Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: AVARIILISE CNG MOOTORIGA AUTO TAASTAMINE.

14:24 26.04.2020
Maiko40
Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
Tere.
Oskab keegi öelda, mis nõuded on et kindlustuse poolt maha kantud
Cng autole uus kehtiv ülevaatus saada? Kas on mingeid erinõudeid?
21:43 26.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
07:13 27.04.2020
Nii teemegi, (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
see peensusteni täitmiseks ja kõik teed jäävad jalakäijatele.
19:44 27.04.2020
... (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
Kindlustus kannab maha auto, mille remondihind ületab nende jaoks mõistlikkuse piiri, samas ei pruugi auto üldse nii sodi olla. Vanemate autode turuväärtus on madal, remont kallis ja kindlustusel kasulikum turuväärtus välja maksta.
00:01 28.04.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
Just ongi nii, et ületab nn. majandusliku mõistlikkuse piiri kuna vastavad taastusremondi töökojad on saanud konkurentsivabalt hinnad üles lüüa. Kannatab aga tarbija kes tegi kindlustuslepingu millest taganeb kindlustaja pakkudes võileivahinda masinale kuna taastamine "petistöökojas" on väga kallis. Kõik teama neid juhtumeid kus paari kummihaamri löögiga saadakse ülevaatuskõlblikuks, majanduslikult ebaotstarbekas remondiks hinnatud masin.
07:44 28.04.2020
. (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
Kannatab tarbija, sest meil on kohustuslik liikluskindlustus, mis riigi poolt peale surutud ja tagab pideva rahavoo kindlustusfirmadele. Ilmselt pidid nad omal ajal kõvasti kilekotte teatud kabinettidesse tassima, et selline seadus vastu võeti. Lisaks veel see, et mitme sõiduvahendi omanik maksab kogu aeg nende kõikide eest, kuigi sõidab vaid ühega. Seega tavakodanik on siinmail kõige pisem ja mõttetum mutter üldse.
10:13 28.04.2020
Lunkisit (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
No kui liikluskindlustust poleks, siis oleks räkit jälle elujõus, et teiselt osapoolelt kahjusid nõuda. Ega sulle ka vist ei meeldiks kui keegi su auto sodiks sõidaks ja teataks, et tal pole sentigi hinge taga ja remondi ise. Samas on sul igati õigus mitme auto omanikele mõttetu maks kuna mitme autoga korraga sõita ju ei saa. Tihtipeale on ka pereliikmete autod kõik ühel nimel ja ikka sõidetakse mitmega korraga. Sisuliselt eeldaks see GPS paigaldamist ja kindlustusettevõtte vastavat teenust. Midagi sarnast nagu cachet pakub sõidujagajatele. Iseasi kas see kindlustusandjale ära tasub. Tegelikult on väga lihtne ju autot ajutiselt arvelt maha võtta paari klikiga ja uuesti arvele samamoodi.
13:47 28.04.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
Lunkisit on vist noor inime' ei tea, et EV algusaastatel oli liikluskindlustus isikupõhine!
Saaks praegugi teha aga kindlustusfirmad pole nõus rahamasinast loobuma....
19:43 28.04.2020
. (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
kindlustusega on asi väga lihtne- vabatahtlik. keegi ei sunni enam autot kindlustama, aga probleemide korral on jama liiga suur, seega targem teeb seda.
kui tahad oma vara kaitsta, teed kindlustuse. kui keegi sisse sõidab, remondib kindlustus mu auto ära ja nõuab raha vastaspoolelt sisse. kuidas seda tehakse ja kas vastaspoolel on kindlustus, pole minu asi.
selline ongi elementaarne kindlustus- kodu, elu, vara... kasvõi oma koerad või varbad võid kindlustada kui tahad. isikupõhiselt.
20:50 28.04.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Avariilise cng mootoriga auto taastamine.
to:.
Kahjuks ei ole see vabatahtlik, on KOHUSTUSLIK liikluskindlustus!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.