Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KAS ÜLEVAATAJA PEAB...

See teema on vastusteks suletud.
13:11 29.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Kas ülevaataja peab...
hakkama autos ringi tuhnima ja võõrastes asjades sobrama, et asju välja tõsta leidmaks tulekustutit. kolmnurka ja tõkiskingi. On ju nüüd "videoajastul" ülevaatajaid kirjalikult hoiatatud 150€ trahvinõudega kui videos ei ole näha tulekustutit uurivat ülevaatajat... Muidugi saab asjade eksponeerimist ka paluda auto ülevaatusele toonud isikult agu kui pagasiruum on laeni asju täis ... vahel tuuakse auto ja minnakse mõneks tunniks asju ajama kui on väike järjekord. Kas peab tagumisi istmepatjasid eemaldama, et nende alt leida ohurihmade pandlaid?
13:47 29.06.2020
salvokas (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ma olen vist liiga korralik kodanik, aga ülevaataja jaoks on alati auto pestud, koristatud ja igasugu lisavidinad tõstan salongi nägemis ulatusse- ei võta tükki küljest. Aga ülevaataja tõepoolest ei pea tegema salongis või pagassis orienteerumist.
15:53 29.06.2020
stammer (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
mul on samuti kombeks kõik vajalikud vidinad esiistmele tõsta, et ülevaatajaonul oleks kohe näha. Üldiselt mul ongi tehtud üks valvekomplekt, mis siis enne ülevaatust vastavasse sõidukisse läheb ja pärast leiab koha kõige rohkem kasutamist vajavas sõidukis. Hea lihtne ja mugav lahendus.
16:25 29.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Kahjuks kümnest kliendist ainult üks paneb need vidinad valmis ja iga viies on pagasiruumi täis ladunud vana kola. Iga kümnes on keskmise ohurihma istme alla peitnud.
18:09 29.06.2020
........ (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Aga kas ülevaatajal on võimalik kliendilt küsida, et palun näidake kustutit, mitte hakata ise tuulama?
18:38 29.06.2020
Ülevaataja (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Midagi ma ei pea tuula, ülevaatuses suur värviline silt väljas palvega pannal kustuti, tõkiskingad, ohukolmnurk ja esmaabipakend autos nähtavale kohale. Kui ei ole pandud, lähevad puuduvatena kirja ja nii ongi. Ei hakka mina taarakottide mahalaadimisega aega raiskama.
19:22 29.06.2020
G60
Re: Kas ülevaataja peab...
"Kas peab tagumisi istmepatjasid eemaldama, et nende alt leida ohurihmade pandlaid? "

Oot oot, meil oli üks N1 kaubik, teist istmerida polnud enamasti üldse sees, sellel mudelil polnud ka vaheseina ette nähtud (sama mudel jätkuvalt ilma vaheseinata müügil N1 kaubikuna, üle 2,8t). Sellisel juhul pole mingeid pandlaid kuskil näha istmepatjade vahel. Kui istmed käivad välja, siis ma ei leia küll, et need peaks enne ülevaatust sisse tõstma.
20:04 29.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Jah ka mina ei taha tagaistmel hakata sobrama pooleldi söödud toidu, musta ihupesu hunniku sees taara ja muu kilakola keskel, et leida ohurihma.
Vahesein on ALATI ette nähtud kui tegemist N1 kaubikuga, küll aga on Maanteeameti asjapulgad väljastanud EBASEADUSLIKU juhendi väites, et siis kui on kauba kinnitamise aasad põrandal siis võivad sõitjad olla ühises ruumis kaubaga. Selline seadusevastane juhis on ainult 1 paljudest ametnike omavolist mida sunnitakse täitma seaduskuulekate ülevaatajate poolt.
Kui istmed käivad välja siis peaks olema nad kohal vähemalt ülevaatuse ajaks, et saaks kontrollida kas ka nendel istmetel kõik ohurihmad toimivad kuid nagu tavaliselt siis ka siin on olemas Maanteeameti seadusvastane juhis mis lubab tulla ülevaatusele ilma istmeteta kui nad on nn. kiirliidesega. Tähendab ei koti kas ka neil istmetel on korras ohurihmad... sest oluline on näidata alluvatele st. ülevaatajatele - MEIE RIIGIAMETNIKENA VÕIME ja teie pööbel täidate meie suva järgi tehtud juhiseid.
00:11 30.06.2020
. (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Rahune maha hr ülevaataja. Mine pensionile kui töö nii raske. Ei tea mina küll kedagi kes ihupesu ja prügila t autos hoiab eriti ülevaatuse ajaks.
Nagu mingi staar peab koguaeg pildil olema.
09:33 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Hr. punktike.
Teie soovitus pensionile minekuks on enneaegne kuna ma ei ole veel pensioniikka jõudnud ärge lahmige poisikese kombel kui ei tea elu tegelikkusest essugi elades ikka veel ema juures. Et esitlete ennast tühipalja punktina kes muidu ei julge kui olla onanüümne siis ei hakka Teie jaoks pilte üles riputama autodest mis pesemata pesust pungil või muudetud eluasemeks. Kui hästi otsite siis leiate minu pika artikli Win-koodiga seonduvatest muredest mis igas ülevaatuspunkti arvutis olemas, seal on pilt autost mis laeni täis pesu ja kola.
Kena, et peate mind staariks kuigi õigem oleks nimetada spetsialistiks, kuna nii nimetab mind foorumi omanik ja veel õigem kui peaksite mind Auto 24 tehnoülevaatuse foorumi administraatoriks - see ongi üks oluline põhjus paljudest, miks ma pean olema pidevalt pildil.
11:31 30.06.2020
Sisekliima ja konditsioon. (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mõne sõiduk ongi kui sea öömaja. Ma olen kahele tuttava perele lasknud tuua ilusad puhtad sõidukid, kuid aasta pärast on need muudetud kirjeldamatult jubedateks seest, naised sõidavad nendega.
Aga äärmusi on igasuguseid, mõni ainult õhupüstol käes oma putkat kasib, see haiseb kui parfümeeriakauplus, sitsid ja satsid kui haaremis kõikjal ja ise sõidab talvel Skandinaavias valgete sokkide ja T-särgi väel, kui saaks, siis veel pidžaama seljas.
Kohalikud juhid muigavad, sest kui sellises rannariietuses kusagil peaks putkast välja hüppama, näiteks öösel kell 03 talvel, siis leitakse jäälilledes silmadega koolnuke mõne tunni pärast. Olenemata puhtusest ja ilust, mis valitsesid.
Seega võta siis kinni, mis ja kus. Mina keeldun nt valgesokimängu mängimast ja pole seda kunagi mänginud.
Aga see autos tuustimine ülevaatusel on muidugi vastik, sest see teiste asjades tuustimine oleks ka minule äärmiselt jäle.
Aga eks tuleb ka kohtukeiss kus paha ülevaataja võttis tagaistmelt piimakannutäie kuldnikolašasid vms edevat.
Parklas kindlustuskorraldajad juba on, eks nad arenevad muule levelile kui asi kuumaks läheb.
Pmt kui ma oleksin ülevaataja, ma keelduks sellise masinaga isegi boksi sõitmast, sest see pole ülevaadatav.
13:47 30.06.2020
väike vend (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mina arvan, et ülevaataja ei pea selliseid asju välja otsima, kui omanik pole seda teinud. Põhjus on lihtne. Tulekustutist, ohukolmnurgast ja tõkiskingadest pole mitte mingit kasu kui omanik ei tea kus need on või nende väljaotsimiseks kogu kola ja prügi alt kulub mitu minutit. Eriti käib see tulekustuti kohta, mis oma nõuetekohase suurusega ei oma 3-5 minutit pärast tulekahju avastamist enam mingit funktsiooni.

Seega saaksin ise täiesti aru ülevaatajast, kes märgib, et tulekustuti jms on puudu kui omanik pole neid ise välja otsinud või peab pool autot tühjaks tõstma, et neid kätte saada. Sest praktikas peaks need olema loetud sekunditega igas olukorras kättesaadavad.
13:51 30.06.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Olen üle Eesti mitmes kohas oma autodega ÜV käinud aga kuskil ei ole sellist teatraalset tsirkust nagu hr. Millert korraldab, näinud.....
15:16 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
To: jee.kim
Eks ta ole korealase vaatevinklist lähtuvalt on raske kohaneda banaanivabariigiga kus riigiametnikud on anarhistid ja nõuavad juhendite ja korraldustega seaduste rikkumist, kus ülevaatuspunktide omanikud ärimehed on muutnud riikliku järelvalve labaseks palaganiks ehk laadatsirkuseks ja ülevaataja Millert korraldab tsirkust auto foorumis.
16:08 30.06.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
miks peab teatrit korraldama! tõmbad pagassi lahti ja vaatad kas on vajalikud vidinad nähtaval kohal või ei.kui pole,siis kirjutad märkustesse.kaamera ju näeb,et oled pagassi avanud
16:31 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
63amg
Paistab, et Teie näol on tegemist võhikuga kes ei tea midagi MA järelvalve inspektori aktist kus on kirjutatud, et kaamerasalvestuse peal peab olema nähtav kuidas ülevaataja kontrollib tulekustutit ennast, mitte seda kas pagasiruumi sügavustes on ainult ülevaataja silmadele nähtav lisavarustus. Mis Teil viga on head foorumi kasutajad - miks Teie peate mind lolliks oma kahtlustustega nagu ma mõtleks välja asju või tõlgendaks omapärakuliselt. KOP KOPP ärgake ja vaadake mis toimub? KÕIK minu väited ja argumendid mis viimase 10 aastab jooksul tehtud - toetuvad ainult tõestusmaterjalidele mis ka trükitavad mustvalgel.
16:46 30.06.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Kuidas teised ülevaatajad saavad normaalselt teha ja hr. Millert ei saa?
17:45 30.06.2020
Korealasest spetsile (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Aastas tuleb mitme sõidukiga ülevaatusel käia- viimased aastad on sellist esemete eksponeerimist kõikjal tehtud.
Kas Kim annaks ka teistele teada, kus pilk pagasiruumi on ainuke kontroll?
Olin SCANIA esinduses eelmisel nädalal ja päris kindlasti mitte Millerti juurest, sest linnad on erinevad, tuli mees, kel oli vaja esinduse kinnitust VIN koodi osas SCANIA kallajale kuna seda ülevaatusel ei leitud.
Skanni kontrolliti samuti eelmisel nädalal nii tulekustutit kui muud, tõkiskingad olid vaadeldavad- neid ei pidanud küljest kiskuma.
Kim Jekim- ei usu su juttu, et mujal kusagil "tsirkust" ei tehta.
Nagu aru sain- võib neid ka ise kaamerale eksponeerida ja järgmisel korral esitan seda koos tantsuga... või palkan mõne napis riides tütarlapse neid presenteerima, sõiduka programmi võib kuuluda nt žongleerimine tõkiskingadega, strobona vilkuvate ohukate taktis.
Kui kino, siis olgu kino!
17:51 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Millert ei saa kuna tema inimväärikust alandati rohkem kui 10 aastat tagasi ARK tehnoosakonna ruumides, nii, et ta kaotas inimväärikuse ja hakkas üle kere värisema andes lubaduse edsaspidi kõik kooskõlastada ARK tehnikadirektori ja tehnoosakonna juhatajaga isiklikult. Sellest alandusest on temal paranematu hingehaav ja arenenud "Pavlovi refleks" millest tekkinud ennast täis arrogantsete ametnike vihkamine. Ma hoolin väga paljudest asjalikest ametnikest. Millert ei saa kuna tema on aumees ja täidab antud lubadust olla Maanteeameti nõuete 101% täitja ja selle lubaduse allkirjastas vastaval halduslepingul. Millert ei saa kuhna ta teab milliste pisiasjade pärast on karistatud ja karistatakse sest Millert on lugenud kümneid ARK ja tänase MA karistusaktisid. AGA kõikidest probleemidest julgeb ta avalikult kirjutada ja on saatnud lugematu arvu märgukirju riigiametnikele kuna ta ei ole lödipüks nagu on seda enamus tema kolleegidest autosid kontrollivatest ülevaatajatest ja ülevaatuspunktide omanikest nn. TEHNOÜLEVAATAJATEST
.
18:20 30.06.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
kaamera ei jäädvusta ju kustutil olevat kuupäeva! kui ta lebab pagassis,siis ei ole temaga vaja demonstratiivselt kaamera ees vehkida
18:36 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
63amg kas Te oletegi nii juhmakas kui oma selgitustega välja näitate? Mitte keegi, ka meie ülevaatuspunkti töötaja) ei vehi tulekustutiga demonstratiivselt kaamera ees, Lihtsalt kustuti võetakse pagasiruumist välja ja hoitakse seda käes uurides kleebist nii, et kaamerasilm antud tegevuse ka saaks salvestada muidu on võimalus saada 150€ leppetrahvi nagu saab lugeda Ma inspektori saadetud hoiatuskirjast ühele ülevaatajale teises ülevaatuspunktis.
19:16 30.06.2020
tonikkko (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Normaalne inimene läheb hambaarsti vastuvõtule puhastatud hammastega, see ju austus arsti suhtes. Nii võiks olla ka austus ülevaataja suhtes. Näen igapäevaselt remonti tulevaid autosid, vahel kardad kirppe saada, austagem tegijat.
19:39 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mis austusest siin rääkida kui rahvas on hakanud ülevaatajate kallal rohkem mõnitama sest neile ei mahu pähe miks ülevaataja kardab videokaamerat ja ei julge näiteks tunnistada korrasolevaks autot millel ees üks udutuli ei põle. Mitmeid kordi on juhtunud kui püsiklient küsib: "Kuule mis Sinuga vahepeal juhtunud on, vanasti olid täiesti mõistlik!" Selle peale vastan: "Teie ei suhtle enam Maiduga vaid ülevaatajaga kes on muudetud riigiametnike libuks st. kui nemad ütlevad hüppa siis ma ei küsi miks vaid küsin kui kõrgele?" Kõik see on viimaste aastate koolitus mis tehtud riigiametnike poolt ja ma ei pea siin uuesti üle selgitama artiklit "Peatage lennuk" kus kirjutan riigiametnike anarhiale sarnanevast seaduskorralagedusest. Kõik teenib ainult ühte eesmärki - muuta ülevaatajad kuulekateks ja alandlikeks kellele on sisse kodeeritud "õpitud abitus". Vajalik on see selleks, et ametnikud saaks arvele võtta masinaid mida ei tohiks kuna hetkereeglid on karmimad, selleks on ka MKM 42 kustutatud ülevaataja määruste nimistust.
Aga mis puudutab kirpusid siis olen isiklikult kaks korda istunud uriini sisse kuna juhil on bampers läbi lasknud ja pissipidamatuse produkti pean oma pepult hiljem pesema. Siin ma ei kurjusta nende õnnetute vanurite kallal vaid informeerin millega võib ülevaataja kokku puutuda oma töö käigus.
20:26 30.06.2020
stammer (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mida kõike ei loe. Aga sellega olen nõus, et nii nagu hambaarsti juurde minnakse tervete hammastega, siis ka ülevaatusele sõidetakse korras autoga. See on ju elementaarne viisakus.
20:43 30.06.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Eks igal ole õigus oma arvamusele ja kui ei hakata teise arvamust kohe maha materdama siis see on pluralism mis on tolerantse ühiskonna üks alustaladest. Mina näiteks ei materda stammerit kuid tahaks oma arvamuse kõrvale panna st. ma ei läheks tervete hammastega hambaarsti juurde või täiskõhuga hamburgerirestorani. Tehnoülevaatajana olen ikka alati soovitanud tulla autoga just sellisena nagu ta hetkel on, mitte ei pea vajalikuks eelnevalt minna "nuumama" töökodasid mis vahetavad võimalikult palju juppe, et oleks käive ja masin igal juhul läbiks ülevaatuse ilma märkusteta. Mis puudutab fikseeritud puuduseid siis täna ju "ruulib" riigiametnike diletantlus mis ei keela teha õppesõitu masinaga millel pidurdamisel rool tahab käest ära minna... On ju eeskirjades kirjas, et kui piduritestis kaldub sõiduk sirgjoonelisest liikumisest kõrvale siis tohib autot kasutada võrdselt korrasolevatega isegi kuni kaks kuud. Seega ärge kartke puuduste ülestähendamist sest liiklusohutuse uus tase on - suunata võimalikult palju mittekorras sõidukeid liiklusesse. Seega tulge enne ülevaatusele ja võtke kõrvaldamist vajavate puuduste nimekiri, siis on kindlasti protsess palju vähem kulukas ja ülevaatlikum.
21:05 30.06.2020
Sisekliima ja konditsioon. (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Inimesi ja terveid peresid on igasuguseid.
Nt minu ühe tuttava pere peseb terve päev enne ülevaatust autot, seest ja väljast, suur perekondlik üritus. Hambaharjani välja, see "hambaarsti juurde" eelnev kommentaar tõi selle just meelde.
Nii, auto on nagu uus, tegemist on vana premiumklassi sõidukiga muidu ja väga hea sõidukiga, ka veermik on korras.
NII! Minnakse siis selle särava sõidukiga ülevaatusele ja seal selgub, et üks tagatuli ei põle ja üks rehv on linoleumsile + ei ole vahetatud pihustite ülevoolude toru ja mootor leemendab.
Nüüd muidugi saadakse kordus.
Järgmisel korral tuleb autot tiba vähem küll pesta, rehv leitakse ka söödav, pirn vahetatakse ka ära ja loodetakse, et ühe vea pärast ju ei hakka keegi midagi kordama.
Jah, see ülevoolude kummitorud jäid ikka vahetamata, ma pakkusin, et vahetan ise tasuta ära, see peenike kummivoolik ka olemas mul!
EI! Kordus, sest diislist leemendav mootor pole niisama viga!
Ülevaatajad raisad kiusavad nende peret!
Läks töökotta neid soolikaid vahetama, minu juurde ei tulnud, vihastas, sest ma ju ütlesin, et ärgu jamagu, ma veerand tunniga lahendan selle vea! Ta ei saa keskkonnanõuetega ju sellise lekkega läbi!
Olen aru saanud, et selliseid vendi häirib see, kui ta naine teada saab, et ta polegi eriti tark vms.
Aga ülevaataja on kindla peale kiuslik, mina võib olla ka.!

10:09 01.07.2020
Navara3000 (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mulle meeldiks ka 10m pikk "kolhoosiesimehe" töölaud ja sellel vaid üks lill vaasis...
20:48 03.07.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Pean tunnistama, et mu autode tulukustutid on lootusetult aegunud ja tõkiskingasid pole ka keegi vaadanud. Tsiklitega pole keegi ÜV'l lollusi teinud, saavad aru, et ei sõida 300kg+ masinatega ilma piduriteta ringi.
Ilmselt ei saada need ülevaatajad iganädalaselt Maanteeametisse kirjasid ja ei räägi avalikult, kui lollid inimesed meie instantsides töötavad...
00:12 04.07.2020
tojee.kim (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Olen sinuga 100% nõus. Kogu see teema siin on ühe mehe kibestumuse stand-up.
10:09 04.07.2020
Imelikud mehed olete (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Elus ongi nii, et need, kes ei julge täislollustele, mida mingid "ülemad" produtseerivad, vastu hakata- need on alandlike jaoks kohe kibestunud.
Tegelikkuses on arad hirmkadedad, et nemad on nii arad ja ei julge vastu hakata.
"Kaarepere portaal"- on eluohtlik lollus? On!
Kui numbritules on õige valgusjõuga LED ja sõidukil on sellega ohtlik viga ja kui tuli üldse ei põle, siis sõida julgelt- on lollus? On!
Kui juhilt võetakse allkiri, et kui ta täites kabinetihullude nõudmisi end sandiks või surnuks kukub, on ta ise loll- on lollus? On!
Kui teie sõidukeid heitgaaside osas piinlikult kontrollitakse ja samas tuuakse riiki 200 sõiduautot, mis 2008 aastast EU-s keelatud, nimelt saasteklassiga EURO-2 ja Maanteeamet võtab need arvele kui EURO-4 ja nõuab ülevaatajatelt nende sõidukite läbilaskmist- on korruptsioon? =n!
Kui neegripoistele jagatakse hulgaliselt mingite pliiatsiga joonistatud "Nigeeria"juhilubade vastu Eesti juhilube ja omade jaoks tehakse see raskeks- on see ebaõiglane? On!
Kui teie ksenoonil pesur ei tööta on teie ülevaatus tuksis, kuid arvele võetakse ja tuleb taas korraldus need ülevaatustelt läbi lasta 200+ sõidukit, millede ksenoonidel puudub nii kõrgusregulaator kui ka pesur- on see korruptsioon? On!
Kui "rikaste" soovil suleb riigiamet "vaestele" riigiteed, rõguga mõlemas sõnas "riik", siis mis see on?
Jne...
Ja nüüd, kui keegi sellele, ehk teile sitakeeramisele ja teie alandamisele vastu hakkab, on see kibestunud?
Kui teie elu ja olu üle otsustavad diletandid, kes asjust tegelikult ei tea ja sellele vastu hakatakse, siis on see kibestumine?
Mis teie peades toimub?
11:57 04.07.2020
Imelikud mehed olete (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ma lisan siia veel seda, et kui vastuhakkaja on süsteemi sees, siis ta peabki kõike lollust kaasa tegema äärmiselt punktuaalselt, sest ta lastakse lahti kasvõi komavea pärast.
Ta teeb seda seni, kuni lollus lõpetatakse ja pretsedente, milledega on tõendatud sellise käitumise efektiivsus on siiski õnneks märkimisväärselt, sest tihti on ülimad lollused loodud asutuste sees ja vastuolus mitmete seadustega, kuni põhiseaduslike õiguste rikkumiseni.
On juhtumeid, kus riigiasutus paneb mõne kuuleka pugeja vastuhakkaja igat sammu kontrollima, et leiaks kasvõi midagigi, millest kinni hakata.
On ka võimalus, et vastuhakkaja peale kirjutavad kaebusi kodanikud, kellega tal pole mingit kokkupuudet olnudki, püütakse anda tööülesandeid milliste täitmine on seadusevastane vms.
Kõik tehakse selleks, et täita asutus mitte spetsialistidega, aga totakate kuulekatega, kes midagi ei kuule ega näe, siis saab ladvik laiata ja rahaga laiutada, omasid sugulasi ja sõpru mittemidagitegema võtta ja muud iluelu elada.
Kuni selle süsteemiga (see on tõepoolest Eestis süsteemiks saanud) ise kokku pole puutunud- siis võib see tunduda uskumatuna ja seega on ka andestatav, et kodanik keeldub midagi sellist uskumast.
Kuni selle hetkeni, mil ise süsteemi kätte satub.
12:23 04.07.2020
Oeh (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Teatud mõttes täitsa mõistan ülevaataja kibestumist, kuid need kes autodega ülevaatusele lähevad on ju kokkuvõttes tema kliendid kes talle raha maksavad, seega ei maksaks siin väga räusata, muidu ühel päeval äkki ei tulegi kedagi...
12:30 04.07.2020
Imelikud mehed olete (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ärge olge kibestunud.
Ärge olge paranoiline.
Ärge vaielge meiega.
Kes te selline üldse olete?
Seadus, eeskiri, määrus nõuab. (aga ei esitata, sest neid pole olemas)
Te ise olete süüdi.
Jne...

Tundub, et mõni kuulekas on seda jampsi juba nii palju kuulnud, et need sõnad on talle pähe pesa teinud ja nüüd tarvitab ta neid nende osas, kes on säilitanud eneseväärikuse ja vastu hakkavad?
Aga selline tubli ja alluv indiviid- see on ametniku unistuste kodanik. Ei mölise ja allub.
14:22 04.07.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
kui töö ei meeldi,siis ei ole kohustust seda teha sunniviisiliselt.tulekustuti kontroll on pisisasi ja selleks ei ole vaja teemat teha ja nutta.
15:52 04.07.2020
Imelikud mehed olete (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Vot, vot, just sellistest, kui 63amg ongi jutt! Need otsustavad alati õigesti ja teavad, et saba peab liputama hoolega, et õnn oleks õuel, ülemus kiidaks, naine ei klobiks jms.
Ka siis, kui ajuvabadusega ei soovita tegeleda, küll aga tööga ilma selle ajuvabaduseta, soovitavad sellised kohe ameti maha panna.
Kui sellised aga ise juhtumisi mingisse ametisse saavad, hakkavad nad esimesel päeval välja mõtlema, kuidas kodanikke peedistada, sest nüüd on käes mingi kujutletav võim.
Keegi ei nuta tobuke, küll nutavad sinusugused silmad peast kui nendele liiga tegema hakatakse, aga vastu hakata ei julge.
On nii?
01:08 05.07.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Kui totakale mitu korda üht ja sama korrata siis ehk saab ta ükskord aru. Hr. 63 ma ütlen, et minule väga meeldib amet tehnoülevaataja, mis on kui lemmikhobi. Kui ma näen kuidas on muutumas kogu ülevaatusmaastik siis tekib tahtmine karjuda - mida te raisad teete! Kui miski amet meeldib siis tahaks kogu hingest kaasa rääkida ja aidata, mida ma olen tervelt 15 aastat siin foorumiavarustes teinud ja püüdnud ametnikele selgitada. Uskuge - kui ei meeldiks siis ei tegeleks, Teile meeldib ebaadekvaatselt iriseda laske käia kui teisiti ei oska. Mina aga jätkan omal sissetallatud rajal niikaua kui jaksan.
23:28 24.07.2020
Vello. (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Vinguda mõistame kõik, hoopis huvitavam oleks teada milline see ülevaatusemaastik välja peaks nägema?
11:05 25.07.2020
stammer (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
mina olen nii aru saanud, et mida vähem kliente, seda rohkem korras närvid.
11:51 25.07.2020
üks ülevaataja (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
....tänane juhtum siis......kontrollimaks seisupidurit, haaran selle kangist, kangi all kasutatud näts.....öäk.......
....aga, kui ma oleksin kogu selle "emotsiooni" pakkinud roolile ja auto põrandale?
Pagana targutajad siin, ärge palun vedage oma ratastel prügikaste ülevaatusele. Häbi võiks olla oma essu nädates....
22:31 25.07.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
ainult virisevad ja vinguvad! see on sinu töö sinu valikul! kas poest on kindad otsa saanud
22:38 25.07.2020
kh ülevaataja (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
isegi kinnastest on vähe selliste "sitakastide" vaatamisel.......mina elan selle üle aga imestan tõsiselt, kuidas inimesed suudavad enda sita sees elada....ja siis viriseda ülevaataja kallal.
Selline vinguviiul, kui ta laksu paneb ja turvapadi ei avane ( ülevaatusel põles vastav märgutuli, mille märkis ära ka ülevaataja, kuradi siga selline :)) saab viga või surma.......ah, ei viitsi edasi maalida lollile pilti.....las kõngeb asfaldil, kust ta pahtlilabidaga laibakotti kraabitakse ja vedelad jäänused survepesuriga kraavi uhatakse......mõelge kurat!
19:09 26.07.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Jah ülevaatajad näevad igasugust, küll mitte iga päev aga mõningad asjad jäävad surmatunnini meelde. Tuli ülevaatusele smaragdroheliste (küllap läätsed) silmadega absoluutne kaunitar umbes 22 aastat. Absoluutselt kena kehaga ja seelik ei olnud laiem minu sallist. Selline hoolitsetud välimusega kaunitar, et anna aga olla mittemidagi üleliigset hambad kui pärlid jne. Palusin siis noorikult auto registreerimistunnistust ja ta võttis selle juhiistmelt seejuures ust avamata kuna oli juhiukse aken alla lastud. See mida ma nägin oli väga väga ILUS!
20:10 26.07.2020
Üleeelmsele (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Vaata et hr millert onu Heino nime külge ei saa sellise ahistamisega naiste suhtes.
21:10 26.07.2020
siberia (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Mõned neist kontrollitavatest asjadest on tehase poolt määratud kohas ja mingit mõtet pole meid sealt hakata välja kiskuma. Ohukolmnurk tihtipeale tagaluugi küljes ja esmaabikarp istme käetoe all. Ülevaataja peab teadma kus nad konkreetsel autol on.
Tulekustuti ja tõkiskingade jaoks tehase määratud kohti alati pole ja neid ei pea ka igas maailma riigis kaasas tassima. Ma olen nad mõlemad pannud fikseeritult auto külge et mööda salongi ringi ei lendaks. Tulekustuti nii, et kontrollkleebis on näha.
Kui ülevaataja just tahab võib ta nad nad võtta ja kaamerasse näidata aga pärast tuleb samamoodi tagasi panna. Ma ise neid kull kuhugi esiistmele kuhjama ei hakka.
09:10 27.07.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ah et kas peab? Vot ei pea kui klient ei taipa ülevaataja tööd kergemaks teha ja jätab lisavidinad pagasiruumi sügavustesse siis ei hakka kontrollija asju "välja kaevama" ning ülevaatusandmetes fikseeritakse puudumine ning lisaks pannakse ? Mis tähendab, et ei ole leitud. Teine teema on närvilised kliendid kes satuvad paanikasse kuuldes, et ei olnud näha väheoluiliseid jupstükke. Kui ütlen kliendile, et ülevaatuse saab läbida ka ilma klotsideta siis vahel pahandatakse küsides, et miks sa neid siis üleüldsegi küsisid näha. Ülevaatus aga on pikenenud sisuliselt mõttetu tegevuse peale 5 minuti võrra ja õhus on närvilisust sest klient ei tea, et on ülevaatajale antud teada trahvi saamise võimalusest kui videosalvestusel ei ole näha tulekustutit ülevaataja käes ning puudub vastav märge ülevaatusandmetes...
13:24 27.07.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
teatavasti on nt. berlingol tõkisking tagavaratta sees,mis asub kõhu all.kas demonteerite selleks tagavararatta,et veenduda selle olemasolus.ohukolmnurk asub mõnedel masinatel pagassis oma spets koha peal.midagi pole teha,sest peate sinna sisse sukelduma.kustuti on samuti tehase poolt kinnitatud teatud mudelitel ja seda pole vaja sealt välja kiskuda,kui kleps on näha.
15:21 27.07.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Need küsimused esitage palun ülevaatajaid inspekteeriva Maanteeameti inspektorile kes on väljastanud leppetrahvi hoiatuse 150€ selle eest, et videos ei olnud näha ülevaatajat kelle käes on kustuti ... Põhjenduseks oli asjaolu, et haldusleping nõuab videokaameralt võimalikult palju ülevaataja tegevuste salvestamist. Kui ei ole näha pudupadi kontrolli siis see ei loe kui väidetakse olevat asjad kusagil pagasiruumi sügavustes. Mina palun klienti auto ette valmistada ülevatuseks mille all mõtlen kustuti, tõkiskingade ja ohukolmnurga kättesaadavaks tegemist. Kui klient ei viitsi auto pagasiruumi tühjaks tõsta siis panen küsimärgi, et välistada võimalust sattumaks leppetrahvi kandidaatide hulka. Ja üleüldse mis lumehhelbekese hingega on rahvas viimasel ajal, see rohkem naiste rida aga näe ka mehed on tundlikuks muutunud - tulge ülevaatusele ilma kustuti, kingade ja kolmnurgata, mina panen küsimärgid ja ülevaatus tehtud ning selliseid puuduseid ei pea mitte kunagi kõrvaldama.
22:58 27.07.2020
siberia (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Käisin eelmisel nädalal Sprinteri kaubikuga ülevaatusel. Ohukolmnurk on juba tehase väravast saadik juhiukse sees. Apteek kõrvalistuja poolse ukse sees. Tulekustuti oli kuudis seina peal ja rihmaga kinni. Tõkiskingad, need jah olid juhtumisi otse küljeukse taga ja võib-olla paistsid kaamerasse ära.
Ja mitte keegi ei kiskunud neid autost välja vaid tehti vastavad luugid lahti ja visati pilk peale.
Kas Eestis kehtivad erinevate ülevaatuspunktide jaoks erinevad seadused?
00:06 28.07.2020
Ärge muretsega, kõik saavad ka (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Kõik, kes hakkavad idiootsustele vastu- need on ülikõrge tähelepanu ja järelevalve all.
Tean 100% kindlaid juhtumeid, milledes nt politsei- või muul menetleval ametnikul oli selline nuhkimine peal, et ta ei saanud mitte mingisugust tööd teha, sest niipea, kui mingi lambapea arvas, et äkki nüüd saab küüned taha ajada, lendas kontroll peale.
Ühelt ametnikult nõuti nt iga tunni tagant aruande esitamist, mida ta oli tunni jooksul teinud.
Kusjuures- kõik selliselt tagakiusatud ametnikud olid äärmiselt tublid, arukad ja ausad.
Kuna nende vastu pole komprat, pole sellised manipuleeritavad ja on juhtkonnale ohtlikud ja nad tuleb asendada kuulekatega, nende töötegemine muudeti lihtsalt võimatuks.
Kui nüüd Maanteeameti diletantide idiootsuste vastu võitlev Millert pole kuulekas või saab temale nt kustuti mittevaatamise alusel mingi koleteo inkrimineerida- tehakse seda koheselt.
Nt ukse taga on kontroll, kes avastab selle kustuti kontrollimise aegumise ja Millert polegi seda puuduseks märkinud, küllap korruptant ja uurima!
Kui ise hakkama ei saa, avaldus politseile ja need omakorda lootes saada raha rinda ülevaatajast korruptandi paljastamisel kukuvad uurima jne.
Kes ei tea ametite siseelu- see muidugi ütleb, et pole võimalik, kuid ma kinnitan et on vägagi võimalik ja kasutatakse laialdaselt.
Vot mina võin jälle väita, et selsamal kuul ülevaatusel kontrolliti kustutit, tõkiskingi, ka turvavööde lukustumist eksponeeriti püüdlikult kaameratele.
Seega ei saa Millertit asjade üledramatiseerimises süüdistada, sest Maanteeametis töötavad endised koristajad, lasteaednikud, vanglaametnikud, rätsepad ja teab mis tegelased, kes nüüd liikusalased peaspetsialistid on- need ei lõpeta enne, kui kõik ülevaatajad on karistatud.
Peksa omasid, et teised kardaksid!
13:52 28.07.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Vaatamata sellele, et minult lendavad vahel tõestusmaterjalidele toetuvad kriitikanooled Maanteeameti või ministeeriumi suunal siis eks nad on ju teinud ka mõistlikke asju. Täna ma usun, et minu järgi ei nuhita sest piisab kolleegide st. teistes ülevaatuspunktides töötavate ülevaatajate kaebustest minu kohta. Millegipärast on minu tööpraktika jooksul esitatud kõik NELI kaebust osutunud mitteadekvaatsete poolt tehtuteks ... Mis parata ebaterve konkurents mängib siin oma osa. Selles osas aga tundub Andruse mõte õige, et pean täitma etteantud reegleid 101% kuna on meie riigis tavaline - teemat valdavad muutuvad vahel tülikateks otsustajatele kes on vähemkompetentsed.
17:05 28.08.2020
Xx (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ülevaatajatele infoks, et kui ei viitsi lisavarustust kontrollida pange kirja kui VO viga v.a. taksod-ühistransport millel on see OV viga. Siis MNT ametnikel peaks asi J.O.K.K olema? Kolme linnukesega on 150.- kui maast leitud.
Eks MNT ametnikud peavad ju midagi uut välja mõtlema muidu lastakse nad lahti.
20:59 28.08.2020
Ülevaatajad teavad seda (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...

Ülevaatajatele infoks, et kui ei viitsi lisavarustust kontrollida pange kirja kui VO viga v.a. taksod-ühistransport millel on see OV viga. Siis MNT ametnikel peaks asi J.O.K.K olema? Kolme linnukesega on 150.- kui maast leitud.
Eks MNT ametnikud peavad ju midagi uut välja mõtlema muidu lastakse nad lahti.

MNT karistab selle eest kui ei kontrolli, sõltumata sellest mis ülevaatuse akti märgitakse.
16:58 11.09.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Kas ülevaataja peab lisama aknapesuvett, et läheks tööle xenontuledega autol laternapesurid?
Kas naastrehvidega täna ülevaatusele tulla on OK MKM 77 valguses?
17:11 11.09.2020
63amg (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
miks ei peaks tohtima naastudega praegu tüv-i tulla. samamoodi võin talvel tulla suvekatega. isegi kindlustuse puudumine ei sega ülevaatuse teostamist
19:00 11.09.2020
K. T (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ülevaatusele küll, aga see on ka ainus sõit mis suvel naastudega teha võid. Milleks siis üldse suvel naastudega ülevaatust teha??
19:05 11.09.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Sellepärast, et auto oli 6 kuud remondis ja ta sõitis töökojast otse ülevaatusele.
20:04 11.09.2020
K. T (registreerimata)
Re: Kas ülevaataja peab...
6 kuud remondis??? Milleks seda autot siis üldse vaja on?
21:20 11.09.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Kas ülevaataja peab...
Ei pea sarkasmiline olema ja seda teistele näitama. Täna oli minul ülevaatusel just selline auto hr. Kuno Kui remonditöökojal tekkis nii pikk vahe siis töökoja süül või oli mees nii pikalt haiglas? Jätke enda näitamine ja taktitundetu targutamine.
See teema on vastusteks suletud.