Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ÜLEVAATUSEL VIDEOREGISTRAATOR

11:16 04.02.2020
Aswega
Ülevaatusel videoregistraator
Kas mingi seadus reguleerib, et sõiduki tehnoülevaatusel EI tohi videoregistraator olla sisselülitatud ja kinnitatud esiklaasile?

13:25 04.02.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Ükski seadus ei keela. Kuna õigusriigis (mida olevat ka meie vabariik) on keelatud ainult see mida keelatakse vastava seaduse, määruse või mõne muu riikliku regulatsiooniga siis kõik ülejäänud on lubatud. Kui ülevaataja keelab registraatori siis ta omavolitseb.
14:07 04.02.2020
Marko
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Teavitama peab. Piisab sildikesest - salvestan.
Viidata ei oska, seega NSR-tasemel infokild.

Muudetud 4.2.20 14:08

18:54 04.02.2020
Aga palun! (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
20:45 04.02.2020
viimasele teadjale (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
miks postitad AKI ürgvana pdf voldik? kes viitsib mingite ametnike 31-lehelist jura lugeda paljude viidetega paljudele seadustele ja määrustele? see on ametnike looming ja vajalik ainult menetluste jaoks või ajaks. igapäevases elus on asi palju lihtsam - avalikus ruumis filmi ja pildista palju tahad. eestis pole probleemiks ükskõik keda avalikus ruumis salvestada, kaasa arvatud kapo töötaja, öelgu viimane mida iganes tahab, võib vabalt seenele saata. ülejäänud on pullikaka - kui ei meeldi, siis mingu kohtusse.
21:40 04.02.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
AKI kaameraid puudutav võib ju huvi pakkuda kuid ta on vana ja pealegi peetakse olulisemaks euroliidu isikuandmete kaitse 2018 aasta 20 mai üldmäärust. Kaameratega seonduv on ülereguleeritud, millest tekkinud arusaam, et KÕIGIL ON ÕIGUS. Viimane postitaja on oma arvamusega tõele kõige lähemal sest ka mina olen kaameratemaatikaga tegelenud ja siia-sinna vastavaid kirju saatnud ja jõudnud samale mõtlemisele. Sellele vaatamata toimub isegi tehnoülevaatusel euroliidu isikukaitse määruse räige rikkumine ja kedagi see ei koti. Kui ülevaataja nõuab autos oleva video sulgemist siis autos sees olevad asjad on autoomaniku omand jne. Lihtsam variant oleks lubada video salvestamist sest ametiisiku jäädvustamine ilma kaameraga tema nina all vehkimiseta st. tema tööd segamata ei tohiks olla keelatud. Ülevaataja oma töökohustuste täitmisel ei ole eraisik ja siin ei lähe käiku eraõigust puudutavad klauslid.
17:57 25.02.2020
sassu145 (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Väljas filmi palju tahad,kui kinnistu omanik või haldaja seda ei soovi siis,ei ole vahet kas ülevaatuspunkt või piimapood.Filmida ei tohi.
12:10 07.03.2020
15. märts 2019 (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
"Andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõunik sõnas Geeniusele, et üldjuhul kehtivad sellises olukorras samad reeglid, mis igasuguse pildistamise ja filmimise puhul. Üldreegel on see, et teise inimese pildistamiseks peab ikka alati temalt endalt nõusolekut küsima.
Kui filmid enda tarbeks?

“Ei tahaks ju keegi meist, et meid vastu tahtmist jäädvustatakse ja salvestised meie endi teadmata internetiavarustesse üles riputatakse,” sõnas ta. “Nõusolekut ei ole vaja eraisikul isiklikul otstarbel salvestise tegemiseks.”

Põhimõtteliselt tähendab see, et inimene võib ükskõik kus, ükskõik mida ja mis iganes põhjusel filmida või pildistada, ilma et ta peaks sellest kedagi teavitama või kelleltki luba küsima. Küll aga ei anna see erand õigust neid pilte või videoid pere ringist väljapoole jagada ega kusagil avalikustada.

Siinjuures on oluline tähele panna, et ehkki andmekaitsereeglid isiklikul otstarbel pildistamist-salvestamist ei keela, võib asutus, ettevõte või ka eraisikust maja- ja maaomanik selle oma territooriumil siiski ära keelata. Ehk kuigi inimene võib isiklikul otstarbel filmida mida iganes ta soovib, ei tähenda see, et ta võiks igas olukorras nõuda, et tal lubataks filmida.
Teatud juhtudel ei tohi

Näiteks võib politsei kolmandate isikute õiguste kaitseks piirata kinni peetud isikute või õnnetuse ohvrite filmimist, samuti piirata inimeste juurdepääsu sündmuskohale. “Abitus seisundis inimese filmimine ning hiljem sellise video avalikustamine on selgelt taunimist väärt ning ei ole lubatud,” lausus nõunik.

Sellisel juhul on igati õigustatud, et politsei filmimist keelab. Politsei võib keelata filmimise ka siis, kui video võib segada menetluse käiku. Samuti kui filmitakse näiteks politsei territooriumil toimuvat. Neid põhjuseid võib olla veel ning sel juhul tuleb politsei korraldustele alluda ja filmimine lõpetada.

Seega ei saa AKI selgitusel alati nõuda, et ametiisikut, nt politseinikku, võiks alati ja igas olukorras jäädvustada."

https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/millistel-juhtudel-toh
id-sind-peatanud-politseiniku-tegemisi-filmida/
12:29 07.03.2020
paragraaf (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
no see artikkel kubiseb ju vasturääkivustest algul lause Üldreegel on see, et teise inimese pildistamiseks peab ikka alati temalt endalt nõusolekut küsima. ja siis natuke aega hiljem 180 kraadi teistpidi“Nõusolekut ei ole vaja eraisikul isiklikul otstarbel salvestise tegemiseks.”
saa nüüd aru ametniku mõttemaailast.
13:15 07.03.2020
Teie huvide eest! (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Andmekaitse Inspektsiooni eesmärk on aidata kujundada ühiskonda, kus väärtustatakse üksikisiku õigust eraelule ja riigi tegevuse läbipaistvust.

Kaitseme iga inimese põhiseaduslikke õigusi

õigust saada teavet asutuste tegevuse kohta
õigust pääseda enda kohta kogutud andmete juurde
õigust era-ja pereelu puutumatusele isikuandmete kasutamisel andmetöötlejate poolt

Aga keda huvitab- asjad on muidu nii:

https://edpb.europa.eu/our-work-tools/public-consultations/2
019/guidelines-32019-processing-personal-data-through-video_
en
00:48 12.03.2020
Kallutaja7656 (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Kui ma ei taha et mind filmitakse,olgu see eesmärk mis iganes.Eriti kui teen oma tööd,olgu selleks antud teema puhul kas või ülevaataja.Ma keeldun sellisel juhul oma tööd tegemast,sõida oma künaga minema ja filmi kuskil mujal kedagi teist.Ei ole kohustatud sellisel juhul ülevaatust tegema...Maanteeameti kaamerad ju filmivad nagunii,nii et vaja kuskil fbs kommentaare koguda.
09:22 12.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Mis puudutab videosalvestust ülevaatustel siis on Haapsalu Kolledži liiklusohutuseriala tudengid läbi viinud küsitluse kus sooviti teada kuidas kaamerad mõjutavad ülevaataja igapäevatööd? Tahaks loota, et sellest küsutlusest EI VÕTAKS osa ülevaatuspunktide omanikest ärimehed sest teema saadeti ülevaatusärimeestele aga infot taheti autot kontrollivatelt inimestelt. Loodan väga, et kaameratemaatika saaks hävitava hinnangu sest minuni on jõudnud info, et mõned ülevaatajad on lõpetanud oma töötamise kuna ei talu stressi mida toob kaasa teadmine, et iga sinu liigutust salvestatakse. Tahaks väga näha antud küsitluse tulemusi teades millise alatu repressiivse võttega saavutati ärimeeste poolne rahastus kaamerateks Maanteeametile mis on minu arvates väga sarnane ametiseisundi kuritarvitamiga. Ei ole õige öelda Maanteeameti kaamerad vaid korruptsioonikaamerad kontrollide jaoks, et nad ei peaks kontorist väljuma, millega hoitakse raha kokku ülevaatuspunktide abiga. Juba liiguvad ülevaatuspunktide suunas 1000€ leppetrahvi ähvardused ja ka trahvinõudedki muuhulgas ka näiteks selle eest, et ülevaataja ei kaevanud välja tulekustutit näitamaks seda videokaamerale.
21:09 24.03.2020
Vello. (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Kõike õieti teed siis millest see stress (eks see on individuaalne), peab tunnistama et päris palju asju tuli rohkem tegema hakata ja hindamine läks rangemaks ja sealt tulenevalt ronis vist riigi keskmine mis oli aastaid 9-10% peal (meil on rikkamad ja hoolsamad omanikud kui soomes ja saksas kus see % on kõrgem aga ma pole ka väga kursis) kuhugi 16% peale, varem hinnati lõdvemalt ja lisaks konkurents kus samuti lõdvemalt läbi saab. Samas kauplemist otsuse üle jäi vähemaks, sest kaameras on näha et on puudu, ei põle jne. Tulekustutit ei pea näitama kaamerale, küsimus on kas protsessis sellele üldse tähelepanu pöörati, ei näita ühtki varustuse asja kaamerale ja ühtki ähvardust selle eest tulnud pole, muidu ju MA otseselt nõuaks seda tsirkust kaamera ees.
22:50 24.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Väljavõte Maanteeameti ettekirjutusest 23-1/19-0422/423-12 - 9.4 Turvavööde, lisavarustuse ja uste tuulelukkude kontroll teostati väljaspool salvestusseadme vaatevälja – halduslepingu punkti 4.26 nõude rikkumine.
Ma ei viitsinud rohkem tuhnida 30 ettekirjutuse hulgas aga ma mäletan, et ühes teises trahvinõudes on veelgi konkreetsemalt kirjas. Seal anti mõista, et ülevaatus peab toimuma kaamera vaateväljas ja sellest tingituna peab ka kaamera salvestama videopilti ülevaatajast kelle käes on uurimise all olev tulekustuti. Ei loe kui ülevaataja näeb pagasiruumis olevat lisavarustust seda kaamera vaatevälja toimetamata.
06:26 25.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Kaamera vaateväljas tähendab ju seda, et asud omad toimingut tehes kaamera vaateväljas mitte õues. Kas Maitene tüp. on siis kanalis või tõstuki all ka kaamera? Kuidas Sa neid pidurivoolikuid, torusid, zarniire jne. kaamerale näitad?
07:42 25.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
On küll kanalis oma videosüsteemi kaamera millel nii pikk juhe taga, et seda saab toppida kus iganes vedrustuse vahele selleks, et vajadusel selle sisse lülitada ja on-line näidata kontori monitorilt haigete põlvedega kliendile kui palju siis tegelikukt rooliliigend lõtkub/loksub. Ma ei viitsi hakata pikemalt otsima MA inspekteerimisdokumentidest kus väga selgesõnaliselt antakse mõista, et pagasiruumis lisavarustuse nägemine ei loe,peab olema ka videos sest ülevaatuskaamera peab salvestama võimalikult palju ülevaatustegevusest. Ma ei ole siin foorumis valetanud austusest teiste suhtes ja aususest iseenda vastu.
07:49 25.03.2020
. (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
kogu selle jamaga tegelemise asemel ja kaameratele raha kulutamise asemel palka üks advokaat, kes maanteeameti põrmustab. mingi selgroog võiks inimesel ikka olla, aga mitte selle jaoks, et järjekordset selga laotud koormat kanda ja ägiseda.
08:21 25.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
ärge ajage jama! mersul on tagasillas pea 40 puksi.tahate öelda,et filmite kogu protsessi mnt. ameti jaoks üles!
09:32 25.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
63amg. Mina ei filmi midagi MA jaoks. Meil on kliendi soovi korral võimalik temale näidata korruptsioonikaamerasüsteemidest eraldi oleva teise videosüsteemiga videomonitoril seda mis on probleemiks auto all. Sellega antakse võimalus rahuldada uudishimu neile kelle jalad on haiged ja nad ei saa laskuda kanalisse. Kas number 63 Teie nimes viitab vanusele kui jah siis on mõistetav, et Teie ei saa aru minu pikkadest lausetest. Mina saan kah kahe kuu pärast 63 ja tunnen samuti, et vanus hakkab kiusama.
12:20 25.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Kui me räägime korrup. vastu võitlemiseks mõeldud kaameratest, ehki siis kaameratest millede pilt salvestatakse ja mis on mnt. poolt vajaduse väljanõutav, siis need kaamerad, mis on Sul pika juhtme otsas haigete põlvede jaoks on ei puutu ju asjasse. See, kui üks räägib aiast ja teine vastab talle rääkides aiaaugust - noh ma ei tea, on see demagoogia või oma naba imetlemine või lihtsalt eneskiitus.
13:19 25.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Ülevaatajal peaks rohkem olema kalkuleerimise ja kaalutlemise oskust ning mõista emakeelset selgitusjuttu. Mina vastasin 63amg kommentaarile ja see on tõsi, et pean vajalikuks olla kliendi suhtes aus Teie aga peate ausust enesekiituseks - andke minna.
14:59 25.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
kui inimesel on argumendid otsas,siis hakkab ta nime kallal nokkima! kõva tegija omaarust!
17:08 25.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Hr. Millert, Te olete juba nii leilis, et ei saa üldse aru millest jutt käib. Ärge palun lahmige.
19:21 18.10.2020
Valdur Suure-Lähtrust (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Hr Millert, kas igal autoomanikul on võimalus soovi korral tutvuda tema sõiduki tehnoülevaatuse ajal salvestatud videomaterjaliga? Tutvuks huviga kui vähegi võimalik.
11:41 20.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
0n ikka võimalik kohapeal vaadata. Selleks peab kirjaliku lihtavalduse tegema e-kirja vahendusel näiteks.
10:03 06.11.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Mundrikaameraga salvestamine auto alusvankri kontrollimisel on järgmine samm.
10:36 06.11.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Siin ei ole mõtet süüdistada MNT't, iga "lolli"määruse taga on mingi kitu-jonnieestlase kaebus!
Võtame kasvõi Teie poolt toodud juhtumi, kui "lihtsameelne" ostja avastas, et ÜV'ga autol olid karbid mädad vmi.
10:51 06.11.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Kus Teie näete minu viimases postituses süüdistust Maanteeameti suunal? Olin ju mina see kes pakkus Maanteeametile idee võtta kasutusele 170€ maksvad mundrikaamerad mis filmivad 10 korda rohkem ja maksavad 10 korda vähem kui täna kasutusel olevad 1700 maksma läinud videosüsteemid. Ei ole iga "lolli" määruse taga kitu-jonnieestlase kaebus, pigem loll ametnik kes ei mõista, et määrusetekstis edasi antav nõue paistab olevat kui rumala tehtud. Pigem on elukauged nõudmised seotud sellega, et ei küsita autosid kontrollivatelt spetsialistidelt kuna riigi jaoks on partner ainult ülevaatusärimees.
13:13 26.01.2021
Kurmas (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Siin arutame kaamerate teemal edasi, eks.
16:20 26.01.2021
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
Huvitavast ilmingust.
Vaatamata kaamerate olemasolule on jäänud tehnoülevaatajatele võimalusi "vastu tulla" ja rikkuda kehtivat korda (riigiamtnike kapriisidest/suvast tehtud nõmereegleid) seal kuhu ei ulatu kaamerasilm. Kui on vanal parsal vin-kood liigselt roostes siis kaamerate all on ju näha, et vaadatakse seda kohta... mingid märgutuled armatuurlaual, mingi ohurihm, rehvimuster, pragu pidurivoolikus jne. Nähes kuidas toimib riigimaffia sõidukite registreerimisel, et ei leidu siin riigis inimest kes suudaks panna piiri korruptsioonile "üleval" siis tekib mõnel tahtmine ka ise sullerdada, et saaks irvitada nende üle kes on teinud reegleid millest paljud tunduvad meile kui meie üle irvitamine. Kindlasti olen võitnud endale kliendi kellele ütlen näiteks: "Teie päästsite minu päeva sest ma sain teha korruptsiooni ja vormistasin OK vaatamata sellele, et udutule valgusvihk näitab
üles." tegelt ma ei tea täpselt kas see oli unes või tegelikuses - ha ha ha.
18:01 26.01.2021
63amg (registreerimata)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
siin pole mitte midagi teha tavainimesel.korruptsioon siin on ja jääb.sellega tuleb lihtsalt leppida
20:03 26.01.2021
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatusel videoregistraator
63amg kas peaksime leppima ka sellega - minge "nõuded mis panevad kulme kergitama"

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.