Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUE AUTO OSTU MÕTTEKUS

19:52 13.08.2019
299482
uue auto ostu mõttekus
Mõtted liiguvad, et võtaks uuema auto, aga samas 2004 aasta bmw 318d sõidab ikka veel korralikult. Uue Golfi tulekuga seoses lasti praeguse Golfi hinnad alla, mind huvitab see 1.5 TGI ( maagaasi)mootoriga isend, mille (soodus)hind on 24049.
Kas vana auto kõlbaks ka sissemaksuks, või üritaks pigem ise maha müüa ? Kas CNG masin tasub ära ? Kas on üldse hetkel mõtet uut autot osta ? 75 prossa sõitudest linnas, paar korda kuus Lõuna-Eesti ots.
20:32 13.08.2019
Karbunkal (registreerimata)
Re: uue auto ostu mõttekus
Uue masina ost ei tasu mitte kunagi ära! 2 võ kolmandale omanikuler ehk tasub kui sa korralikult hooldad ja soodsa hinnaga maha ta müüd! mida soodsama hinnaga sa auto ostad seda rohkem ka ära tasub.24000e eest soetan ma 24 korralikku masinat mis tasuvad ennast kuhjaga ära mitte aga 1 ja 24 tonnine!
20:44 13.08.2019
Juhhhhuuuuuuu.... (registreerimata)
See on täpselt nii, kuidas keegi asja võtab. Kellel on aega ja närve vana auto remondiks palun väga. Kes sente ei loe ja tahab mugavalt elada ilma mureta ostab kindlalt uue.
20:55 13.08.2019
looder23
Kõigepealt mine ja sõida selle golfiga. Siis võta paber ja pliiats ning arvuta välja oma igakuine kulu praegusele autole ning siis tulevasele autole. Läbisõitu sa tead, seega uue auto plaanitavad kulud on sul tõenäoliselt suht täpselt võimalik välja arvutada. Löödki tulud ja kulud kokku ning siis otsustad. Meie ei hakka selle uue autoga sõitma, ikka ise hakkad.
21:32 13.08.2019
tiit_ (registreerimata)
Mina lööks veel kulud kokku ja mõtleks kas uus auto on ikka see X summa korda parem, mugavam ilusam või kärab vana küll veel ja kokku hoitud raha eest saad kaks nädalat reisil käia.
Eks uuel autol on emotsioon mis loeb hiljemalt mõne nädala kaob ka see ära.
21:48 13.08.2019
Navara3000 (registreerimata)
Tõenäoliselt nad seda 15 a vanust bemmi ei tahagi. Sellega ei teeni midagi
07:46 14.08.2019
KeegiTeine2 (registreerimata)
Hello

Mina teen üldiselt nii, et sõidan uue autoga 3 aastat ja u. 90 000 km.
Vana auto müügiga jääb üldiselt (viimase kolme autoga) üle uue
samaväärse auto sissemaks. Juurde peab üldiselt maksma
kuni 500 EUR k.a lepingutasud.

Ühegi remondi eest ei maksa, ainult korralised hooldused.

Vana auto puhul ei tea kunagi.
08:25 14.08.2019
Väikepoiss (registreerimata)
Et enda elu oleks lihtsam, pole mõtet igat senti lugeda. Lihtsama elu tagab ka murevaba (garantiiline) auto. Ise talitan just nii- soetan normaalse hinnaga uue auto, sõidan sellega 3-4a (sõltuvalt garantii pikkusest) ja vahetan uue vastu välja. Jah, ehk kaotan raha, aga mugavus maksab ka midagi.
Naljakas on loota, et ükski auto ost ära tasub end. Kui sa just taksot sõita ei kavatse või ei osta mingit rariteeti, mille hind ajaga tõuseb, ei tasu ühegi auto ost end ära. Ei uue ega kasutatu. Uue eelis on lihtsalt see, et kuigi sa maksad ehk rohkem, siis ei pea sa istuma kuskil remonditöökodades, ei pea mõtlema ootamatutele kulutustele jne. Vana auto puhul tiksub peas koguaeg, et aga mis siis, kui järsku läheb katki. Ja kui pole seda reservi remondiks, siis on natuke kehvasti, kas pole? Garantiiline uus auto lahendab selle mure juba eos.
Aga eks eestlastele meeldib ikka teiste rahakotis sobrada ja jumala eest ei kannata, kui keegi ostab endale uue auto- sellest ilmselt ka see virin siin.
Teemaalgataja saaks selle bemmi eest ehk Golfi sissemaksu paremal juhul, vb pead natuke juurde maksma, sõltub seisukorrast. Gaasikas on kindlasti mõistlik valik, kuigi uued bensukad (kasvõi seesama Golf 1.5TSI) on samuti väga ökonoomsed.
10:13 14.08.2019
looder23
Minu arust ainukesed virisejad on tavaliselt need liisingautode omajad. 99% juhtudest algatab tutikaa auto liisijal monoloog ja põhjendus, et miks ta liisis uue auto. Mitte keegi pole öelnud, et lihtsalt tahtsin ja liisisin uue auto. Alati on mingi mull ja põhjendamine, et miks. Ausalt öeldes viskab üle juba see enesele idee maha müümise jutt.
10:34 14.08.2019
Väikepoiss to looder (registreerimata)
Vaata, sellega on just see põhjus, et kui sa ütled, et jah lihtsalt tahtsin ja liisisin auto, siis tuleb ikka umbes 10 venda, kes kukuvad halama, et oh miks ja mis mõte ja ikka vanaga on odavam sõita jne. Just täpselt seepärast tulebki öelda, mis see põhjus on. Liisingautode omanikud tavaliselt ei virise. Virisevad need vanade autode omanikud, kelle masinad tihtilugu remonti vajavad. :)
11:34 14.08.2019
kukeants (registreerimata)
Hauka laadal nägin üht 7 kohalist pronksivärvi autot, mis väga täpselt rahuldas minu vajadused ja mida hetkel kasutatuna veel ei saa. Jääb üle seni hästi teeninud vana pidulikult Kuusakoskile üle anda ja kolida ümber uue pereauto rooli. Seda enam, et hind jäi meeldivalt 20 th kanti. Vanust ka niipalju, et saan seda omale lubada.
11:41 14.08.2019
ametnik123 (registreerimata)
Mine tee selle golfiga proovisõit. Kui on parem (mugavam, vaiksem jms- mina küll kahtlen), kui olemasolev, siis kindlasti osta, kui võimalus on.
11:51 14.08.2019
. (registreerimata)
Emotsiooni ost pigem ,kui taksot ei sõida.just tõin saksast väga korraliku auto,aasta 2005 ja 2000€ kogu hind. Ls 200t .väljast ja seest nagu uus. NB.mugavam ja suurem kui uus golf.

Aasta tagasi olin sama valiku ees,proovisin salongides paljusid,see vahe on minimaalne kõiges. Võtsin veerand uue auto raha ja ostsin 4a vana sakslase,ls 130t.

Ühesõnaga otsustama pead ise.
Osta pigem kinnisvara.
11:59 14.08.2019
looder23
Väikepoisss, vaata, siis kui halama hakatakse võid ju seletada, aga tavaliselt hakatakse põhjendama ennem kui tere jõuad öelda. Muidugi, kui sa ostad värskelt kasutatud auto ja teadmata hooldusajsloota võib juhtuda sellega mida iganes, aga kui sa oled pikemalt omanud ning sõitnud ja tead ta seisukorda, siis miks seda välja vahetada? Lihtsalt, et uuem? Millest sinu järeldus, et kasutatud auto omanik ainult remondis autoga istub? See on mulle arusaamatu. Ka sina oma uue autoga pead hooldusaegu planeerima ja garantii korras vägisi auto servisesse viima. Minu kasutatud autoga on täpselt sama. Õlivahetuse aeg, helistan, et millal, ahah, tulen. Ka praegune teema algataja on dilemma ees, vana auto sõidab hästi, kas on mõtet vahetada. Jah, tema huvi on gaasi auto. Sõitu tundub ka olevat, 4000+ km kuus. Siin tuleb juba puhtalt matemaatika ette võtta. Kui uus vs vana kulud jäävad samaks, siis on loomulikult kasulikum uus. Samas kui läbisõit on nii suur võidakse ka piirang peale panna. Lisaks sõidumugavus. Uus auto ei tähenda automaatselt paremat sõidumugavust.

Muudetud 14.8.19 12:06

13:51 14.08.2019
Eks selle teema üle võib ilmselt lõputult vaielda, kellele ema-kellele tütar teema. Samamoodi see põhjendamine- eks inimesed on erinevad- ei ole mina küll kohanud inimest, kes kohe hakkab põhjendama, miks ta endale uue auto liisis. Küsimise peale ikka öeldakse ja ütlen isegi, aga kohe ei näe küll vajadust seletada. Auto ostetakse ju endale ja oma rahadega, mitte teistele teiste rahade eest, et oleks vaja põhjendada ja vabandada.
Pole mina veel ühtegi garantiilist autot garantiiremonti pidanud viima, kuid ilmselt on hästi läinud siis.
Teemaalgataja peab ise asjas selgusele jõudma- siit ta küll asjalikku abi ei saa.
14:19 14.08.2019
looder23
Eks nendega ongi nii, et kuidas joppab. Ma rohkem veokitega kokku puutunud ning seal isegi töömehed räägivad, et autod on nii nagu jumal juhatab. Üks auto käib hoolduses nii nagu ette nähtud ning teine samas iga kahe nädala tagant. Tihedamini ei saa, sest vahepeal ollakse sõidus. Elektri viga ajab teist taga. Jah on küll garantii, aga pidevalt säti aegu.
15:38 14.08.2019
... (registreerimata)
Uue ostavad need, kel raha on ja ei viitsi endale pidevalt põhjendada, et 10a vana saksa preemiumit on soodsam omada. Aga eks inimesi igaauguseid- kes elab elu lõpuni üürikates, kes ehitab oma maja, kes puhkab nädalavahetustel kodus koos viina ja tümakaga, kes reisib ringi, kes kasvatab lastest inimesed, kes neist üldse ei hooli jne- kirju maailm.
16:26 14.08.2019
targadkoos (registreerimata)
Kui inimesed ei ostaks uusi autosid, siis kuidas on võimalik vanu osta?
2004 vs 2019a auto. Vahe on väga suur. Eriti just turvalisuse osas.
Kas naist valides vaatad ka vanemat või eelistatud uut ja nooremat? Kisa ja näägutamine ju samad :).
16:48 14.08.2019
looder23
Naist eelistan sellist kellega on klapp ja tahe koos elus edasi minna.
17:09 14.08.2019
lollimastlollim (registreerimata)
Mina julgen öelda, et olen see loll, kes on juba ostnud väga mitu autot uuena esindusest ning ilmselt kavatsen seda teha ka edaspidi. Loomulikult on kõik liisingus. Võin ka välja osta, aga ma ei näe pointi panna 20K auto alla ja siis 3-4 aasta pärast sama summat mitte tagasi saada. Uue auto ostuga "kaotad" üldiselt niikuinii. Seega minu sissemakse jääb üldiselt 5-6000 kanti ning edasine on liising. Keskmiseks hinnaks on meie harjukeskmine 25K +- 3-4-5K. Ei osta planku, ei osta maksvarustust. Lähtun sellest, mida vajan ning mis emotsiooni pakub. Sõidan masinaga aastas ~ 15K km (enamus sõidud on ikkagi tööandja vahenditega) ja siis 50K läbisõiduga realiseerin. Nõudlust sellise toote järgi on küll ja veel, sest imedemaalt imporditud masinad on sama ajaga veerenud 150K. Mis ma müües loodan saada? Ei midagi. Teades, et raha reaalne väärtus igal aastal väheneb, siis pean enda jaoks normaalseks saada tagasi tehtud sissemakse. Seega autokuludesse kirjutan liisingmakse (koos kõige selle juurde kuuluvaga) ja igaaastase hoolduse (viimane hooldus esinduses oli näiteks 131€ ning täpselt exceli järgi tehtud, mida ette nähtud on). Rohkem oma pead ma ei vaeva. Jah, ilmselt aastane kulu on veidi suurem kui second hand autod omades, aga see võib olla vaieldav. Näiteks naabrimees tahab omada odavat kasutatud autot, et oleks odav liikuda. Reaalsuses on minu 1,4T ökom kui tema 1,2. Kevadel naabrimees lasi remontida genekat, siis uus aku, siis sillad, siis sillastend. Kuna kokkujooks oli vale, siis sai kaks aastat järjest osta uusi rehve. Nüüd sidurilaager läks. Mina isiklikult ei viitsi oma aega sellele kulutada. Loen kasvõi raamatud aias kiigul. Inimesed on erinevad. Mõni on kinni oma sakast toodud masinas ja kiidab, teine ei mõista seda ning võib ka uue osta. Olen nõus saksast masinat ostma, aga see peaks olema siis uus (veidi eksklusiivsem) mudel, kuna seal on sellist valikut rohkem tõesti. 10 aastat vana ja täpselt 160K masinast isiklikult ei arva väga midagi.
17:20 14.08.2019
v_ (registreerimata)
Probleem on elatustasemes. Kui elatustase tõuseb, ostetakse ka rohkem uusi autosid. Kui mistahes uus auto maksab mõne kuupalga siis vaevalt, et vana bemmiraibet üldse vaatadki. Palgavaesele sa ei saagi neid asju selgeks teha. Inimesed elavad oma mullis. Ukraina tööline imestas, et inimene ostis poest tutika telefoni 500€ eest. Miks sa kasutatud ei ostnud, oleks parema telefoni poole hinnaga saanud... Kunagi oli meil ka nii, aga viimase 20 aastaga on palju muutunud.
17:27 14.08.2019
... (registreerimata)
Mis elatustasemel viga on kui 180 000 sõitnud vanu diisleid müüakse (ilmselt ka ostetakse) 20 ja enama tonniga. Need, kes omale paaritonniseid vanureid soetavad, ei kuulu hetkel teemasse- nemad on kas tõesti palgavaesed või on neil mingi kiiks, et auto eest ei maksagi kunagi rohkem maksta.
17:31 14.08.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
sa ... (registreerimata) ikke aru ka saad et need 20 kilosed maksid tutikana 60+ kilo
17:36 14.08.2019
... (registreerimata)
Mis vahet on 180 000 sõitnud ja uuena 60K või uuena 20K maksnud autodel? Kas 60K maksnud auto on vähem kulunud kui 20K maksnud auto?
21:58 14.08.2019
kukeants (registreerimata)
Oh jummel hoidku vana Saksa masina eest- elu sees ei tee enam seda viga. Pidevalt sakslastel vaja uute kahtlaste materjalidega katsetada- tulemus- purunevad õlipumbad, kuluvad silindrid, tilkuvad veepumbad, purunevad hoorattad, riknevad pihustid, segast panevad airbagi andurid, lendavad ketid, riknevad el. roolivõimendid jms.
21:59 14.08.2019
Karbunkal (registreerimata)
kallima otsa masin on preemiumklassi masin nagu ma mõistan. sest 60tonni eest mõistlik inime ju mingit säästusaastamasinat ei soetagi. siililegi selge et materjalid, roostekindlus, heliisolatsioon , mootor jne ons preemiumil parem kui mõnel säästumasinal. samas on kallima otsa masinal rohkem tilulilusid küljes mis võivad katki minna .ja omanikule kel pöial kasvab kehva kohapealt võib remont kalliks maksma minna. samas mõni omanik ei hooligi tiluliludest ja ei näpigi neid. võta kinni siis. samas kõik oleneb ikkag konkreetsest eksemplarist ja eelmiste omanike pohhuismist
22:53 14.08.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
nojah kui panna kõrvuti audi a1 ja a8 ning vahet ei märka, siis jääb ka meditsiin võimetuks
00:02 15.08.2019
wigry
Minu meelest on uue auto ostmise üks õigustusi ostuprotsess ise. Seda siis teatud autotootjate puhul, kes annavad ette piisava valiku, et tuleb päevi kui mitte nädalaid hinnakirjas tuhnida ning tohutust valikust endale meelepärane sõiduk kokku panna. Ja siis sa lõpuks saad selle õige nimistu kokku, lähed uhkelt esindusse, tellid tehase tellimusega omale just sellise auto nagu soovid, ootad mõned kuud ja siis sulle helistataksegi, et auto on kohal. Vot see on protsess mida kasutatud (ega ka laoautodega) ei saa ning see annab õigustuse minna ja osta uus auto just selline nagu meeldib. Tõsi raha peab olema.

Muudetud 15.8.19 00:03

22:32 15.08.2019
Kärss
Wigry, kasutatud autoga on samamoodi - on vaid väga üksikuid asju lisavarustuses, mida vanale autole ei saaks. Ei pea silmas seda, et paigaldada uuena kiirushoidjata tellitud autole sinna kuuluv kiirushoidja (sageli siis teine kang rooli külge ja linnuke softis õigele reale), vaid näiteks Soomes lasi sõber paigaldada vanale Avensisele mingi muu tootja kiirushoidja - pandi käetoe sõrmede lähedusse kolm nuppu: 50kmh, 80kmh ja (vist oli) 100kmh. Päris iga "toorik" distantsi hoidva kiirushoidja (ja veel nii mõnegi muu vidina) paigaldamiseks tõenäoliselt ei sobi, aga erandid kinnitavadki reeglit. Maksab vähem ja ooteaeg on palju lühem (jah, nüüd augustis saime kätte ka teise talvel tellitud uue auto, mis pole uute autode puhul veel üldsegi pikk ooteaeg). Uus/vana on selles kontekstis täiesti kolmandajärguline.

See teema, nagu paljud teisedki sarnased siin foorumis, kipub minema lappama, kuna inimesed ajavad segi mõisted "mõttekus" ja "tasuvus". Paljud asjad siin elus on mõttekad, kuigi tasuvuse mõistes kahjumlikud. Selles pole midagi halba, kui keegi oma soovidest ja võimalustest lähtuvalt teeb teistsuguseid valikuid... aga paljud ei hooma, et oma valikutega rohkem rahul olevad inimesed ei suru tavaliselt peale omi seisukohti. Ainult põhjendavad, aga ei eeldagi, et kogu maailm just samal viisil peaks elama.
08:57 16.08.2019
Kpl (registreerimata)
Keegi siin kirjutas, et ostis uue auto ja sõidab 15000 aastas. See on küll ikka väga raju kilomeetri hind.
09:08 16.08.2019
jee.kim (registreerimata)
Aa palju siis sõitma peab?
09:15 16.08.2019
... (registreerimata)
sõidab palju sõidab, oluline on see, et ei pea aasta jooksul ootamatute remontidega tegelema, mis vana auto puhul pole kunagi välistatud. igal hommikul on sul töökorras auto maja eest võtta. tänapäeval saab juba sajaeurose liisingumaksega tutika auto istumise alla ning see pole enam mingi tappev kulu, küll aga vähendab ühe olmemure osakaalu.
09:47 16.08.2019
LeonCNG
Uus CNG mootoriga auto liisitud, järgmisel nädalal saan kätte. Võrdlesin VW grupi CNG autosid. Valikus olid VW Golf, Skoda Oktaavia ja SEAT LEON. Kõigil neil autodel peaks olema sama alusvanker, käigukast ja TGI(CNG) 1,5 mootor. Plekid ja plassmassisu ja muud jupid on küll erineva kujuga stantsitud. Valik langes Leoni kasuks. Leonile tehakse hetkel suurimat soodustust + esimesete 25000 km läbimiseks saab tasuta gaasi. Automaadiga TGI Leon on kuskil 800-1000€ kallim, kui sama auto TSI bensiini mootoriga. Selle raha saab gaasi kinkekaardiga tagasi. Oktavia TGI ja Golf TGI on aga sama varustuse juures 2000€ kallimad, kui Leon TGI. Gaasisoodustus on ka Oktavial.
Tegin CNG pikema proovisõidu. Auto tundus minu jaoks igati sobiv. Kiirendust oli piisavalt, kellelegi jalgu ei jäänud, möödasõidud sujusid probleemideta. Kütusekuluks sain kuskil 3-3,5€ 100km kohta. Ilmselt sai ka kiirendatud rohkem, kui ma tavaliselt sõites teen.
Minu arvutuste järgi, tasub uue bensiinimootoriga auto ostmine, võrreldes CNG ära, kui ta maksab alla 16000€. 16000 eest saab osta väikeauto (mootor 1,0l manuaaliga). Minu läbisõidu juures, hoiab aastas kütuselt kokku 1000€ + esimene aasta tasuta.
CNG on muidugi ka miinuseid. Eestis hetkel 15 tanklat. Ühe tankimisega saab sõita 480km + besiin 9l paagis. Lätis 1 tankla, Leedus 3 tanklat. Hetkel käib Eestis riigihange tanklate ehituse toetuseks. EU tahab, et tanklad oleksid põhiteedel iga 150km tagant. CNG on tegemist rohegaasiga, mis on taasuv energiaallikas. EU toetab taastuv energiaallikate kasutamist ja suurt hinnatõusu vast ei tule.
Hooldus on CNG mootoriga iga 15000km tagant: 147.47€; 229.01€; 241.09 €; 453.90€; 241.09€; 229.01€; 241.09€; 453.90€; 241.09€; 229.01€; 241.09€.
10:47 16.08.2019
Tartust riiga (registreerimata)
Tuleb siis 5 tankimist
11:29 16.08.2019
wb (registreerimata)
Eestis on tanklates müügil nii CNG+ (fossiilse ja rohegaasi segu), kui CBM (rohegaas). CBM on müügil veits kallima hinnaga, keemiliselt tegu sama ainega.
11:29 16.08.2019
selgetnägija valerka (registreerimata)
ühe tankimisega vaevalt 5000 läbib
14:31 16.08.2019
Valerka, see on ikka päris masendav ju, et ostad uue auto 60+k€ ja siis mingi 4a hiljem maksab see umbes 15-20k. :D

Aga teemaalagatajale- palju õnne hea valiku puhul! Leon on väga mõistlik valik.
14:43 16.08.2019
Kpl (registreerimata)
Muidugi ostke uusi autosid. Majandus jääb muidu paigale seisma. Lihtsalt paneb imestama ühe inimese jutt siin, et ostab 25000 maksva auto, maksab viieka sisse, sõidab kolm aastat ja siis müüb nii maha, et saaks uuesti sissemaksu. See on ju meeletu häving. Kõik toovad siin näiteid elust enesest, ma siis ka. Ostsin viis aastat tagasi kolme aasta vanuse saksa auto 210000 km sõitnud, sõitsin peaaegu kolm aastat ja 35000. Müües hävisin hinnas 800 pluss kolm korda vahetasin õli ja üks sillaregul ka. Jämedalt maksin peale selle aja jooksul 1000 euri. 0 probleemi oli autoga. Kui ma oleksin uue auto ostnud, oleks need numbrid ikka kordades suuremad olnud.
15:41 16.08.2019
toniskkko (registreerimata)
Minu meelest täiesti mõtetu teemapüstitus. Igal oma arvamus ja see sõltub iga inimese võimalustest. Ise kasutan autot suht vähe (ca 8-10 tuh. aastas), aga sõitama pean kohe kui tekib vajadus-väljakutse ja seepärast omangi uut autot (ka vorst jääb leiva peale ning võlgu pole) sest pean olema kindel, et auto pärast sõit tegemata ei jääks. Ja remonditöökojad pean unustama, väljarvatud korralised hooldused.
40 a. sõitsin teiste vanadega, nüüd võimalus omada uut. Nii lihtne see ongi.
Tuleb aeg kus tahad omada kordki uut sõidukit.
16:27 16.08.2019
maaks
See 3aastaga 800€ hinnalangus 3aastasel autol on BS jutt! Tegelikult kukub ka saksa raua hind ikka meeletult kiiresti.
http://www.autopass.ee/et/prices/?mark=3&model=217&m
ark2=41&model2=658
19:05 16.08.2019
Kpl (registreerimata)
Mul täitsa savi kes usub või mitte. Aga fakt on see, et see nii on. Aga samas ma tegelen ka autodega. Seega ostmine müümine ongi mul vähe lihtsam. Ja auto ise oli vähe levinud ka.
20:34 16.08.2019
LeonCNG
Siin Eesti Gaasi CNG hinnavõrdluse kalkulaator:
https://www.gaas.ee/arikliendile/cng/
Leoni gaasikulu 4,0-4,5 kg(WLTP) 100 km kohta.

Muudetud 16.8.19 20:42

21:30 16.08.2019
Loen siin ja imestan (registreerimata)
Küll ikka" rikkurid" foorumis- ohjsa, võin ikka osta 20 + tuhat maksnud auto sullis aga ei taha.. Anna abi. Poes makstakse isegi toidu eest krediitkardiga ja kõik on nii kõvad tegijad, et ostavad 20 + tuh asju sullis?! Ja samas sõidetakse laenukärudega.. Naerukohtt lihtsalt..
22:35 16.08.2019
siberia (registreerimata)
Kärsa aretustööle kommentaariks - muidugi saab panna kasutatud autole igasuguseid lisasid kuid tsiviliseeritult tehes on see mõttetult kallis. Kõige lihtsam mingine näide - valid uut autot ostes 17 tolliste velgede asemele 18: Võib-olla tuleb 300 peale maksta. Kui juba ostsid 17 tollistega ja tahad tehase 18, siis mingi kolm tuhat ikka ja vanad jäävad veel kätte garaazi reostama. Kõik ei viitsi põhitegevuse kõrvalt igasuguse nodi müümise või vahetamisega tegeleda.

Ma ise vaatsin mingi aeg tagasi, et vahetaks auto natuke uuema vastu - nii 2015 ja ülespoole. A6 Audi - ma olen lihtne inimene. Sinist värvi, aga mitte pedesinine (goluboi): Sedaan. (ei tegutse arbuusimüüjana). Poolnahksisu võiks olla ja must et laga kohe silma ei paistaks. Mingi 180 KW diislijõudu ehk siis nelivedu ja rool kolme kodaraga, millega tavaliselt S-line kleepsud kaasnevad ja võib-olla veel midagi. Ahjaa, õhkvedrustus on porno.
Terve mobile.de otsing andis ainult 14 autot, millest üks (1) oleks kompromisse tehes osta kõlvanud.

Ühesõnaga, pole vajagi. Kärsa moodi suvalist doonorit tuunides saaks selle raha eest kaks uut.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.