Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: HEITGAASID

12:50 07.04.2020
m1st
Heitgaasid
Probleemiks on heitgaasid kõrgendatud tühikäigul. Lisaks sellele on tunda tugevat bensiini lõhna sumbutist. All uus universaalne katalüsaator (sõidetud 100-150km), leidsin õhulekke aga selle parandasin ära (muutis mootori töö ühtlasemaks aga tugev kütuse lõhn tuleb sumbutist ikka). Lisaks on uus õhulugeja, temperatuuriandur, küünlad. Lambda on aasta vana aga mitte tuntud firma oma. Ma ei tea, kas see on sellega seotud aga külmalt tuurid kõiguvad autot käima pannes umbes minuti. Autoks BMW E36 325i 1992a.

Pöörded 750p/min (lubatud 1300)
CO 0,66% (lubatud 0,5)
CH 101ppm (lubatud 101)

Pöörded 3020p/min
CO 2,38% (lubatud 0,3)
CH 278ppm (lubatud 100)
lambda 1,038 (lubatud 1)
17:51 07.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Heitgaasid
Tundub, et katalüsaator on õhtal ja tõstetud pööretel jätab üks küüman vahele. Teie autol peaks olema võimalus mõõta heitgaase enne katalüsaatorit olevast spetsiaalsest diagnoosi mõõtetorust "sample pipe" siis seal on lubatud co- 0,2 - 1,2. Tõstetud pööretel annab tootja mõõtmiseks ette srvud 2500 - 3000 p/min Bensiini lõhna tuleb sellepärast, et liiga palju antakse bensiini peale st. on rikas segu, mis võibolla on ka katalüsaatori tuksi keeranud. Oleks vaja ikka diagnostiku juurde minna.
18:49 07.04.2020
63amg (registreerimata)
Re: Heitgaasid
millise firma toode on lambdaandur ja õhulugeja

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.