Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LED-BAR

14:39 05.11.2019
Lahemees8
LED-bar
Tere, tekkis küsimus kus kohast võiks osta tavalisele sõiduautole LED-bari? Millel oleks hind ja kvaliteet paigas ja mis näitaks piisavalt kaugele. Võib soovitada nii välismaa kui eesti lehekülgi.

Muudetud 4.1.20 12:27

21:04 05.11.2019
AntiOpel (registreerimata)
Re: LED-bar
Ise ostsin Automaailmast Osrami LED-bari ja ülirahul.
00:04 06.11.2019
AaduPluss (registreerimata)
Re: LED-bar
Mis on selle LEDbari eesmärk? Kaugtulede lisa sõidu ajal? Jahindus?
Kui eesmärk on paigas, saab täpsemalt soovitada
10:09 06.11.2019
Lahemees8
Re: LED-bar
Eesmärk on sõidu ajal neid kasutada kaugtuledele lisaks.

Muudetud 6.11.19 10:10

11:43 06.11.2019
............ (registreerimata)
Re: LED-bar
Selgitan natukene, kuidas käib endale mõne asja ostmine.
Kõigepealt googeldad vastavat sõna, antud juhul led bar ning saad portsu tulemusi. Siis hakkad neid tulemusi ükshaaval läbi vaatama ja uurid, mida iga firma parajasti müüb. Kui leiad mõne sobiva asja, siis hakkad omakorda seda asja googeldama ja vaatad, kes seda asja veel müüb ja mis hind neil on. Lisaks võib veel otsida kasutajate ülevaateid antud asja kohta või kommentaare müüja kohta. Niimoodi oma analüütilist mõistust kasutades (kui see olemas on) jõuad endale sobiva kauba ostmiseni, mis ilmselt rahuldab kaubale esitatud nõudmised ja sobib ka rahakotile. Konkreetselt neid led bare müüvad väga paljud ja väga erinevate hindadega, niiet suvalise hiinaka võid osta aliexpressist 20€ eest ja täpselt samasuguse kolaka mõne eesti müüja käest 200€ eest. Kuna ma ise kogesin, et odav hiinakas tegelikult ei valgusta kaugele, siis tasub otsingutel väga põhjalik olla ja pigem eelistada tuntud tootja kvaliteetsemat ja kallimat kaupa kui rahulduda mingi keskpärase hinnaga keskpärase asjaga. Kui seda bari on tõesti vaja külavaheteedele hea nähtavuse tagamiseks, siis läheb raha asja ette, aga kui vaid tavamaanteedel sõitmiseks, kus nagunii enamus ajast liigud lähituledega, sest järjekordne kolonn sõidab vastu, pole ostul mingit pointi. Muidugi võiks omale selgeks teha ka põhilised valgusesse puutuvad keskkoolifüüsikast tuntud terminid- luumen, kandela, värvustemperatuur jms.
12:37 06.11.2019
PS (registreerimata)
Re: LED-bar
On olnud lisatulesid. Ausalt öeldes on kasutamise võimalus tavalises liikluses ka keset ööd maanteel suhteliselt vähene, sest ikka midagi on, et neid sisse lülitada ei saa. Peale selle on ümberlülitamise hetkel suht suur kanapimedaks jäämise oht - kujuta ette kui hetkega saabub päikselisest päevast Ledide käes pime tagatuba kui lülitad nad välja ja jäävad vaid lähituled?
13:14 06.11.2019
Hea PS (registreerimata)
Re: LED-bar
Minule piisas ühest korrast Norras, kui sisenesin otse silma paistva päikese käest tunnelisse. See oli küll valgustatud, kuid efekt oli, kuis olnuks kott pähe tõmmatud. Hea, et tunnel oli sirge, sest teha polnud muud, kui lasta pedaal vabaks ja oodata kuni pilt ette tuleb, lootes, et saba ülemist äärt kaare vastu ei lase või vastassuunda ei satu.
Kõik läks hästi, kuid edaspidi lasin silmad enne tunnelit kissi, et nad vähema valgusega harjuksid.
Nimetet Norras oli veduril ees oma täiskomplekt SCANIA oma tulesid koos ksenoonidega, võre taga neli 28 sm läbimõõduga kaugtuld ja üleval veel kaks ksenoonkaugtuld.
Väga mõnus oli, neid sai varieerida, nt uduga ülemiste kasutamine on ju välistatud jne. Silmi ei põletanud teistel ja nemad minu omi ka mitte- ollakse mõistlikud.
Mitte mingit kanapimedust ei olnud peale selle ilu väljalülitamist.
Kanapimedus on siiski A-vitaminoos, kui vitamiinipuudusest tekib hämaras kehv nägemine.
Sõiduautol on LED ees, 800m veab välja küll, kuid lähituled on ülitähtsad, need peavad olema värskete ja hea, mitte "sinise moodsa" valgusega pirnidega, reguleeritud korrektselt ja ei juhtu midagi.
LED-BAR pole muide eesti keel vaid inglišš...
Ja teid kooritakse julmalt, nt netipoes 170 EUR maksva LED kaugtule laost väljamüügi hind on 56 EUR.
Mina võtsin laost.
Ülemaks kui hõbevara, kallimaks kui kullakoormad, tuleb tutvust tunnistada.
22:06 02.12.2019
grigoori
Re: LED-bar
56 eurone (tegelikult 16 eurone, laomees tahab ka palka saada) on üks tõsiselt väärt ost.
23:11 02.12.2019
Hea PS grigoorile (registreerimata)
Re: LED-bar
Tead, grigoori.
See, et oled ise rumalavõitu, see ei tähenda seda, et ka teised on. Mis sellest, et sa nii eeldad.
Muideks, kõnesolev LED kaugtuli, mille eest maksin 57 EUR on justnimelt see.

https://www.lisatuled.ee/lisatuled/w-light-ripple-530/

Paranda meelt ja ära pea teisi, kaasa arvatud mind nii lolliks, kes panevad kaugtule pähe ette 16 EUR nässaka.
Ja vanasõna ka loe uuesti läbi ja vähemalt püüa selle sisust aru saada. Muide- see on ühe väga tuntud autotootja esinduse laost. Sinusugusele müüakse see kindlasti 200 EUR-iga.
08:53 03.12.2019
grigoori
Re: LED-bar
Mu autol on piisavalt head tuled, et mitte mingite Hiina ledbaridega jännata.
Ja ma pole nii rikas, et odavat kräppi osta.
09:35 03.12.2019
Sull12
Re: LED-bar
See 4600lm on (anna andeks) täpselt hiinakas. Normaalsed asjad annavad 20'' juures 9000lumenit, paremad 20000lm ja peale
Kui tahta valgust auto ette, siis pane "klassikalised", kas siis led või xenon. Nt Baja design tavaline ümmargune annab 11000lumenit otse ette ja 1100 külgedele, neid 2 või 3tk panna, saab igaüks aru, et ledbar on mänguasi.

Mul sõber tegeleb nende asjade maale toomisega, tellib ka aeg-ajalt ebayst, alibabast jne sealseid "high end" asju testiks - mänguasjad. Mõni asi on põhjusega kallim.
12:00 03.12.2019
Hea PS grigoorile ja sullile (registreerimata)
Re: LED-bar
1. Kõik tehaksegi Hiinas, kuid on vahe, kas seda toodangut julgeb osta veokitele maailma esitootja või mitte.
Kui julgeb- siis pole see mingi barakk nr 8 toode ja vastab ka väljakäidud parameetritele. Mitte ükski esindus, mis tegeleb veokitega. see ei osta sisse sellist Hiina kaupa, millele on füüsikaliselt kentsakalt suured parameetrid, mis ei tohiks mahtuda tegelikesse võimalustesse.
Nt käsiprožektorite hinnad netis on madalad, kuid nende aku on ulmelise mahtuvusega ja luumeneid on meeletult.
Nii üks kui ka teine lubatud parameeter pole usutav ei tehniliselt, füüsikaliselt ega ka eluliselt. Nii väikesesse akunässakasse lihtsalt ei mahu niisugust energiahulka.
Odavkräpi tellitegi Aliekspressist, sest sinna on peale kirjutatud, et "RALLY" ja 20 000 luumenit ja seda, et näitab Kuu peale välja. Ja sõiduk hakkab ka vähem kütust võtma, kuid muutub 15% kiiremaks.
Taas tuleb juhtida tähelepanu loole, kus mees vaatas kriidiga plangule joonistatud alasti naist, millele oli alla kirjutatud "LITS". Miskipärast jäi uskuma, sai ühte kohta pinnud ja pidi tohtri juurde häbiga minema.

Seega on selliste mõõtude juures 4600 luumenit adekvaatne suurus, küll pole absoluutselt adekvaatne 9000 rääkimata 20 000 luumenist.
Paneme ette 2, 3 ja miks mitte ka enam? Ahsoo...
REF-erakonnast olete kindlasti kuulnud, kuid mitte REF väärtusest tulede osas? Arvan, et ikkagi olete, kuid jätate tähelepanuta.
Nimelt, 30+30+37,5= 97,5, mis pea täpselt mahub sinna sõiduautodele lubatud 100 REF sisse, mis oli valikul ka eesmärgipõhine.
Arvan, et kõik tarkpead, kes siin täpselt teavad, kui sitt asi see just minu ostetud on, ei oma mingeid häid tulesid ja oma sõidukil on ees kõige odavamad H4, H7 jms koos petrooleumilambi punase valgusega. Sellised tulevad pimedas vastu ja tekitab kõhedust see olukord, sest nad teiste, st vastutulevate korralike valgusvihkude puhul tegelikult sõidavad kohtumisel "kuulmise järgi".
Ja lõpuks- enne ostu veendusime pimeduses, kuidas see asi ikkagi töötab. Ja mitte laomehega, aga selle esinduse kauaaegse ühe osakonna juhatajaga, kellega meie mõlema teadmised tehnilistes reglementides on küllap üle siin tarkapanevate summaarsetest teadmistest. Meil mõlemal on tehniline haridus ja nõukaaegne, mitte kaasaegne mänguharidus.
Mul ei ole selliste ees ei aruandlus- ega õigustuskohustust, kuid aeg- ajalt olete te väga koomilised ja on üsna vahva teie soga lugeda.
Aga ma olen lugenud isegi ühe seaduse eelnõud, milles oli Mendelejevi tabel ümber tehtud ja tehnilised- füüsikalised arusaamad samuti innovatiivselt uuendatud. Ja seda nimeste poolt, kes ei oma selles distsipliinis mitte mingeidki teadmisi.
See läbi ei läinud, kuid ma võin tuua vajadusel teisi seadusi, milledesse on diletantide poolt sisse kirjutatud eluohtlikud nõudmised.
Need seadused on mitte teadmistepõhiselt koostatud, aga kellelegi on tundunud, et nii ju võiks olla ja selle aseel, et küsida mõnelt teadjalt, ta otsustab ise ja me saame mingi seaduse, mis oleks kui narkarite poolt kirjutet.
Aga rumalaid ongi väga kerge valitseda ja mida iganes korraldada, kasvõi Loomakaitseseadus koostada ilma veterinaaride osavõtuta, sest patsidega ja vinnilise ninaga tigedatest loomakaitseplikadest ja nende luuludest on ju küll.
Mäletan kirjeldet tigekoosluse "kontrolli" ühte hobusetalli, kus nad käsi murdsid ja halasid "hobused on kõik sita sees!" ja me seda komejanti mõnuga jälgisime.
Jälgis ka üks veterinaar, kes siis, kui plikad olid südari äärele end halanud, nõudnud talli kohest sulgemist jne. deklareeris:
"Valget turvast pole veel välja mõeldud."
Nimelt olid hobused kõige paremal allapanul, nimelt turbal, mida see "loomakaitsekooslus" polnud elu sees näinudki ja kes seda sõnnikuks pidasid.
Saitegi täiesti arusaamatu "demokraatia" ja allakäigu.
Vot nemad teevadki seadusi, kuid olge teie targemad, vähemalt püüdke.

"Mehed, teie hobused põlevad!"
14:40 03.12.2019
Sull12
Re: LED-bar
Rahu-rahu

See tuli on igal juhul abiks, aga kahjuks 800m see tuli ei näita. See ongi point, et mitte eksitada teisi võimalikke ostjaid.

Mul on 3 viimasel autol olnud lisatuled ees, olen nii paigaldusreeglitega kui ka kõikvõimalike lisatulede võimalustega päris põhjalikult tutvunud. Lihtsalt led-baride häda on selles, et korralik asi, mis näitab pikalt ja laialt, on suhteliselt kallis.
16:32 03.12.2019
grigoori
Re: LED-bar
Lao väljamüügihind 56 eurot.
Miinus käibemaks, hind 47 eur.
Hulgimüüja müügikate 50% minimaalselt.
Jääb järele 23 eurot sisseostuhind, kus peab sisalduma ka kauba transport.
No mis krdi kvaliteeti sa ootad 23 euroselt vidinalt?

Pole mõtet edasi diskuteerida.
17:10 03.12.2019
Hea PS grigoorile (registreerimata)
Re: LED-bar
Ja see vidin, mis sinulegi 200 eest müüakse- selle tootmishind on 5 dollarit. Kõikide eelduste kohaselt pole sa kursis kaubandusega.
Neid, mida sina pead kvaliteetseteks, toodetakse absoluutselt samadest komponentidest ja võimalik, et samas kohas ka. Väljamüügihind ongi nt 5 dollarit tükist, alates kogusest nt 5000 tk.
On nüansid- kas trükitakse peale üks või teine logo. Mõni toodab üldse ilma logota ja see trükitakse hiljem peale. Nt üks ja seesama toode võib kanda 20 erinevat logo.
Kui nüüd nt MB selle vidina külge paneb, siis on see "hea Mercedese LED" ja kui see on mingi muu logoga, siis on see "Hiina kräpp".
See on sinu loogika?
Tuletame meelde plangule joonistet naist ja paistes riista lugu?
Nii, nt jalgratta carbonraam maksab siinmail 1000 EUR, logod peal ja puha, kohe preemium ja puha!
Kui tellida neti kaudu TÄPSELT SAMA RAAM ilma "preemium" logota, on selle hind 300 eur!
Nüüd selgita, mis on neil vahet ja kas on tõenäoline, et kleepsud maksavad 700 EUR?
Vahe on vaid selles, et nt esindus EI osta kräppi, esindus ostab head asjad!
GO-PRO kaamerat teeb nt järgi SJCAM ja teeb sama hea kaamera, kuid hind on 4x väiksem!
Kas tead, et SJCAM-i võltsinguid, halvakvaliteedilist kräppi on veel kusagil barakkides tehtud vähemalt 4 varianti mida mina tean?
Peale spidokerimise tehakse veel igasuguseid tempe kasusaamise kaalutlustel!
Erinevused on vaid millimeetrites, mõne nupu asukoha osas.
Koopia koopiast! See võib olla hea ja võib olla täielik kräpp.

Selle LED hinna põhiosa moodustab mitte elektroonika, aga alumiinium ja seda on kõnesolevasse asja kõvasti pandud, ta on raske. See tähendab ka seda, et tegemist on jahutamist vajavate LED elementidega ja see omakorda tähendab, et LED elemendid on võimsad.
Elektroonika ei maksa tegelikult tänapäeval mitte midagi, tootmine on nii robotiseeritud.
Materjal ja logo maksavad, kuid logo eest maksta on tiba rumal ja ka siis võib sattuda koopia koopia otsa, mis on hämmastavalt kerge ka veel- seega plastikust valdavalt.
Kui sa grigoori oled niivõrd tark ja ilus mees- miks sa ei kauple siis ise sellise hullu kasumiga? Ostad 23 tükist ja müüd 170 tükk, see ju ilus kasum! Lausa 700+%!
Tegelikult on see sinu eest juba teiste poolt tehtud ja liinilt tulles on teile hirmkalli hinnaga müüdavad tuled tõepoolest hinnaga ehk 5 doltsi tk.
12:34 04.01.2020
marita57
Re: LED-bar
# Odavkräpi tellitegi Aliekspressist, sest sinna on peale kirjutatud, et "RALLY" ja 20 000 luumenit ja seda, et näitab Kuu peale välja. Ja sõiduk hakkab ka vähem kütust võtma, kuid muutub 15% kiiremaks.

Naersin nii, et silmad märjad. Aitäh, siiralt :) !
10:46 09.04.2020
PK (registreerimata)
Re: LED-bar
Nende lisatulede kohta on TM ka testi teinud. Päris üks ja sama kõik siiski ei ole.
21:19 08.02.2021
vv (registreerimata)
Re: LED-bar
Tegelik küsimus LED BARi kasutajatele - kas valgise värv nt külm led ja soe H4 ei tekita juhtimisel erinevaid varjumänge.? Kustutad kaugtule ära ja lähituli praktiliselt näitab nina ette. Ehk näed kaugtules põtra, vahetad lähitulele ja ongi põder juba auto ees.
10:32 15.09.2021
Eedik0 (registreerimata)
Re: LED-bar
Tere,

Pigem mõjutab valguse värvus seda, kui palju valgust neeldub näiteks märja asfaltiga ja kui palju valgust päriselt ka valgustab. Liiga sinised toonid ei ole kindlasti head. Minul on autol näiteks LED lisatuled valgemad, kui auto originaal LED esituled. Kui lisatuled põlema panna, siis originaaltulesid justkui polekski näha. Valge valgusega on mõned X-Visioni tuled, näiteks https://www.lisatuled.eu/tooted/x-vision-genesis-300/

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.