Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISINGUSSE MÜÜK

19:22 11.07.2019
toniskko
Liisingusse müük
Tere.

Kas on keegi kokku puutunud liisingusse müügi probleemiga?
Auto müüdud liisingusse, lepingud allkirjastatud, uus omanik tahab autot saada, raha müüjale laekub alles kahe nädala pärast. Sama pikk aeg on seaduse uuel omanikul tehingust loobuda. Nii juhtuski, uus omanik sõitis kaks nädalat ja vahetult enne raha laekumist loobus tehingust. Puhkusereisid tehtud ja maksma ka sõiduki eest ei pea.
20:07 11.07.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Tegelikult oleks õigem(juriidiliselt korrektne) mitte anda autot ostjale kätte enne kui raha laekunud.Las harjub siis endale võetud finantskohustusega 2 nädalat ja pärast sõidab puhkusele.Nüüd pole muud kui saad nõuda läbisõidetud kilomeetrite eest kompensatsiooni ja vajadusel auto pesu-puhastuse.Seda kasvõi kohtu kaudu.
20:09 11.07.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Ja millega põhjendas liisingust loobumist?
20:57 11.07.2019
Jesper345 (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Olen varasemalt müünud liisingusse ühe oma auto. Täpselt samamoodi närisin 2 nädalat küüsi, et ostja autot ära ei lõhuks ja pärast seda ei tagastaks kuigi auto oli tõesti korralik. Õnneks oli tegu ausa ostjaga ja 15-ndal päeval tuli raha üle. Samal ajal ei olnud minul endal ei autot ega raha. Peale seda närvesöövat kogemust pole enam liisingusse müünud.
21:46 11.07.2019
to aga... (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Ei peagi põhjendama kuidagi.
22:12 11.07.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
to aga... (registreerimata)Uuri asja enne kui hakkad umbes lahmima.Kahjuks on meil olukord kus pangale kõlbab ükskõik mis põhjendus aga saab olla ainult üks.Ei oska võib-olla õigesti defineerida aga see on olukord kus liisinguvõtja leiab et ei tule toime endale võetud finantskohustusega.
22:41 11.07.2019
looder23
Re: Liisingusse müük
Kas ei ole võimalik teha, et kui ostja loobub siis maksab kasutatud aja eest müüjale renti. kahe nädalaga käratab lahedalt 10000km peale ajada, nii et silm ka ei pilgu.
22:55 11.07.2019
tasuta autorent 2 nädalaks (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Väga paljud kasutavad seda, sest see on seaduslik tasuta autorent 2 nädalaks.
Ei meeldinud proovin teise autoga. Ainult vaba raha peab olema veidi, mis tagatiseks panna. Mõned kasutavad seda 2 nädalat ka oma autole doonorauto juppe ümbertõstmiseks. Kui tagasi saadud auto sinul laguneb siis ei ole sul õigust midagi öelda, sest siis tuleb välja, et tahtsid petta 2 nädala omanikku ja saad trahvi.
09:55 12.07.2019
kmk123 (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Leping ei kohusta autot kohe kätte andma. Alati võib ostjale öelda , et auto saab ka 2 nädala pärast. Kui ostjale see ei sobi siis ei pea ju ka müüma talle.
Sellist tagastust tehti mõned aastad tagasi hästi palju haagiselamutega. Puhukusereis tehtud ja auto tagasi.
11:07 12.07.2019
stammer (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
see skeem on siiani väga levinud ja just suvekuudel. Nn. ostjad on kavalaks muutunud ja totu leidmine on lihtne, sest mõnel kohe sügeleb hirmsasti, et kiirelt autost või haagissuvilast lahti saada.
19:36 12.07.2019
A! (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Tasuta asju ei ole olemas. Pank võtab lepingu sõlmimisel lepingutasu. Paberimajanduse ümbervormistamine maksab midagi. Kindlustused on ka vaja juurde teha ja see kõik kokku pole ju kuskilt otsast tasuta autorent. Rendifirmast saad kaheks nädalaks auto odavamalt ja ei mingit keberniiti.


Pealekauba on olemas igasugu autolaenud ja värgid, kus ostja saab omale raha arvele ja müük saab toimuda sel vanal heal põhimõttel, et raha kohe kätte ja garantii kehtib samuti tagatulede vaateväljast kadumiseni.
21:30 12.07.2019
Vänto (registreerimata)
Re: Liisingusse müük
Nii on jah. Mingi rumal vabandus leitud juurde. Et ostja peab harjuma võetud kohustusega vms. Õigem on autot mitte üle anda. Pane kasvõi seisma tasulisse parklasse. Tean, et ka nii on tehtud. Raha tuleb üle ja siis lähed vabastad auto parklast. Olen ühe müünud nii liisingusse, ei põdenud, sest ostja ok. Imelik oli ainult pool kuud raha oodata. Nagu ei tea, mis ime tehingu oleks teinud. Teisalt aga tuleb ostjat ka mõista, et mingid õigused peavad talle ka jääma

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.