Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: LÄHITULEDE VASTAVUS NÕUETELE SÕIDUKIL PAREMPOOLSE

23:16 16.05.2020
quasimodo
lähitulede vastavus nõuetele sõidukil parempoolse rooliga
Tere
Soov on võtta Eestis arvele parempoolse rooliga sõiduk
siit küsimus tulede kohta
Pardakompuutri valikud võimaldavad lülituse kasutamiseks parempoolses liikluses,
* left hand trafic (by default)
* right hand trafic
registreerimiseelselt ülevaatuselt saadeti "right hand trafic" lülitusega aga jalutama.
Kas ka põhjusega?
... tundub kummaline, kui sõiduki tootja on näinud ette (piiranguteta) kasutamise ka parempoolse liiklusega... aga arvele võtta sellisena ei saa!?
... mis nõuks!?
10:39 17.05.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: lähitulede vastavus nõuetele sõidukil parempoolse
Minu jaoks on Maanteeamet kui salalaegas kus toimuvad protsessid on mõistetavad ainult võluritele, mina seda ei ole. Alles see oli kui võeti arvele natuke vähem kui 200 autot ilma kohustuslike pesuriteta ja tulede automaatkorrektorita. Kui laternad on ümber lülitatud parempoolse liikluse jaoks siis ei tohi nad teha takistusi arvele võtmiseks kuna olen näinud kümneid autosid millel käib tule ümberlülitus ka väikese kangiga laterna taga. Samas soovin Teile rahu ja meelekindlust teemaga tegelemisel kuna Teil ei saa olema kerge sest ka varasemalt on MA keeldunud autosid arvele võtmast näiteks tuuleklaasi praoga, üks invaliid pidi appi võtma peaministri kes sekkus, et arvele võtta Rootsis kasutusel olnud invaautot.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.