Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ROBOTNIIDUKID: HUSQVARNA VS AMBROGIO

08:43 17.07.2019
maho
Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Ei suuda otsustada, kumba valida: HUSQVARNA AUTOMOWER 430X vs Ambrogio L250i ELITE (näitajatel suhteliselt võrdsed).
Husqvarna teada-tuntud ja usaldusväärne, samas tunduvad mõned Ambrogio lahendused paremad: rattad, konstruktisoon, stop-nupp, dokita talvine laadimine jne.

Kuna aias kasvavad männid, siis murul palju käbisid. Kuidas käituvad Husqvarna lendterad vs Ambrogio täistera käbidega?

Tänud abi eest ette.
10:07 17.07.2019
beses (registreerimata)
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Endal Husku, teist suve müristab ööd ja päevad. Üle käbide, okste ja muu kola. Terad ära pole lennanud ja niidab suht ok isegi siis, kui terad juba nii nürid, et isegi näppu ei lõika.
Margiks siis 420.
Aga enne ostmist soovitan väga hästi järgi mõelda ja enda jaoks selgeks teha, kui võimsat vajad, kust täpsemalt tahad, et niidaks jne. Aruta müüjaga, siis mõtle, aru veel ja mõtle veelkord. Ja küsi müüjalt absoluutselt kõike.
10:52 17.07.2019
Marko
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=54864

Siin on niidukitest pikem eepos kokku kirjutatud. Kusagil oli ka väide, et Ambrogio on tööstusseadmete tootja tehtud, Husky pigem mänguasja moodi. Elektrolux kontserni kvaliteediprobleemid on ammu teada.
12:20 17.07.2019
Tuudur
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Millised on Electroluxi kontserni kvaliteediprobleemid? Mina näiteks pole kuulnud et seal oleks mingi suuri probleeme konkurentidega võrreldes...

Sõbral on kasutusel nüüdseks 2kuud mingi odavam Husqvarna odavam robotniiduk. Tal on küll igasuguseid põõsaid/puid vähe ja koduloomi ka ei ole, kuid töö kvaliteediga on ta väga rahul.
16:14 17.07.2019
husqvarna450x (registreerimata)
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Mul Husqvarna 450x. Niidab hetkel 4800m2 pinda (max pind 5000m2 lubatud), millel väga palju erinevaid takistusi (puid-põõsaid ca 40-50), väga sopiline mitmes osas ala, paar kitsamat läbikäiku jne. Niidab selle suve algusest ja siiani tööga ülimalt rahul. Kuivema ajaga tuleb juba ilmselt tööaega piirata, kuna pole lihtsalt enam midagi niita. Kui piirdetraat ja juhttraadid korrektselt paigaldatud, siis ei ole ka kinnijäämisi ja muud jama. Mina olen 2 kuu jooksul 3 korda pidanud sekkuma, peamiselt murule unustatud asjade tõttu.
22:18 17.07.2019
pime autojuht (registreerimata)
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
oli õnnetus osta robot nimega Wiper - mis sisult sama mis ambrogio. tegu on täispasaga - pooltel niidutsüklitel peab seda sunnikut hädast välja aitama - kord on kinni jäänud ja kinni jääb imekergelt, kord on tsoonist välja läinud, kord lihtsalt no signal jne jne. Lisaks juhul kui fikseeritud tera millegi kõvema vastu satub on tera ka kõver ja siis niidab nagu nulliga. ka on suht mürarikas tegelane nii et juhul kui varahommikul niitma hakkab siis lahtise aknaga magamine on ainult tugevatele. nii et unusta ära see itaallaste seltskond ja vali midagi muud.
09:21 18.07.2019
Kunnnn (registreerimata)
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Enda husq on ilma probleemideta neli aastat töötanud. Kinni jääb paar korda aastas ja sedagi minu või laste süül.
Tegelikult on väga tähtis see kust sa selle ostad ja kes paigaldab. Kui tellid netist ja ise paigaldad, siis husq annab rohkem andeks, Ambrogio tuleb kindlasti lasta spetsialistil paigaldada ja hiljem peab see spetsialist olema ka pidevalt kättesaadav. Robotite töökindlus pole probleem, vaid nende tarkvara. Paljud spetsialistid on nõus ainult husqi paigaldama, kuna ei viitsi probleemidega tegeleda.
Lühidalt, kui tahad murevaba suve, siis võta husq, kui tahad eriline olla, siis Ambrogio/stiga(sama asi).
13:43 18.07.2019
Pppppp... (registreerimata)
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Husky 430x,ostsin kevadel,ilma käibeta kõigi tarvikutega läks kokku 2000€. Ise panin kaabli maha,3 päeva toimetas ja juba super tulemus. Pinda umbes 2900m2. Puid,põõsaid ja takistusi ka omajagu. Terad on saanud omajagu krõbistamist mõne juure ja kivi otsa,siiamaani veel originaalid ja puru pole lennanud
02:06 04.08.2019
ERMS1
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Minul sai valikuks just Ambrogio kuna on ühes oma majapidamises vaja niita 7000m2.Mudeliks AMBROGIO L300R Elite 30Ah akuga.Tehas lubab 7000m2 kuid soovitab 6000m2.Mul annab ta juba teist aastat täie auruga minna ja pole peale ühe kaablikontakti probleemi(garantiikorras lahendatud) olnud mingeid anomaaliaid.Mõnikord on juhtunud oma lohakusest mingi tõke vms. on osutunud nõrgaks ja siis on läinud kui kult rukkisse aga see annab märku sellest ,et sul endal tuleb ka aeg ajalt midagi kaasa mõelda.Muidugi eri maailmast on aku mahtuvus ja mootorite võimsus.Husqvarnal polnud midagi sellise niiduulatuse ja laadimisvälba juures pakkuda.Elik siis eelpoolkirjeldatud robot on võimeline ilma laadimata töötama 12h järjest.Mitte ,et ma Husqvarnat alahindan aga nendel polnud midagi samaväärset hinna/jõudluse sarnast vastu pakkuda.Teises majapidamises on mul Ambrogio L30 ELITE millega niidetakse ca 800m2.Laeb keskmiselt 2 korda päevas 2h ettemääratud11h töötsükli juures. Pole ühtki probleemi olnud kahe suve jooksul(va. oma apsakad aia ülesehituse juures).Tehnika on tehnika ja nendega võib alati idagi juhtuda ja seda brändidest sõltumata.Ambrogio on toodetud nö. profi põllumajandusseadmeid tootva ettevõtte poolt mis peaks andma nendele tehnilise vastupidavuse.Ostes tasuks arvestada eelkõige jõudlust.Palju on vaja teha eelnevat kodutööd niidetava ala struktuuri alal.Samuti näitab ta kätte vead mille peaks kõrvaldama,et edaspidine koostöö laabuks.Erinevad firmad pakuvad erinevaid lähenemisi ja kindlasti on igal ühel neist omad plussid ja miinused.Seetõttu peab olema küllalti selge ettekujutus milleks robotit üldse vaja on.
22:30 13.04.2020
Vanari
Re: Robotniidukid: Husqvarna vs Ambrogio
Kuidas on Ambrogio müratase?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.