Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KORRALIKU AUTO SOETAMINE

12:57 03.06.2019
ElerySaaron
Korraliku auto soetamine
Tere,

Küsimus järjekordselt asjatundjatele,
Olen pikemalt auto otsingul ning ei oska miskit enam vaadata,
soov on soetada 10000€ masin BMW või Audi, auto peaks kindlasti olema
piisavalt öko et linnas sõita ~5-8 l/100,nahksisu,ekraan,parkimisandurid.

Mida Teie asjatundjad soovitate?

Tänud Teile kõigile kes abistavad ja soovitavad.

Muudetud 3.6.19 12:58

13:14 03.06.2019
ei saa aru (registreerimata)
Re: Korraliku auto soetamine
BMW ja Audi ...5-8l linnas piirab valikut tugevalt
13:33 03.06.2019
ElerySaaron
Olen sellest teadlik et piirab.
13:36 03.06.2019
ElerySaaron
13:53 03.06.2019
looder23
mis sa siis ootad? lenda peale!
14:21 03.06.2019
......... (registreerimata)
Asjalik auto, eestis juba kuus omanikuvahetust tehtud.
14:27 03.06.2019
... (registreerimata)
Hei raipemüüjad, teie pakkumisi oodatakse.

15:14 03.06.2019
Üldiselt oled sa neiukene nii pilvede peal, et nõus suvalise auto eest kümme tonni välja käima, hoolimata tema läbisõidust, omanike hulgast ja muust. Mina mehena küll ei tahaks omale pruuti, kel lühikese ajaga kuus eksi selja taga. Naiste kohta öeldakse, et see värk neil ju ei kulu, autol on aga vastupidi- mida rohkem ratsutajaid, seda rohkem ta väsib. Kümme tonni on sinu jaoks vist peenraha, mida võib suvaliselt kulutada? 250 000 sõitnud bemm ja 10K- on ikka väärt tehing?
15:44 03.06.2019
ElerySaaron
Jah võimalik et olen pilvede peal kuid soovin autosse mugavust, ei ma ei soovi soetada suvalist autot,tõin Teile kõigest näite et auto meeldib, 10000 ei ole minu jaoks peenraha.

Muudetud 3.6.19 21:17

16:14 03.06.2019
... (registreerimata)
Mitu tundi päevas autos istud, et ülimat mugavust vaja? Ja mis on üldse sinu jaoks mugavuse definitsioon?
17:01 03.06.2019
Igor Mang (registreerimata)
Kõige korralikuma ja parima pilli leiab aiast, seal kus suurelt kirjas, et hooldused tehtud, aku vahetatud, klotsid, kettad, õli jne. Vot seda juba tahaks. Kindlasti peaks olema diisel, saksast vms kapitalistlikust riigist. Soovitavalt 10 aastat vana. seega võttes loogiliselt peaks kellanäit olema 500 000 min. A24 selliseid tulemusi ei anna. Miks? Sest see on äri.
Kui maine vähegi lubab, siis vali muu bränd. Minul on näiteks ford. Öko, liigub edasi, diisel, parkimisandurid, kliima, navi, klaaskatus jne. Ma pole bemmis nii kinni.
Lõppude lõpuks tuleb teha valikuid. Kas mugav või öko. Nagu telekapoeski. Hea või odav. Kui tahad head ja odavat, tuleb võtta kaks tükki - üks hea ja üks odav.
Auto puhul samuti, võtad kaks - ühe mugava, teise öko.
Issandasamumeie. Panen küünla kirikus.
Bussiga saavat sõita tasuta. 10000€ saab sõita ka mugava taksoga johhaidii aega.
17:36 03.06.2019
ElerySaaron
Tänan vastamas väga põhjalikult :)
tuleb sealt pilvekese pealt alla tulla ja miskit muud vaadata .
17:56 03.06.2019
A! (registreerimata)
Tühja sa lased ennast igasugu soolapuhujatel lükata-tõugata. Sihuke bemm on jumalast okei masin ja mõtle kui palju ta hind uuega võrreldes kukkunud on. Kümneid tuhandeid kindlasti ja ega ta selle pärast sitemini sõida, kui uus. Sellel pole ka midagi sellist küljes, et kui midagi katki läheb, pead korraga kümme tuhhi paranduse peale kulutama. Kett vahetatud, hooldused tehtud. Istud sisse ja sõidad kuni järgmise hoolduseni ilusti ära. Mugavus ja prestiiz pealekauba. Tuttav sõidab sarnasega ja ei jõua ära kiita, kui kokkuhoidlik asi see ikkagi on. Tal on palju maanteesõitu ja keskmine kulu praegusel ajal kuhugi 4-4,5 vahele.
Ainuke asi, et enne ostu lase kindlasti õiges kohas asjatundjatel üle vaadata, et asjad ka nii om, kui kuulutuses välja lubatud ja mingi õnnetu leedu lego otsa ei komistaks.
18:15 03.06.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
ja jah need kes suudavad ainult tonnist räime endale lubada, kiruvad ja loevad võõrast raha
18:32 03.06.2019
... (registreerimata)
Eks ta peabki hea auto olema kui juba kuus omanikku teda tahtnud. aga mis puutub sellesse arvesse seal kuulutuse juures, siis ilmselt pole keeruline seda mõnest printerist välja lasta. Veelgi lihtsam, kui mõni tuttav selles firmas töötab.
Üks näide sellesama müüja teisest kuulutusest:
auto on hea korras liigub vääga hasti edasi küted nusutab roostet minemalselt aga esineb paar vigu abs andrud taga vasak vaja vahetada ja käsipiduri korda teha kolmapäeval teen ise korda ja siis hind on 1500 kui ostate varem siis 1350 info auto on igapäevas kasutuses
Usaldusväärne?
Sellised kuulutused on parimad lollilõksud- pane korralik hind, mingi mula heast autost juurde ja pilvedepealsed lendavad kui kärbsed kohale, sest kõik tahavad endale head pemmi.
20:00 03.06.2019
ElerySaaron
Eks muidugi kardan mingit ronti osta aga sellepärast ma siin olengi et Teie abi saada, vabalt võite kas kuulutuste linke saata mida Te ise soovitate.
Mina noor Naine väga palju autodest ei tea ja ma arvan et hea koht ka siit abi küsida.

Tänud
20:16 03.06.2019
... (registreerimata)
Esiteks välistad müüjad, kelle telefoninumbrit googeldades tuleb välja mingi slaavi seostega invest nimeline firma vms. Teiseks väldi müüjat, kes auto äsja kuskilt saksast või itaaliast või prantsusmaalt toonud ja telefoninumbrit googeldades teisi samasuguseid autosid müüb- hulgimüüjast huiar. Kolmandaks väldi müüjat, kes müüb eelmise omaniku ostu-müügi lepinguga, st on selle auto eelmiselt omanikult odavalt ostnud, mõned tonnid hinda juurde pannud ja nüüd otsib lihtsameelset, kes ära ostaks. Neljandaks väldi igasugu nurgataguseid ja väikelinnade autoaedasid, kus enamasti avariidest ülestaotud ja keritud sarad vedelevad. Pealtnäha muidugi ilusad läikivad ja armatuurlaud nõretab silokoonist.
Viiendaks väldi müüjaid, kus auto kuulutuse juures on ülimalt kiitev tekst ja loomulikult ka äsja tehtud suured remondid-hooldused- kui mingeid dokumente ja hooldusraamatut näidata ei ole, siis jutt lühike- aidaa. Ja ega sul muud üle jäägi, kui otsida kodumaine omanik, kes mõned aastad sõitnud ja nüüd tahab vahetada mõne teise margi-mudeli vastu ning korraliku auto seetõttu müüki pannud.
Nii lihtne see autoostmine eestimaal ongi.
20:23 03.06.2019
... (registreerimata)
Aga tegelikult tuleks enne igasugu soovitusi asja natukene sügavamalt uurida- kas esimene auto, kas manuaal või automaat, kütusekulust saime juba aru, aga kui enamus sõite linnas, siis diislit ei soovita- tahmab end lõpuks täis ja siis rahakulu suurem. Vastamata jäi, milline on sinu definitisoon mugavusest? Mis mõõdus peab auto olema - üle või alla 4,5m, luukpära, universaal, sedaan- kas vead kaasa käekotti või pianiinot?
Linnas teatavasti parkimine väga lihtne ei ole, seega auto suurus ka määrav.
20:34 03.06.2019
... (registreerimata)
Ja seda veel ka, et kui tahad korralikku audit või bemmi, mis tõesti tasub ostmist, siis tuleks kuskilt veel üks viis tonni leida.
Kaldun arvama, et ka midagi sellist sobib sulle
https://www.auto24.ee/used/2731784
21:25 03.06.2019
ElerySaaron
Endal oli tegelikult Bmw 530 E60 3.0 , 190 kw , bensukas , oli suur suur joodik kuid müüsin eelmisel nd maha selle , linnas pean palju sõitma ja ega vist nii öko pilli ka ei leia mis bensukaga sõidaks siin linnas 5-8 l / 100 le .
21:27 03.06.2019
ElerySaaron
Ütleme hetkel nii et max 12000eur on minu viimane hind millega üldse osta saaksin .

Muudetud 3.6.19 21:27

21:30 03.06.2019
... (registreerimata)
Leiab, ja selle raha eest väga korralikke või sisuliselt uusi, aga need ei sobi kohe kindlasti sinu kriteeriumitega mugavusest. Minu enda bensukal on praegu keskmine 5,5. Enamus sõite ca 8km sutsakad sinna ja tagasi ja vahel ka mitu korda päevas. Kui väga raskelt gaasipedaali ei talla, siis saan sellise kuluga hakkama, vähe agressivsemalt sõites tuleks 6l kanti.
21:55 03.06.2019
qp (registreerimata)
Selle pemmi ostmine toob tõesti mugavuse majja. Mõtle, teenindustes on nüüd tugitoolid ja kohviautomaat...
22:52 03.06.2019
ElerySaaron
Kõik kes midagi pakuvad võivad alati siia mingi lingi panna :)
Mul on heameel et te kõik väga palju infot annate .
tuleb ka hea koht leida kus autole diagnostikat teha kui ostan auto.
22:59 03.06.2019
kõige korralikum koht on margiesindus, kes vaevalt hakkab kokku mängima suvalise automüüjaga
23:00 03.06.2019
Arvaja434532 (registreerimata)
12k ostaks ise salongist uue väikeauto (i20/fabia). Hanzu täispeeretatud premiumile arvesta kohe 12k ostuhind+ min 3k remont (kui hästi läheb).
23:05 03.06.2019
Arvaja434532 (registreerimata) - paljud sõidaks hoopis ühistranspordiga selle raha eest, proovi ka, olen kordi öelnud et siit foorumist nõu küsida ei erine midagi laadal ringi käimises ja suvalisi tonte tülitades infot ammutada
23:48 03.06.2019
K. (registreerimata)
https://www.auto24.ee/used/3122779 Linnas sõitmiseks taoline väga hea. Ökonoomne ja hea manööverdus võimega. Ei pea konkreetne auto just olema. Mul oli ka eelarvamus sellise BMW suhtes, et mõtetu käula. Tegelikult heade sõiduomadustega vaikne ja oma suuruse kohta mugav auto. Tasub proovida.
00:25 04.06.2019
ElerySaaron
igati öko linnas sõita sellisega .
Tänud lingi eest .
02:11 04.06.2019
Z (registreerimata)
5. seeria ja A6 unusta ära selle raha eest.
1. seeria ja A3 on väga mõistlikud. Endal 2. seeria kupee ja mega giga rahul - sõidudünaamika on oivaline.
Osta auto max 9000€ eest ja jäta 1000€ remondireservi. 10a vanadel saksa autodel neid andureid ikka vahest läheb ja selle eest 2-4 tükki saad rahulikult ära vahetada.
06:44 04.06.2019
............... (registreerimata)
Tore kui oleks õige LS, sõidan ise eestis juba 20-25k aastas. Selliste autodega paugutatakse tugevalt ringi. Aga kui kõik klapib ja on kontrollitav siis miks mitte. Mugav ja kvaliteetne salong (teatud regiooni autod ei paku sellist ka oma kõige kangemate mudelite puhul)

Viimane link, leedust toodud ja esimene seeria 10k ? Sama mis sama aasta 5nda seeria eest (kuskil on midagi paigast ära)
Unusta need I,F toodud asjad ära, 90% on leedust.
Kui ökonoomsus on nii oluline(odav sõit,siis vali midagi muud ja odavamat), võta sama rahaeest uus DACIA, 10 aaastat vana bmw puhul peab alati paar tuhat raha remondifondis olema.
07:06 04.06.2019
... (registreerimata)
Tegelikult on see üsna äraspidine matemaatika- kulutad ära kümme tonni, et osta vähem kütust õgiv auto, aga samas oleks võinud kümne tonni eest seda eelmist bemmi päris mitu aastat muretult joota ja remontida. Ma olen ise ka paar korda niimoodi teinud, et vana auto ökoma vastu vahetanud ja siis mõelnud, et osturaha eest oleks võinud ju vanasse veel mitu aastat kütust kallata.
Aga jah, osta kümne kilo eest mingi poolpidune liikur, samal ajal kui on võimalik uut või uueväärset ökot väikeautot sama raha eest soetada, on muidugi igaühe enda valik, aga paika tuleks panna siiski mingid kindlad tingimused, mida uus auto peab täitma, muidu oled varsti nagu eesel kahe heinakuhja vahel ja ei tea enam üldse, mida osta. See bemmitruudus on arusaadav kui eelmine oli bemm, sest muud pole eriti proovinud (nagu meestegagi, kui ühega ära harjud), aga tegelikkuses on ka teisi, millega sõita kannatab.
09:49 04.06.2019
maaks
Kui uue auto kütusekulu on -2L sajale väiksem, siis tänase kütuse hinna (1,35€/L) järgi saaks 10k€-ga sõita vana autoga 370kkm, enne kui 10k€ ära kulub
09:50 04.06.2019
GM (registreerimata)
Volvo C30, Audi TT, Mercedes SLK.. siis ei ole muret, et sõbranna tuleb ja "aita külmkappi vedada"
10:14 04.06.2019
A66 (registreerimata)
Miks pakute inimesele mingeid junne, kui soovitakse mugavat ja turvalist autot? Teie elud ei maksa vist eriti? Pikka aega igapäevaselt audidega tegeledes soovitaks otsida korralik C6 Facelift A6, kas 140 või 176 kw mootoriga ja mitte poolemillise sõiduga. Väga hea töökindel kooslus, kui õnne, võib leida rohke varustusega ja korraliku 10K eest küll, võibolla veidi juurde, sõltub. Hoolduskulud on paigas ja reaalne maanteekulu on kuus sajale, mis on väga ok arvestades massi ja kw. Auto seisukorrast saab pädev diagnostik poole tunniga väga hea pildi ette, huiarid välistatakse mõne minutiga. Korraliku hoolduse juures sõidavad 500K, nipet näpet tuleb teha nagu kõigil. Tuleb veidi vaeva näha ja selline leida.
Järgmisel C7 mudelil on ka häid kooslusi, kuid need jäävad pikalt hinnapiirist välja.
11:01 04.06.2019
v_ (registreerimata)
Olen pidanud 27 aasta jooksul üle 30 auto. Ikka vaatan, et kõige kangemad soovitajad on need mustvalge maailmavaatega tegelased. Ega esimesed 10 autot olid endal ka tagant järele mõeldes väga mõttetud. Aga noorena ongi prioriteedid teised. Põhiline on, et kw oleks palju ja auto suuuuur. Reaalsuses aga on see rumalus kuubis kui auto ei vasta su vajadustele või ületab su vajadusi mitmekordselt.

Üksikule naisterahvale oleks Golf 7 1.6TDI rohkem kui küll. See võtab tehase andmetel kütust maanteel 3.3 ja linnas 4.6 liitrit sajale ja mille varuosad ei maksa suurt midagi. Ning ikka oleks ruumi üksinda sõites üle vajaduste. Ja vaba raha oleks pangakontol ehk mitmekohaline summa juba. Igasuguste vanade rontidega paraku tuleb mässata kõvasti ning lõpuks sõidad punktist A punkti B samamoodi ja vead endaga kaasas 2 tonni mõttetut rauda iga kord. Mõni omasugune muidugi plaksutab. Aga enamus vanemaid inimesi vaatab sellist edevat tegelast pigem kahtlase pilguga.
11:09 04.06.2019
... (registreerimata)
Eks see umbes sama, nagu 200m2 ehitusaluse pinnaga kahekordse maja ehitamine. Et aga seda on vaja hiljem ka kütta ja koristada, alguses ei mõelda. Ja mingi vana c6 soovitamine linnasõitudeks, eriti kui meie õnnetul autoturul on tõesti õnne vaja korraliku auto ostmiseks...
11:36 04.06.2019
ElerySaaron
Mulle väga meeldib bmw ja olen harjunud selle autoga , selle auto puhul mulle meeldib kõik.

Vastuseid on nii palju et ei oska isgi hetkel midagi enam mõelda .

12:22 04.06.2019
looder23
Huvitav, kas härra v_, sõidab mopeedautoga? Igatahes tarka juttu ajab.
12:47 04.06.2019
Kärss
Mul puudub omamiskogemus, kuid sõitnud paljudega siin mainituist. Ega ilma asjata tehta suuri autosid maanteele... vaadake, milliste punnidega sõidab enamus Euroopast linnasiseseid sõite. See, et mahud igale poole, kõik kerge auto eelised, jääb parkimisruudus rohkem ruumi ukse avamiseks jms on samuti osa mugavusest, mida suured ja sageli jäigad maanteeautod juba oma mõõtude tõttu pakkuda ei saakski. Sellepärast ma tahakski öelda, et kes Daciad proovinud, teab väga hästi, et reaalselt meie auklikel tänaval on peaaegu kõik Dacia mudelid mugavamad neist Saksa kiirteeautodest... aga kui BMW meeldib, tuleb sellest ka lähtuda, sest auto on tõepoolest midagi palju enamat kui ainult vedrustusmugavus.

BMW-dest on seni parim pakkumine vast 100-seeria diisel, sobib linnasõitudeks, ei ole väga traagilisi tehnilisi probleeme ja erinevalt bensumootoritest püsib sellel ka diisel koos veidi paremini. Ma ise diislit linnaautoks kindlasti ei tahaks ega kujuta ka ette, kuidas talvel lühikeste linnaotsadega see tahm eeskujulikult põletatud saab, aga ega paremaid pakkumisi siin vist kah pole. Õnneks ei pea maksma sellise eest ka 10, kuna saab kätte ka 5-ga (odavamaltki), ega keegi teine nagunii auto peale vaadates selle hinda ära ei oska arvata ja sellest 10K autost saab 5K maksev auto väga kiiresti, kuid allesjäänud 5K kulutamiseks on palju võimalusi olemas. Kes valab paaki, kes läheb reisile, kes kulutab remondile ja teeb auto tõesti korralikuks...

Aga vali hoolikalt, sest vana bemari omanikuna, iga kord kui tuleb autosse raha juurde taguda, läheb mõte ikka sellele, et Dacia oleksid saanud täisvarustuses ja 5a/150tkm garantiiga, mõne joboota vm popima asja ka 200tkm garantiiga;)
13:31 04.06.2019
Sull12
Jah Kärss, Dacia on kindlasti hea auto, tean mitmeid pensionäre, kes sellise endale ostnud. Kahjuks võid sa ju osta tippvarustuses Dacia ja 10a vana endise "premium" auto keskmise varustusega kaasnev iste on ikka mugavam. Kogemus kodust: 2015a tolleaegse tippvarustusega Sportage ( 2,x korda kallim kui Dacia?) Ja 2013a täisvarustuses xc60. Anna andeks, aga võrrelda pole midagi, hind teinekord ikka määrab ära, mis sa oma raha eest saad, sh mugavus. Inimesele, kes tahab bmw-d, on natuke imelik mitu korda teemas mainida Dacia headust. Õnneks ei mainitud mugavust.
14:10 04.06.2019
ElerySaaron
Mainin siin ka seda ära et hetkel olen ma paljudele kirjutanud ning väga palju autosid on keritud , mis on uskumatu , miks ei või aus inimene olla ja panna õige km näit kirja kuulutusse, vaatan palju ma neid keritud autosid kokku saan ja lisan ka foorumisse sest see ei ole aus :)

14:24 04.06.2019
looder23
Aga siis ei saa ju sellist hinda küsida ja 99% ei vaevu helistamagi. See paratamatus, et eestlasel ei tohi läbisõit olla suurem kui 200 tuhat. Olenemata auto vanusest. Kui on nõudlust, on ka pakkumist.
14:56 04.06.2019
kurikeenius (registreerimata)
ükskõik mis auto teemaalgataja valib on tõenäosus vastu pükse saada väga suur. soovitan igal juhul viia ennem ostu margiesindusse kontrolli - maksab küll, kuid kui päästab räime ostmisest, siis on seda väärt. kui mõni ei luba kontrolli viia, siis on kohe asi selge...
14:58 04.06.2019
ElerySaaron
Tänud Sulle , kindlasti viin kontrolli , ega siga kotis osta ei taha jah keegi .
15:18 04.06.2019
Igor Mang (registreerimata)
Elery, 99% sisseveetud masinatest on keritud. Olgu selleks siis pemm, audi, vw või mõni muu. Kui sa oledki 27-aastane, siis ilmselt sinu silmapiir piirdubki vaid pemmiga veel (no hard feelings). Kui ma olin 27, siis mul pidi samuti ainult audi olema ja ikka minimaalselt 162kW. Täna liigun ise näiteks 88kW masuudipressiga ja absoluutselt ei kurda. Edasi nagu läheb, möödasõitu nagu teeb vajadusel, kütust võtab keskmiselt 5,3-5,5 l/100 km no ja sisse kannatab ka istuda tegelikult.
Kui sulle meeldib pemm ja ikka 10 aastat vana masin, siis ongi õnnemäng. Kas joppab ja sõidab, või ei joppa ja nutad. See, et eelmine ehk joppas, ei pruugi kasutatud auto puhul korduda.
Tahad ökot, siis vali gaas. Skoda ja VW gaasikaid terve maailm täis. Enamus sisseveetud rootsi taksod ja ennäe imet, ikka veel liiguvad.
"Maine" ei luba omada muud kui pemmi? Shitty day.
See maks 12K on juba päris viisakas summa ning selle eest võiks valida võimalikult uue masina. Kui sa enamus aja liigud linnas siis miks ei võiks olla see mingi Civic? Väidetavalt peaks need ju kestma. Samas on olemas ka mahukas univeraal sellest. Ja kui sa valid kas imporditud või kohalik toode, siis pigem ikka kohalik, sest seal on reaalselt võimalik ehk ka paremini kontrollida vajadusel. Et siis pannes otsingusse sinu 12 000 ja valides maks uue aasta, on valikuid küll minu meelest (eeldusel, et ei pea olema pemm)
Näiteks lihtne vagun: https://www.auto24.ee/used/2975250 vaata kui väike ls. Ilmselt seda pole ka keritud. Parkimisanduri saab vajadusel juurde panna. Nahksisu tõesti pole, aga ... ?
Imporditud masina saad näiteks ka sellise: https://www.auto24.ee/used/3016931
Nagu siin eelnevalt on mainitud saab nahksisu, navi, kliima jne. Maine ei luba? Fordi on ilmselt ka odavam vajadusel remontida või hooldada. Muidugi viimane on selline lambikas huiari kuulutus, aga lihtsalt näiteks.
Eks ongi igasuguseid kliente, kes raiuvad oma. Nagu ma ütlesin, ma vanasti ka raiusin. Täna ikka olulisemalt laiema pilguga vaatan. Selle pemmi remondi asemel käiksin hoopis perega reisil. A vabandust, sa juba lendad niigi. Muideks kindlustus ja kasko on ka pemmil kallimad.
16:29 04.06.2019
ElerySaaron
Kas tõesti see et mulle meeldib Bmw või Audi on nii suur probleem , ma olen ka teisi autosid vaadanud ja olengi valiv sest ma tean mis mulle meeldib ja mis võiks autol olla , ma ei hakka mingit ronti ostma mis vaevu liigub , tekitagu Sul see pahameelt või mitte kuid ma tean et olen oma valikuga rahul kui valin Bmw või Audi - kuid milline nendest hea on ning mida siin soovitatakse selles on küsimus.
Ma ei raiu endale pähe et ma TAHAN JA TAHAN JUST SEDA JA SEDA JA SEE PEAB OLEMA SEE !

Minu isiklik elu võiks siiski siit foorumist eemale jääda ning rahule jätta.
16:54 04.06.2019
maaks
Probleem muidugi, aga sinu probleem :-)
Ise panid oma soovi "suure kella külge", nüüd tegele tagajärgedega.
Kui autol juba BMW logo või Audi rõngad küljes, siis ta peab hea olema :-D

Muudetud 4.6.19 19:05

17:08 04.06.2019
Elust enesest (registreerimata)
Mul sõbranna, kes rahvusvahelise kontserni üsnagi kõrge asjapulgana PEAB omale iga nelja aasta tagant uue sõiduki valima.
Tingimuseks on, et kas Saksa või Rootsi tootja oma.
Eelmine oli AUDI ja viimaseks valis ta minule arusaamatutel kaalutlustel BMW. Aasta möödudes oli tema kommentaar: "Oleks ikka pidanud jälle AUDI võtma".
Tegemist on äärmiselt adekvaatse naisega, kelle esimeseks autoks oli Moskvitš muide- seega praktikat on palju ja Mosse ja BMW vahele mahub veel palju teisi sõidukeid.
17:08 04.06.2019
Spetsialistxxx (registreerimata)
Aga 12 tuhhiga ju saadki ju BMW logoga rondi. Tõsta eelarve nii 25 tuhandeni, siis ehk joppab.
00:01 05.06.2019
MinuNimiOn (registreerimata)
Ära kuula neid kibestunud vanamehi kes Daciat soovitavad.
Mul ka elus palju autosid olnud ja kõige rohkem rõõmu toonud just need kõige ebapraktilisemad. Inimesed ju valivad ka riideid välimuse, mitte ainult mugsvuse järgi.
Aga jah kasutatud, eriti sihukese vähe luksulikuma auto, kus palju elektrijubinaid, ostmine on raske. Paljud kalevipoegade ja rullnokkade ära hooratud.
Kindalsti tuleks arvestada, et öko ja lux ei käi koos. Ära ole nii bensiinikulus kinni. Pigem võta siis odavam ja hoia raha bensiini jaoks Samuti jäta mõni tuhat remondifondi. Ja nagu eelpool öeldi - tee ostueelne kontroll esinduses ja püüa leida auto mida müüb pikaajaline omanik.

00:06 05.06.2019
qp (registreerimata)
Näinud juba kolme "sajast" diislit, mille mootor juba 190 000 km juures kõvasti higistas ja tagasild samuti märg. Tuttav ostis siukese ja järgmine nädal aega remonditi teda. Runflat rehvid on nii kõvad, et ühe sendised ka loeb tee peal üle. Ei pea need pemmid ja audid vastu.
00:08 05.06.2019
Aga jah. Kui ikka sa ei taha remondi fondi omada ja ei raatsi paranduses väga istuda, võtaks mina mõne nati edevama Japsi. Peaks juba mõne päris kobeda Civicu saama. Või viimase kerega Mazda 3e...
10:59 05.06.2019
Z (registreerimata)
Ei ole need japsid midagi töökindlad - kui on siis ainult selle pärast, et lahendused on väga primitiivsed ja varustust ka pole. Sillad lagunevad ja kered mädanevad oluliselt kiiremini kui saksa või rootsi autodel. Kui siis ikkagi VW (Golf).
Muidu jah soovitaks kindlasti midagi Eesti ajalooga või kontrollitava - esinduse kindel ajalugu, neid hooldusraamatuid müüakse täidetult saksas 50€ tükk - vali ainult läbisõit välja. Läbisõit võiks olla alla 150 000km, siis tead, et enne 200 pole midagi eriti hullu ees ootamas.
11:16 05.06.2019
GM (registreerimata)
11:56 05.06.2019
ElerySaaron
Vaatasin ise samuti palju ringi et võiks miskit hoopis salongist soetada .
Hea on ka see et saab proovisõitu nendega ka teha .
12:00 05.06.2019
to Z (registreerimata)
Kas räägid 90 aasta mingist japsist?
Pigem jõutakse saksa nooblil masinal mitu silda vahetada kui japsil midagi läheb.
Ja kui autot ei hoolda, siis roostetavad nad kõik, eriti juba paugu pannud masinad.
12:47 05.06.2019
tublimiis
Vabandust, ElerySaaron, kas teil tõesti ei ole ühtegi autodest mõikavat meestuttavat!? Siit foorumist mingit asjalikku nõuandjat leida on suht lootusetu - kes kiidab omi valikuid, kes hakkab lihtsalt kaaskommentaatorite kallal targutama. Miks siis Saksast ei saa korralikku "pilli" ja mis Jaapanlastel rohkem häda on kui teistel? Olen 12 aastat maal elanud ja omanud ainult "kastikaid", sest vedada palju ja elan pärapõrgus. Esimese(Mitšu L200) ostsin Eestist, mingist Viljandi aiast, ja too pidi Saksast toodud olema, aga oli tegelikult ainult Eestis sõitnud Sadolini firma "raipeks" hooratud isend. Seega leiab ka Eestist igasuguseid müüjaid. Et sel ajal oli "kastikaid" siin vähe, siis sai ära võetud ja 10 aastat teenis ära, kuni sai metsafirmale kütuseveoks maha müüdüd. Remonti vajasid ainult kuluosad ja raam oli lõpuks ikka päris roostes.Teise tõin ise Lõuna-Saksast(hind 1/3 odavam kui Eestist ostes) ja kaasas oli inimene(endine autonduse õpetaja), kes on ca 25 astat sealt autosid toonud nii endale kui ka teistele. Selle isendiga pole 3 aasta jooksul üldse mingeid erilisi probleeme olnud, aga eks Eestis teostatavas autosoolamises tuleb raami kaitsta. Seega, püüa leida mingi tuttav või tuttava-tuttava-tuttav asjalik inimene ja võta autot ostma minnes kaasa, ja kasvõi Saksasse.
13:06 05.06.2019
ElerySaaron
Tänud vastamast, eksisin sellega et foorumisse kirjutasin, mõni inimene on isegi mulle fb halba kirjutanud ja mu nime järgi siit üles otsinud, kahju sest soovisin kõigest abi, kahjuks ei ole sellist tuttavat kes oleks nii kogenud, proovin leida kedagi kes saaks abistada :)
13:24 05.06.2019
GM (registreerimata)
Uuega saad garantii ka.
15:07 05.06.2019
qp (registreerimata)
Sulle anti ju head nõu. Kui ise oma kinnisideega unistad aina vanast bemmist, siis see su oma süü. Kui raha palju- anna minna- terve turg on täis raipeid be emm kaksis veed. Osta Toyota või Honda või kasvõi mingi uuem prantslane.
16:00 05.06.2019
ElerySaaron
Ma ei ütle et ma kinni nendes masinates olen, vaatan ka teisi marke
21:05 05.06.2019
Mahno3 (registreerimata)
No aga otsusta ära, mis sulle auto juures oluline on. Suurus-võimsus jne. Arvesta, et suhteliselt väikese kubatuuriga turbokad liiguvad sama hästi, kui mitte paremini, kui vanemad suurema kubatuuriga vabalthingavad mootorid. Moodsad automaadid on ka oluliselt meeldivamad sõita, kui 10-15 aastat vanad - nad on täpsemad, kiiremad ja seejuures ka ökonoomsemad.

Ja siis arvesta, et uuem on enamasti parem. Väikesed numbrid odomeetril ei tule alati väikesest läbisõidust, vaid kerimisest. Enamus välismaalt müügiks toodud autod on moel või teisel "korrigeeritud", sest kasumi teenimiseks on vaja odavalt osta ja kallilt müüa.

Mina otsiks sellise eelarve korral mitte väga vana, eestist ostetud ja võimalustmööda puhta ajalooga ja viiekohalise läbisõiduga auto. Bensiinika korral ei peaks see väga raske olema.
23:16 05.06.2019
Siin jah palju jobusid, kes oma arvamust peale suruvad. Vana hästi hoitud Mersu või hainina BMW on mõnikord midagi südamele. Ka Audi A5 on kena jne. Lihtsalt heas korras eksemplari, mis palju raha ei taha, on raske leida. Ära kuula tigedaid Dacia vendasid kes teisi solvavad. Vali auto mis meeldib. Lihtsalt arvesta, et osa vajavad rohkem remondiraha, sest mida keerukamad auto süsteemid (palju elktrit, igasugu adaptiivsed vedrustused jne) on, siis seda kallim parandada.

06:59 06.06.2019
................ (registreerimata)
Naised on emotsiooni inimesed ja neid ei huvita tehniline jura. Või arvate, järjekordse kingapaari või kleidi ost on kaine kalkulatsiooni tulemus? Osta see, mis meeldib ja tegele edasi muude asjadega. Kasvõi meestele meeldimisega.
12:24 09.06.2019
ElerySaaron
Tänud kõigile, auto soetatud, tehniliselt auto ideaalses korras, mugav, piisavalt võimsust ja natuke väiksem kütusekulu kui ennem, vähene läbisõit ja igati rahul.Kõigile Teile jah ma sain oma BMW.
12:33 09.06.2019
saksa preemium (registreerimata)
Siis on hästi,samas las rotid kräunutavad oma riisirakette edasi
14:22 09.06.2019
preemiumifetišist (registreerimata)
Ei saa olla mainimata.
"Siis on hästi,samas las rotid kräunutavad oma riisirakette edasi "
Sellise avalduse autor on tugevalt alla keskmise arukusega, mis annab temale kujutletava eelise teiste ees.
Tema "saksapreemium" on tavaliselt eestkukkuva luugiklaasiga 20 aastat vana, niru mootoriga PASSAT.
Japside jms "kollaste" uuemate sõidukitega liiklejad tekitavad tegelikult temas kadedust ja viha, mida ta vormib lauseteks, millistes on sõnad "rotid", "riisiraketid" enimkasutatavad.
Ka naise iluideaal on tal "vändraaveli" tüüp.
Remontida oskab ise- kaubandusvõrgust saab ju vahendeid raha vastu, makrofleksilaadseid, silikoone, traati, tõmbneete, nipukaid ja Hiinast moodsa valgusega pirne.
Rotid juba seda ei ostaks...
Mul ka "preemium", aga ei vingu teisi rottideks seepärast- muide.
19:47 09.06.2019
Idekas (registreerimata)
Ideaalses korras bmw on küll ainult uus. Järelturul saadav tõenäoliselt vajab ikkagi mingit kõpitsemist. Vaevalt, et selle 10-12 k eest ideaalses korras aparatuuri saab. Ehk veidi parema kui mõni teine...
Igatahes edu. Muidugi, et asja põnevuses hoida, võiks teema autor jooksvalt kirjutada, kuidas elu uue sõidukiga kulgeb. Palju siis reaalselt kütust võtab, kuna hooldust tehakse, kuna remonti, palju mõlema hinnad on, palju sõidetakse jne.
Lihtsalt huvitav oleks träkkida ideaalses seisukorras auto kestvust ja olu igapäevaelus.
19:57 09.06.2019
Tundub, et ärikad hakkasid feissarisse pakkumisi saatma ja moosisid ära. Väga kiirelt toimus see ostmisprotsess.
20:15 09.06.2019
GM (registreerimata)
3'ne, 5'ne?

Nii üldiselt siis.. BMW
21:43 09.06.2019
qp (registreerimata)
"vähene läbisõit"
Kui teemaalgataja defineeriks selle mõiste.
09:42 10.06.2019
ElerySaaron
Minu jaoks on vähese läbisõiduga 251 230 km ja soetasin igati hea peremehe käest auto kes pole mingi nn noor nolk kes BMW-ed hooranud (nii nagu siin keegi mainis)
Sain kätte auto mis hetkel miskit ei vaja, sai ka diagnostika tehtud enne ostu(tänud soovitajale) mootor korras, käigukast korras,hooldusraamat.
Muidugi ei saanud ma sellise kütusekuluga nagu ma soovisin linnas sõites võtab 9,5l / 100-le(minu sõidustiiliga) kui tallata saab 11L/100 le kätte.
Meeldib ka see et on nelikvedu mis on talvel igati hea hind oli autol 4500€.
Kindlasti annan Teile teada millised kulud tulevad, paratamatult neid tuleb sest auto siiski 2007 aasta mitte salongist ja tutikas.

Kui kellegile miskit ei meeldi siis võite oma arvamused endale jätta,
Tänud
11:35 10.06.2019
K. (registreerimata)
Peaasi et ise rahul oled, omale ju ostsid ikkagi. Muretut kasutamist!
11:38 10.06.2019
ElerySaaron
Jah meeldib ja igati mugav, Tänud
14:03 10.06.2019
............. (registreerimata)
No see oli nüüd küll kild- 250K vähene läbisõit...
Ja kütusekulu muidugi sama mõrvarlik. Aga eks igaüks maksabki selle eest, mis tema arust maksmist väärt on.
14:11 10.06.2019
saapapaelad (registreerimata)
Miks auto numbri ära varjasid fotol? Oleks olnud huvitav ajalugu vaadata:)
16:16 10.06.2019
hlm (registreerimata)
16:23 10.06.2019
hlm (registreerimata)
Omanikuvahetus eile tehtud, vist ikka see jah.
16:27 10.06.2019
hastlik (registreerimata)
Korralikult keritud läbisõit.
18:42 10.06.2019
Karbunkel (registreerimata)
Riisimeestel hapud viinamarjad jälle v
18:49 10.06.2019
endine bmw omanik (registreerimata)
Oleks võinud selle (teemaalgus link) bemmi ikka võta. E61 on dinosauruse ajastu juba
19:26 10.06.2019
Jesper345 (registreerimata)
Väga asjalik valik naisterahva poolt juhul kui auto on tõesti korralik. Arvestades esialgu planeeritud summat siis jäi kena varu ka remondifondi. Tubli tüdruk!
19:58 10.06.2019
qp (registreerimata)
Tore, et said vähese läbisõiduga. 400 000 km pole tõesti palju.
20:42 10.06.2019
ElerySaaron
Kahjuks või õnneks siis sõiduk ei ole keritud, kõik on põhjalikult kontrollitud, kuulutus on jah sama.

Aga ma ei hakka kellegiga vaidlema, targemad teavad mida arvavad.
20:42 10.06.2019
Bill tuleb Blika ilu beale (registreerimata)
Väike läbisõit igatahes ju!
Konnas on 1 km ju 330 meetrit!
20:48 10.06.2019
Peab olema mõjuv põhjus, et nii heas korras auto nii odavalt ära müüakse.
21:17 10.06.2019
ElerySaaron
Ma käisin ise autol järgi ja müügi põhjus oli et tal on see auto üleliigne ja seda oli ka näha kui hoovist läbi käisin.
22:15 10.06.2019
Hea Elery (registreerimata)
Oled küll väga noor, kuid ma ütlen sulle ühe täiskasvanute tarkuse.
Ka poes on kõik asjad üleliigsed järelikult- miskipärast vahetavad nad üleliigseid asju raha vastu.
Tegelikkuses ja tegelikult üleliigsed asjad on rubriigis "ära anda" või "annan ära".
Ka on selle sõiduki eripära, et ta nagu pole kahe ja poole aasta vältel üldse sõitnud.
Küllap oli väga üleliigne...
Tegelikult soovin sinule probleemivaba autoomaniku elu ja ka seda, et see sõiduk ei osutuks ka sinu hoovil ruttu "üleliigseks" .
23:17 10.06.2019
ElerySaaron
Hetkel hoian autot pool aastat või rohkem sest siis ma võtan otse salongist auto, ei hakka hetkel lahkama miks jne.Hoian autot ning kui kunagi müügiks peaks minema siis on auto samuti hästi hoitud.
Auto on tõesti vähe sõitnud ka enne eelmist omaniku.

Muudetud 10.6.19 23:20

23:29 10.06.2019
Imeline elu salongides (registreerimata)
Sa just ühte ronti müütasid. Salongiostja ;)
https://www.auto24.ee/used/2845477
00:00 11.06.2019
Marko
Kui keegi suudaks nüüd adekvaatselt sõna RONT lahti seletada, siis oleks edaspidi lihtsam. Miks viidatu ront on?
06:29 11.06.2019
............. (registreerimata)
Kui vaadata vana auto kütusekulu kuulutuses ja nüüd uue auto oma, siis ju mingit vahet ei ole- mis pagana point sel autovahetusel siis oli kui taheti väiksemat kütusekulu? Sihitu tõmblemine, muud ei midagi.
06:30 11.06.2019
............... (registreerimata)
Midagi siin võrrandis on väga vale 07a, xdrive e61 ja 4500 ? Aga küll sa saad ka tüüpvigu lappima hakkata (CCC, kasti põhi, pöördklapid, antenni moodulid, kurvitulede omi (neid sellel autol jagub)
Diisel bmw jaoks pole 250 000 mingi näitaja, meie turg on täis reaalselt 500-800 sõitnud isendeid.
06:48 11.06.2019
A! (registreerimata)
Pikalt seisnud bemm küll eriliselt soodsat tulevikku ei ennusta. Sõber soetas taolise mõned aastat tagasi ja poole aasta jooksul vahetas tal päris hulgaliselt igasugu kalleid andureid ja jublakaid. Siis sai rahalekke korraks pidama, aga sel talvel hakkas järgmine lagunemise laine pihta. Ju siis komponentidel on jällekord best befoore kätte jõudmas.

Kui neid kahte masinat võrrelda, siis meie nunnu Elery tegi kokkuvõttes hea valiku ikka. Interjöör on nüüd sada korda ilusam, kui eelneval. Nelivedo versus tagavedo. Õige ls. Hind praktiliselt sama. Diisel bensu asemel ja mis kõige tähtsam, suvekummid juba all ; )

08:32 11.06.2019
looder23
Rondiks nimetatakse kõiki sõidukeid va. sõidukit, millega rondinimetaja ise sõidab. Nohh, vast salongis seisvat autot ka rondiks ei nimetata, aga salongist väljunud, raudselt ront, va juhul kui rondinimetaja ise selle roolis istub.

Muudetud 11.6.19 10:25

09:12 11.06.2019
ElerySaaron
Eelmise auto müüsin jah maha mõttega et soetan endale vähesema kütusekuluga kuid sain pisut vähemaks seda kulu ja ei talla ka nii palju, nagu ma eelnevalt maininud olen siis auto hetkel käis kontrollis ja kõik on hetkel veel korras, eelmisel autol olid ka head ja vead ning eelmine ostja oli ka sellega kursis mida autol teha vaja oli, oi kui tore et leidsid minu vana kuulutuse :)
10:27 11.06.2019
qp (registreerimata)
Rääkides hinnast, kütusekulust, orig. läbisõidust ja töökindlusest oleks minu valik olnud see: https://www.auto24.ee/used/2930767

Mul on endal peres hiljuti 4 bemmi olnud. Naine nägi pealt nende 2003- 2009a toodangu näguripäevi ning ei unistagi bemmist. Samuti selle aja VW, mis tal enne oli, tekitas talle paraja masenduse.
10:45 11.06.2019
ElerySaaron
Muidugi kuluosi tuleb vahetada ja olin ka teadlik tüüpvigadest ning hetkel on need veel head, kindlasti ei looda et nüüd igavesti saan sõita selle autoga et raha alla panema ei pea, näen et paljud väga targad ja ma ei hakka isegi vaidlema kuna olen autoga rahul.
PS : mu eelmine auto ei olnud ront,müüsin sest arvasin et soetan kallima auto väiksema kütusekuluga+rohkemate lisadega kui eelmine kuid läks pisut teisiti kuid kui selle maha peaksin müüma siis peab ikka soetama täitsa uue masina mis kindlasti iga inimese unistus
11:12 11.06.2019
v_ (registreerimata)
Marko.

Eki annab vastuseks: vana, kehv v. vilets olend v. asi; kronu. Meestel vana ront aiste vahel, palju see ka künda jaksab!

Ehk vanasti öeldi ka väsinud vanade hobuste kohta! Tänapäeval ront on kõnekäänus tavaliselt vana ja suure läbisõiduga auto, ka avariist taastatud auto.

Vana on ka suhteline mõiste. Minu jaoks on vana näiteks üle 5 aasta vana auto. Teise inimese jaoks on 10 aastat vana auto ka veel uus ja noor. Nii, et kõik on suhteline.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.