Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VIIRUS.

11:45 22.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Viirus.
Alustaks temaga mis meid kõiki võib mis iganes ajal otseselt puudutada.
11:55 22.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Seda teemat on arutatud foorumis peaasjalikukt sellest aspektist, et kas tuleks mõneks nädalaks sulgeda ka tehnoülevaatus. Hiljutises postituses teatasin, et loobun propageerimast ideed ajutise sulgemise teemas. Nüüd tahaks arutleda, et kas meetmed on ikka piisavad? Lugesin artiklit kus muuhulgas oli: "Nad ei ava veel uksi oma küünarnukkidega. Nad ei pese pärast ukselingi katsumist alati oma käsi. Nad ei desinfitseeri enne maha istumist oma lauda." Tähendab, et spetsialistid peavad vajalikuks kasutada erimeetmeid ja erivahendeid mis peaks oleme elementaarne. AGA vaadake kes ja kui palju ja milliseid meetmeid kasutatakse erinevates ülevaatuspunktides? A-ülevaatus paistab kõige vastutustundlikum ja Maitene kohe mitte sest meil ei ole kaitsevahendeid ja neid ei ole ka kusagilt võtta. Ainuke võimalus on pritsida talvise aknapesuvedelikuga ukselinkisid ja teisi pindasid millega võivad kodanikud kokku puutuda. Usin, et neil kes kasutavad kaitsevahendeid - ei jätku eriti kauaks vahendeid ja need riigiametnikud kellest sõltub ülevaatussüsteemi peatamine ei näita mitte mingitki huvi aitamaks meid. Tegin päringu ja sain vastuse, et eestis ei ole apteeki kus saaks vajalikke vahendeid ja ma ei lähe tööriiete poodi ostma ühekordseid tunkesid KUI SAMA EI TEE ülejäänud 114 ülevaatuspunkti. Või ju valgete tunkedega eeskuju ette näidata aga eesmärk ei ole ju ühes ülevaatuspunktis välistada viiruselevik. Ülevaatustele esitati vastav küsimustik mille eesmärk on jõuda selgusele kui palju ja kus ja mismoodi püütakse hoiduda nakkuse levitamisest. On õige AGA meil ei küsitud kas mei on abi vaja soetamaks maske keemiat ja muud. Lihtne on kontorilaua taga koostada küsimusi millele paljud vastates valetavad kartuses, et ülevaatus suletakse. Arstidel ja ametnikel on isikukaitsevahendeid kaheks nädalaks aga eraettevõtted on sisuliselt ilma kui mitte arvestada eelmainitud firmat ja mõningaid teisi. Küsimuste esitamine on vajalik kuid veelgi vajalikum oleks lihtsalt läbi sõita mõned ülevaatuspunktid saamaks selgust kuidas asjadega tegelikult on? Kui ülevaatajat EI USALDATA nõudes videokaameraid siis oleks totakas uskuda küsitluse ausust.
12:37 22.03.2020
Marko
Re: Viirus.
Milleks küsimustik kui on kaamerad? Hea näide kui elukauge see süsteem tegelikult on.
12:56 22.03.2020
Sass0101 (registreerimata)
Re: Viirus.
Ma leian, et autodele, millel lõpeb eriolukorra ajal ülevaatus, peaks andma ajapikendus. Ehk siis, kui politsei kinni peab, üv on läbi, aga visuaalselt on kõik ok, siis trahvi ei tehta. Pole mõtet sinna üv punkti koroonaviirust otsima minna.
See pole toidupood, mis inimestele eluliselt vajalik.
13:04 22.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ja veel naljakam näide elukaugest suhtumisest. Ülevaatusdirektiivi järgi on kohustus kasutada auto ajust info võtmist Euro 6 puhul mis on on Brüsseli ametnike rumalus kuna euro 3/4 alates on autodel selline võimekus AGA meie ametnikud on veelgi kaugemale läinud. On kohustus mõõta Euro 6 heitgaasid, seejärel teha veel OBD test mis näitab, et heitgaasidega seonduvalt ei ole kõik asjad korras või on? Tähendab, et tuleb teha pissiproov laboris ja seejärel olenemata tulemustest peab võtma lonksu pissi, et jõuda lõplikult selgusele ka ikka on tegemist pissiga. Mis veelgi põnevam uriini tavamaitsest erineva maitse tundmine ei loe kui patsiendil ei ole selgeid kaebuseid. Väga lühikeselt veelkord, ma püüan hästi aeglaselt trükkida, et kõik jõuaks seedida infot.
Ülevaataja mõõdab Euro 6 heitgaasid ja olenemata mõõtmistulemusest korras/ei ole korras ta peab veel tegema autoajus olevast infost protokolli väljatrüki lisaks. Juhul kui põleb nn. mootorituli, alles siis võib fikseerida ajust tehtud väljatrükil kajastuvad probleemid. Asi selles, et MIL alati ei sütti ka võimalike probleemidega ja vahel süttib mitteolulise puuduse tõttu nagu ebatihe bensiinipaagi kork (MIni Cooper).
13:14 22.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ka mina olen nii arvanud nagu Sass0101 kuid sedasi ei mõtle kõrgemad riigiametnikud. Ametnikud on meedias ja kirjades andnud mõista kartusest võimalike liiklusõnnetuste ja surmade pärast liikluses. Et seadus lubab niikuinii tuksis piduritega teha ISEGI õppesõitu 2 kuud ei ole probleem, küll aga ülevaatuse tähtaja mõnekuuline pikendamine võib nii mõnegi ametniku arvates kaasa tuua surma teedele mida näeb Marko õigesti - kui elukauge see süsteem tegelikult on.
17:05 22.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Terviseamet: piiranguid ei saa lõdvendada, sest Eestis me juba näeme, et kasvab nakatumine vanemaealiste seas. Haigestunud on ka viis politseitöötajat... Millert oma talvise aknapesuvedeliku pritsiga on halenaljakas juba millertile endale.
18:37 22.03.2020
Ron24
Re: Viirus.
Millert hangib talvist aknapesu kontsentraati nii 200L kuna selle etanooli sisaldus peaks olema piisavalt suur bakterite hävitamiseks. Liitri hind peaks tulema suhteliselt vastuvõetav ja jaguma peaks kah pikemaks ajaks.
19:12 22.03.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Kui ma olen haige, ei sõida ma autoga ja olen kodus. Kui saan terveks, lähen sõitma ja kui üv läbi ja politsei kinni peab, viin neile arstitõendi, et haiguse tõttu ei saanud üv- l käia. Ühesõnaga tõenäosus, et üv punkti satub viirust külvav inimene, on kaduvväike. Toidupoed ju töötavad, aga siiani pole kuulda olnud, et mõnes poes müüjad massiliselt haiged. Üldiselt on nii, et haigeks jääb see, kes kardab ja negatiivselt mõtleb- see ongi inimtüüp, keda haigused armastavad.
20:39 22.03.2020
Einohvambola (registreerimata)
Re: Viirus.
Riigis on eriolukord ja sa kurdad, et miks riik eraettevõttele maske ja des.vahendeid ei muretse? Andkem mõistust!
21:08 22.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Viirus.
Sees öelda õige, et kõike haigused tulevad mõtlemisest, ainult tripper tuleb armastusest.
22:12 22.03.2020
Tuksis pidurid ja pidurid (registreerimata)
Re: Viirus.
Kuid mis statistika ütleb, kui suur osa õnnetustest juhtub tehnilise rikke tagajärjel?! Ja kui suur osa ''inimrikke'' tagajärjel? Pakun puusalt, et min. 95% juhtudel on põhjuseks inimfaktor. Pole eriti kuulda olnud, et nt. tagant otsasõidud oleks toimunud tuksis pidurite pärast. Küll aga ikka ja jälle liialt lühike pikivahe ja tähelepanematus.

Mis viirusesse puutub, siis kuna on eriolukord, sellele saabki apelleerida.
23:40 22.03.2020
ee (registreerimata)
Re: Viirus.
https://liikluskaamera.ee/pidurid-kaotanud-mercedes-pohjusta
s-liikluskaose/


Umbes 5-6a tagasi juhtus ka endal sama kerega Mercedesega sama lugu, et pidurid lihtsalt kadusid ära sõidu ajal. Järsku pidurdas kuidagi üli õrnalt ainult. Õnneks olin sellel hetkel kaubanduskeskuse parklas ja ei juhtunud midagi. Piduritorud olid läbi ja vedelik kadus.
00:08 23.03.2020
autojuht aa (registreerimata)
Re: Viirus.
Ma olen küll pidurdanud Rapla -Türi teel enne raudteed ,nii et Sierra piurivoolik läks lõhki ja päris suure hooga lendasin peale jumala katkisele ülesõidule(kunagi ammu oli suht räbal ülesõidukoht)
Oleks rong tulnud ,ei oleks küll enne raudteed pidama saanud.
Sõit jätkus vaiksemalt esimese bensiinijaamani ,kus ostsin voolikuklambri ja voliku otsa panin kinni suvalise poldiga ja klamber peale .
3. rtast pidurdas jälle normaalselt ja sai sõitu jätkata.
20 aastat tagasi ei viitsinud keegi ülevaatusel pidurivoolikuid vaadata.
Aga tegelikult on juba 8-9 aastasel autodel oht ,et piduritorud läbi roostetanud .
nimelt on kaubikutel pahatihti piduritorud kütusepaagi ja kere vahel ,kuhu koguneb sopp .Ülevaatusel keegi sinna ei näe ja kõik OK. Tegelikult võtsin paagi maha ja siis nägin mis õudus seal elab .Mujal torud nagu uued ,paagi vahel täielik roostepuru.
09:06 23.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Olen arvamusel, et viirusesse nakatumist väga kartma ei pea kui hoida distantsi 2 meetrit samas paljud ju ei teagi, et on viiruse kandja, selles on põhiprobleem. Üks ülevaatuspunkt on karantiinis, minu paarimees tuli väljamaalt ja on karantiinis. Usutavasti tuleb veel karantiinisid sest paljud kliendid ei mõista distantsivajadust. Eelmisel nädalal oli klient kellele ütlesin, et on mõistlik hoida vahe 2 meetrit. Kui hakkasin selgitama mis puudused on autol siis juhtus nii, et kodanik hakkas minu poole liikuma ja mina tagurpidi temast eemalduma ja nii me siis liikusime oma 3 meetrit kuni minul sai küllalt ka ma ütlesin, et ta võiks seisma jääda. Täna selles pingelises olukorras jääb meelde iga köhataja ja neid on olnud ainult 2. Mina lähtun põhimõttest - parem karta kui kahetseda.
17:51 23.03.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Eks hetkel on karta mõtet, sest keegi ei tea, kas keegi võib kanda viirust või ei. Kuna ka haigust on võimalik väga märkamatult läbi põdeda, siis seda enam. Aga paraku paljud ei saa veel olukorra tõsidusest aru ja ikka kondavad ringi ja ronivad näkku suhtlema.
15:02 24.03.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
15:22 24.03.2020
R.K. (registreerimata)
Re: Viirus.
No aga teeme siis ülevaatused ka kirja või neti teel?
16:01 24.03.2020
Kui (registreerimata)
Re: Viirus.
auto käib ülevaatusel ja saab pidurite rikkega korduvülevaatuse, võib ta sõita kas järgmise kuu lõpuni või siis koguni 60 päeva ja ei ole liiklusohtlik aga kui pikendada ta ülevaatust automaatselt järgmise kuu lõpuni , siis on kohe asi liiklusohtlik ?? Roosat udu aetakse
18:57 24.03.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Rehvivahetus toimub kontaktivabalt. Sealt tsitaat:"Kuna rehvitöökodasid on Eestis palju, siis tasub mineku eel telefonis läbi rääkida, kuidas rehvivahetus täpselt praegusel ajal toimib. Kõige mõistlikum on autojuhil kogu vahetuse aja sõidukis püsida.

Teiste hulgas pakub kontaktivaba rehvivahetust ka Rehvitakso. Nende kodulehel on kirjas, et klient ootab kas autos või vabas õhus töökojast eemal. "Klientidel on keelatud viibida rehvitöökojas," rõhutatakse seal."

https://kasulik.delfi.ee/news/testid/video-rehvivahetuse-aeg
-on-kaes-vaata-kuidas-seda-keerulisel-ajal-kontaktivabalt-te
hakse?id=89338655
19:11 24.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Olukorra tobedus seisneb selles, et meie ümber ruulib kole viirus aga ametnikele paistab seadus tähtsam olevat kui tuhandete vanemate inimeste ehe hirm saada viirus mis võib saata vanainimese Peetruse ette! Kole on see, et isegi eriolukorra kehtimisel ei leidu ametnikku kes mõistaks klientide ja ülevatajate (ülevaatajate keskmine vanus 58 aastat) muret, kuna ärimeeste liit (mitte autosid kontrollivate inimeste liit) soovib, et bisnis käiks edasi. Nii ongi siis, et seadus kohustab trahvi ähvardusel (ülevaatus aegunud - võib trahvi saada) külastada ülevaatust kus võib nakkuse saada kuna ka peiteperioodil võib nakkust edasi anda. Isegi politsei, kes on varustatud korralike kaitsevahenditega - on pidanud haiguslehele saatma viis töötajat. Minu kaitsevahend on antiseptik (varastasin ühest kontorist 0,5L) ja 2 meetrit distantsi. Tahaks osta maske ja muudki kui need kes nõuavad ülevaatuse lahtiolekut annaks infot kust saab?
19:50 24.03.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Kui päev otsa tihendatud servadega peaaegu mordakujulist maski kanda, siis on morda päeva lõpuks hullem, kui seal.
Kas majanduslik olukord on Teil tõepoolest nii pingeline, et ei saa oma ära lihtsalt selleks ajaks kinni panna selmet selle ja ma üle kurta? Lihtne järeldus, kui kõik kui 1 mees kinni panevad, siis siis jääb MNT ja politsei politrukidel ka vaid käsi laiutada.
19:55 24.03.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Käsk homsest kaubanduskeskused sulgeda juba tuli.
20:13 24.03.2020
Vello. (registreerimata)
Re: Viirus.
Ei no viina pole ja leib võib otsa saada, aga ülevaatus jääb! Ülevaatajate liik vanuselt on üldiselt riskigruppi kuuluv, aga eks igaüks teeb valiku.
Kuidas protsessi turvalisemaks teha: siin saab ehk omanik kaasa lüüa nt. ette näidata taurvavööde toimimise et ülevaataja vähem mööda autot kolaks, noh uste lukustuse ja akende liikumise ka ehk, varustuse näitab niikuinii. Et vähem nuppe katsuks saab näidata tulede jms. toimimise. Sõltub kas klient soovib ja oskab selliseid asju teha.
Mis veel, ülevaataja saab iga auto ajal kindad kätte tõmmata, siis on probleem et autosse tuleb ikkagi ronida, et tunkedega igasse autosse ei liiguks saab istmele kilekatte panna - on spetsiaalselt olemas, igasse masinasse uus kile (hiljem ujuvad ehk meres aga inimkond on tähtsam). Jalgadega pole parata sest pedaalidele katete ehitamine oleks liiga keerukas käpuli majandada.
Ega rohkemat polekski teha, maski võiks ette panna, aga see on luksus mida enamik endale lubada ei saa. Inimesed võiks oma masinat enne ülevaatust desinfitseerida aga seda on väga küsitav saavutada. No ja edasi koos arstidega ühisrindel! Veel kellegil ideid seda protsessi turvalisemaks teha?
20:53 24.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Maski ei pea terve päeva kandma. Mina palun, et klient jätaks auto süütevõtme ja reg. tunnistuse autosse ja tuletan meelde distantsi hoidmise vajadust. Kliendiga esmasuhtluse hetkel, tema nähes (mitte demonstratiivselt) pihustan kätele desot ja hõõrun ainet nagu ette nähtud. Võtan istmelt reg. tunnistuse ja jätkan vastavalt reeglitele. Kui kõik ülevaatustoimetused on tehtud siis küsin, kuidas makstakse kui sulas siis vaatan valmis ka tagastatava summa. Kutsun kliendi kontorisse kus laual on tema auto dokument ja tagasiraha, kui vaja kaardimakset siis piserdan antiseptikut makseterminalile ja tõmban salfakaga üle. Seejärel eemaldun terminalist ja kutsun kliendi nuppe vajutama. Pärast auto lahkumist tuleb kätepesu kui seda ära ei unusta. Deso peaks tulema igal juhul vahetult enne reg. tunnistuse võtmist, sellega rahustab klienti ja kuna viirus levib hingeõhuga piiskadel siis autos sees ei tohiks õhu kaudu nakkus levida seda enam, et reeglina ei tule ülevaatusele haiged. Tulevad aga ka need kes ise ei teagi, et homme ülehomme võivad sümptomid tekkida. Kui Vello ja minu turvamõtted kokku kombineerida siis on risk päris väike.
21:01 24.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Viirus.
tüv-i saaks ju ka teostada ilma ,et klient autost välja peaks tulema.miks peaks ülevaataja üldse autosse tungima
21:25 24.03.2020
Vello. (registreerimata)
Re: Viirus.
klient peaks siis piduristendi tegema (huvide konflikt ja ülevaataja vastutusel), lisaks ka heitgaasi testis olulist rolli mängima.....see pole revivahetus
21:56 24.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Minul oli praktikant kes piduristendil lükkas käigu sisse ja andis gaasi. Ei tea kui kiiresti stendirullid ringi käisid, aga siis lülitas stend rullid käima st. kui auto kruttis 20 km/h või rohkem siis stend pani pauguga 5 km/h ja kiiruste erinevustest tekkinud löögist andis dünamomeeter otsad. Ülevaatus suletud 2 päeva kuna oli vaja läti kaugeimasse punkti sõita saamaks tagavara anduri mis maksis 1200 kuna väidetavalt oli andur siis ainuke euroliidus. Kui klient istub autoroolis siis on väga küsitav kuidas ühendada EOBD sest seda peab tegema Euro 6 puhul. Roolis istujal on raske hakata kinni/lahti plõksima tagaistme ohurihmasid. Auto uksed peab avama ja näitama tuulelukkude kontrolli, klaasitõstukite kontrolli, seega las autoomanik võtab päikest õue pandud kontoritoolil. Võiks ju jätta mõned asjad kontrollimata kuid ei ole ülevaataja valmis riskima 1000€ leppetrahviga kui on tutvunud internetis saadava Maanteeameti dokumendiga. Dokument on ülevaatajatele tutvumiseks, et teha omad järeldused ja ta sisuks on info reeglit rikkunud ülevaatajale hoiatus trahvi küsimise õigusest kuna ülevaataja ei näidanud videokaamerale kustutit/kolmnurka. Kui miskit tegemata jätta, et vähendada kontakti aega kliendiga siis see läheb vastuollu Maanteeametist tulnud kirjas olevaga, panen copy/paste - Samuti tuletasid meil juristid meelde, et ka eriolukorras kehtivad seadused. See oli selgitus, et ei saa kordusülevaatust lubada teistele kui ülevaatus läheb karantiini aga ta sobib ka ülevaatuse lühendamise idee suhtes.
22:33 24.03.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Viirus.
Tundub, et kod. Millert on mingi erilise tähelepanu all(ei tea miks), sest olene oma mitme autoga erinevates ÜV punktides käinud ja sellist eelpool kirjeldet' jura pole küll tehtud!
23:01 24.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ülevaatuspunkte on kusagil 115 ja leppetrahvi aktisid alles 30. Küll ükskord jõutakse kõik üle käia ja jõutakse ka sinna kus täna veel jäetakse pisiasjad vaatamata ja seal kus MA on sekkunud ei ole enam ruumi väikestele vigadele. Põhjuseks võib olla näiteks väljavõte järjekordsest MA dokumendist ( nr 18-10/20-0173/160-4) kus kirjas - 14. Halduslepingu punkti 6.5. kohaselt, kui teostaja on rikkunud halduslepingut või õigusaktides toodud kohustusi, on Maanteeametil alternatiivselt punktis 6.2. ja 6.3. toodule õigus nõuda teostajalt ka halduslepingu täitmist ja/või leppetrahvi kuni 9600 eurot. "Jura" ei tehta seal kus pole veel vahele jäädud.
23:49 24.03.2020
Marko
Re: Viirus.
¤ tüv-i saaks ju ka teostada ilma ,et klient autost välja peaks tulema.miks peaks ülevaataja üldse autosse tungima ¤

Tuginen siin Maidu jutule, mille kohaselt sisaldab TÜV ka proovisõitu, milleks praegu kõlbab ka sissesõit ukse tagant halli. Seega ilma ülevaataja autosse istumiseta ei saa mitte.
07:54 25.03.2020
Sads (registreerimata)
Re: Viirus.
Kõik kohad pannakse kinni,et tervis on kõige tähtsam.Ülevaatus punki omanikud ei taha oma rahavooge peatada ja sunnivad oma töölisi tööle tervisega riskima.Käisin paar päeva tagasi kahes erinevas punktis,pole miskit muutunud varasemaga.Korraga oli pisikeses ooteruumis 6 inimest ei maske ega kindaid.Järjekorrad uste taga.Maanteeamet mõtleb et liiklusohutus on tähtsam....palju on siis surmajuhtumeid auto tehnilise vea tõttu...nulli lähedane,küll aga viiruse tõttu hakkab neid kogunema peagi hulga rohkem.Prioriteedid on paigast ikka väga ära,õnneks eesti politsei pidavat olema mõistlikum ja ei trahvi ülevaatuseta sõidukeid hetkel.
08:32 25.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Viirus.
huvitav,kas ülevaataja oskab kuidagi paremini tõmmata sisse draivi ja veereda 5 meetrit edasi uksest sisse!
09:24 25.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ülevaataja oskab ehk rohkemgi kuid peamine on see, et ta täidaks ettekirjutusi ja reegleid, millest üks on proovisõidu kohustus. Vanasti oli nõue ülevaatuspunktile, et omataks vähemalt 100 meetri pikkust proovisõidu rada. Aastaid tagasi esines 100 ülevaatuspunkti omaniku ees ARK tehnoosakonna juhataja isikjlikult ja avaldas oma isiklikku subjektiivset arvamust, et proovisõiduna võiks võtta ka ülevaatuspunkti ukse taga rooli istumist... Kuna keegi ei vaielnud vastu siis nii sündiski "ärimeeste huve" teeniv muudatus. Päris palju maad jääb rentimata või ostmata! Palju on tulnud küsitavaid muudatusi sellest riigiasutusest ja ei ole väga palju aega tagasi kui ametlikult soovitati ülevaatusärimeestel võtta tööle koduperenaisi kes on kuulekamad kui mehed. See oli aeg kui ARK ei saanud töötajaid js selleks tehti määrusemuudatus mis lubas ARK ametnikul otsustada kas kandidaat kõlbab? Tähendab koduperenaine ei pidanud teadma mitte midagi autodest - siis võeti tööle tehnoosakonda mitmed noormehed kes ei täitnud kriteeriumit - 3 aastat autoremonti.
10:51 25.03.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Hr.millert.

Saa üle ja ära külva paanikat. Tundub,et sinu ülevaatuspunk on hetkel kõige olulisem probleem Eestis.
Enamus inimesi käib veel tööl ja ei nuta siin pidevalt.
Vii vanuritele toitu parem koju.
11:29 25.03.2020
Imelik, (registreerimata)
Re: Viirus.
on eriolukord või ei ole? Koolid, kauplused, teatrid, spordisaalid, ka autoregistrid kinni. Ülevaatuspunktidele ei käi eriolukord või? Mis nende autodega siis ikka juhtub, või on asi jumalas, ehk rahas!
11:58 25.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Tõe rääkimine ja julgelt tõsiste probleemide kajastamine ülevaatusmaastikul on Teie jaoks paanika külvamine? Jumala loomaaed on suur ja meil kõigil on õigus eksistentsile, ka neil kes oma nime oskavad kirjutada ühe punktiga.
03:00 26.03.2020
Kallutaja668 (registreerimata)
Re: Viirus.
Ikka inimesed ei saa aru,et see viirus pole gripp!!!
12:20 26.03.2020
.. (registreerimata)
Re: Viirus.
Mis ta siis on? Midagi müstilist nagu punane elavhõbe või 5G. Inimestes tekitab ikka paanikat see millest nad aru ei saa.
12:29 26.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Mõnel on ka hirm saada haigus mille võimalik üliraske kulgemine on nii raskekujuline, et tekitab tahtmist enesetapuks nagu viimases kuuuurijas nooremapoolne mees oma haigusseisundit kirjeldas.
13:57 26.03.2020
kaitseingel62
Re: Viirus.
Hea..
Nüüd kus kodus palju vaba aega, oleks hea lugeda sinu pikemat käsitlust viirusest ja selle erinevust muudest gripilaadsetest haigustest.
Mina olen üks paljude hulgast, kes pole sellest lõpuni aru saanud.
Siiski ma veidi kahtlen, et meil oleks puudu inimestest kes seda teemat detailideni valdavad.
Tšernobõlis ka inimesed ei saanud aru mis müstiline asi see kiirgus täpselt on. Kühveldasid katusel ja pärast jõid viina. Selgus aga ei jäänud tulemata.
14:50 26.03.2020
kaitseingel62
Re: Viirus.
Suurim tänane probleem tundub olevat selles, et osad on ainult viirusekandjad või nendel ei avaldu haigusnähte. See osa elanikonnast (enamasti nooremad, aga ka vanemaealised rumalamad isikud) toovad viiruse koju või oma töökohale. Samas mõistmata, et just nemad on põhjustanud oma vanaema surma rumala hoolimatusega.
Kui viirus hävitaks ainult lihtsameelselt käitujaid, siis võiks arvata, et viirus ongi selleks turule saabunud, et lollide populatsiooni vähendada. Samas on rumalad ka ühiskonnale vajalikud, sest kuidas targemad muidu raha teeniksid.
14:55 26.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Mind ei pea sinatama kuigi ei ole minu asi milline on kaitseingel62 mime all kommentaatori lastetuba, see selleks. Teie soov (oleks hea lugeda sinu pikemat käsitlust viirusest ja selle erinevust muudest gripilaadsetest haigustest) on iroonia ilming ja lugupidamatus minu kui tehnoükevaataja professiooni esindaja suhtes. Mina ei ole kõiketeadja aga võin ühte ja teist selgitada autode ja reeglite kohta. Sooviksiun teha Teile "vastuviisakuse" ja tahaksin, et selgitaksite zoofiiliat ja selle erinevaid vorme kuid erinevalt Teist ma sooviksin infot e-kirja vahendusel sest tegemist on autodega seonduva foorumiga ja täna siin on arutuse all tehnoülevaatus koroona viiruse leviku ajal.
15:08 26.03.2020
kaitseingel62
Re: Viirus.
Oh-jah Sina hea Millert!
Sinu tundlikus ei lase sul enam aru saada kellele minu postitus oli suunatud.
Loe nüüd uuesti esimese kommentaari esimest rida (Hea..)
16:16 26.03.2020
stammer (registreerimata)
Re: Viirus.
viiruse kartus on igati põhjendatud. Pigem küsiks, kui mitu klienti päevas käib ülevaatuspunktis?
16:44 26.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Päevad ei ole vennad. Täna on olnud 7 klienti, kuu alguses 15 klienti. Kuu lõpus prognoosin 24 klienti pärva jooksul. Samas on ülevaatuseid kus klientide arv kuu lõikes on minu omast 5 korda suurem. Tunnistan, et kardan viirust ja tundes vastutust kogu pere ees on suur psüühiline pinge mida suurendavad köhivad kliendid, oma osa annab see, et läheb kolmas nädal üksi töötamist kuna paarimees tuli välismaalt ja on karantiinis.
09:06 27.03.2020
Juba Eile (registreerimata)
Re: Viirus.
See ülevaatuse värk ikka kiirendab üleriigilise karantiini teket.
09:28 27.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ja kui nii juhtubki siis selgub tõsiasi kui elukauged ja enesekesksed on need riigiametnikud ja ülevaatusärimeeste organisatsiooni inimesed ka tegelikkuses sest keeldumine ülevaatuste lühiajalisest sulgemisest muutub täiesti mõttetuks kui tuleb lauskarantiin. Mida aeg edasi seda rohkem stressi ja käitumisanomaaliaid. Tuli eile kena naisterahvas ja ei öelnud teregi vaid esimene erutatud tooniga lause oli: "Kas Te olete desinfitseeritud?" Võtsin taskust desopritsi ja lasin vedelikku kätele kuid jätsin küsimata kas klient ja tema auto on desinfitseeritud? Sellele vaatamata lahkus proua veidi hiljem solvunult kuna temale ei meeldinud, kui ma ütlesin , et pean ise istuma rooli, muidu laseks proual endal ülevaatusliinil vajalikud toimetused teha. Teema oli minu jaoks selles, et kuna mina ennast üleni ei desinfitseeri siis on küsitav ainult käte märjaks tegemine ja ega head juttu tule kui kaks emotsionaalset inimest arutlevad teemas mis puudutab hiinlaste levitatud haigust.
09:55 27.03.2020
maaks
Re: Viirus.
10:01 27.03.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Lasin torts kätele...ja sama saastunud käega võtad selle deso ja paned tasku.ühesõnaga pole sel desol mõtet kui kõiki reegleid ei järgi. Ja seda suudavad teha vaid arstid ideaal tingimustes.
10:10 27.03.2020
1 (registreerimata)
Re: Viirus.
Pihustad või valad ühte peopessa oma vahendi, teise käega paned pudeli tagasi taskusse ja siis paned oma peopesad kokku ja hakkad toimetama.
10:14 27.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Märgade peopesadega kokkupuutes saab ka desopudel vedelikuga kokku. Pritsin vahetult enne kaardimakset ka makseterminaali üle, hoian uksed lahti, et kliendid ei peaks ukselinke katsuma, on 2 meetri meeldetuletusteatised üles pandud. Samas ma mõtlen samuti kui . , et ainult arstid suudavad olla viirusvabad kuigi 40 neist on hiinahaiguse saanud. Üks küsimus tekkis kuulates/vaadates meediat kui palju neid isikukaitsevahendeid ikka vaja on. No Mait neid võtku kas ei saa siis taaskasutada vahendeid? Ühele ametnikule 5 komplekti korraga kätte ja kui võtab järgmise siis selle mida just kasutas võiks panna tuulduma sest viirus kaob ise päeva paari pärast. Lahe video ja eks ta paljudes ülevaatuskohtades nii käibki ja minul samuti aint piiritust ma ei kasuta ja eile sain Tõnismäe apteegist viirusetõrje desinfitseerimisvedelikku seda käte oma, 9.10€ pool liitrit.
11:41 27.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Viirus.
Ajasin üleeile 5liitrit 70kraadist samakat. Haiseb kui kurat ja kohalikud parmud juba kogunevad ja nuusutavad õhku. Varsti vist ründavad.
11:52 27.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Nüüd otsi tammepuitu ja sae nad cmxcmxcm kuubikuteks, siis pane praeahju ja pruunista korralikult. Kui poolsöestunud kuubikud on jahtunud siis võta suurem klaaspurk ning lase purki 1/4 kuubikuid ning vala nendele peale oma samakas. Kaaneta ära ja mata maa sisse allapoole külmumispiiri. Aasta pärast võid minu külla kutsuda. Ülejäänud joogiga tee mis tahad.
12:39 27.03.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Viirus.
Aitäh! Sa tunned asja
13:47 27.03.2020
Juba Eile (registreerimata)
Re: Viirus.
Selles olukorras,kuhu me jõudnud oleme,on ikkagi kohatu Eesti suurima tehnoülevaatuse ettevõtte reklaam,mis laiutab tänase "Postimehe" tervel viimasel leheküljel.
14:21 27.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Tehnoülevaatus on ka riigiametnike arvamuse kohaselt üks vaba ettevõtluse vorm ja mina olen samuti üks tegija selles palaganis kuid ei reklaami ennast nii nagu seda teevad mitmed kolleegid.
https://www.maitene.ee/index.php/et/component/content/articl
e/79-artiklid/110-mitte-ulevaatus-vaid-palagan
22:21 27.03.2020
autojuht86
Re: Viirus.
Tänud Millertile,kes töesti jagab matsu,sest see ei ole töesti enam mingi nali!
09:05 28.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Viiruse levikust rääkides, siis kõige tähtsam oleks levik peatada - eksju.
Viirust reeglina ei levita need kellel on viirus tuvastatud vastava testitulemusega.
Testitakse AINULT neid kellel on ilmselged sümptomid ja nad kuuluvad riskirühma.
Miks testida düsenteeriapuhangu ajal neid kellel kõht lahti?
Viirust levitavad peaasjalikult need kes ei tea, et nad on viirusekandjad.
Viirust levitavad need kes tunnevad ennast natuke halvasti ja peavad seda "kevade süüks".
Viirust levitavad ka need kes ei pruugi üldse tunda ennast haiglaselt.
Meie riigiisad on nii juhmid, et tänu neile levibki hiinaviirus sest meil ei testita viirusekandjaid vaid testitakse viirusehaigeid. Tähendab, et peaks testima kõiki kes teenindavad kliente ja neid kellel on esimesed vaevu tuntavad sümptomid.
Ühekordsete erivahendite nappusest rääkides tahaks küsida, miks neid ei desinfitseerita või ei panda tuulduma kolmeks ööpäevaks. et siis sama ametnik saaks uuesti kasutada tema kasutatud kaitsevahendit?
Kui oleksin matkal ja minul on kaasas ühekordsed nõud mis lõkkes ära põlesid siis ma ei viskaks minema neid nõusid millest söön, vaid peseks ära ja kasutaks uuesti.
Miks jalutavad õues politseinikud näomaskides sellel ajal kui nad ei puutu kokku kodanikega - ikka selleks, et muuta mask kasutuskõlbmatuks ja ta siis minema visata. Kui keegi ütleb, et maski kannab politsei selleks, et oma kolleegile mitte edasi anda viirust siis nad ju ei tule haigena tööle kui neid testitakse 5 päeva tagant. Huvitav kas politseikontoris kõik kannavadki maske? Viiruse leviku tõkestamiseks nende vahendite ja võimalustega mis meil on peaks lisaks kasutama rohkem talupojamõistust kui rusikareeglit.
12:48 28.03.2020
.. (registreerimata)
Re: Viirus.
Vägisi jääb mulje, et kogu selle tsirkuse ja ägeda londipõristamise eesmärk on midagi millest ei räägita. Üks eesmärk on kindlasti lammaste ajupesu, mis tundub toimivat. Tegelikud haiged ja nakkuselevitajad ei huvita kedagi. Tulemata ei jää kindlasti majanduslangus, mis ilmselt on päris karm.
16:27 28.03.2020
vanames
Re: Viirus.
Millest me üldse räägime :(
https://pohjarannik.postimees.ee/6935350/iisakus-laks-koroon
ahaige-mees-sopradega-pidutsema

Tõenäoliselt on see "mees" juba pampersite põlvkonnast kes ei tea mis tähendab distsipliin, kohuse ja vastutustunne.
Nõukogude aeg oli mõnele oi kui paha- paha, ainult et tollal pisteti kõik sellised ja nakkuskahtlusega tegelased kohe kinnisesse dispanserisse ja saanud enne välja kui terved olid.
#Dermokraatia" ja ninnunännutamine viivad selle riigi viimased riismed põhja.
Ei imestaks üldse kui õige pea mõrvareid hoitakse vaid 48h kinni ja siis vabandatakse ette ja taha ja lastakse vabadusse, ka mõrvarelv antakse ilusasti tagasi.
Pooldan täiega rangeid meetmeid, öeldi istud kodus - siis istud kodus, lähed seiklusi otsima = kinnimajja!

Muudetud 28.3.20 16:29

19:31 28.03.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Aegade jooksul on meil siin grippe möllanud ja rahvast vaktsineerima kutsutud ja vaktsiinide defitsiit olnud ja haiglates külastused keelatud jne, aga siis ei tehtud mingit paanikat.
22:07 28.03.2020
x3 (registreerimata)
Re: Viirus.
Sellele Iisaku vennale ja väga paljudele sarnastele tegelastele tuleks korralik trahv väänata ja vähemalt pooleks aastaks plate peale panna.
Tegelikult on päris uskumatu, kui palju on selliseid debiilseid ja mõtlematuid inimesi ühiskonnas.
Ja isiklikult tunnen, et mida aeg edasi, seda rumalamaks inimesed lähevad.
Üksikisikuna ju võid mõelda, et mis see viirus mulle ikka teeb, aga kui see sinu tõttu laiemalt levima hakkab, siis kannatavad väga paljud teised ning lõpuks kõik Eesti inimesed.
14:27 30.03.2020
subjektiivne arvamus (registreerimata)
Re: Viirus.
14:48 30.03.2020
objektiivne arvamus (registreerimata)
Re: Viirus.
15:35 30.03.2020
Marko
Re: Viirus.
See objektiivne servis hirmutab surmaga ja reklaamib ennast.....
12:48 02.04.2020
ülevaade lätist (registreerimata)
Re: Viirus.
14:45 02.04.2020
toinoo
Re: Viirus.
Tere! Lugupidamisest Sinu vastu Mait M., jätan mõne oma "leiutise" fikseerimata-sõnas. Viirus-tõsine ja kohutav meeldetuletus tühisustest mis ümbritsevat piiritleb. Kas keegi julgeb öelda-ennustada (vastutus on kohustuslik-kindlustatud), et millised olukorrad-tingimused valitsevad viie(5?) ühiku(aasta?) möödumisel. Kuhu kadusid neandertaallased?, loodan meile siiski paremat tulevikku, et ei jätku maske-enesekaitse vahendeid ja palju muudki veel. On selge, et antud rünnak tabas meid suht ootamatult ja palju neid veel ees on??? Me võtame ennast kokku-konsolideerume ja kindlasti leiame ka väljapääsu -tee antud problast. Olen kindel, et leitakse sobivad lahendused meile kaela sadanud probleemidele nii ÜV-is kui ka mujal.
Lugupidamisega T.
15:43 02.04.2020
sdfsfgh (registreerimata)
Re: Viirus.
Toinoo on tagasi-elu läheb edasi. Kuidas sul see parkimistrahvi teema lõppes?
17:53 02.04.2020
toinoo
Re: Viirus.
Tere! Tänan kaasatundmise pärast aga enda kahjuks pean tunnistama, et läks nii nagu minema pidi ja põhjuseks teenistus-sissetulek na tühine=(peaaegu)olematu, ühtegi "jurakat" ka ei pole süntaril käinud nii, et... . Aga südalinn vs kesklinn ???..., paneks veel midagi täienduseks aga Miks!? Milleks?! Kahjuks nüüd enam keegi sellele vastata ei saa-suuda ja uuesti: miks/milleks. Meie hetkeks olnud mured-probleemid on murdosa ühikute juures muutunud tühiseks minevikuks, see siis parkimise trahvi panuseks.
Lugupidamisega T.
19:51 02.04.2020
tueuy (registreerimata)
Re: Viirus.
Nii huvi pärast küsin, et kas kirjastiil on sul kaasasündinud või saab seda kuskil õppida?
21:42 07.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Väljavõte hiljuti minu arvutisse tulnud kirjast.
Politsei- ja Piirivalveametile ning eriolukorra valitsuskomisjonile on laekunud kaebuseid ja infot, et mitte kõikides tehnoülevaatuspunktides ei ole rakendatud või piisavalt rakendatud COVID-19 vastaseid ohutusmeetmeid. Tegemist on ohtliku ja väga hästi nakkuva viirusega ja teisest küljest tehnoülevaatuse näol on tegemist riikliku teenusega. Riik ei saa lubada, et riikliku teenuse osutamisega võidakse tekitada uusi nakatuskoldeid ning sedasi seada ohtu rahva tervis ja inimeste elud. Seetõttu oli täna eriolukorra valitsuskomisjonis arutelu all, kuidas olukorda parandada. Praeguses seisus otsuseid ei tehtud, kui jälgitakse olukorda tehnoülevaatuspunktides ja kui olukord ei parane, siis plaanitakse tehnoülevaatuse tegemise peatamist.

Aga kirjutage oma tähelepanekutest kus ülevaatusel ei kasutata kaitsevahendeid või Teile tundub, et lastakse selle teemaga "üle jala". Küll ma siis teatan kuhu vaja.
22:08 08.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Tunnen ennast üha rohkem imelikuna kuna minu arvamus erineb liiga tihti ikka väga palju riigiisade loogikast. https://www.postimees.ee/6945690/riik-peatab-viiruse-leviku-
tottu-mootorsoiduki-soiduoppe
Tahaksin küsida kui mitu õppesõidukit on Eestis? Kui palju õpilasi nad koolitavad päeva jooksul? JA MITU TAKSOT on Eestis ja mitu klienti nad sõidutavad päeva jooksul? Oma küsimustega sihin selles suunas, et kas minul on probleem loogikaga või on riigiametnikel probleem? Samas tulles tagasi viiruse temaatika juurde tahaksin uskuda, et koroona viirust ei ole rohkem kui gripiviirust eelmisel aastal samal ajal. Lihtsalt täna öeldakse surmade põhjuseks koroona kuigi inimesel on teinegi raske varasemalt alanud haigus millele koroona andis hoogu juurde. Miks ma nii arvama olen hakanud, võite ise vaadata https://www.youtube.com/watch?v=Tznxg-q-HrY&feature=shar
e&fbclid=IwAR2VyJRMFH82gqhcxiSvj_zsWyJUTrNBw3GTf2ihu7J2S
XJbfn5RdSjRh-w
07:40 09.04.2020
... (registreerimata)
Re: Viirus.
Need on meie endi valitud riigijuhid ehk siis kõik nad on rahva nägu. Need otsuseid, mis nad praegu vastu võtavad, hakkavad juba üle võlli minema, aga nädalaid tagasi, kui oli vaja väga õigeid otsuseid vastu võtta, muigutati suud ja laiutati käsi. Selline meie tase on ja ega ta kohe kuskilt otsast paremaks muutu.
07:51 09.04.2020
armas punktirida (registreerimata)
Re: Viirus.
Äkki pajatad lähenaltmis valesti et ja mis sina teisiti oleks teinud,kuulaks huviga eksperdi arvamust
08:16 09.04.2020
... (registreerimata)
Re: Viirus.
Esiteks on vaja tõestust, et praegune on üldse mingi tappev viirus, mille eest totaalselt peituda. Teiseks võiks igaüks mõelda, palju on tema tutvusrigkonnas haigeid- peaks juba statistiliselt üsna mitu olema. Minul on (mitmekümnest inimesest koosnev suhtlusringkond) ainult üks tuttav paar päeva 37,... palavikus olnud. Tema lähikondsed miskipärast ei ole haigestunud, kuigi suure tõenäosusega levitas ta viirust juba enne, kui üldse palavikku jäi. Kolmandaks on hetkel surnud isikud juba kõrges või väga kõrges vanuses ja meile loomulikult ei räägita, millised olid nende tegelikud tervisenäitajad. Neljandaks on eesti massimeedias olnud paar-kolm avalikkusele tuntud isikut, kes on kurtnud oma halva tervise üle ja kogu lugu. Kõik uudised maailmast, kus räägitakse tohutust surijate arvust, on igasugu tõestuseta- nad on lihtsalt uudised, ei mingeid pilte jms või on eri uudiste juures kogu aeg samad pildid.
Ühesõnaga igasugu näiteid võib tuua palju.
Aga meie valitsus alustas lennujaamas inimeste temperatuuri mõõtmisega ja ajal, mil euroopas juba "viirus" lokkas, ei tehtud siin halligi. Piirid kinni, riiki saabujad karantiini, transiitliiklus politsei eskordi saatel piirist piirini- nii oleks pidanud alustama. Nüüd aga oleme ämbris, kust nii lihtsalt välja ei saa või õigemini ei lasta- hirmu külvatakse jätkuvalt.
08:32 09.04.2020
viimasele (registreerimata)
Re: Viirus.
Just ja maakera on lapik. Selles on kõik 5G mastid süüdi.
09:12 09.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Tõde on kusagil vahepeal aga meile pajatatakse äärmust - tooge siis eelmise aasta statistika ja selle aasta oma märtsi kohta ning kõikidel on kohe selgem. Paljud ülemused on väitnud, et kui ülevaatust edasi lükata 2 kuu võrra siis tekivad laibahunnikud teede äärde, jälle ülereageerimine ka minu poolt nende hunnikute teemal. Minu ülereageerimine soovist panna riigiametnikud kasutama ajusid kui teevad reegleid, riigiametnikud kes arvavad, et "taevas kukub alla" kui nende kapriise ei täideta. Kõik on kuidagi eriti tundlikuks muutunud - ka mina aga minul on lubatud sest ealistest iseärasustest lähtuvalt ma ei salli korralagedust või siis selle puudumist.
Mis kõige huvitavam siis see kohutav haigus taandub ise esimeseks juuniks ja me ei saagi selleks ajaks pruuniks oma kodus istumisega. Oodake, rahval hakkab tekkima koduväsimus ja nad lähevad rohkem liikvele kui ilmad kevadisemaks lähevad aga haigus taandub nagi iga teinegi gripiviirus. Videos räägiti spetsialistide kartusest 30 000 linnugripi surnut ja tegelikkuses oli 8. Aga maakera ei ole lapik, seda saavad öelda meie tublid ümbermaailma purjetajad ja teinekord paluge ennast kaasa võtta hr. viimasele.
11:04 09.04.2020
niizzama (registreerimata)
Re: Viirus.
hr. Millert on targem kui WHO ja kõik maailma teadlased ja ülikoolid kokku. Palju õnne, soovitan soojalt surfamise ja googeldamise ajutiselt peatada. Mõni inimene ei saa absoluutselt aru mida kujutab endast internet ja mis asi on allikakriitika.
11:43 09.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Ma ei ole targem, Muuseas oli see WHO kes alles 14 veebruaril teatas, et viirus ei levi inimeselt inimesele. Tahaks Teid korrale kutsuda ja teatada, et inimestel on õigus oma arvamusele ja samas ka Teil kuid arvamusele ei kõlba juurde iroonia lisamine (Millert on targem).
12:14 09.04.2020
dwwdwd (registreerimata)
Re: Viirus.
Millert- võta puhkust paariks nädalaks, ära tüütab juba. Jaluta paksus metsas, rüüpa termosest kohvi ja naudi päikest.
12:56 09.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Eks ta ole paljudele jeestlastele ei meeldi kord ja mõistusepärane elukorraldus. Faktidele toetuva tõe kuulmine teeb mõnele lausa haiget. Sellistega koos oma riiki korruptsioonist ja rumalusest puhastada ei õnnestu mitte kunagi. lumehelbekese sündroomi põdevad tavaliselt need keda koolis ahistati. dwwdwd teiesugused onanüümsed risustavad foorumit kuna julgevad ebaadekvaatset kälähvida ainult aiaaugu tagant ja õiget nime ei kasuta argusest.
13:11 09.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Riigikogu menetluses on praegu 170 SE, milles nähakse ette paljude õiguste edasikehtimist eriolukorra ajal. Miskipärast sealt puudu ülevaatuse edasikehtimine? Miks pole seda sinna lisatud?

https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/000826a5-0c9
3-407c-9fab-f173221748b4/Abipolitseiniku%20seaduse%20ja%20te
iste%20seaduste%20muutmise%20seadus%20(COVID-19%20haigust%20
põhjustava%20viiruse%20SARS-Cov-2%20levikuga%20seotud%20mee
tmed)
13:12 09.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Eelnõu algteksti tutvustus
Eelnõu välja töötamine on tingitud väljakuulutatud eriolukorrast ning eriolukorra lahendamisel üles kerkinud probleemidest, eelkõige eriolukorra ajal rakendatavate erisuste kehtestamise võimatusest kehtiva õiguse alusel. Eriolukorra ajal võib olla keeruline tagada kõigi tavapäraste menetluste kulg ja teenuste pakkumine, kuna asutustel on vaja tegeleda eelkõige eriolukorra lahendamiseks vajalike ülesannete täitmisega. Selleks, et vajaduse korral oleks võimalik teha erisusi, nähakse seadustes ette muudatused, et eriolukorra ajal oleks võimalik vajadusel näiteks menetluste kulgu pikendada või peatada. Eelnõuga muudetakse abipolitseiniku seadust, autoveoseadust, elektroonilise side seadust, erakorralise seisukorra seadust, hädaolukorra seadust, Kaitseliidu seadust, kemikaaliseadust, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seadust, korrakaitseseadust, kriminaalmenetluse seadustikku, liiklusseadust, looduskaitseseadust, lõhkematerjaliseadust, maakatastriseadust, meresõiduohutuse seadust, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadust, ohvriabi seadust, pankrotiseadust, perehüvitiste seadust, põhikooli- ja gümnaasiumiseadust, raudteeseadust, ravimiseadust, relvaseadust, riigisaladuse ja salastatud välisteabe seadust, tagatisfondi seadust, tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja täitemenetluse seadustiku rakendamise seadust, tööturuteenuste ja -toetuste seadust, vangistusseadust, veeseadust, välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seadust, välismaalaste seadust, väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seadust ning väärteomenetluse seadustikku.
20:00 09.04.2020
niizzama (registreerimata)
Re: Viirus.
hr. Millert, te peate lausvalesid faktideks. See teeb väga väga kurvaks, mis teiega juhtunud on? Mis tõmbab inimesi selliseid valevideosid ja vandenõuteooriaid uskuma, ka see on kummaline. Ja muidugi siis hakatakse rääkima faktidest ja tõest. Hämmastav.

Siin on eestikeelne ülevaade antud videost mida te esitlesite kui puhast tõde.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valeinfo-nadala
ulevaade-viraalne-hitt-mees-eksleb-suvalise-haigla-ootesaali
s-ja-intervjueerib-hambaarsti?id=89520231
20:38 09.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Teie üheülbaline maailmatunnetus võib olla koormav, mina ei pakkunud lõplikku tõde teemas milles minul puudub kompetents. Minu kompetents on energeetika ja autotehnika ja kuna foorumi teema on viirus siis selle ka välja pakkusin. Arvamuste paljusus on õige tee ja igaüks peab saama otsida oma tõde nagu seda teevad Rootslased. Eks aeg näitab mis on rohkem ustav, kas koroona tapab või koroona "aitab eluküünalt kustutada" inimesel kes on juba aastaid olnud kimpus kopsutõvega näiteks nagu vanemad inimesed. Kui Maailma tervishoiu organisatsioon teatas 14 veebruaril nagu viirus ei leviks inimeselt inimesele ei ole tõsi? Mina pakkusin välja natuke teistsuguse vaatenurga vastukaaluks koroonahullusele kus muuseas oligi üks intervjueeritav hambaarst, ja siis, mis siis, mina olen diplomeeritud kõrgepingetehnika insener aga näe oman tehnoülevaatust. Meie ümber on väga palju valeinfot ja ülereageerimist nagu see. et ülevaatuse edasilükkamine toob laibad tänavatele. Teie "mustvalge maailmatunnetus" ei pea olema teistele pealesurutud. Pakun omaltpoolt lugeda https://lounaeestlane.ee/saksamaal-uuriti-pohjalikult-koroon
aviiruse-levikut-see-ei-levi-ukselinkide-rahatahtede-ja-ostu
karude-kaudu/?fbclid=IwAR02rtPFRs65ElRrobYcK4FmjbWb1UFraKyHm
Aw4r3DezR4FxfrXmfInf1c
siis ehk mõistate kuhu ma sihin - et palju on sellel teemal ülereageerimist.
22:00 09.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Ülereageerimist on kindlasti palju, kuid probleem on selles, et nende nakatunute jaoks pole nii palju isolaatoreid, hingamisaparaate ja puhast hapnikku, mida nad siis vajaksid. Lõpp on samuti õudne, pigem võiks igale raskele juhtumile siis mürgisüsti teha, kui lõpuni piinlema jätta.
Telegramist mingit infot võtta peab olema palju kõrgepinget saanud.
22:56 09.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Olen teadlik probleemidest ka sellest, et täna veel ei ole hingamisaparaatide vähesuse probleeme meie koduvabariigis kuigi nad võivad tekkida kui tuleb tõeline pandeemia. Mis puudutab õudset lõppu siis mina tean sellest väga hästi mida see tähendab kuna olen isiklikult paar kuud väga lähedalt näinud. Aitäh lõpulauses oleva laheda võrdluse pärast sest emotsioonid vajavad vahel maandamist kuigi elektriinsenerina tean et faasi maandusega kokku panemine = lühis. Soovist emotsioone veelgi lahjendada ning elektriku teadmistega eputades ütlen, et koroona on meile juba ammu tuttav. Guugeldage ja saate teada.
07:42 10.04.2020
to kasutaja (registreerimata)
Re: Viirus.
Kas sa tead, palju on haigeid haiglates? Kas sa tead, kuidas nad üle eesti jagunevad, ehk palju kuskil linnas-maakonnas just viiruseravi vajavaid inimesi on? Kas sa tead, palju neist on intensiivis, palju vajatakse hingamisaparaate? Kas nad kõik on surmale määratud, sest ei jätku seda, teist ja kolmandat? Kui vanad nad on, kas on ka muid tervisehädasid, mis tänu viirusele võimendusid? Sry, delikaatsed isikuandmed ju...
Kui sa kasutaja tead, räägi meile ka, sest meie kohalik kvaliteetajakirjandus taolisi fakte miskipärast ei avalda. Räägitakse meditsiinipersonali tohutust koormusest, aga paluks siis infot nende töökoormuse kohta, laseme nö kaamera sündmuste tulipunkti ja edastame infot. Ah et ei saa, karantiin ja suletud territooriumid või hooned? Aga kõik ülejäänud haiged- kas tänu koroonale surnud, sest nendega ei tegele enam keegi? KÕIK haiglad on täis koroonapatsiente ja personali käed-jalad 24/7 tööd täis nendega tegelemisel (mida nendega siis teha tuleb?), tavalised haiged tänavale visatud?
Mida me üldse teame- igapäevaselt avaldatavaid numbreid (usume), igapäevaselt karmistuvaid reegleid (pooldame ja täidame), näeme tühje tänavaid (nendime fakti), töö kaotanud või sundpuhkusel inimesi (tunneme kaasa), mõtleme, millal see kõik läbi saab (lootusetus, hirm, paanika).
Ehk siis lühidalt- mida üks "kasutaja" teab, et teisi paika paneb?
09:49 10.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Viirusest ka selle nurga alt. https://www.youtube.com/watch?v=pKmUxSlOoUE&feature=shar
e&fbclid=IwAR0zU4ovkcVtKgZl9gCJ8iEmJzVxlYLezeJlMFN9aoAAk
O9Lg8whwUDYttw

Hiina tekitab kõhedust, nad ei vali vahendeid saavutamaks maailma üle oma absoluutset mõju. Ostavad riike ja maid, aheldavad võlaahelatesse pakkudes suurprojektidele oma räpast ja odavat raha. Kõik meie aitame sellele kaasa ostes nende poolt varastatud tehnoloogiatega tehtud kaupu. Hiinlased on nahaalsed, räpakad ja ülbed, oma riigi on nad saastanud ja nüüd vähehaaval valguvad üle maailma laiali. Mis toimub meie ümber täna seoses kriisiolukorraga on otseselt Hiina kommunistide süü kes vaikisid probleemist lastes sellega viiruse välja ja pandeemia lõppemisel oleks aeg isoleerida kollane rass pannes karistuseks kinni kõik esindused ja saates hiinlased tagasi oma koju. Lõpetame hiina kaupade ostmise. Ei pea olema elektriinsener mõistmaks miks hiinlased seda teevad? Kukutavad pandeemiaga kokku maailmamajanduse ja teevad töö kaotanud inimesed vaeseks, et neil ei oleks valikut ostmaks vajalikke kaupu st. hiina omasid mis on odavamad kui oma linnas neid tootval tehasel.
14:20 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Eks see ongi ettekuulutus, et kollane rass vallutab maailma.
15:11 10.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
MM Kirjutas: "Lõpetame hiina kaupade ostmise."

Enamus kaupu seal toodetaksegi. Lihtne öelda, keeruline saavutada.
15:37 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Miks toodetakse? Sest me kõik tahame odavat kaupa. Niiet ise me neid üles upitame.
16:23 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: Viirus.
Äkki võiks selle ülevaataja siit foorumist puhkusele saata?
18:35 10.04.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Viirus.
Ennem mingu puhkusele "üks punkt". M. M jutus on küll palju emotsioone, aga tema jutus on sees ka valus tõde.
Hiina kaupa ostame nii kui nii. Hiinast otse 10eur. Eestist täpselt sama asi 50eur. Lihtne näide :pani üks Eesti ettevõte meile turvakaamerad (mitte need mis MNT nõuab). Neli kaamerat +salvesti =490 EUR.+insta.tööraha. Sama asi kurikuulsas Wish'is 120eur. Võta või jäta.
20:21 10.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Samad arvutid, millest see jora tuleb koos võrguseadmetega on KÕIK Made in China. Visakem need prükkarisse, ah?
00:24 11.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Viirus.
Tuleb ise tootma hakata. Ka minul on mullivann, mille elektriosa on tehtud hiinas ja ma ei viska seda välja. Ma ei tahaks venemaa gaasi tarbida aga tuba vajab kütmist. Hiinlased andsid meile viiruse ja nüüd äritsevad kaitsevarustusega saates tolmumaske ja meie oleme veel tänulikud? Ma ei räägi asjade äraviskamisest vaid võimalikest valikutest kuid kuna tootja tahab kokkuhoidu siis tõesti võetakse paljud komponendid hiinast toites monstrumit mis tänu meile veel ükskord ka meid alla neelab. Mina ei tahaks toita krokodilli, teades, et kui ta suureks saab siis muutun ise tema toiduks.
11:03 12.04.2020
kasutaja ... (registreerimata)
Re: Viirus.
Kui raatsimist pilet osta, siis Janek Mäggi näitab, et Te tarbimise vähendamise ideel on jumet https://epl.delfi.ee/arvamus/kolumn-janek-maggi-teie-elu-ei-
lahe-niikuinii-kellelegi-korda-miks-peaks-minema-teie-surm?i
d=89523045


Samuti võiks lugeda ta kilde FB-s https://www.facebook.com/janek.maggi

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.