Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KLAASIDE JA TULEDE TOONIMINE

09:39 26.11.2019
Naksitrull
Klaaside ja tulede toonimine
Et kas keegi oskab öelda kui tumedaks võib Eestis auto esi- ja tagatuled ning esiklaasi toonida? Kui üldse lubatud on.
10:37 26.11.2019
maaks
Re: Klaaside ja tulede toonimine
12:25 26.11.2019
Saan aidata (registreerimata)
Ma leidsin kaks pooleliitrist pudelit seda nõukaaegset kuumakindlat ahjulakki.
See toonib kõige paremini!
Ühe pudeli annan sajaga ära. Saja üldise kaubakäibe ekvivalendiühiku eest.
Aga muidu- mis sul viga on? Miks tulesid "toonida"!? Et kehvemini näeks? Muidugi saab nende "toonklaaside" taha punnitada 100w pirnid või LED-id, et veel moodsam saaks.
Minu meelest on tulede üleplätserdajad vaimse puudega, ma võin muidugi eksida, see on minu seisukoht.
Oskad muidu ise selgitada, milleks sa seda teeksid?
13:16 26.11.2019
selgetnägija valerka (registreerimata)
toonitud tagatuledega tuleb ka esimesed suht tumedaks toonida ja kindlasti peab paigaldama üleskeeratud jämmeda sumpa otsiku, siis om änks
13:22 26.11.2019
Naksitrull
Nahui te seletate niisama tühja siin, paremat teha ei ole kell 1 tööpäeval? :D
Kui vastata ei oska siis ära kirjuta üldse.
See mis teine inimene oma autoga teeb ei ole mitte kuidagi sinu asi või probleem niikaua kuni kõik seadusega lubatud.
13:34 26.11.2019
selgetnägija valerka (registreerimata)
niikaua tõesti ei ole kui selline raibe liikusse ei ilmu, ajukääbik, öösel võib sõita ka päikseprillidega, pole vaja toonida esiakent, ega küljeklaase
14:08 26.11.2019
Tundub, et üks "ärikaksikutest" on vangist väljas, on mingi rondi välja petnud ja nüüd teeb "tjuuningut".
"Nahui te seletate niisama tühja siin" jms on nende klassika.
Ja väide "See mis teine inimene oma autoga teeb ei ole mitte kuidagi sinu asi või probleem" on palasõnaline, sest on väga meie asi, kui sa oma "tjuunitud" rondiga meie seas ja pimedas lõpuks kuulmise järgi liiklema hakkad.
14:52 26.11.2019
Marko
Lubatud on vaid tehasetuled, ise midagi plätserdada ei tohi ju. Loe liiklusseadust!
14:54 26.11.2019
looder23
to Saan aidata, sul jäi suures tatipritsimise tuhinas ühe lause teine pool märkamata. lause läks edasi, et "...niikaua kuni on seadusega lubatud.
maak jagas seadused ette ja nüüd otsib ise.

kiirelt:
Kood 612. Klaasid ja vaateväli
Nõuded: 1) tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas ja tagumises asendis oleva juhiistme
seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%. Kui tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest tagapool asuvate sõiduki akende läbipaistvus on
alla 70%, peavad sõiduki mõlemal küljel olema peeglid. Kui eriotstarbelisel soomussõidukil
on tuuleklaas või tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuv külgakna klaas
kuulikindlast klaasist, siis nende läbipaistvus peab olema vähemalt 60%
16:22 26.11.2019
Kas sa looder oled kunagi selle peale mõelnud, et sa võid tegelikult olla väga rumal inimene? Hoolimata sellest, et sinu meelest, et sinule tunduvad teised tatti pritsivatena?
Sinu "eriotstarbelisel soomussõidukil" ja muu jura on siinkohal siiski kohatu, tjuuninguspets küsis ka esitulede mustamise kohta.
Muidugi üllatab, et sa telnjaškat rinnal lõhki käristades sellise tjuunar/tarkpea kaitseks lahingusse sööstad.
Kes meist tuhinal miskit toimetab?
Poeg sul või? See naksiv tralli-rallimees, kes unistab süsimustast valgusest vms?
Mind ikka veel mõnikord panevad imestama mehed, kes vastu kõikide arstide, teadlaste, inseneride, disainerite jne tööd, mis peaks tagama hea väljavaate, korrektselt valgustatud tee jms, püüavad seda tööd nullida või vähemalt minimiseerida.
Küllap saavad vaid siis erektsiooni?
17:07 26.11.2019
looder23
kindlasti olen ma rumal, pole end eriliseks tarkuriks nimetanud, aga mul on lugemis oskus ja loetust aru saada ning mulle ei meeldi, et kistakse kuskilt välja mingi lausejupp ja siis selle najal hakatakse materdama. kui sellest lausest ära jätta teine pool, on sel lausel hoopis teine tähendus. sulle see teine pool ei sobinud. insenerid, teadlased, disainerid koostavad/loovad auto vastavalt eelarvele ning kui eelarve käsib kulusid vähendada, siis ei toonita ka klaase. nii lihtne see ongi. uuemad autod küll tulevad juba toonitud esiklaasidega, siis miks ei või seda teha sõidukiga millel ei ole toonklaasi. toonklaasi saab kasvõi järelturult klaase paigaldavas töökojast. ei pea kiletama. tulede kiitmisest ei ole ma midagi rääkinud ja see on ka seal seaduses olemas ning marko tõi juba lühidalt kokkuvõtte ära ning ma ei hakanud sealset teksti kopeerima. siiski jälle klausel, et kui antud autole toodetakse tumendatud klaasidega tulesid, siis võib paigaldada. isetegevus on keelatud. vastavalt seadusele võib tegutseda ning anda soovitusi, kuid sinu soovitus väljendus tati pritsimises. kõik tuunungud on lubatud, kui sa kooskõlastad selle mnt-ga. ma ei lähe plähmides kohe kiunuma, sest ma ei tea millisele autole ta neid soovib. kas igapäeva liikurile või mõnele hobiautole. suvel saaksid sa end saksas ja prantsusmaal siniseks tatistada, nähes millised liikurid seal liiguvad ja kui tumendatud klaasidega aknad ees. külje omadest sisse ei näe. ei oska kommenteerida kui hästi sealt välja näeb. Pole üheski sellises istunud. loomulikult kui kiletad musta prügikotiga ei ole ma sellega nõus, aga korralik kvaliteet kile on midagi muud. sinu probleem ongi see, et et sa ei suuda mõelda. sinu jaoks on täiesti valge või süsimust. ja see...on siin väga paljude inimeste probleem. ainult 2 äärmust ja sellest kiretakse lõputult, aga ise hiilib mööda halli ala.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.