Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KINDLUSTUS TAHAB TEHA TASAARVELDUST

15:32 08.05.2019
labraduudel
Kindlustus tahab teha tasaarveldust
Mulle sõideti 17. aprillil tagant sisse, teine pool tunnistas ennast süüdlaseks, läksime kindlustusse, tegime kohe avaldused ära, kõik korrektne.
Minul ja süüdlasel on sama kindlustusfirma.

Kindlustusest ära sõites olin üsna närvis, tegelikult polnud uuesti rooli istumine tark tegu, see selleks. Aga - järgmisel päeval sain teada, et ma olevat ära sõites ristmikul ülesõitu oodates tagumisele autole otsa tagurdanud.
Ma ei mäleta mitte midagi sellist. Olin seal ristmikul ja teoreetiliselt on isegi võimalik, et tagurdasin, aga kindel ka pole. Juhul kui tagurdasin, siis ainult natuke, seda mäletan, et mul suri seal mootor välja ja korduvalt ja kui ma selle lõpuks käima sain, oli mulle juba uuesti punane tuli süttinud, aga mul oli ju nina ristuva tee peal ja vasakult tulid autod, niisiis võis küll olla, et ma tagurdasin. Tagurdamisandurid olid enne juhtunu tõttu katki, samas mingit kokkupõrget ma ei tundnud ja kindlasti ei läinud ma seal tagurpidi mingi hullu hooga ega palju, tahavaatepeeglist ma ju nägin autosid. Nii et see võis olla aga võis ka mitte olla.
See selleks. Ütlesingi kindlustusele, et kuna ma pole kindel, siis ma ei saa ennast süüdi tunnistada, uurige asja, ümberringi on ärid, tänavakaamerate pildid peaksite ju kätte saama. Kui mulle näidatakse tõendit, et ma seal mingi lolli liigutuse tegin, siis kohe tunnistangi ennast süüdi ja asi korras. Seni mul sellist tõendit ei ole.

Aga nüüd ütleb kindlustus, et nemad teevad tasaarvelduse kahe juhtumi vahel. Kas see on üldse korrektne? Kas nad tohivad neid kahte juhtumit koos käsitleda? Minu nägemuses peaks nad kannatanule kahju hüvitama ja edasi süüdlase kindlustusmakse tõuseb, nõus. Loogiline.
Teiseks ütlevad nad, et kuniks neil pole minupoolset süütunnistust, ei saa nad ka tasaarveldust teha. Mina ei pea õigeks ennast süüdi tunnistada, kui ma lihtsalt ei tea, kas seal üldse toimus midagi või mitte. Minu auto kahju käsitlemine on veninud, auto on üsna katki, ma tahaks ta korda saada, mitte nii, et sõidan lõhkise persega autoga edasi. Kui teine juhtum nõuab rohkem uurimist, noh, mulle edastatud kirjelduse järgi oli seal tagumise auto ninal kriim. See ei sega autol sõitmist...

Küsimus asjatundjatele - kui õige on neid kahte lugu omavahel siduda? Miks ei võiks neid eraldi käsitleda?
16:19 08.05.2019
maaks
Re: Kindlustus tahab teha tasaarveldust
Kui puudel (või mis rohtude mõju all) saab peast olla, et ei saa aru, kas auto liigub ederpidi või tagurpidi ja kas kellelegi otsa sõitis või mitte?
Liikluskindlustus ei hüvita kellelegi kahju kui puudub süüdlane - kuni sa ennast ise või politsei sind avarii põhjustajaks ei tunnista ei ole neil süüdlast ja kannatanu jääb ilma hüvitiseta.
Nüüd, kui sa aga ikkagi põhjustasid selle avarii ja politsei uurimine (läbi kaamerasalvestiste jms.) selle tuvastab, siis sind võidakse (tõenäoliselt nii ka juhtub) karistada avarii põhjustamises ja sündmuskohalt lahkumises.
Kindlustus ise (ilma politseita) ei oma õigust ümbruskaudsetelt asutustelt jms. kaamerasalvestisi küsida kuigi viimased võivad need neile vabatahtlikult loovutada.
Asjast: Kui kindlustuse otsuses midagi ei meeldi, siis kaebus vahekohtule
https://www.lkf.ee/et/lepitusorgan
https://www.lkf.ee/et/vaidlus-ja-lepitus/kindlustuse-vahekoh
us

Muudetud 8.5.19 16:22

17:27 08.05.2019
labraduudel
Puudel, siis puudel, rohtude all ei olnud.
Kui keegi mulle veenvalt ära tõestab, et minu auto taguots käis teise auto näos, siis ma lasen kõrvad lonti ja tunnistan. Aga kuna ma seda osa ise tõesti ei mäleta, siis tühja koha pealt ma midagi tunnistada ei saa. (loogiline järeldus tundub olevat hoopis, et aktiivselt ei tagurdanud, sest seda oleks tõesti raske mitte mäletada, aga võibolla vajusin tagasi)
See selleks.

Mind huvitab - kui korrektne on sellist tasaarveldust üldse teha või välja pakkuda? Esimesel juhtumil oli selge süüdlane, mulle sõideti foori ees täie hooga tagant sisse, süüdlane kohe ise tunnistas - miks selle juhtumi käsitlemine tehakse sõltuvaks teise juhtumi käsitlemisest? Eraldi asjad ju. Loogiline oleks, et käsitleme esimese, selge juhtumi ära, siis võtame selle teise ja segase ja vaatame, mis seal saab. Praegu tundub, et minult üritatakse esimese juhtumi kinnihoidmisega sellist lahendust välja pressida, mis kindlustusfirmale mugavam oleks.
18:11 08.05.2019
stammer (registreerimata)
Mingist "tasaarveldusest" ei saa juttugi olla. Kõigepealt lahendatakse esimene tõendatud juhtum. Edasi peavad teise puhul nemad sinu süü tõestama, aga mitte sina ei pea oma süütust tunnistama. Ähvarda asi panna "suure kella" külge, et kindlustusfirma tahab teha iseendale kasumlikku kindlustuspettust.
19:30 08.05.2019
Lv (registreerimata)
Tundub, et see sama tegelane, kes sulle tagant sisse sõitis tahab olukorda enesele soodsamaks muuta ja kaebas su peale. Tõestada ju midagi ei saa, kuna autod esimesest paugust juba sodid.
19:34 08.05.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
loe ja imesta kes meil liikluses osalevad, osaled liikluses ja ei tea mis toimetad seal, sellistel tuleks juhtimisõigus ära võtta, hetkel tagurdas kellegile otsa, homme sõidab kellegi surnuks ja väidab et ei mina tea ....... tule taivas appi
19:50 08.05.2019
labraduudel
Ei ole kindlasti see tagant otsasõitja seal midagi korraldamas, täiesti eri autod on ja see ei puutugi üldse asjasse. Isegi kui oleks sama omaniku autod, ei saaks ta ju selle tõttu enda esimeses loos mingeid soodustusi.
Pigem on tunne, et kindlustusselts tekitab enda jaoks soodsamat olukorda.

Aga selle kohta tahaks tõesti mõne asjatundja arvamust, kas selline tasaarveldamine on korrektne, nii et kui kindlustuse otsus saabub, siis vaatan edasi.

Muudetud 8.5.19 19:59

19:59 08.05.2019
Navara3000 (registreerimata)
See on ju selge, et kindlustuselt pole saada suurt midagi. Üks lõputu hu..amine käib ka kaskoga, isegi kui ise süüdi pole. Detsembris kandsin ühe L200 maha. Liisingut maksin kuni aprillini, sest kindlustusel lihtsalt ei ole võimalik saada pilte politsei platsil seisvast autost. Aprillis kirjutasin ise prokuratuuri kirja, et kindlustus on nii saamatu ja ei ole võimeline autost pilte tegema ja kas oleks võimalik saada luba politsei pilte kasutada. Kaua ma maksan seda rauahunnikut. Sel nädalal (pool aastat hiljem) helistas mulle kindlustuse pamperi juht et nad tahavad autot kätte saada. Faak mis see minu asi on, kas see auto on minu käes või, mul pole passi, võtmeid mitte midagi, kõik on autoga koos hoiul. Kas Teil kindlustuses politseisse helistamise võimalust ei ole?
06.01.2019 lendas mulle üks D-biil Navaral küljelt sisse. Keretööd tehti ära märtsis, kuid täna üle viie kuu hiljem on autol astmelaud ja küljelöögiandur vahetamata. Andur on nii kallis, et äkki saab ikka kusagilt kasutatud tüki. Kas mina pean seda e-Bayst tellima? Ülevaatusel turvapadja tuli põleb, seebita ülevaatajat, et kindlustus on nii vaene ja anduri jaoks raha pole...Ei usukski, et see kindlustuse raha nii asjata makstakse.
20:06 08.05.2019
labraduudel
Mul tegi kindlustus kohe pildid ära, kui esimese loo pärast nende kontorisse kohale sõitsime - mina ja see süüdlasest poiss. Pärast kindlustusest minemasõitu olevat juhtunud see teine lugu. No pead anda ei või, juhtus või mitte, aga ise ma mingit kokkupõrget küll ei tajunud. Erinevalt esimesest, mulle sisse sõidetud matsust, mis põrutas ikka korralikult. Järgmisel päeval tehti töökojas uued pildid, nii et põhimõtteliselt on sellest loost olemas enne-pärast pildid minu autost, kõik asjapulkade endi tehtud. Tõsi, kuna mul tagumik oli niigi lõhki, siis väike kokkupuude tagumise autoga ei pruukinud seal enam midagi muuta... Samas, kas nii väike kokkupuude saab tagumise masina nina ära kriimustada? Ikkagi tahaks mingit tõestust. Iseenda jaoks kasvõi.

Olgu, vahet pole. Minu nägemuses tasaarveldus selliste lugude vahel ei ole korrektne lähenemine. Kui liikluskindlustuse fond ütleb, et on, eks ma siis pean leppima sellega. Veel ei ole selge midagi.

Muudetud 8.5.19 20:09

20:37 08.05.2019
toinoo
Tere! Lugedes seda teemat tekkis mul tunne, et teemaalgatajal on mingid süümepiinad aga... . Poole aasta pärast, või poole sajandi pärast, vahet pole, antakse õigusjärelvalve organite käitlusesse seade= "kiiver" mille abil on täiesti resoluutselt=õiguspäraselt=seaduspädevalt mõista süüdi isik=konkreetne süüdlane ja on võimalik tuvastada poole aasta või poole sajandi vanuse, vahet pole, mõrva olemus=olek=sündmus=jne ainult skeleti kolba olemasolust=kolba "kiivristamise" abil. Muidugi leitakse=leiutatakse "abivahendeid" nim. seade=seadme vääramiseks aga... . Nii, tulevikus peavad siis advokaadid "tikutule valgel" omale tööd leidma ja kohtunikud võivad üldse ilma tööta jääda aga prokuratuur?... . Altkäemaksud-äraostmised-jne....
Lugupidamisega T.
20:44 08.05.2019
labraduudel
Ee, sõbrake, vaata, mina tean, kuidas inimese mälu töötab.
Pool aastat pärast sündmuse toimumist ei saa kindlasti enam mitte kellegi mälust objektiivset infot või täit tõde kätte, küll aga on piisavalt veenvalt esinedes võimalik teise inimese mälestusi nö üle kirjutada. Tuleb tõdeda, et kindlustusfirma oskab vägagi veenvalt esineda.
Aga just kuna ma tean, kuidas see töötab ja kuna minu omas ühe sündmuse kohta liiga korralikku salvestust ei ole, siis ma ei väida mitte midagi kategooriliselt ühe või teise tõe kasuks. Ja sellepärast on ka üsna kuri lugu see, kui kaua võib kindlustusfirma mökutada, enne kui asja uurima asub.

http://novaator.ee/ET/inimene/sotsiaalne_surve_muudab_malest
usi/

https://novaator.err.ee/830312/lugeja-kusib-kui-pikk-on-inim
ese-malu-ja-kuidas-seda-parandada

Muudetud 8.5.19 20:48

21:26 08.05.2019
toinoo
Tere! Inimesed, ärge muretsege, poole aasta või poole sajandi pärast, vahet pole, saame teada kuidas "kiiver" tegelikkuses toimib=toimetab, usun, et loetakse ära kolba pindadele ladestunud=salvestunud info aga... inimene mäletab seda=mida mäletada tahab (füüsiliselt-vaimselt terve) ja, ma ei süüdista kedagi=ei mõista süüdi!!!
Lugupidamisega T.
21:47 08.05.2019
On varem sama olnud (registreerimata)
Tallinnas on kaks aastat tagasi toimunud täpselt samasugune juhtum! Koostöös politseiga mängiti maha terve etendus ja püüti selgeks teha, et mees on tagurpidi teisele otsa sõitnud ja sündmuskohalt lahkunud.
Tuli kontuni välja minna. "Kannatanu" tunnistajad, kes "juhuslikult" kohapeal kõike nägid, osutusid "kannatanu" peretuttavateks.
Pmt pätti teinud politseiametnikku ei vallandatud- pandi kainerisse tööle.
"Kannatanu" sõiduki kahjustused pildil olid tilluke mõlk numbril kuid kindlustus hüvitas esipampri, iluvõre, radiaatori.
Täielik kindlustuspettus.
Kui pole fakt tõendatud ehk on kellegi ütlustepõhine, ehk tõendamata- ütle, et kohtus näeme. kui pulli ei lõpetata.
22:40 08.05.2019
looder23
Kindlustus venitada saab, aga mitte lõputult. Sest ei saa ju teise, menetluses oleva avarii tõendeid likvideerida. Teatud aja jooksul peavad nad tegema pildid ja edasi menetlema piltide järgi. Kõige kindlam, saage kindlustaja juures kokku. Autod üksteise järgi võrrelge, kas sul oli üldse võimalus seda kriimu tekitada. Kui kriim on ebaloogiliselt, siis ei ole nõus. Võib ka varasemat kriimu kindlustuse kaela ajada. Kas kannatanul on pildid olemas kohapeal tehtud situatsioonist. Miks ta ei andnud kohe signaali ega tulnud sulle klaasile koputama? Kui tema ka kõksuei tundnud, siis millest järeldus, et sina selle kõksu tegid ja kui tundis, siis miks ei tulnud kohe auto juurde? Seal kisub ikka juhuse ära kasutamise järgi. Sai kellegi mahitusel informatsiooni. Kas politseisse on teatatud jne? Küsimusi rohkem kui vastuseid.
22:54 08.05.2019
looder23
Tegelt veel küsimus, et mis tasaarveldust kindlustus teha tahab? Ega sina ju seda raha ei saa. Kui tahab regressi esitada, siis las esitab, aga praegu tuleb tal sinu auto remont kinni taguda ja sinu poolt kahjustatud sõiduk ka, kui sa üldse põhjustasid selle. Alles siis tuleb tal esitada regressi, mille võid vaidlustada.
10:34 13.05.2019
vass2 (registreerimata)
Tasaarvestada saab samaliigilisi nõudeid - kui kindlustus peab sulle kahju hüvitama, siis on see sinu rahaline nõue nende vastu. Kui kindlustus nõuab sinu käest tagasi kahjuhüvitist mingi muu asjaolu ja juhtumi tõttu, siis on see nende rahaline nõue sinu vastu. Mõlemad on seega rahalised nõuded ja neid saab tasaarvestada. Kuivõrd üks või teine nõue tõendatud või põhjendatud on, on juba eraldi küsimus.
12:21 13.05.2019
labraduudel
Nii et tasaarveldus oleks siiski korrektne, juhul, kui nõue on õigustatud? See on huvitav.

Minu juhtum on praegu lõpetatud, kindlustus loobus mulle kahjunõude esitamisest.
11:56 15.05.2019
vass2 (registreerimata)
jah, on korrektne. Mõned tingimused on, aga üldiselt on lubatud. Iseenesest ka loogiline, sest kui sina oled kellelegi 100 võlgu ja see keegi on sulle 100 võlgu, siis ei ole vaja raha edasi-tagasi liigutada ja saab tasaarvestada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.