSS _ KÜTUSE SURVE ÜLEMÄÄRASELT SUUR

18:56 12.04.2019
svepik
2,0 103kw BSS _ kütuse surve ülemääraselt suur
Skoda Superbi 2.0 diislil järjekordne müstiline jama. Lõi põlema dpf filtri tule, läksin maanteele pikemat sõitu tegema. Liikusin ca 25 km, pöörded 2500. Korraga sai kütus otsa, kübemefiltri põletust lõpule ei viidud. Kütuse lõppemise põhjuseks on kütusefiltrisse sissetuleva lõdviku küljes oleva kütuse temperatuurianduri kinnituse purunemine ja kogu paagis olnud kütuse väljapritsimine tekkinud avause kaudu.
Sai auto köie otsas töökotta, kus kinnitati et viga just dpf filtris. Et kui see täitunud, siis auto suurendabki kütuse kogust, mida mootorisse antakse. Filter sai maha võetud, puhastatud ja tagasi pandud. Veateated arvutiga auto mälust kustutatud. Enne filtri tagasipanekut sai veendutud, et suruõhk üsna takistuseta filtrit läbib. Mootori käivitamisel dpf filtri hoiatust armatuuris ei süttinud enam. Ja tõepoolest autol summutist tuli veearust valget auru.
Aga peale seda, kui mootor oli tühikäigul viis minutit töötanud, lendas seesama algse probleemi põhjuseks olnud kütuse temperatuuriandur uuesti minema. Selle kinnitus on plastikust tihvt ... mis siis ilmselt kütusesüsteemi kõige nõrgemaks kohaks.

Aga ikkagi - kui asi ei ole dpf filtri põletamises, siis mis veel põhjustab väga olulise surve tõusu kütusetorustikus ? Äkki on kellelgi kogemusi ?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.