Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KESKKONNASÕBRALIK AUTOKOOL

13:34 23.07.2019
ReeniR
keskkonnasõbralik autokool
Kas keegi teab autokooli, kes enda tegevusest saadava tulu eest astub samme keskkonna heaks? Või näiteks autokooli kus saab teha õppesõitu elektriautoga?

Proovisin netist leida kuid ei õnnestunud. Tänud! :)
16:07 23.07.2019
hmm.... (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Kui sa oled ikkagi niivõrd "keskkonnasõbralik" ja "roheline", siis soovitan auto asemel jalgrattaga sõita (võib ka tõukekaga).
16:41 23.07.2019
PS (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Oh seda lihtsameelsust..
Võib-olla kuskil üle lombi Õunas on selline asi..
19:46 23.07.2019
von schpritzenhoffen (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Sõna KESKKONASÕBRALIK ajab mind juba öökima.Kui mingit sellise sildiga toodet näen siis kindlasti väldin.
20:25 23.07.2019
. (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Ikka astuvad samme keskkonna heaks,vähendavad sõidutunde. Aga tasusid tõstavad.
20:52 23.07.2019
kaitseingel62
Re: keskkonnasõbralik autokool
Tallinnas on autokool mis kasutab õppesõidukitena ainult hübriidsõidukeid. Kui see tundub piisavalt keskkonnasõbralik, siis siit leiad https://ecodriveautokool.ee/
11:40 24.07.2019
Mahno3 (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Kui sa tahad nö "täislube", siis sa ei saa ei hübriidi ega elektrikaga õppida, sest nad kõik on automaatkäigukastiga - ja kui sa sellisega eksami teed, saad ka vastava märkuse juhilubade peale.

Arvesta, et eksamisõitu pead ikka tegema MNT ameti bensiinimootoriga autoga, ehk sa võiksid bensiinimootori iseärasusi tunda. Erinevalt elektrikast ei ole suvalisel hetkel pöördemoment saadaval, vaid mootor peab sobilikud pöörded saama, võid auto välja suretada jms.
https://www.mnt.ee/et/liikleja/eksamid/soidueksam#tab-5

Ehk mina ütleks, et kõige keskkonnasõbralikum õppesõiduauto, millega õppides sa enda võimalusi ei piira on gaasitoitel (CNG või LPG).
12:28 24.07.2019
to Mahno3 (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Kuna kodanik küsis õppesõidu võimalikkuse kohta elektriautoga, siis loogiliselt järeldades ei huvitagi teda sinu poolt mainitud "täisluba". Elektrikaid ja enamikke hübriide ei saagi ilma automaatse käiguvahetuseta.
Lisaks veel, et alates aprillist 2019 võib mnt-ameti B-kategooria eksamit teha ka autokooli aut.kastiga autoga. Pole ka selles puntkis probleeme.
13:33 24.07.2019
Mahno3 (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Ma ei tea, kas huvitab või ei. Inimene ise otsustab. Peaasi, et pärast üllatust pole, et töö auto manuaaliga on ja sõita ei tohigi.
23:45 29.01.2021
täpsustus (registreerimata)
Re: keskkonnasõbralik autokool
Vabandan, et vastan suht vanale teemale, aga poolteise aastaga ei ole kadunud aktuaalsus. Kõigepealt ei ole hübriidauto saavutanud algset eesmärki- olla loodusele ja rahakotile sõbralik. Kuigi mõnigi tootja hakkab valikust maha kriipsutama diiselmootoriga autosid, saame kahjuks mainida, nagu elu näidanud, et reaalselt on diiselmootoriga VW Golf samal pulgal sama väikse hübriidautoga. Ja nimelt kütusekulu osas. Vaatamata ilusatele juttudele hübriidi linnas käitumise kohta, ei ole linnakulu väikse Toyota puhul suudetud tuua alla 5,3 l/100km. Kuigi tehas lubab 3,9. Kahjuks saab Golf hakkama sarnase kuluga, omamata hübriidtehnoloogiat. Me ei hakka praegu rääkima nende autode letihindadest. Samuti on looduskaitsjate poolt pandud kahtluse alla akude tootmise "rohelisus". Levivad fotod lapstöölistest, punutud korvid seljas kusagil koobastes.
Kuigi levivad rõõmsad kuuldused autokooli autoga eksamile minekust, on seal palju agasid. Mu sugulane õppis aut. kastiga ja ütles, et lähme eksamile oma sõiduõpetajale. Paari päeva pärast tuli kurb vastus, et aja selleks peab kirja panema autokooli juhataja, kes samas vastutab riigi ees materiaalselt. Et kui õpilane, keda ei seo enam kooliga miski, ümber mõtleb ja siiski ei lähe eksamile, maksab selle apsaka kinni autokool. Kes tahaks? Proovis siis seesamune sõiduõpetaja helistada erinevatele ametnikele, et kas ei saaks lihtsamalt, öeldi, et reeglid ju määratud, miks helistate? Samuti ei olnud nõus deposiiti võtma koolijuhataja nö. garantiiks. Õppesõidukil veel lisanõue panna õpetaja pidurile helisignaal, mis öeldi alates 70 euri, kus on nüüd see positiivne siin? Ja riiklik eksamineerija istub tagaistmel, kes teab, äkki see ainuke positiivne asjaolu? Ei ole võimatu, aga asjaosaliste ärarääkimine võtab kindlasti teatud energia, samas nii tähsa asja nimel, miks ka mitte, eks?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.