Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SEAT CNG MOOTORIGA

20:27 21.07.2019
LeonCNG
SEAT CNG mootoriga
Plaanis osta Leon 1,5 TGI 131 hj DSG CNG+bensiin. Kas on kellelgi selline masin kasutusel? Millised on head ja millised vead? Kui palju on kulud: küttele, hooldele jne.
21:12 21.07.2019
Vänto (registreerimata)
Re: SEAT CNG mootoriga
Omal on sama plaan. Hoolduste hinnad saad esindusest teada. Kulu on vastavalt jala raskusele ja ilmale. Üks on kindel. Kõik kulub ära
01:03 22.07.2019
Ain12321 (registreerimata)
Tehnika üks ühele Octavia ja Golf CNG mudelitega. Seat siit sealt krammike väiksem ja ka lärmakam, kuid soodsam ning sama raha eest saad varustust rohkem. 5 aastat garantiid ei tohiks panna muretsema ootamatute väljaminekute pärast. Enda jaoks olen välistanud CNG üsna mitmel põhjusel. Esiteks ei sõida piisavalt, et ära tasuks (ostuhind suurem kui bensiini mootoriga), piisavalt laisk, et mõelda ümber oma tankimise harjumused (paak väike) ning dünaamikat tuleks võrrelda 1 liitrise mootoriga, sest CO2 pärast on jõudlust võrreldes 1.5 TSIga päris palju kärbitud.

Väga naljakas on muidugi, kuidas Seat on 0,8 senti odavam 100km peale kui Skoda.Samas Octavial paagid natukene suuremad.
08:50 22.07.2019
Leuun (registreerimata)
Oman 2018 Leon ST. Küll bensiinikat, aga ma kommenteerin suurust. 1 cm lühem kui golf 7, 1 cm laiem kui golf 7, sama kõrge. Ei ole see müra midagi nii hull. Just sõitsin otsapidi Viini ja kurt pole. Pigem mingi japs on ilma isolatsioonita. Xellence mudel on hea varustusega, mulle meeldib sportlikum iste. Nupud ja tehnika vw, koostetehas hispaanias. Uued cng mootorid said ka jõudu juurde 96 kw. Üldiselt olen rahul. Mis ei meeldi, et sees on ukselink aastast 1982. Tõsiselt vanamoodne, aga üldises mõttes väga okei hinna-kvaliteedisuhe. 2020 peaks veerema ka uus mudel. Mõtlen ka sellele.
13:25 22.07.2019
Mahno3 (registreerimata)
Käisin sõitmas, sain arvuti järgi kuluks 4,2kg/100km maanteel stabiilselt sõites. Erinevalt 1,4 mootoriga masinast 1,5 liigub talutavalt. Kui osta, siis DSG, manuaaliga ei jaksa nii palju vahetada käiku kui vaja. 1,4 on tuim.

Hea varustuse korral ca 3000 eur odavam sama varustusega octaviast, lisaks ei ole tänaval iga teine auto samasugune.

Võrreldes 1,4 mootoriga on lisatud 1 gaasipaak, kuid bensubaak ei ole enam täismõõdus vaid 9l. Minu silmis loogiline käik, sest kui osta gaasiauto, siis pole ju mõtet bensiiniga sõita, vaid tulebki gaasiga suuremat ostuhinda "tagasi teenida". Gaasipaagid on nüüd komposiitmaterjalist ehk roostehäda enam ei ole. Torustik pidi olema roostevabast.

Miinuspoolele kannaksin ma olematu värvivaliku ja selle, et kui laoauto ei meeldi, on tarne vähemalt 3 kuud. Ise just ootamise faasis, ehk igapäevakogemus veel puudub.
16:07 22.07.2019
stammer (registreerimata)
Kui palju saab sõita paagitäie (või isegi mitme??) CNG autoga võrreldes tavalise bensiiniautoga (väikepunni paak ilmselt 50L)?
17:17 22.07.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
mb a klass -14,5-15 kg 270km
18:07 22.07.2019
Mahno3 (registreerimata)
Paak oli vist 17kg, edasine sõltub kus ja kuidas sõita. Lisaks 9l bensiini, bensiinikulu võiks sinna 5-6 vahele jääda maanteel ma arvan.

Kui tahta CNG-ga sõita ja korralikku sõiduulatust, siis paraku ainus võimalik masin on caddy maxi, millele pakutakse 700km.

Samas arvuta kuidas tahad, ei bensiinist ega diislist kulu mõttes CNGle vastast pole.
09:47 23.07.2019
karoqqq (registreerimata)
Uue põlvkonna Škoda Octavia Combi CNG-ga saab sõita korraga 840 km

https://www.accelerista.com/uudis/eesti/skoda-octavia-combi-
cng/
13:54 23.07.2019
Vänto (registreerimata)
Skoda, sõida ja looda. GaaS ja bens laiaks sõita siis saadki niipalju sõita
00:07 02.08.2019
tanelseat
Mina sain esimes tankimisega keskmiseks kuluks 3,2kg cng paagiga sain 420 km sõita ja bensiiniga 100. km siisi kompuuter näitas et saan veel 25 km sõita. bensiini paak on 9l. 90 protsenti sõitsin trassil 90-110km/h.
Hoolduskulu on nagu tavalisel bensiiniautol iga 15000km järel.
09:02 02.08.2019
LeonCNG
Sai Leon 1,5 CNG DSG mootoriga proovisõit tehtud 350 km. Mulle igati meeldis. Gaasiga töötav mootor käitus nagu sama võimsusega bensukas. Möödasõidud ja kiirendused toimusid sujuvalt, kellelegi jalgu ei jäänud. Kütusekule jäi kuskile 3€-3,5€ kanti sajale km. Täpselt ei saanud mõõta, sest ise autot ei tankinud.
Hetkel käib kampaani, Leoniga saab kaasa esimese 25000 km läbimiseks tasuta Eesti Gaasi kütusekaardi, kuhu on kantud vastav summa. Sai proovitud ja kaalutud ka teisi automarke. CNG kasuks otsustasin just odava kütuse pärast.
Sama varustusastmega autod on ligilähedase hinnaga.
Broneerisin omale esinduses Leoni ära 1,5 TGI DSG. Varsti peaks auto kätte saama.
22:26 14.10.2019
LeonCNG
Olen uue SEAT Leoniga 1,5 CNG DSG tänaseks sõitnud 2250 km. Auto hind oli võrreldes sama varustusega, tavalise bensiinimootoriga autoga 1000€ kallim. Samas anti ostuga kaasa 25000 km läbimiseks, tasuta gaasi kinkekaart. Mis võrdsustas autode hinnad.
CNG kulu mõõdetud tankimiste järgi 4,2 kg/100 km, kompuuter näitab keskmiseks kuluks 3,8 kg/100 km. 100 km läbimiseks kulus seega 3,65€. Suurem osa sõidust on olnud, linnalähedalt 18km töölesõit. Peale sissesõitmist peaks küttekulu vähenema.
Auto mulle meeldib. Mootor töötab väga vaikselt, rehvimüra jõuab salongi minimaalselt. Möödasõitudega mingeid probleeme ei ole, mootor on ergas ja käigud vahetuvad kiiresti. Väga hästi valgustavad teed LED kaugtuled.
CNG saab sõita 480km + 130km bensiiniga. Ma arvan, et sellest peaks Eesti piires sõitmiseks piisama. Tanklaid ehitatakse pidevalt juurde. Tankimine toimub kiiresti ja ei pea pikalt laadimist ootama, nagu elektriautoga.
08:02 15.10.2019
63amg (registreerimata)
kirjelduste järgi tundub norm auto.autonoomsus on aga väikse võitu.leon päris pisike pole ja eeldaks,et ikkagi 1000 km saaks ikka tankimata hakkama.
09:47 15.10.2019
To 63amg (registreerimata)
Kas on raske korra nädalas tankimas käia? Kui jah, siis võta omale autojuht või osta disla, aga gaasiautode teemas pole mõtet virisemas käia - ilmselgelt pole see auto sulle mõeldud.
Üks eelmistest masinatest oli "gaasitatud" jänki, käisin u pooleteise nädala tagant tankimas ja polnud probleemi, mis siis et tankisin sama käiguga nii bensiini kui ka LPG-d.
CNG-ga ju elu veelgi lihtsamaks tehtud kuna bensiini sisuliselt ei kulugi.
09:58 15.10.2019
LeonCNG
Ei näe ka probleemi natuke tihedamas tanklas käimises. CNG tankla asub kodutee ääres, 5 minutit tankimisele nädalas, ei ole suur ajakulu.
14:21 06.11.2019
VW (registreerimata)
Mul VW Touran. cng paak 24 kg. Kui sõita ainult maanteel, ühtlase kiirusega, siis pikim distants 720km ühe tankimisega + 120km bensiiniga. Kui sõidad ainult 10 km kaupa ja tankla on kodu ukse juures, siis vast polegi vahet, kui suur gaasipaak on. Aga kui soov teha näiteks Lätis üks tiir, siis on 15 kg paak ikka selgelt väike ja üleüldse, Tallinnast Tartusse ning tagasi võiks ikka ühe tankimisega hakkama saada.
Kahjuks lõpetas VW CNG Tourani alates 2016-s ära. Oli veel alternatiiv Opel Zafira aga seegi 1,5 a tootmisest maas.
Miks Touranit taga nutan: lisaks odavale sõidule ka mahukas: salongis oli kolm ratast, kolm inimest + spordikotid. Üksi teine CNG mudel sellist võimalust enam ei paku.
17:55 06.11.2019
LeonCNG
Ei tea miks VW grupp enam suuremaid CNG autosid ei tooda? Seati Ibiza ja Arona, Skoda Scala ja Kamiq on hoopis 1,0 TGI-mootoriga 66kW (90hj), gaasipaagiga 13,8 kg + 9 liirrit bensiini. Golfil, Octavial ja Leonil peal 1,5 TGI-mootoriga 96kw (131hj) gaasipaagid kogumahuga u 17,3 kg sõiduulatusega 480km + 9l bensiini. Audi A4 ja Audi A5 g-tron 2,0 TFSI mootor 125 kW (170 hj) sõiduulatusega km.
Suurematele autodele peaks ju mahtuma rohkem gaasibaloone. Praegu sõidavad CNG-ga väikeautod, bussid ja rekad. Vahepealsed mudelid on millekipärast tootmisest maha võetud.
23:28 06.11.2019
Mahno3 (registreerimata)
Sest gaas pole vw jaoks enam prioriteet. Rõhuvad elektri peale. Teistel tundub, et sama teema.
06:41 07.11.2019
................ (registreerimata)
Ei kao see sisepõlemismootor lähima 50 aasta jooksul kuskile, praegu on lihtsalt mingi hullus.
17:12 07.11.2019
Alex1111111 (registreerimata)
10000 KM uue 1,5 CNG Leon FR-iga sõidetud. Linnas kulu tavaliselt 5-6 vahel, maanteel 3,5 - 4kg. 110kmh pigem 4-4,5. Sai ka Prantsusmaale sõidetud, tuleb lihtsalt tankimisi veidi planeerida ;) (www.cngeurope.com on märgitud kõik gaasitanklad Euroopas). Keskmine kulu tankimiste põhjal 4,5kg.
10:17 08.11.2019
. (registreerimata)
Uus Octavia cng mõni kuu ja 4000tkm sõidetud,väga rahul. Minu aastase 40000tkm ls juures tasub sng ruttu ära. Elektri autodel läheb veel aega,et ostuhind ja sõiduulatus paika saada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.