Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: GAASISEADE MIDA POLE.KUIDAS ÜLEVAATUST TEHA

18:53 16.05.2020
marek162
gaasiseade mida pole.kuidas ülevaatust teha
Ostsin auto ning lasin netist reg.tunnistuse postiga saata järgi ning sealt loen et autol on lisana gaasiseade peal,mida aga pole.küsimus selline et kas nüüd ülevaatust ennem teha pole võimalik kui maanteeametis reaalselt autot üle näidata lasta.vana oma ik ütles et see tal juba 10 aastat kirjas ja probleeme pole olnud ,kuidas siis ikkagi on sellega
10:28 17.05.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: gaasiseade mida pole.kuidas ülevaatust teha
Sellega on nii, et KÕIK ülevaatajad rikuvad vähem või rohkem maanteeameti juhiseid mis nõuavad auto saatmist ARK-i et dokumendid ümber vormistada st. peaks registriandmetes tegema muudatuse millega kustutatakse info gaasiseadme kohta. Kui kõik ülevaatajad täidaks juhendit mis nõuab iga pisikese ebakõlaga auto saatmist ARK-i siis oleks see asutus absoluutselt ülekoormatud sest ainuüksi mina näen ebakõlasid registriandmetes pea iga päev ja ülevaatajaid on 300 inimest... Minule tundub teema natuke küsitav kuna ülevaatajad on pandud tegema registripidaja tööd tuues kaasa kodanikele mitte midagi mõjutavaid lisasekeldusi, raha ja ajakulu veel takkatraavi. Üks hea näide mis küll Teid ei puuduta aga närviliselt naerma ajab küll. Kui autos kinnituvad istmed poltidega siis ühe istme puudumine toob kaasa kas kordusülevaatuse või dokumentidesse paranduse tegemise kohustuse. Kui autos aga on kiirliidesega istmeid puudu siis ei pea nõudma kõiki istmeid. Kas pole naljakas kui kordusülevaatuse võib kaasa tuua see millisel moel kinnituvad istmed autos ha ha ha! Ühesõnaga kui ülevaataja saadab Teid ARK-i siis on ta õiguskuulekas ja need kes ei ole seda varasemalt teinud on korruptandid. Pigem ma usun, et ülevaatajad koos minuga on kõik korruptandid.
16:45 17.05.2020
väike vend (registreerimata)
Mine näita auto MNT esinduses ette, ei võta kaua aega, maksad paarkümmend euri uue tehnilise passi eest ja siis saad nädal hiljem ülevaatusele minna. Mitte midagi keerukat.

Muus osas on nii mitmedki ülevaatajad ja Maanteeamet teadmatuses autode ehitusest, varuosade saadavusest jms, ning autoomanike koht oleks nii neid kui maanteeametit harida. St mind on ähvardatud kordusülevaatusega ülevaatuspunktis, mis peaks olema spetsialiseerunud ameerika atuodele, selle eest, et mul ei ole kiirkinnitusega lisaistmeid kaasas (mis on vanemate ameerika maasturite puhul päris levinud asi 3. istmerea teemal).

Kõrgust-pikkust-laiust ei vaata täna ülevaatuses keegi, sõitsin 5a autoga, millel passis 4.6m pikkust aga tegelikult 5.2m, keegi ei kontrollinud.
17:15 17.05.2020
Aga.... . (registreerimata)
Kahtlen kas MNT-s ikka on sellist inimest kellele auto ette näidata.Pigem oodatakse seal et lähed margiesinduse või ümberehitusega tegeleva firma paberiga,mis kinnitab muudatuse tegemist ja alles siis MNT kinnitab.
18:07 17.05.2020
K. T (registreerimata)
Elu peab keeruline olema, muidu hakkab igav.
14:16 18.05.2020
Sõiduki omanik esitab e-posti-aadressile info@mnt.ee digitaalselt allkirjastatud taotluse (61.95 KB, PDF) sõiduki tehniliste andmete muutmiseks. E-kirja teema (subject) reale tuleb märkida Maanteeameti teenindusbüroo nimetus, kus toimub sõiduki esitamine (sõidukite kontroll toimub Maanteeameti Tallinna, Saue, Tartu, Pärnu või Jõhvi teenindusbüroos), ja toimingu nimetus „sõiduki andmete muutmine“. Büroo võtab taotlejaga ühendust sõiduki esitamise ja kontrollimise aja kokkuleppimiseks. Kontrolli järgselt on sõiduki omanikul võimalik Maanteeameti e-teenindusest tellida muudetud andmetega registreerimistunnistus postiga koju (riigilõiv 16 eurot).“
14:56 24.05.2020
marek162
Tere käisin siis ülevaatuspunktis ja sain õnneks üv tehtud, kuna auto oli ennem ilma ülevaatuseks seisnud pikalt siis ülevaataja ütles et kui ilusti korras auto siis teeb ära muidu mitte.kuigi ei tohiks eeldusel et pärast ajan paberid korda.Kogu jama oligi selles ka et kuna ei ela maanteeameti büroole mis kontrollib autosid üle lähedal, siis väga ise sinna liikuda ju ei tohigi,aga nüüd õnneks siis ongi järgmine samm 100km kaugusele minek.tore et on ikka veel mõistlike ülevaatajaid olemas Sest kuna nagu ma aru sain siis ilma üv võib sõita ainult remonti ja ülevaatusele kuid kas selline asi politseile meeldib on iseasi.suured tänud kaasa mõtlejatele
19:35 24.05.2020
Teie teadmised vajavad natuke korrigeerimist. On õige, et ilma ülevaatuseta võib sõita remonti ja garaaži ja ülevaatusele. Kui Teie küll käisite ülevaatusel kuid ei saanud positiivset otsust siis kaob ära liiklemispiirang st. võite sõita ja teha töödki sellise autoga kuni 2 kuud vastavalt sellele kui palju anti aega uuesti auto ettenäitamiseks. Mis puudutab auto kontrollimisel avastatud registriandmetes olevaid ebakõlasid siis ülevaatajad ei viitsi selliste nende jaoks ebaoluliste registriandmetega jahmerdada. Vastavalt Maanteeameti kirjalikule juhisele peab ülevaataja sellisest autost tegema fotod, koostama kirja kuhu paneb fotod Teie autost ja saadab ära.
01:00 04.06.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Mina küll vormistaks kordusülevaatust, kui istmed ei ole kohal aga passis on kirjas ja mul oleks 100% õigust.
09:27 04.06.2020
Ruudirubla (registreerimata)
Ülevaataja ei pea tegema fotosid ja neid kusagile saatma. Ta võib seda teha aga ei pea. Minu teada ei kuulu fotoaparaat ka ülevaatuspunkti kohustuslike seadmete hulka.
09:35 04.06.2020
Vastavalt Maanteeameti kirjalikule juhisele EI vormistata kordusülevatust kui autol on tagaistmed kiirliidesega ja neid ei ole kontrollimise ajal. Ametnike jutt vajadusest kontrollida kõikki ohurihmu näitab nende inimeste puudulikust analüütilisest võimekusest ja õigusest nõuda ülevaatuse määruse rikkumist. Sellest õigushuligaanide poolt väljastatud valejuhistest aga ma kirjutasin oma arvamusartiklis "Peatage lennuk". Kui ülevaatajal on õigus aga riigiametnikud nõuavad õiguse rikkumist siis võib ju nad pikalt saata. Mina aga naudin siiralt õiguse rikkumist vormistades ülevaatuseid ilma reg. tunnistuseta. Rikkudes ühes asjas tekib tahtmine rikkuda ka teistes asjades ja seda ma teengi ka video kaamera silma all. Vahel ütlen kliendile: "Teie päästsite minu päeva" kuna Teie autoga teen täna korruptsiooni ja tunnen ennast samal tasemel kui riigiametnikud kes nõuavad paljudes juhistes seaduste rikkumist.
11:52 04.06.2020
To: Ruudirubla.
Täna ei pea tegema fotosid kuna ei kehti eriolukord. Kui kirjutasin fotode tegemise kohustusest siis kehtis MA tehnoosakonna 03.04. saadetud liiklusregistri andmete mittevastavuse juhend kus kirjas järgmine kohustus:

Teha sõidukist neli (4) fotot, millest kaks (2) diagonaalvaates (nt esiosa-vasak külg ning tagaosa-parem külg), sõiduki andmesildist ja VIN-koodist (olemasolul). Veenduda fotode fookuses ja diagonaalvaadetel registreerimismärgi loetavuses.

Võimalik, et kui süguisel jälle suuremaks jamaks viirusega läheb siis tuleb vastava tingimuse tekkimisel fotosessioonikohustus tagasi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.