Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: AVARII ÜLEVAATUSEL

10:42 18.05.2020
PeeterK43
Avarii ülevaatusel
Tere,

Küsimus selline. Kui ülevaataja, kes istub minu auto roolis ja teeb ülevaatuse toiminguid, ajab sassi pedaalid ja sõidab vastu ülevaatuspunkti ust või seina, mis selle käigus kahju saab nagu ka minu auto, siis kes hüvitab seina või ukse remondi ja kes minu auto remondi?
14:30 18.05.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Avarii ülevaatusel
Hüvitab süüdlane. Kuna õnnetus toimus töö ajal tööülesannete käigus, peaks maksma tööandja kes siis ise vaatab kuidas ja kas ta tahab töövõtja käest kompensatsiooni.
15:42 18.05.2020
Nii ongi (registreerimata)
Re: Avarii ülevaatusel
Mait räägib õigust.
Olgu teie töölepingusse kirjutatud misiganes lora, ei saa tööandja töövõtja käest sentigi küsida.
Ta muidugi võib küsida, sest paljud töölepingud on kirjutatudki sellise mõttega, et kui töötajale palka ei maksa ja see nõudma hakkab, siis leitakse mingid süüd ja kahjud.
Paljud inimesed ei tea, et kui töölepingus kirjutatud lora on õigustühine, siis kõik ähvardused jms "trahvid" ei kehti, olenemata allkirjast lepingul on need nõuded õigustühised.
Tööandja saab oma kahju või mis iganes välja nõuda eranditult läbi kohtu ja põhistatud nõudega, mida tavaliselt ei rahuldata, sest puudub töötaja otsene tahtlus, kui ka mingi kahju on tekitatud.
Kui te kitsukeses poes miski asja riiulilt maha ajate, siis ei pea te ka seda välja maksma muide.
Tavaliselt on ka riiulite vahed lubatust kitsamad ja siis pole edasi mingitki jutuajamist, on mõõdulint.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.