Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LED- BAR

22:20 26.02.2020
columbus
Led- bar
Tere.
Kas antud LED paneel auto küljes ei tekita probleeme ülevaatuspunktis: https://www.lisatuled.ee/lisatuled/x-vision-genesis-1300/ ?
(Tänaval ei kasutaks double-up režiimis, kas võimsus oleks siis lubatu piires? Valgusti jääks auto gabariitidesse).
Kas vastab euronormidele ja on liikluses legaalne?
Tänud vastamast!
23:13 28.02.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Led- bar
Teema vajab väheke uurimist kuna iseloomustuses olev selgitus, et - ületab ECE R112 sätestatud maksimaalse ereduse, teeb ettevaatlikuks.
07:05 29.02.2020
. (registreerimata)
Re: Led- bar
Kuidas saab olla legaalne üks asi, mis ei vasta seadustele? Juttu, et tänaval ei kasuta, võivad kõik rääkida.
09:29 29.02.2020
Punktile (registreerimata)
Re: Led- bar
Kui sul on kodus kirves, kas see teeb sinust automaatselt mõrtsuka? Ei tee.
Ei näe küll põhjust, miks ei tohi tuld omada, et kasutada seda metsas. Metsas see pole illegaalne. Ja ka auto küljes pole see illegaalne.
09:34 29.02.2020
barr (registreerimata)
Re: Led- bar
Eestis müüakse kõike ,aga iseasi ks kasutada tohid.
Müügiportaalid on täis Led tulesid ,aga enamus mis odavad ei ole üldsegi kaugtuled ,vaid töötuled näiteks metsatraktoritele.
Rahvast lollitatakse korralikult.
Korralikul kaugtulel on E-tähis peal.
11:24 29.02.2020
to punktile (registreerimata)
Re: Led- bar
Udukatega on sama teema, aga kõik uhavad nii päeval kui öösel udu+lähi. Suunatuld peab ka näitama, aga ei näidata. Sellistel on ka äkki kirves kodus?
13:29 29.02.2020
.................... (registreerimata)
Re: Led- bar
Võivad ees olla, kuid siis peab olema eraldi valgustsega lüliti nendele. Niisama koos kaugtulega põlema EI TOHI hakata.
14:49 29.02.2020
columbus
Re: Led- bar
Tänud vastamast. Viimamasele vastajale tänud täpsustamast eraldi lüliti vajalikkust.
Mõni vastaja (illegaal) võiks lingi lahti teha, siis näeks, et toode omab nii E-markeeringut kui ka ref45, seega on Eestis igati legaalne
Antud juhul on tegemist lisa kaugtulega ja kindlasti mitte odava hiinakaga.
Küsimus on nimelt selles, et max režiimis ületab ta Eesti teedel lubatud valgustugevuse. 1/2 režiimis on kõik ok.
Seega tõlgendamise küsimus.
Ootaks eelkõige hr. Millerti adekvaatset vastust.
20:23 29.02.2020
kahjuks küll,aga (registreerimata)
Re: Led- bar
Ei e ega ref tee tulest veel legaalset asja, on veel üks tähtede nõue
21:25 29.02.2020
Jj (registreerimata)
Re: Led- bar
Ja see nõue oleks
21:42 29.02.2020
kahjuks küll,aga (registreerimata)
Re: Led- bar
Loe ise tehnonõudeid mootorsõidukile ja haagisele
12:57 01.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Led- bar
X-VISION GENESIS 1300 ei ole lubatud kasutada teedel kuid nn. off road tingimustes jah. Ülevaataja kes on piisavalt informeeritud vormistab teemaalgataja pakutud Led-bar kaugtulega kordusülevaatuse olenemata sellest kuidas valgusti on elektriskeemi ühendatud - ja kes ei ole teemaga piisavalt kursis korduvat ei tee. Maanteeamet - mis iganes põhjustel ei suuda alati ajaga kaasas käia ja vahel tulevad ülemustelt vastavad konkreetse tootega kaasas käivad juhised natuke hiljem, siis kui on tekkinud konflikt informeerituma ülevaataja ja pahase kliendi vahel. Laternat pakkuv kaupmees omab kohustust selle laterna müügiga anda ka üheselt mõistetavat infot, et tehnoülevaatusel tolle valgustiga ei saa positiivset otsust. Antud laterna pakkuja aga ei ütle selgelt, et antud valgustil olevast kahest valgusrežiimist „double up“ ei ole tänavatel kasutamiseks lubatud mis muudab ülevaatuse mõistes tule keelatuks. Paistab nagu kauba pakkuja tegeleks teadlikult “pooliku tõe“ (9000LM (tänavalegaalne)) kuulutamisega. Olemasolev selgitus „liiga ere“ ja sealt puuduv selgitus „keelatud“ võib mõnele tunduda mitte ühesugused seaduse mõistes, pealegi ju ametlikult müüakse ja on ka E. Kas ja kui arusaadavalt oluline info tarbija jaoks koostatakse, on omaette teema. Lisaselgitusena tulede ref. arvu kohta ütleks, et siis ei pea eraldi lülitit panema kui auto enda laternad ja lisatuled kokku annavad mitte rohkem kui ref. arvu 100.
13:06 01.03.2020
. (registreerimata)
Re: Led- bar
No kui mingi junni eest küsitakse kuus sotti, siis elementaarne ju, et selgitusse ei kirjutata liikluses keelatud. Antakse mingi juhtmete ühendamise skeem, et lapi kokku ja vastuta ise, meie oleme papi kätte saanud ja rahul. Muideks, seda junni on võimalik ka tunduvalt odavamalt osta kui seal eesti veebipoes. Jõudu rahajõmmidele- tuledefännidele.
13:27 01.03.2020
.................... (registreerimata)
Re: Led- bar
E.tähis ega REF. arv 45 ei tee seda legaalseks ! E-tähis tähendab seda, et sa üldse võid seda külge kruttida(peale seda hakatakse REF. arvutama) Ilma E.tähiseta ei tohi küljes olla isegi eraldi lülitatavana.
Kui su lisatule ja sõidutulede kokkuliidetud REF. arv jääb 100 sisse, on legaalne, kui üle- peab olema valgustusega eraldi lüliti.


Referentsarv. Igal tulel on oma referentsarv (märgitud tule klaasile või reflektorile) ning kõikide kaugtulede summaarne referentsiarv ei tohi ületada numbrit 100. Näiteks kui teie auto originaalkaugtuledel on ühe tule referentsarv 20, siis kokku on juba 40. Seega võite paigaldada lisatuled, mille ühe referentsarv ei ole suurem kui 30.
14:17 01.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Led- bar
Kuna nüüd lubatakse ka paaritu arv tulesid st. 2 autotootja poolt ja üks elektriku poolt paigaldatuna siis võib punktiiri näite varal paigaldada ühe Led-bar millel referentsi arv kasvõi 60. Mina ei ole kohanud veel laternat kus referentsi arv oleks reflektorile kantud, küll aga leidsin selle arvu siis kui latern sai lahti võetud ja ta oli ikkagi reflektoril kuid laterna sees.
01:09 14.04.2020
Ggjyee (registreerimata)
Re: Led- bar
Ilma märgistuseta võimsa ledbari ehk töötule võid küll ette panna,kui õieti ühendatud ja suudad põhjendada et mis tööd teed.Kaugtulede lülitamisest sõltumatu.
08:58 14.04.2020
Ledvidin (registreerimata)
Re: Led- bar
Võib küll paigaldatud kaugtulede ref. arv ületada 100. Põleda ei tohi üle 100 ja kaugtulede arvu ei tohi ületada. Vist oli max. 6 tuld. Ja töötuli peab olema ilma markeeringuta ja hajutava valgusega.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood